Honduras – Németország 1:5 (vége) | Fiji – Üzbegisztán 0:3 (vége) | Brazília – Észak-Korea 3:0 (vége)
Magyarország – Nigéria 0:2 (vége)
Magyarország
0:2 (0:1)
Nigéria
vasárnap 07.06.2015, 07:00 • Taranaki, New Plymouth • FIFA U20 Labdarúgó világbajnokság • E csoport

Magyarország továbbjutott ugyan, de ezt a meccset nagyon gyorsan el kell felejtenünk, hiszen ebből nagyon sokat kéne visszanézni ahhoz, hogy javuljunk.

Magyarország kaphatta volna Uruguayt vagy Németországot, de így marad Szerbia.

Tartsanak velünk legközelebb is, további szép napot kívánok! (08:51:00)

90+4

90+3
    Kalmár kicsiben játssza meg Nagy Ádámot, de elveszítjük a labdát – ennek nem sok értelme volt.

90+3
    A szöglet elszáll mindenki feje felett, de Németh Márió megmenti a lasztit a túloldalon és egy újabb szöglet következhet.

90+2
    Kalmár harcol ki szögletet a magyaroknak.

90+1
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    Abdullahi lábára csúszott rá Popov, sárgát kap a magyar játékos.

89
    Ha így marad az állás, akkor a magyar csapat Szerbiával fog találkozni a következő mérkőzésen.

87
    Járatjuk a labdát, de előrébb nem jutunk, pedig a két gól nem lenne ledolgozhatatlan előny, ha egy kicsit megerőltetnék magukat a srácok.

86
    Iheanacho kap egy kiugratást, de érkezik Székely és bedobásra menti előle a labdát.

84
    Oláh kapja Forgács bedobását a büntetőterületen belül, kapura fordul, de a lövését fogja Enaholo.

83
    Sokari helyére Iheanacho lép a pályára.

82
    Sokari két perces ápolás után visszajön a pályára.

80
    Sokari marad lenn a földön, az ő ápolása miatt áll a játék.

79
    Nagy Ádám emeli be a védők mögé a labdát, de Oláh nem éri el hiába nyújtózkodik.

78
    Simon cselezget a baloldalon, de szerencsére Osváth gond nélkül szereli.

77
    Hátul passzolgatnak a nigériai védők.

76
    Sokari lő 13 méterről kapásból, de Székely ezt is hárítja!

75
    A két gólos Awoniyi helyére érkezik Simon.

73
    Osváth kapna egy átadást, de Bello érkezik és kifejeli előle a játékszert.

72
    Sok kis bedobással lopja a magyar csapat a távolságot.

71
    Awoniyi cselezget a tizenhatosunkon belül, kapura is lő 14 méterről, de szerencsére az utolsó pillanatban Kecskés blokkolja a lövését!

70
    Nagy Ádám lő kapura 25 méterről keményen, de Enaholo nem izzadt le tőle, mivel középre tartott a lövése.

69
    A mérkőzés kezd kicsit alább hagyni, miután a vendégek vezetnek, mi pedig nem tudunk feljebb lépni támadásban.

67
    Csere következik mindkét oldalon. Nigéria lehozza Godwint és a helyére Succes áll be, míg nálunk Nagy Dominik helyére érkezik Oláh.

66
    Nagyon gyengére sikerült szöglet után kontrázhat Nigéria, de szerencsére a támadás végén kapu fölé emel Idowu.

65
    Magyarország szögletet harcol ki a 65. percben.

64
    A szögletet követően nagyon egyszerűen, de mondhatnánk, hogy nagyszerűen felszabadítunk.

63
    Zsótér Donát hagyja el a labdát, helyére Popov Patrik érkezik.

62
    Ndidi kap óriási passzt a tizenhatosunkon belül, de az ötössarkáról való lövését védi Székely! Szöglet következik.

61
    A vonal mellett Popov Patrik készülődik a beállásra.

60
    Awoniyi kap nagyszerű passzt a tizenhatoson belül, de szerencsére ezúttal az oldalhálóba helyezi a labdát a kapunk helyett!

59
    Awoniyi kap labdát és kezd szólóba a kapunktól 30 méterre, de szerencsére megtudjuk állítani.

57
    A magyarok kissé kezdik feladni a mérkőzést, legalábbis az arcokon ez látszik.

56
    Megnőtt a vendégek önbizalma, ez egyre jobban kiüt a játékukon.
    Taiwa AWONIYI - 0:2

55
    Nigéria gólt szerzett!
    AWONIYI szerzi meg Nigéria második gólját! Egy előreívelést követően összefutott Osváth és Talabér, így pedig a csatár kiugorhatott, s miután elfektette Székelyt a kapuba helyezett. 2:0 Nigériának.

54
    Kalmár íveli be középre a labdát, amit Zsótér fejel kapura, de gyenge volt, ezért könnyedén fogta Enaholo.

53
    Kombinatív játékkal jut be a vendég csapat a tizenhatosunkon belülre, de szerencsére az utolsó pillanatban Osváth ki tudta vágni középről.

52
    Muhammed futna el a jobb szélen, de lepattan Forgácsról, így pedig a labda kicsorog és kirúgással jöhetünk.

51
    Hátul járatjuk a labdát.

50
    Németh Márió lő kapura 30 méterről, kissé kisodródva... és telibe trafálja a felső lécet! Na ez már valami!

49
    Osváth újabb gyönyörű csellel kárpótol minket az eredményért.

48
    Osváth emeli középre a labdát, de Enaholo könnyedén húzza le azt.

47
    Magyar oldalon tehát egy cserével, míg nigériai részről eggyel sem folytatódik a mérkőzés.

46
    Mervó helyére Kalmár áll be a szünetben.

46

Az első félidőben nagyon pontatlanul játszottunk és helyzeteink sem igazán alakultak ki, amit ki is tudott használni Nigéria a 33. percben Awoniyi révén.

Storcknak ki kell találnia valamit a második félidőre, amennyiben megakarja nyerni ezt a találkozót.

Maradjanak velünk!

45+2

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    A másik oldalon folyik már a játék, Muhammedtől kapja Godwin a labdát, kapura is lő... nem volt rossz lövés, de gond nélkül fogja a lasztit Székely.

45
    Zsótér lő kapura jó 25 méterről, de blokkolják a lövését.

44
    Németh beletekeri a labdát Enaholo kezébe.

43
    Németh Máriónak rúgják össze a bokáját, szabadrúgással jöhetünk a bal oldalról.

42
    Muhammed teszi be laposan üres területre Awoniyinek a labdát, azonban jön Székely és rávetődik a labdára. A kapusunk nagyszerű napot fogott ki (szerencsére).

41
    Muhammed tekeri középre a lasztit jobbról, de Talabér azonnal kivágja onnan.

40
    Bulbwa kapott egy pöckölést Mervótól a lábára, kifelé jár a szabadrúgás.

39
    Németh teszi ki a jobb szélen üresen érkező Zsótérnak, de Enaholo nagyon együtt él a játékkal és kivágja a labdát a szélső elől.

38
    Godwin érkezik üresen a jobb oldalon, majd beadja a labdát, de nem érkezik rá vendég játékos. Eszméletlen, hogy miért maradhatott ennyire üresen a játékos.

37
    Awoniyi indulhatna egy pontatlan magyar passzból, de Forgács becsúszva teszi előle haza a labdát.

36
    Hiába támadunk az utolsó passzok mindig pontatlanok, ráadásul támad Nigéria.

35
    Németh Márió tör be a tizenhatoson belülre, de Muhammed kivágja előle a labdát.

34
    Mervót nagyon keményen fogják a vendégek, jól felkészültek belőle.
    Taiwa AWONIYI - 0:1

33
    Godwin húz el Forgács mellett a jobb oldalon, középre teszi a labdát és az érkező AWONIYI két védő közül kilépve tudott öt méterről kapuba találni! Sajnos megszerezték a vezetést a nigériaiak. Magyarország 0:1 Nigéria.

32
    Berecz emeli ki a bal szélre Forgácsnak a labdát, aki elhúz Muhammed mellett és be is adja a labdát, azonban a játékszer a kapu mögött köt ki.

31
    Bulbwa teszi be a rövid felé a labdát, ami átcsorog a lábak alatt és így lett veszélyes! Ismételten Székelynek kellett védenie!

30
    Bulbwa kap szabadrúgást miután Németh Márió lökte fel őt a jobb szélen.

29
    Osváth jön el egy káprázatos csellel Ndidi mellett a jobb szélen, majd teszi középre a labdát, amit Zsótér lő kapura 23 méterről ballal, de Enaholo a helyén volt.

28
    Hátul járatjuk a labdát – talán kissé nyugtatva magunkat és készülve a következő rohamra.

27
    Ndidi keveredik ki a jobb szélre, beadná, azonban Forgács blokkolja a kísérletét.

26
    Storck folyamatosan beszél játékosaihoz, most éppen azt mutogatja, hogy menjenek feljebb bátrabban a magyar fiúk.

25
    Nagyon sok pontatlan passzunk van, ezen kéne gyorsan választani, hiszen folyamatosan letámadnak minket belőle.

24
    Awoniyi kap egy szenzációs labdát a védelmi vonalból előreívelve, de a partjelző szerint lesen volt már.

23
    Magyar hangok harsannak fel a lelátón. Nem hiába, itt is felszólal a Ria-Ria-HUNGÁRIA!

22
    Awoniyi cselezget a jobboldalon, de kivezeti a labdát a pályáról, így elmúlt a veszély.

21
    Nagy szlalomozik el több vendég védő között mire Ifeanyival találkozott, de a nigériai keményen belerúgott egyet. Szabadrúgást megkapjuk, de lap nincs.

20
    Jól érkezik középre a labda, de érkezik rá Székely és ellenmondást nem tűrően öleli magához a játékszert.

19
    Ismételhet Nigéria miután Osváthról pattant az alapvonalon túlra.

18
    A remek beadást követően Godwin közeli fejesét hárította óriási reflexmozdulattal Székely! Újabb szöglet következik.

17
    Érdekes jelenet a pályán miután a játékvezető új labdát kért, mert az előzőt nem találta megfelelőnek a nigériai játékos nem adta vissza nekünk, pedig mi birtokoltuk azt, sőt, szögletet alakítottak ki az eseményből. Az afrikaiak nem a fair play hívei, erről most megbizonyosodhattunk.

16
    A beadást könnyedén fejelik ki a védők.

15
    Sokari lő 25 méterről egy életerős bombát, de Székely óriási bravúrral szögletre tolja azt!

14
    Muhammed íveli be jobbról a labdát, de Bulbwa nem éri el, más pedig nem érkezik rá, így kicsorog a laszti.

13
    A "vendégek" most a kapunkhoz szegeznek minket – reméljük, hogy ez csak ideiglenes állapot.

12
    Nagyon nehezen, de sikerül felszabadítani.

11
    Nigéria harcol ki szögletet.

10
    Németh Márió dönti fel a középpályán Sokarit, Nigériának jár a szabadrúgás.

9
    A szögletből való beadás kikanyarodott a pályáról, kirúgás fog következni.

8
    Németh Márió cselezi be magát a tizenhatoson belülre, úgy néz ki, hogy elveszíti a labdát.... nem, szögletet harcol ki! Nagyon nagy akarattal játszunk már a mérkőzés első perceiben.

7
    Nagy Dominik száguld el a pálya bal szélén, de Muhammed megakasztja, így kapunk szabadrúgást.

6
    Németh teszi Mervónak be a labdát üres területre, de Enaholo együtt él a játékkal és a kapujából kimozdulva megfogja a labdát a tizenhatoson belül.

5
    Idowu rúgja fel a szélen kontrázó Osváthot, kifelé jár a szabadrúgás.

4
    Hátul passzolgatnak látványosan Nigéri válogatottjának védői.

3
    Németh Márió tekeri középre a lasztit, de Enaholo sajnos ki tudta öklözni a labdát.

2
    Már a második percben szabadrúgást kap a magyar válogatott a pálya baloldalán.

1

Kedves Szurkolók!

Elérkezett az U20-as világbajnokság csoportköreinek az utolsó fordulója, ahol a drága válogatottunkkal Nigéria találkozik.

Az első találkozóján válogatottunk Észak-Koreát verte meg 5:1 arányban – ezen a meccsen Mervó mesterhármasig jutott, míg Kalmár és Forgács egyszer volt eredményes. A második találkozón kissé talán mindenki leírta csapatunkat, de a fiúk megmutatták, hogy képesek jól teljesíteni keményebb ellenfél ellen is. Mervó szerezte meg nekünk a vezetést, de sajnos jött Tamás kiállítása is még az első félidőben. A másodikban aztán jött Danilo egyenlítő találata, amit a 86. percben Pereira tizenegyes gólja erősített meg, és állították be ezzel a végeredményt a brazilok.

Jelenleg második helyen vagyunk a csoportunkban, minden esélyünk meg is van tehát a továbbjutásra, de azért számolgassunk csak egy kicsit!

A magyar válogatott helyzete nem rossz, annak ellenére sem, hogy a csoport harmadikok közül háromnak is négy pontja van – kis információ annak, aki nem érti, hogy ezt miért mondom, a csoportok harmadik helyezettjei közül a négy legjobb statisztikával záró szintén továbbjut.

Az utolsó játéknapon a magyar válogatott továbbjut, ha:
    – legyőzi Nigériát
    – döntetlent játszik Nigériával
    – kikap Nigériától, de az F-csoportban a Honduras, Fidzsi kettős egyike sem szerez pontot.

Ha nem kapunk ki Nigériától, tiszta a helyzet, továbbjutunk a második helyről (vagy az elsőről, ha nyerünk, és Brazília kikap Észak-Koreától, de erre ne tegyünk fel nagy összeget…).

Ha vereséget szenvedünk, még akkor sincs feltétlenül baj, ugyanis a négy legjobb csoportharmadik is továbbjut, és jelen pillanatban három négypontos van közöttük (nekünk három pontunk van). Az F-csoportban Fidzsi és Honduras is három-három ponttal áll (nálunk rosszabb gólkülönbséggel), előbbi Üzbegisztánnal, utóbbi Németországgal játszik. Így csak akkor nem jutunk tovább, ha mind a két válogatott szerez pontot, mi pedig nem, de erre már csak a németek miatt se tegyünk fel nagyobb téteket.

Tartsanak velünk és szurkoljuk ki csapatunk győzelmét!

Hajrá Magyarország, hajrá fiúk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 07:00 - kor kezdődik.

Koppány Veres

Gólok: 33. Awoniyi, 55. Awoniyi

Lapok:   90. Popov (HUN)

Magyarország: Székely- Forgács, Talabér(c), Kecskés, Osváth- Németh, Berecz, Nagy A.- Mervó (Kalmár 46.p.), Nagy D. (Oláh 67.p.), Zsótér (Popov 63.p.)
    Cserék: Demjén, Horváth- Halmár, Lenzser, Oláh, Popov, Sallai, Vida
    Vezetőedző: Storck

Nigéria: Enaholo- Ndidi, Bello, Abdullahi, Muhammed(c)- Idowu, Godwin (Succes 67.p.), Ifeanyi, Sokari (Iheanacho 83.p.), Bulbwa- Awoniyi (Simon 75.p.)
    Cserék: Alampasu, Olo- Ezeh, Iheanacho, Neówakali, Omego, Simon, Success, Yahaya
    Vezetőedző: Garba

Játékvezetők: játékvezető: Roddy Zambrano partjelzők: Luis Vera, Juan Macias negyedik játékvezető: Armando Castro