Levante – RCD Mallorca 4:0 (vége) | Athletic Bilbao – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége) | Atlético Madrid – La Coruňa 6:0 (vége)
Real Betis – Barcelona 1:2 (vége)
Athletic Bilbao
1:0 (1:0)
Celta de Vigo
vasárnap 09.12.2012, 17:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Méltán jellemezhetjük a mérkőzést rohanónak és hektikusnak. Végig nagyon kiélezett összecsapást láthattunk. Aki látta, nem unatkozott.

És hogy igazságos-e az eredmény?

A Celta de Vigo sokat tett a mai napon, de üres kézzel távozott. Az Athlétic Bilbao hősiesen védekezett az utolsó pércekben, de talán a mérkőzés összképét tekintve egy hajszállal többet tett a győzelemért.

Azt hiszem, ilyen meccsekkel mindig kiegyeznénk! (18:58:12)

90+3
    Hatalmas löket, súrolta a kapufát! Krohn-Dehli tűzte rá.

90+1
    4 perc hosszabbítás lesz.

90+2
    A Bilbao az ellenfél térfelén tartja a labdát.

81
    Szabadrúgást kap a Celta de Vigo, 17 méterre a kaputól, nagyon jó pozíció.

Az utolsó 10 perchez érkeztünk, amennyiben egyenlíteni szeretnének a vendégek, fokozniuk kell a tempót.

78
    Támadnak a hazaiak, azonban tévesen les miatt megállítja a játékvezető őket.

76
    A sokat dolgozó Ibai helyett Muniain a pályán.

75
    Csere a vendégeknél, Bermejót váltja Toni.

74
    És itt egy hazai kontra, de az ígéretes átadást lefülelik a vendégek.

Az az érzése az embernek, hogy az egész mérkőzés kontrák csatájáról szól.

72
    Egyre inkább kinyílik a Celta de Vigo, ezzel területet ajándékoz a baszkoknak.

71
    A hazai kapus mentett nagyot De Lucas elől.

70
    Fernández sárgul be.

Ezek most a Bilbao percei voltak. Ha most betalálnának a hazaiak, ezzel valószínűleg megtörnék a vendégeket.

69
    Micsoda helyzetek egymás után, hajszálon múlott, hogy nem vezet már kettővel az Athlétic Bilbao.

68
    Bilbao szöglet, ez most jól jött a baszkoknak, kicsit fellélegezhetnek.

66
    Ahogy fáradnak a játékosok, egyre több a pontatlanság.

Meddig bírják a csapatok ilyen tempóban?

64
    Jönnek a vendégek, de a támadás mindig elakad egy hazai lábban.

63
    Szöglet a hazaiak javára.

62
    Hiába ünnepelnek gólt a baszkok, a játékvezető visszafújta, pedig gyönyörű fejes volt.

61
    Itt a mérkőzés első cseréje, Insa ballag le és De Lucas rohan a játéktérre.

Csapkodó lett a játék jellege, sokat hibáznak a csapatok, de ezt kompenzálja a fantasztikus iram.

60
    Most csak másodpercekre tudja a Bilbao a labdát megtartani.

Hatalmas az iram és bírják szuflával.

Nem lesz ez így jó, a Bilbao ráült az eredményre.

55
    A baszkok az utolsó utáni pillanatban tisztáztak a tizenhatoson belül.

53
    Szabadrúgást kap a vendégcsapat, sárgalapgyanús volt a helyzet, de nem került elő a lap.

Rohanás az egész meccs, talán egy magyar szurkolónak ez szokatlan.

Gyors, egyérintős, korszerű futballt játszik mindkét csapat.

50
    Veszélyes Bilbao helyzet, de a vendégek szögletre tisztáznak.

Sokat futnak a játékosok, sok a helyváltoztatás.

Úgy látszik nem lesz panasz az iramra a második játékrészben sem.

48
    A Bilbao ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta, támadában.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Hatalmas csatát láthattunk az első játékrészben. Mindkét csapat nagyon aktív volt. Ennek ellenére megérdemelten vezet a Bilbao csapata, mivel a félidő derekától kezdve fokozatosan átvették a játék irányítását. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a Celta de Vigo is számos gyors és veszélyes támadást vezetett. Egy kis szerencsével akár döntetlen is lehetett volna, igaz az utolsó percekben a Bilbao akár növelhette volna az előnyét. Szimpatikus, hogy a vendégek nem védekezni jöttek. Egy hajszállal jobb eddig a baszk csapat.

45+1
    A félidő utolsó szögletét kivédekezik a Celta de Vigo játékosai.

43
    Ramalho veszélyes beadása jobbról, de a vendégek tisztáztak.

Vajon lesz még gól szünet előtt? Benne van a játékban!

42
    Most a Bilbao csapata aktívabb.

Küzdelem a tetőfokon, nagyon akar mindkét csapat.

39
    A gól úgy látszik mindkét csapatot feldobta, az eddig is nagy iramot még inkább fokozzák.

37
    1 percen belül két nagy vendéghelyzet! Először a hazai kapus Iraizoz tisztázott, majd Aspas lőhetett, de lecsúszott a lábáról a lövése.

37
    Ramalho lőhetett 20 méterről, centikkel kerülte el a labda a kaput.

36
    A baszkok továbbra is támadásban maradnak.

34
    A Bilbao gólt szerzett!

ARITZ ADURIZT teljesen szabadon hagyták, rejtély, hogy fejelhetett 3 méterről teljesen szabadon.

34
    A vendégek kapusa felszedi a labdát a hazai csatárok elől, ez veszélyes volt.

32
    A Bilbao átvette az irányítást.

31
    Hazai szöglet bal oldalról, de a vendégek kivédekezik.

Elmondható, hogy nagy helyzetek ritkán adódnak, de nagyon izgalmas így is az összecsapás.

Mindkét csapat maximálisan a győzelemre tör.

A tempó és a mérkőzés eddigi menete nem "alsóházi rangadó".

Néha egy-két pontatlanság is becsúszik, alapvetően gyorsan, pontosan játszanak a csapatok.

28
    Hiába lőnek a hazaiak "gólt", les miatt visszafújta a bíró. Határeset volt.

Nagy a küzdelem a pályán, minden egyes labdáért megharcolnak a felek.

Kissé csökkent az iram, ez érthető, ilyen tempóban nem lehet egy meccset végigvinni.

25
    A vendégek rúghatnak szögletet.

24
    Ibai lőhetett, azonban nem találta el a kaput, így is veszélyes volt.

24
    Nyom a Bilbao, most ezek az ő percei.

Mindkét csapat játékában benne van a gól.

23
    Egy másodpercre sem lehet "elaludni", mert az ellenfél büntet.

Sok a ritmusváltás, nagyon jó az iram.

20
    Celta de Vigo rúghatott szögletet, de veszélytelen volt.

19
    Áthelyeződött a játék a hazaiak térfelére.

17
    Insa részesült sárgalapos figyelmeztetésben.

17
    Egy látványos emelés Insa részéről, de a lövés elkerülte a kaput.

15
    Felszabadult a Bilbao, el is jutott egy szabadrúgásig, de a hazaiak felszabadítottak.

13
    A megítélt szabadrúgást 16 méter távolságból Aspas lőtte el nagyon veszélyesen, a labda súrolta a felső hálót.

13
    Amorebieta sárgult be.

Nem védekezni jöttek a vendégek.

10
    "Tüzijáték" a hazaiak kapuja előtt, de blokkolnak a hazai védők, ezt megúszta a Bilbao.

9
    Krohn-Dehli 25 méteres lövése csúszott le a lábáról.

Felválltva forognak a kapuk veszélyben.

Lendületesen játszanak a csapatok, jó meccs lesz ez!

8
    Ápolás miatt áll a játék.

7
    Összeakaszkodik két játékos a vendégek tizenhatosán belül, a játékvezető kifelé ítél, fellélegezhetnek a vendégek.

7
    Áthelyeződik a játék a vendégek térfelére.

Jó iramban folyik a játék.

5
    Letámad a Celta de Vigo.

3
    Lesre fut a hazaiak támadója, egyvonalnak tűnt.

3
    Jöhet az első hazai támadás.

2
    Aktívabban kezdenek a vendégek.

1
    A mérkőzés első szabadrúgásást a vendégek végezhették el.

1

Kezdősor:

Athletic Bilbao: Iraizoz - Ramalho, Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe - De Marcos, José, Herrera - Susaeta, Ibai, Aduriz

Real Club Celta de Vigo: Varas - Mallo, Vila, Túñez, Lago - Fernández, Oubiña, Insa, Krohn-Dehli - Bermejo - Aspas

Játékvezetők: Teixeira - Díaz, Torre.

Tisztelt Focibarátok!

Alsóházi rangadót rendeznek ma a spanyol bajnokságban. De csak a jelenlegi helyezésük miatt szolgáltak erre a jelzőre rá. Mindkét csapat jobb sorsra hivatott, elsősorban a Bilbao csapata.
    Talán kijelenthetjük, hogy eddig az Athlético Bilbao az idei év legkellemetlen meglepetése a spanyol klubcsapatok közül. A hazai bajnokságban a tabella hátulsó részében tanyáznak, 3 pontra a kiesőzónától. A tavalyi Európa Liga döntős az idén már a csoportmérkőzések során búcsúzni kényszerült. Ha a baszk csapat így folytatja, valószínűleg jövőre nemzetközi kupaküzdelmek nélkül lesz kénytelen az idényt végigharcolni.

A mérkőzésnek nem kevesebb a tétje, minthogy, aki három pontot szerez, felzárkózik a középmezőnyhöz, illetve jelentősen elszakad a kiesőzónától. Emellett felzárkózhat a nemzetközi kupaszereplést érő helyek közelébe. Tehát nem babra megy a játák, fokozottan fontos mindkét csapat eredményes szereplése.