Fortuna Düsseldorf – SpVgg Greuther Fürth 1:0 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége) | Werder Bremen – SC Freiburg 2:3 (vége)
Hamburger SV – Borussia M'gladbach 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – FC Schalke 04 2:2 (vége) | Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 3:0 (vége)
Fortuna Düsseldorf
1:0 (1:0)
SpVgg Greuther Fürth
szombat 16.02.2013, 15:30 • Esprit Arena, Düsseldorf • Bundesliga

A hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Az első félidőben kiharcolt előnyt már elég volt csak megtartania a második félidőben. A Fürth komoly helyzetig is alig jutott el a mérkőzés alatt. A vendégek továbbra is utolsó helyen a bajnokságban, egyre nehezebb helyzetbe kerülve. (17:29:02)

89
    Az utolsó percekben dupla fokozatra kapcsolt a Fürth, mindent megtesz az egyenlítésért.

88
    A Fürth próbálkozott lövéssel, körülbelül 22 méterrőövés elkerülte, de a lövés elkerülte a kaput.

87
    Többnyire mezőnyjáték folyik a pályán.

86
    A Düsseldorf jobb oldalon próbálkozott, de beadásig már nem jutottak.

84
    Klaus helyett Ilir Azemi a pályán.

82
    Ilso próbálkozott lövéssel a hazaiaknál, azonban az eredmény nem változott.

80
    Ismét Kruse próbálkozott lövéssel, de a vendégek kapusa a helyén volt, így gól nem született.

79
    Nagyszerű lövést eresztett meg Kruse, gól azonban nem született.

76
    Szögletet rúghatnak a vendégek, de Giefer látványosan kiöklözte a labdát.

74
    A vendégeknek nem nagyon sikerül helyzetet kialakítani, de ne felejtsük el, hogy emberhátrányban játszanak.

73
    Továbbra is elég sok a szabálytalanság a pályán.

72
    Nehriget sárga lapját köetően le is hozta a vendégek szakvezetője, helyette Zillner a pályán.

71
    Nehrig sárgult be a vendégektől.

69
    Kis híján növelte előnyét a Düsseldorf, de Reisenger lövése után nem született gól.

67
    A vendégek is cserére szánták el magukat. Mavraj helyett Thomas Kleine a pályán.

63
    Cserét a Düsseldorf. Schanin helyett Ken Ilso a pályán.

62
    Mavraj kap sárga lapot, miután a kezdőkörben csúnyán buktatott.

59
    Ezekben a percekben a vendégek játszanak kezdeményezőbben.

58
    Erős biztatásba kezdtek a hazai szurkolók.

57
    A pályán nem látszik meg, hogy emberhátrányban játszanak a vendégek, igaz helyzetig nem igazán jutnak el.

56
    Robert Tesche kapott sárga lapot.

55
    Nehrig próbálkozott lövéssel, de nem talált kaput.

54
    Szabadrúgással jöhetett a Fürth, de a beívelt labdát könnyen kifejelték a hazai védők.

52
    A hazai drukkerek jól érzik magukat, énekléssel biztatják a kedvenceket.

51
    Apró szabálytalanság a kezdőkörben. Szabadot rúghatnak a vendégek.

50
    Bal oldalon vezetett a Düsseldorf támadást, de a beadás lecsúszott.

49
    Oliver Fink sárgult be.

48
    Dani Schanin fejelt kapura, de nem tudta növelni az előnyt.

47
    Sobiech tarolta le a Düsseldorf játékosát, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

46
    A Fürth kezdte a második félidőt.

46

Az első félidőben egyértelműen a hazaiak játszottak fölényben. Több kísérletük is volt a gólszerzésre, ezekből csak egyet sikerült gólra váltani. Többek között egy büntetőt is kihagytak a hazaiak.
    A mérkőzésen sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság, a vendégektől Varga Józsefet kiállította a játékvezető, miután második sárgáját is megkapta.
    Nehéz helyzetben van a Fürth, hiszen ember- és gólhátrányban vannak, ráadásul a Düsseldorf ebben a szezonban még hazai pályán nem veszített, ha 1:0-ra vezetett.

46
    Az egy perc hosszabításban már semmi érdemleges nem történt.

45
    Kruse visszatér a pályára.

45
    Áll a játék, miután a hazaiak játékosa Robbie Kruse szorul ápolásra

44
    Felcsillant egy apró remény vendégek előtt, de az utolsó védőn már nem tudta áthámozni magát a Fürth támadója.

43
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

42
    Ezúttal bal oldalon próbálkozott a Düsseldorf, de a vendégek kirúgták a labdát.

41
    A labdát se nagyon sikerül megtartani a vendégeknek.

40
    Ember- és gólhátrányban nehéz helyzetben a Fürth.

39
    Tíz emberrel kell végigjátszania a mérkőzést a vendégeknek.

38
    Varga József megkapja második sárgáját is a mérkőzésen, így a játékvezető kiállította.

35
    Bedobással jöhetnek a vendégek.

33
    Továbbra is sok a szabálytalanság a pályán.

32
    Minden labdáért kemény küzdelem zajlik.

30
    A széleket már sokszor jól játszotta meg a vendéglátó csapat, majd a beadást követően hal el a támadás.

29
    Varga cselezget a pálya közepén, de a Düsseldorf játékosai vonalon kívülre rúgják a labdát.

27

26
    A kezdeti percek után a félidő közepére kicsit leült a meccs.

25
    Ezuttal Reisenger próbálkozott lövéssel, de a lövés elkerülte a kaput.

23
    Nem sok hiányzott a második gólhoz, de végül Balogun fejese elkerülte a vendégek kapuját.

22
    A vezetés megnyugtatta a hazaiakat. Hazai pályán még ebben a szezonban nem veszítettek, ha 1:0-ra vezettek.

21
    Szögletet rúghat a Düsseldorf, a beadást sikerül még kapura fejelni, de a labda pont középre ment, így könnyedén hárította a vendégek kapusa.

20
    A Düsseldorf tovább nyom.

19
    A hazaiak kapusa miután kirúgta a labdát, a Fürth védője rosszul adott haza. Erre a labdára Bellinhausen csapott le, és kevés igazítás után a kapuba lőtt.

18
    A Fortuna gólt szerzett!

Axel Bellinghausen találatával vezetnek a hazaiak.

17
    Szögletet rúghatnak a vendégek.

15
    A Fürth játékosa Nehrig lőtt kapuraól nem , azonban gól nem született.

14
    A játékvezető eddig még engedte a keményebb játékot, de előbb-utóbb ha így folytatódik a játék el kell kezdenie a sárga lap osztást.

12
    Varga József kap sárga lapot, miután a kezdőkörben durván belépet.t

11
    A pálya közepén Varga csúnyán odalépett, amit természetesen azonnal lefújt a játékvezető.

10
    Minden egyes labdáért nagy a harc, ezekben a percekben 1-1 pontatlanság is volt a játékban.

9
    A vendégek a Düsseldorf tizenhatosáig se nagyon jutnak el.

7
    Jóval többet birtokolja a labdát a hazai csapat.

6
    Szöglettel jöhetnek a hazaiak.

5
    Játékvezetői szempontból nem ígérkezik könnyű mérkőzésnek. Sok a szabálytalanság.

4
    Rendesen bekezdtek a felek. Buktatást követően, szabadrúgással jöhet a Fürth.

4
    Dani Schanin hagyta ki a megítélt büntetőt.

3
    11-es a Düsseldorf javára. A rosszul helyezett lövést Hesl könnyedén fogta.

3
    Buktatás a tizenhatoson belül.

2
    A Fürth egy jobb oldali kiugrást követően még begyötörte a labdát, de a védők kivágták.

1
    A Düsseldorf kezdte a mérkőzést.

1

Kezdősor:

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh, Kruse, Fink, Tesche, Bellinghausen – Reisenger, Schahin

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Rahman, Mavraj, Sobiech, Zimmermann, Prib, Nehrig, Varga, Klaus – Djurdjic, Sararer

Játékvezetők: T. Welz.

A Bundesliga 22. fordulójában a Fürth Düsseldorfba látogat. Tavaly még mind a két csapat a német másodosztályban játszott, így talán nem meglepő, hogy a bajnokság sereghajtói között találhatók.
    Az elmúlt fordulóban mindketten 1:0-ás vereséget szenvedtek. A Düsseldorf várja kedvezőbb pozícióból az összecsapást, hiszen egyrészt otthon játszik, másrészt nyolc ponttal többet gyűjtött eddig, mint a már kieső helyen tartózkodó Hoffenheim.
    Ha a Fürth el szeretné kerülni a kiesést, akkor rohamosan el kell kezdenie a felzárkózást, hiszen az eddigi 21 forduló alatt gyűjtött 12 pont, az egészen bizonyos, hogy kevés lesz a bennmaradáshoz.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 18. Bellinghausen

Lapok:   49. Fink (DSF), 56. Tesche (DSF) - 12. Varga (FRT), 62. Mavraj (FRT), 71. Nehrig (FRT)   38. Varga (FRT)

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh, Kruse,(90. Paurevic) Fink, Tesche, Bellinghausen – Reisenger, (90. Wegkamp) Schahin (63. Ilso)
    SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Rahman, Mavraj,(67. Kleine) Sobiech, Zimmermann, Prib, Nehrig,(72. Zillner) Varga, Klaus( 85. Azemi) – Djurdjic, Sararer

Játékvezetők: T. Welz