Fortuna Düsseldorf – SpVgg Greuther Fürth 1:0 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége) | Werder Bremen – SC Freiburg 2:3 (vége)
Hamburger SV – Borussia M'gladbach 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – FC Schalke 04 2:2 (vége) | Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 3:0 (vége)
Fortuna Düsseldorf
1:0 (1:0)
SpVgg Greuther Fürth
szombat 16.02.2013, 15:30 • Esprit Arena, Düsseldorf • Bundesliga

A hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Az első félidőben kiharcolt előnyt már elég volt csak megtartania a második félidőben. A Fürth komoly helyzetig is alig jutott el a mérkőzés alatt. A vendégek továbbra is utolsó helyen a bajnokságban, egyre nehezebb helyzetbe kerülve. (17:29:02)

89
    Az utolsó percekben dupla fokozatra kapcsolt a Fürth, mindent megtesz az egyenlítésért.

88
    A Fürth próbálkozott lövéssel, körülbelül 22 méterrőövés elkerülte, de a lövés elkerülte a kaput.

87
    Többnyire mezőnyjáték folyik a pályán.

86
    A Düsseldorf jobb oldalon próbálkozott, de beadásig már nem jutottak.

84
    Klaus helyett Ilir Azemi a pályán.

82
    Ilso próbálkozott lövéssel a hazaiaknál, azonban az eredmény nem változott.

80
    Ismét Kruse próbálkozott lövéssel, de a vendégek kapusa a helyén volt, így gól nem született.

79
    Nagyszerű lövést eresztett meg Kruse, gól azonban nem született.

76
    Szögletet rúghatnak a vendégek, de Giefer látványosan kiöklözte a labdát.

74
    A vendégeknek nem nagyon sikerül helyzetet kialakítani, de ne felejtsük el, hogy emberhátrányban játszanak.

73
    Továbbra is elég sok a szabálytalanság a pályán.

72
    Nehriget sárga lapját köetően le is hozta a vendégek szakvezetője, helyette Zillner a pályán.

71
    Nehrig sárgult be a vendégektől.

69
    Kis híján növelte előnyét a Düsseldorf, de Reisenger lövése után nem született gól.

Gólok: 18. Bellinghausen

Lapok:   49. Fink (DSF), 56. Tesche (DSF) - 12. Varga (FRT), 62. Mavraj (FRT), 71. Nehrig (FRT)   38. Varga (FRT)

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh, Kruse,(90. Paurevic) Fink, Tesche, Bellinghausen – Reisenger, (90. Wegkamp) Schahin (63. Ilso)
    SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Rahman, Mavraj,(67. Kleine) Sobiech, Zimmermann, Prib, Nehrig,(72. Zillner) Varga, Klaus( 85. Azemi) – Djurdjic, Sararer

Játékvezetők: T. Welz