Bradford City
0:5 (0:2)
Swansea City
vasárnap 24.02.2013, 17:00 • Wembley Stadium (London) • Angol Ligakupa

Ilyen sima mérkőzést nem hiszem, hogy láthattunk mostanában, a Swansea City maximum 50%-on pörgött, de így is 5:0-ra ütötte ki a Bradford City-t, aki mindösszesen egyszer találta el a kaput a 90 perc során.
    Szégyenkezniük így sem kell, nekik már az is csoda volt, hogy idáig eljutottak!
    A walesi együttes pedig készülhet jövőre az Európa Ligára! (18:53:54)

93
    Hernandez beadását vágják ki

92
    Kiütéses lett a vége

91
    A Swansea gólt szerzett!

GÓÓÓL! Ez már nem marad ki, Ángel Rangel centerezéséből JONATHAN DE GUZMAN dupláz! 5:0!

91
    Mit hagy ki a Swansea City!

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

87
    Megvan az első kaput eltaláló lövése a Bradford City-nek a 87. percben! A közönség tombol!

87
    Sikerül tisztázniuk a fehér mezeseknek

86
    Majdnem meglett az első lehetősége a negyedik ligás csapatnak, első szögletük jöhet!

85
    McLaughlan kirúgásával folytatódik a mérkőzés

84
    Utolsó walesi csere a meccsen: Davies helyén Tiendalli folytatja

82
    Kényelmesen passzolgatnak a fehér mezesek. Legalább helyzete lesz a Bradfordnak?

71
    A Bradford szurkolóira nem lehet panasz, lelkesen buzdítják a csapatukat még 0:4-él is

70
    McLaughlan védi Williams közelrő leadott lövését!

64
    Michu tálalna Dyer elé, de egy védő közbelép. Nagyon utaznak a mesterhármasára az angol középpályásnak

64
    Hanson adja el csúnyán a labdát, jöhet a Swansea

63
    Első walesi változtatás: Sung-Yong Ki le, Monk be

62
    Jó kérdés lehet, a Bradford egyáltalán milyen taktikával készült a mai mérkőzésre, amikor 62 perc elteltével még kapura sem lőtt!

60
    Michu szerzi meg majdnem az ötödiket, centikkel megy a jobb kapufa mellé a lövése!

59
    Nagy kiütés lesz a vége, ha így folytatódik

58

GÓÓÓL! JONATHAN DE GUZMAN áll od a labda mögé, és magabiztosan értékesíti a büntetőt, amit Dyer is el szeretett volna végezni!

57
    Összevesznek a fehér mezesek, hogy ki rúgja a büntetőt

56
    Második bradfordi csere: Wells helyén McLaughlan (kapus) folytatja

56
    Duke szabálytalankodik Dyerrel szemben, mehet zuhanyozni, jogos a büntető is!

53
    Hihetetlen! A tizenhatoson belül passzolgatnak a Swansea játékosai! Zavartalanul!

52
    Beszorulnak a csíkos mezesek

51
    Továbbra is kényelmesen passzolgatnak a fehér mezesek, aki néha gólt lőnek a Bradford kapujába, majd kezdődik minden előlről

50
    Nagy csönd van a stadionban, a bradfordi szurkolók szorosabb összecsapásra számítottak

49
    Nincs egy súlycsoportban a két együttes

48

GÓÓÓL! Eldől a kupa sorsa! Dyer passzol középre, Michu átlépi a labdát, Routledge rögtön visszateszi NATHAN DYER elé, aki egy befelé cselt követően, 8 méterről remekül teker a hosszú sarokba! Ezzel megszerezte a második gólját a mérkőzésen!

Lesek: 1:1

Nagyon magabiztosan vezet 2:0-ra a Swansea City 45 percnyi játékot követően, és fél lábbal már a jövő évi Európa Ligában érezheti magát.
    A 16. percben Dyer révén szereztek vezetést a walesiek, majd a házi gólkirály Michu szemfüles találatával megduplázták az előnyüket a 40. percben.
    A Bradford City-nek még talán kapu felé tartó lövése sem volt, ez azt hiszem sok mindent elárul a mérkőzés képéről!

46
    Davis labdakezelési hibája a félidő utolsó momentuma

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Dyer veszi le rosszul a labdát, jöhet a Bradford

44
    Hernandez lövését Duke fogva vetődve, nem volt benne túl sok erő

43
    Routledge rövid fölsőbe tartó lövését Duke üti szögletre!

42
    Dyer ugrik ki a leshatárról, sikerül elvinnie a labdát a kapujából kifutó Duke mellett, de ezzel ki is sodródik, így oda a lehetőség!

41
    Most kell villantania a Bradfordnak, ha szeretne vissza jönni a meccsbe

40

GÓÓÓL! 2:0 a Swansea City-nek! MICHU kap labdát a tizenhatoson belül, majd 14 méterről, ütemtelenül és takarásból a bal alsóba helyez! Okos gól volt!

39
    Kényelmesen zajlik a mérkőzés, az ember észre se venné, hogy a Ligakupa döntőjét követi figyelemmel

35
    Pablo Hernandez - Dyer - Michu összjáték végén sikerül felszabadítani a védőknek

34
    A Swansea City türelmesen játszik, eddig nagyon egyértelmű ez a döntő!

33
    Alig van a labda a Bradfordnál

32
    Beszorulnak a csíkos mezesek!

31
    De Guzman sarokrúgását kifejelik a védők, a kipattanót Britton állítgatás nélkül kapura küldi, nem sokon múlott a walesi csapat második találata!

31
    Szöglet a Swansea City javára

30
    Routledge teszi be középre a labdát, de egy árva fehér mezes sem érkezik a beadásra

26
    Lassan csordogál a mérkőzés, a Bradford visszahúzódik a saját térfelére, és kontrákra rendezkedik be - a hátránya ellenére is

25
    Duke kirúgásával folytatódhat a játék

24
    Sikerül tisztázniuk a bradfordiaknak

23
    Jöhet az első szöglet a meccsen: a fehér mezesek lőhetik!

22
    A Swansea birtokolja a labdát

21
    A gól ellenére mindkét csapat visszafogottan játszik, sok van még hátra

20
    Duke vág a mezőnybe egy hazaadást, ami nem sikerül a legjobban, bedobással jöhet a Swansea

19
    Hátul passzolgatnak a fehér mezesek

18
    Ángel Randel fejel haza egy előreívelt labdát Tremmelnek

17
    Fel van adva a lecke a negyedik ligás Bradford Citynek!

16

GÓÓÓL! Vezet a Swansea City! Egy kontra során Michu lő 15 méterről laposan, Duke beletud kapni a labdába, ami kifelé vánszorog, de rögtön érkezik NATHAN DYER, aki egy vétővel a nyakán bevetődve bekotorja a játékszert a hálóba!

15
    Thomson beívelését kivágják a védők

14
    Davis fejel nem sokkal mellé, azért Duke rajta volt a labdán!

8
    A fehér mezesek birtokolják többet a labdát, mondjuk ez nem okoz különösebb meglepetést

7
    Routledge (Swansea) van lesen

6
    Egyelőre csak tapogatóznak a csapatok, érződik, nagy a tétje a mai mérkőzésnek: a győztes indulási jogot szerez az Európa Ligában

5
    A csíkos mezesek ahogy labdát veszítenek, fegyelmezetten visszazárnak a saját térfelükre

4
    Routledge beadása hosszú a fehér mezeseknek

3
    Támadásban a Swansea City!

2
    A negyedosztályú kis csapat 4-4-2-es felállásban próbálkozik, az első osztályú Swansea viszont 4-2-3-1-el igyekszik elhódítani a díszes serleget

1
    A Bradford City bordó -sárga keresztbe csíkos mezben és fekete nadrágban, a Swansea City pedig tiszta fehérben lép pályára a döntőben!

1

Kezdősor:

Bradford City: Duke - Darby, McArdle, McHugh, Good - Thompson, Doyle, Jones, Atkinson - Hanson, Wells

Swansea City: Tremmel - Àngel Rangel, Sung-Yong Ki, Williams, Davies - Britton, de Guzman - Pablo Hernández, Dyer, Routledge - Michu

Játékvezetők: Kevin Friend - Burt, Ledger.

Telt ház fogadja a csapatokat a Wembley-ben! Érdekesség, hogy egyik együttes sem nyerte meg még a Ligakupát!

A Swansea City a Barnsley, a Crawley Town, a Liverpool valamint a másodosztályú Middlesbrough együttesét ütötte el a továbbjutástól.
    Az elődöntőben a Chelsea volt az ellenfelük. Az első mérkőzésen londonban tudtak győzni 2:0-ra, majd az otthoni 0:0 már a döntőbe jutást jelentette a számukra

A Bradford City búcsúztatta a Notts County, a másodosztályú Watford, a Burton Albion, és az első osztályú Wigan csapatát.
    Ezután következhetett az Arsenal, akiket 1:1-es eredményt követően tizenegyesekkel ejtettek ki a kupából!
    Az elődöntőben a szintén első osztályú Aston Villa volt az ellenfél. Az első meccsen a Bradford nyert 3:1-re, a visszavágón pedig a birminghamiek 2:1-re, így a negyedik ligás alakulat 4:3-as összesítéssel jutott be a döntőbe

Elérkeztünk a 2012/13-as angol Liga Kupa kiírás döntőjéhez, amit vasárnap 17:00-ás kezdéssel követhetünk nyomon a Wembley-ből, ahol a negyedosztályú Bradford City és az első ligás Swansea City néz farkasszemet egymással az angol futball szentélyében

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 16. Dyer, 40. Michu, 48. Dyer, 58. De Guzman (bünt.), 91. De Guzman

Lapok:   38. Sung-Yong Ki (SWN)   56. Duke (BRA)

Bradford City: Duke - Darby, McArdle, McHugh, Good(A. Davies, szünetben) - Thompson(Hines, 73.), Doyle, Jones, Atkinson - Hanson, Wells(McLaughlan, 56.)
    Swansea City: Tremmel - Àngel Rangel, Sung-Yong Ki(Monk, 63.), Williams, Davies(Tiendalli, 84.) - Britton, de Guzman - Pablo Hernández, Dyer(Lamah, 78.), Routledge - Michu

Játékvezetők: Kevin Friend - Burt, Ledger

Nézőszám: 85000