Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 0:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége)
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 2:1 (hosszabbítás vége)
Szeversztal Cserepovec
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
SZKA Szentpétervár
kedd 12.03.2013, 16:30 • Ice Palace, Cerepovec • KHL

Vége a sorozatnak. A Szentpétervár megérdemelten jutott tovább négy győztes mérkőzés után.
    A mai napon is magabiztos jó hokit játszott a vendégcsapat. Kihasználta a gólhelyzeteket, és kezében tartotta a mérkőzést. A hazaiak nem tudtak újítani és meglepni a vendégeket.
    (18:49:40)

60:00

59:15
    Ketov lövését blokkolták, majd Kazionov volt pontatlan.

58:30
    Lehozzák a hazaiak a kapust

58:07
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Ramstedt magas bottal való játékért

56:44
    Andersen kemény lövése a kék vonaltól. Kasutin kapus nem sokat látott a lövésből, szerencséje volt.

55:30
    Varnakov vetődve akadályoz meg egy jó hazai akciót. Buli Kasutin előtt.

54:20
    Utolsó hazai próbálkozások a mérkőzésen. Nyomás alatt először ebben a harmadban a vendégek kapuja.

53:00
    Időt kér a hazai csapat

52:30
    Kiegészült a hazai csapat

52:10
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a vendégek, csak a befejezés hiányzik.

49:40
    A Cserepovec nem tud helyzetet kialakítani az emberelőnyben, sok a harc a korongért a palánk mögött, az idő még telik.

48:14
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Martensson

47:35
    Artuchin nagy harcban a korongért a kapu mögött. Buli következik Kasutin előtt.

46:45
    A hazaiak támadásban, de Kiselevich pontatlan és jöhetnek a vendégek.

45:35
    Les (Cserepovec)

45:10
    Fölényben játszik a Szentpétervár. Kasutin kapusnak még nem volt komoly védése ebben a harmadban.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 18. Shipachyov (Kazionov), 22. Anisin – 10. Kalinin (Dallman), 25. Alexandrov (Kucheryavenko, Panarin), 36. Artyukhin (Kucheryavenko)

Szeversztal Cserepovec: Koshechkin (Peretyagin) - Laakso, Kiselevich, Ketov, Kazionov, Shipachyov - Yegorshev, Cáslava, Berdnikov, Stolyarov, Anisin - Stasenko, Andersen, Mons, Kovinshin, Zemchenko - Popov, Gimbatov, Fedoseyev, Alexeyev, Buchnevich.
    SZKA Szentpétervár: Kashutin (Ezhov) - Alexandrov, Dallman, Martensson, Tikhonov, Thoresen - Osipov, Chudinov, Panarin, varnakov, Ramstedt - Kalinin, Semenov, Kucheryavenko, Artyukhin, Afinogenov - Vorobyov, Berdyukov, Nepryayev, Burdasov, Monakov.

Játékvezetők: Anisimov, Belov - Zakharenkov, Sadovnikov.