Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 0:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége)
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 2:1 (hosszabbítás vége)
Traktor Cseljabinszk
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Avangard Omszk
kedd 12.03.2013, 14:00 • Arena Traktor, Celjabinsk • KHL

Nem úgy indult, de végül sima győzelmet aratott a hazai együttes. Összesítésben 3:0-ra vezet a Traktor Cseljabinszk, így nagy valószínűséggel búcsúzni kényszerül majd az Avangard Omszk. A Traktor egy győzelemre van a továbbjutástól és nagy szenzáció lenne, ha innét fel tudna állni az Omszk, bár egy nagyon halvány reménysugár még ég. Az Avangard nagy csalódást okoz ebben a párharcban, zsinórban háromszor kapott ki úgy, hogy gólt sem ütöttek. Erre senki sem számított. (16:16:19)

60:00

59:30
    A vendégek még mindig nem adták fel, küzdenek.

59:00
    Egy perc van hátra a mérkőzésből.

58:38
    Zaborsky (Avangard) is durvaság miatt kénytelen kiállni 4 percre.

58:38
    Kuznetsov (Traktor) korcsolyázik le 4 percre durvaságért.

58:30
    Garnett kapus ma szenzációsan védett, többek között neki is köszönhető a hazaiak sikere.

58:00
    Két perc van hátra az utolsó harmadból.

57:30
    Rämo még mindig a vendégek kapujában, pedig kockáztatniuk kellene, de lehet már az idő fogyása miatt értelmetlenné válik a kapus le hozatala.

57:00
    Három perc van hátra és nagyon úgy néz ki, hogy nem csak a harmadból, hanem a mérkőzésből is.

56:37
    Yakutsenya-t Belov állította meg kiváló védekezéssel.

55:00
    Nagyon úgy néz ki, hogy elúszott a hajó a vendégeknek, a három gól túl sok.

54:15
    Jól tartja előnyét a Traktor Cseljabinszk.

53:41
    Taratukhin eresztett el egy löketet Garnett kapujára, azonban a hazaiak kapusa biztosan védett.

53:00
    Fogytán a vendégek ideje, most már az idő is ellenük van.

52:27
    Teljes létszámban a hazaiak.

51:27
    Jól védekezik eddig a hazai együttes.

50:27
    Túl sok játékos volt egyszerre a hazaiknál a pályán, így két perces kiállítást kap a Traktor.

50:01
    Rämo avatkozik jól a játékba. Egy esetleges hazai találat végképp eldöntene mindent.

49:00
    Az omszkiak ütőjén a korong, azonban nem sikerül egyelőre szépíteniük.

Gólok és gólpasszok: 2. Vasilichenko (Yakutsenya), 46. Yakutsenya (Panov), 47. Popov (Kostitsyn, Antipov)

Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) - Vasilchenko, Belov, Quint, Ryabykin, Katichev, Razin, Nesterov - Kontiola, Yakutsenya, Panov - Chistov, Bulis, Kuznetsov - Popov, Kostitsyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Nichushkin - Karpov
    Avangard Omszk: Rämo (Reizvikh) - Valentenko, Belov, Piganovich, Pivtsakin, Lyamin, Pujacs, Gusev - Popov, Syomin, Frolov - Kuparinen, Perezhogin, Zaborsky - Kuryanov, Kalinin, Ivanov - Zherebtsov, Pervushin, Volkov - Taratukhin

Játékvezetők: Bulanov, Gashilov - Gordenko, Tomilov