Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 0:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége)
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 2:1 (hosszabbítás vége)
Szalavat Julajev
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
AK Barsz Kazany
kedd 12.03.2013, 14:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Ez a mérkőzés a második harmadban dőlt el igazából. A hazaiak nem tudták felvenni a ritmust, a vendégek sokkal jobban játszottak, főleg a második harmadban. Az utolsó húsz percben a Szalavat már csak futott az eredmény után, a legvégén pedig a kegyelemdöfést is megkapták. Összesítésben 2:1 a Szalavat javára, a párharc folytatódik.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (16:27:19)

60:00

59:53
    A Kazany gólt szerzett!

A hazaiak kitámadtak, a kapust is lehozták. Tereshenko összeszedte a korongot, majd KIRILL PETROV-hoz passzolt, aki az üres kapuba továbbította a korongot.

Gólpassz: Alexei Tereshenko

59:02
    Mirnov lő kapura, Barulin védett.

58:28
    Időkérés a hazai oldalon.

58:27
    Kontra a Barsz részéről, de Korneyev elszórja az akciót.

57:43
    Egy játékos visszajöhet a vendégekhez. A hátra maradt időt már igyekeznek kihúzni

57:18
    Kaigorodov lövi el a korongot, a kapus semmit nem lát az akcióból, de a végén a lövés elkerülte a kaput.

56:43
    Még egy percig kettős emberelőnyben játszanak a hazaiak. Megkapták a lehetőséget a szépítésre, esetleg az egyenlítésre.

56:31
    Komitsky (Barsz) is kap két percet akadályozásért.

56:15
    Talán az utolsó lehetőség a hazaiaknak. Ha ki tudják használni az emberelőnyös helyzetet, akkor még forró lehet a vége.

55:43
    Korneyev (Barsz) kapott két perces büntetést, bottal akadályozta ellenfelét.

55:31
    Ruzicka szede össez a korongot a kapu mögött majd el is jutott lövésig, lövéssel Filatov ismételhetett, de a szépítés nem jött össze.

54:15
    A hazaiak jönnek ugyan előre, de nem érezni a hitet rajtuk igazából, mintha éreznék, hogy ma nem tudják legyőzni a vendégeket.

53:25
    Pankov nem érte el a passzt, bedobás következik.

53:11
    Sopel lőtt messziről, de a középre tartó lövést Barulin könnyedén hárította.

52:30
    Pihlström felé ment a passz, végül lekapcsolták a vendégek.

51:15
    Próbálkozik a Szalavat, jön előre, de komoly helyzetet ne tudnak kialakítani.

50:27
    Most kiegyenlített a játék, mind a két csapat felváltva támad. A vendégek sokkal óvatosabbak, mint a második harmadban.

49:13
    Mirnov passzol szépen a harmadba bekorcsolyázott csapattársnak, de lövésig végül nem jutnak el a hazaiak.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 38. Immonen ( Pesonen, Obukhov), 39. Golubyev (Zherdev, Bodrov), 60. Petrov (Tereshenko)

Szalavat Julajev: Tarkki - Sopel, Konev, Atyushov, Isangulov, Zubarev, Koltsov, Blatak, Proshkin - Musatov, Stepanov, Glukhov - Ruzicka, Filatov, Zinovyev - Svitov, Slepyshev, Pankov - Mirnov, Pihlström, Kaigorodov
    AK Barsz Kazany: Barulin - Nikulin Korneyev, Kulyash, Medvedev, Zakharchuk, Komitsky, Yarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obukhov - Tereshenko, Lukoyanov, Petrov - Bodrov, Golubyev, Zherdev

Játékvezetők: Gusev, Zakharov - Mikhel, Shikhanov