VfL Wolfsburg – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Hamburger SV 1:2 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – Borussia Dortmund 1:6 (vége)
Fortuna Düsseldorf – Werder Bremen 2:2 (vége) | Bayern München – Norimberk 4:0 (vége) | FC Schalke 04 – Bayer Leverkusen 2:2 (vége)
SpVgg Greuther Fürth
1:6 (0:5)
Borussia Dortmund
szombat 13.04.2013, 15:30 • Trolli Arena, Fürth • Bundesliga

Könnyedén nyerte meg a mérkőzést a Borussia Dortmund, amely fél gőzzel is kiütötte a harmatgyenge napot kifogó Greuther Fürth együttesét. A Dortmund tehát tovább hengerel, mind a Bundesligában, mind a nemzetközi színtéren.

Köszönöm a figyelmüket! (17:18:45)

90
    A küzdelem folytatódik.

89
    Fritz játékvezető IAzemi ápolása miatt átmenetileg megszakította a mérkőzést.

89
    Azemi került nagy helyzetbe, majd elesik a tizenhatoson belül, de a bíró nem fújt a sípjába.

84
    Nagy verést kap tehát otthon a Greuther Fürth.

83
    A Fürth játékosa, Azemi a kapu mellé lőtt. Weidenfeller ezt csak nézte, nem sokon múlott, hogy az egy perce beállt hazai játékos "beköszönjön".

82
    Sararer helyén Azemi.

81
    A Dortmund gólt szerzett!

ROBERT LEWANDOWSKI találatával fél tucatnál jár a Borussia Dortmund! A gól a két lengyel összjátékából született, Blaszczykowski adta a gólpasszt.

80
    A második félidőben nem igyekeznek a csapatok, hogy szórakoztassanak minket.

79
    Veszélytelen volt a dortmundi "szabad".

79
    Szabadrúgás a vendégcsapat javára.

78
    A Dortmund nyilvánvalóan tartalékol erejével.

77
    Nincs tempója a mérkőzésnek, állófocit látunk.

76
    Már mindkét csapat a mérkőzés végét várja.

75
    Santana sárgult be.

Gólok: 71. Prib – 12. Götze, 15. Gündogan, 29. Blaszczykowski, 33. Gündogan, 45. Götze, 81. Lewandowski

Lapok:   75. Santana (DOR)

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Varga (46. Geis), Sobiech, Kleine, Baba (38. Pledl) – Fürstner, Petsos – Klaus, Prib – Sararer (82. Azemi), Djurdjić
    Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Großkreutz – Kehl (61. Schieber), Sahin – Blaszczykowski, Gündogan (67. Leitner), Götze (46. Bittencourt) – Lewandowski

Játékvezetők: Fritz – Wezel, Kempter – Kampka

Nézőszám: 18 000