VfL Wolfsburg – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Hamburger SV 1:2 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – Borussia Dortmund 1:6 (vége)
Fortuna Düsseldorf – Werder Bremen 2:2 (vége) | Bayern München – Norimberk 4:0 (vége) | FC Schalke 04 – Bayer Leverkusen 2:2 (vége)
SpVgg Greuther Fürth
1:6 (0:5)
Borussia Dortmund
szombat 13.04.2013, 15:30 • Trolli Arena, Fürth • Bundesliga

Könnyedén nyerte meg a mérkőzést a Borussia Dortmund, amely fél gőzzel is kiütötte a harmatgyenge napot kifogó Greuther Fürth együttesét. A Dortmund tehát tovább hengerel, mind a Bundesligában, mind a nemzetközi színtéren.

Köszönöm a figyelmüket! (17:18:45)

90
    A küzdelem folytatódik.

89
    Fritz játékvezető IAzemi ápolása miatt átmenetileg megszakította a mérkőzést.

89
    Azemi került nagy helyzetbe, majd elesik a tizenhatoson belül, de a bíró nem fújt a sípjába.

84
    Nagy verést kap tehát otthon a Greuther Fürth.

83
    A Fürth játékosa, Azemi a kapu mellé lőtt. Weidenfeller ezt csak nézte, nem sokon múlott, hogy az egy perce beállt hazai játékos "beköszönjön".

82
    Sararer helyén Azemi.

81
    A Dortmund gólt szerzett!

ROBERT LEWANDOWSKI találatával fél tucatnál jár a Borussia Dortmund! A gól a két lengyel összjátékából született, Blaszczykowski adta a gólpasszt.

80
    A második félidőben nem igyekeznek a csapatok, hogy szórakoztassanak minket.

79
    Veszélytelen volt a dortmundi "szabad".

79
    Szabadrúgás a vendégcsapat javára.

78
    A Dortmund nyilvánvalóan tartalékol erejével.

77
    Nincs tempója a mérkőzésnek, állófocit látunk.

76
    Már mindkét csapat a mérkőzés végét várja.

75
    Santana sárgult be.

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

74
    Geis lövése kerülte el Weidenfeller kapuját.

72
    Sikerült tehát legalább egy szépítő gólt lőniük a hazaiknak, már ez is valami a mai "produkciójuk" láttán.

71
    A Fürth gólt szerzett!

Egy szép támadást követően EDGAR PRIB szépít! Úgy látszik olykor a Dortmund védelme is sebezhető.

71
    A pontrúgást követően Santana fejese kerülte el a Dortmund kapuját.

70
    Szögletrúgás a Dortmund javára.

70
    Na ezek azok a percek, amik tulajdonképpen már fölöslegesek, de végig kell játszani a mérkőzést.

69
    A hazaiak kapusa, Hesl végezhet el kirúgást.

68
    Szerencséjük van a hazaiaknak, hogy leállt a Dortmund. Mi lett volna, ha folytatják az első félidei tempót? Lehet két számjegyű különbség.

67
    Gündogan helyett Leitner.

67
    Kifejezetten unalmassá vált a második játékrész.

66
    Veszély nem alakult ki a pontrúgást követően.

66

65
    Nem túl eseménydús most a mérkőzés.

64
    Vajon sikerül egy szépíteniük a hazaiaknak?

63
    Semmi veszélyt nem jelent a házigazda a vendégek kapujára.

62
    A Dortmund kényelmesen adogat, a hazaiak meg asszisztálnak hozzá.

61
    Kehl le, Schieber be.

60
    Valami azt súgja, hogy nem túl sok izgalom vár ránk az elkövetkező fél órában.

59
    Ez a realitás, ilyen agy különbség van a két csapat között. Nem csoda, hiszen A Dortmund Európa egyik legjobb csapata, míg a Fürth jövőre a német másodosztályban folytatja majd.

58
    A hazaiaknak teljesen elvette a kedvét az öt bekapott gól, nem is csoda, hogy maguk alatt vannak, innen nem lehet felállni.

57
    Nagy zavar a Fürth tizenhatosán belül, de megúszták a hazaiak.

55
    Teljesen visszavett a Dortmund, pihennek a pályán.

51
    A Dortmund nem erőlteti túlságosan a támadásokat, a hazaiak pedig képtelenek akciót vezetni.

50
    Mezőnyjátékot láthatunk a pályán.

49
    Egyelőre nincsenek azok a nagy Dortmund rohamok, mint az első félidőben voltak.

48
    Lewandowski nagy helyzete! Lövése centiméterekkel kerüli el Hesl kapuját! Majdnem beakadt a hatodik is!

47
    Egyelőre komótos tempóban kezdődik a második játékrész.

46

46
    Götze le, Bittencourt be.

46
    Varga helyett Geis.

Hihetetlen, milyen nagy minőségi különbséget láthattunk a két csapat között. A hazaiak védelme katasztrofális teljesítményt nyújtott, átjáróház volt a hátsó alakzat. A Dortmund azt csinált, amit akart. Meglepődnénk, ha nem növelné a különbséget a Borussia a második félidőben is. José Morinho is a helyszínen követi a találkozót, hát van mit néznie. Csak meg ne ijedjen túlságosan.

Maradjanak velünkl!

45
    Sararer előtt adódott hatalmas lehetőség, egyedól vezethette a labdát Weidenfeller kapusra, azonban a vendégek portása nagyot védett!

45

MARIO GÖTZE második gólját lövi! Szinte az egész Fürth védelmet megverte, majd ügyesen lőtte ki a hosszú sarkot.

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében vagyunk.

44
    A Dortmund tartaléklángon ég, de így is sokkal veszélyesebb ellenfelénél.

43
    A Fürth "örülhet", hogy megússza a félidőt négy bekapott góllal.

42
    Grosskreutz lövését bravúrral védte Hesl kapus!

40
    A hazaiak támadójátéka teljesen impotens.

39
    Visszavett a tempóból a Dortmund.

38
    Baba helyett Pledl a pályán.

37
    Azt csinál a Dortmund tulajdonképpen, amit csak akar.

36
    Teljesen átengedi a kezdeményezést a hazai csapat.

35
    Erre még a legbátrabb Dortmund szurkolók sem számítottak, hogy alig több mint fél óra elteltével már négy góllal fog vezetni a sárga-fekete alakulat.

34
    Kiütés, KO a hazaiaknak!

33

Megint kigurigázták a Fürth védelmét! ILKAY GÜNDOGAN magabiztosan lő Hesl kapujába. A német-töröknek ez már a második gólja a találkozón!

32
    Tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés, innét a Fürth-nek esélye sincs felállni ez ellen a Borussia Dortmund ellen.

32
    Ápolása után újra a pályán Blaszczykowski, akinek nem súlyos a sérülése.

30
    A játék folytatódik.

29
    Blaszczykowski marad lenn a gyepen, áll a játék. Gólszerzés közben megsérült a lengyel játékos.

29

KUBA BŁASZCZYKOWSKI egy végletekig kijátszott akció után belövi csapata harmadik gólját is!

27
    A Dortmund szinte minden támadása veszélyt rejt magában.

26
    Egy darabig felszabadult a házigazda kapuja.

25
    Nem tud mit kezdeni a Fürth a Dortmund támadásaival.

24
    Lewandowski csinált bolondot a Fürth védelméből, majd a kapufára emelt! A kipattanóra Götze startolt rá, de ajtó-ablak helyzetben kapu mellé lőtt!

22
    Szemmel láthatóan hatalmas különbség van a két csapat között.

21
    Nagy gondjai vannak a hazaiaknak, stabilizálni kellene a védekezést.

20
    A Fürth egyáltalán nem tudja megtartani a labdát.

19
    A Dortmund irányítja a játékot, diktálja a tempót.

18
    Változtatnia kell a hazaiaknak, mert így nagy vereség lesz belőle.

17
    Nagyon szellősen védekezik a hazai együttes,m ebből baj lesz.

16
    Hatékonyan, kíméletlenül kihasználja a Dortmund a lehetőségeit.

15

Már kettővel vezetnek a vendégek! Blaszczykowski bepassza után ILKAY GÜNDOGAN közelről gurít a hálóba.

14
    Próbálkoznak a vendégek, de helyzetig nem jutottak el egyelőre.

13
    Támadásban a Greuther Fürth.

12

MARIO GÖTZE becsapta Vargát, majd hajszálpontosan kilőtte a rövid sarkot! Ebben a gólban benne volt vastagon a légiósunk is.

11
    Teljesen áthelyeződik a játék a Fürth térfelére.

10
    Szögletet harcolt ki a Dortmund együttese.

10
    Gündogan passza után Blaszczykowski tüzelt, akinek lövését Hesl lábbal védte! Nagy helyzet volt!

9
    Egyfolytában támad a Dortmund, a hazaiak teljesen beszorulnak.

8
    Fokozza a tempót a Borussia Dortmund csapata.

7
    Mezőnyfölényt harcolt ki a Borussia.

6
    Ezidáig még nem jutott el helyzetig egyik csapat sem.

5
    Beszorul a Fürth együttese.

4
    Újra támadásban a Borussia Dortmund.

3
    Egy kontratámadást követően Petsos veszélyeztette Weidenfeller kapuját, a labda a kapu tetején landolt.

3
    A hazaiak térfelén zajlik a játék.

2
    Aktívabban kezdett a vendégcsapat.

1

Kezdősor:

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Varga, Sobiech, Kleine, Baba – Fürstner, Petsos – Klaus, Prib – Sararer, Djurdjić

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Großkreutz – Kehl, Sahin – Blaszczykowski, Gündogan, Götze – Lewandowski

Játékvezetők: Fritz – Wezel, Kempter – Kampka.

Kedves Szurkolók!

Dávid és Góliát harcát követhetjük ma nyomon a Bundesliga berkein belül. A tabella utolsó, matematikailag még nem, azonban reálisan nézve már kiesett Greuther Fürth együttese a második helyen tanyázó Borussia Dortmund csapatát fogadja. A Dortmund viszonylag kényelmes helyzetben van, mivel a bajnoki cím már eldőlt, nagy valószínűséggel az első három német csapat között ott lesz a végelszámolásnál, tehát jövőre is biztosítva van a Bajnokok Ligája részvétel. A jelenlegi BL kiírásban pedig már a legjobb négy között vannak, tehát idén egy esetleges döntőbe jutás, netán BL győzelem már csal hab lenne a tortán.

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 71. Prib – 12. Götze, 15. Gündogan, 29. Blaszczykowski, 33. Gündogan, 45. Götze, 81. Lewandowski

Lapok:   75. Santana (DOR)

SpVgg Greuther Fürth: Hesl – Varga (46. Geis), Sobiech, Kleine, Baba (38. Pledl) – Fürstner, Petsos – Klaus, Prib – Sararer (82. Azemi), Djurdjić
    Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Großkreutz – Kehl (61. Schieber), Sahin – Blaszczykowski, Gündogan (67. Leitner), Götze (46. Bittencourt) – Lewandowski

Játékvezetők: Fritz – Wezel, Kempter – Kampka

Nézőszám: 18 000