Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)
Norvégia – Svédország 1:5 (vége)
Ausztria
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Niemcy2
szerda 08.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Lövések: 27 (14,10,3) illetve 35 (12,12,11) lövés
    Emberelőny: 7/0 illetve 3/0
    Kiállítások: 8 illetve 16 perc (17:37:01)

Az osztrákok nem tudtak felpörögni a záró harmadra sem, így elveszítették ezt a számukra fontos mérkőzést, aminek egyik fő oka a pocsék emberelőnyös helyzetkihasználásuk volt. Nyoma sem volt a piros mezesek tegnapi gólerős játékának (Ausztria – Lettország 6:3), de ezzel együtt is esélyes az újonc a bent maradás kiharcolására.
    A németek ezzel a győzelemmel, immár 4 ponttal állnak a tabellán, és minden bizonnyal nem lesznek kiesési gondjaik, habár még 4 forduló hátravan a csoportküzdelmekből!

60:00

59:51
    Vanek (Ausztria) a gólszerzőre üt, így testre ütésért 2 percet kap

59:51
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Végleg eldől! MARCUS KINK duplázik, estében üt gólt! Emberhátrányos találat! 0:2!
    Asziszt nélküli találat volt

59:51
    Kicsúszik a korong a német harmadból, az egyik fehér mezes estében próbálja meg bevenni az üres kaput, és sikerül is neki!

59:13
    Unterluggauer életerős lövését védi Zepp!

58:29
    Üres a piros mezesek kapuja, 6 a 4 ellen a jégen az osztrákok!

58:28
    Időkérés az osztrák együttesnél

58:28
    Hatalmas egyenlítési lehetőség: Ankert (Németország) áll ki 2 percre akadályozásért

58:01
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik

57:55
    2 az 1-ben mehettek a kapura a németek, de Mauer mellé lövi a ziccert!

57:31
    Starkbaum lepkésében a pakk, a buli az osztrák kapu elől jöhet

56:37
    Tilos felszabadítás (Németország), lassan hajrázniuk kellene a piros mezeseknek, fogy az idejük

54:55
    Mauer próbálkozik, de lövését egészen könnyedén hatástalanítja az osztrák hálóőr

53:57
    Starkbaum tenyerel rá a pakkra, a buli így az osztrák kapu elől jön

53:16
    Kink teszi be laposan a pakkot az osztrák kapu elé, de nem sikerül veszélyes helyzetet kialakítaniuk a németeknek

51:07
    M. Goc próbálkozott szinte null szögből, nem is sikerült túljárnia Starkbaum eszén

50:45
    Felállnak a fehér mezesek

49:56
    Kiegészül Németország csapata, így a germánok vannak emberelőnyben mostantól

49:41
    El is úszott, Vanek (Ausztria) megy ki 2 percre, 4 a 4 ellen a csapatok 18 másodpercig, utána német előny lesz majd 2 percig

49:34
    Ismét felszabadítanak a németek, úgy látszik, ez az előny is elúszik

49:03
    Latusa próbálja meg begyötörni a visszapattant korongot Starkbaum kapujába, majd miután nem jár sikerrel, dulakodás alakul ki

48:33
    Buli az osztrák harmadban, egyelőre nem tudnak felállni a piros mezesek

47:56
    Schutz (Németország) megy ki 2 percre fogásért, esély az egyenlítésre az osztrákok előtt

47:14
    A bedobás a németek harmadából jöhet

46:40
    Mauer kínálja meg Starkbaumot a semleges harmadból, de a korong elkerüli a piros mezesek kapuját

45:48
    Kink lő éles szögből, de nem tud duplázni a németek játékosa

45:04
    Schutz ütközik az osztrákok kapusával, a játékvezetők kiviszik a bedobást a harmadon kívülre

44:47
    Tilos felszabadítás (Németország)

44:24
    Koch lövésébe nyúlnak bele a német bekkek

43:50
    A németek okosan tarják a korongot a piros mezesek harmadában, ezzel is megy az idő

Kiállítások: 4 illetve 10 perc

A második harmad jóval unalmasabbra sikerült a csaptoknak, mint az első, ám Marcus Kink remek egyéni teljesítmény végén megszerezte a vezetést a németeknek, akik így kedvezőbb helyzetből várhatják majd a záró periódust! Az osztrákok ismét emberelőnyben kezdhetik meg a a harmad elejét, egészen 1:55-ig többen lehetnek a jégen!

40:00

39:55
    Emberelőnyben a piros mezesek: N. Goc (Németország) megy ki 2 percre gáncsolásért, ő üli le a büntetést a kapus (Zepp) helyett

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:25
    Raffl megy el a jobb oldalon, de nem tud középre játszani, így a lövést választja, Zepp hárít! Gyorsan egyenlíthettek volna az osztrákok!

37:45
    Ez a találat reméljük felkavarja az álló vizet

37:00
    GÓÓÓL! Vezetnek a németek! Egy korongszerzés után MARCUS KINK játssza magát tisztára, majd értékesíti is a ziccert! Remek egyéni teljesítmény! 0:1!

36:29
    Wölf gyötörné be a korongot a piros mezesek kapujába, de Starkbaum a helyén van, ráadásul Unterluggauer zavart is rendesen!

36:02
    Baxmann kínálja meg az osztrák kapust a semleges harmadból, talán ő sem gondolta, hogy ebből gól születik

35:38
    Wölf (Németország) korcsolyázik lesre

35:11
    Raffl teszi vissza lövésre a korongot a németek kapuja mögül, de nem alakul ki veszélyes szituáció

34:18

33:26
    Schuller lövését védi Zepp, a bedobás a német harmadból kövekezhet

32:59
    Kiegészül Ausztria csapata, ma még emberelőnyből sem sikerül gólt ütnie a játékosoknak

30:53
    A második harmad azért eseménytelenebb, mint amilyen az első volt, legalábbis eddig

29:41
    M. Iberer korongja vágódik pályán kívülre

28:01
    Hager kerüli meg az osztrák kaput, de a visszatett korongja nem jut el egyetlen csapattárshoz sem

27:33
    Unterluggauer (Ausztria) nem tud hozzá érni a koronghoz, így tilos felszabadítás lesz

25:46
    Vanek lövés helyett lövőcselt választ, majd amikor tényleg lőne, a blokk miatt nem sikerül neki

25:08
    Az osztrákok nem tudnak felérni a német kapu elé, a kiállítás fele letelt

24:11
    Latusa lépne ki ziccerben, de Hördler (Németország) rálöki a saját kapusár, borul minden: játékos, hálóőr, kapu, a német játékos ezért a tettéért 2 percre megpihenhet a büntető padon

23:13
    Starkbaum teszi oldalra a korongot, így a játék folytatódhat tovább. A második harmadban olyan igazán komoly lehetőséget még nem jegyezhettünk fel

Kiállítások: 2 illetve 6 perc

A harmad eleje egyértelműen a németeké volt, igaz, a komoly helyzeteket a piros mezes együttes alakította ki. Aztán az osztrákok elpuskáztak egy kettős emberelőnyt, de ezt követően már kiegyenlített lett a játék. Ne feledjük, Ausztria csapata 2 percig emberelőnyben kezdheti meg a második harmadot!

20:00

20:00
    Ha gól nem is születik, legalább emberelőnybe kerülnek az osztrákok: Ullmann (Németország) áll ki 2 percre testre ütésért

19:53
    Nagy kavarodás a német kapu előterében, de a zűrzavart nem sikerül kihasználniuk a piros mezeseknek

19:20
    Raffl kap egy kapu mögül vissza tett korongot, kapásból lő, Zepp szépen hárít!

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg

17:17
    Mindkét válogatott kiegészül, teljes létszámban a csapatok a jégen

17:16
    Veszélyes német lövés, de Starkbaum ezúttal is véd!

16:23
    Eddig nem alakult ki helyzet a páros kiállítás alatt

15:17
    Ehrhoff (Németország) kap 2 percet akadályozásért illetve Welser (Ausztria) megy ki durva játékért ugyanennyire, így 4 a 4 ellen a jégen a csapatok

13:57
    Kiegészül Németország csapata, az osztrákok a kettős emberelőny kihasználatlanságára még ráfázhatnak

11:57
    Kettős emberelőny! Ehrhoff (Németország) áll ki 2 percre testre ütésért!

11:15
    Pöck életerős lövését védi Zepp!

10:37
    Az első kiállítás: Seidenberg (Németország) megy ki 2 percre gáncsolásért

09:55
    Egyelőre egyik csapat sem tud dominálni, de még nagyon sok van hátra az összecsapásból

08:06
    Rankel kerüli meg az osztrák kaput, majd fonákkal próbálna meg gólt szerezni, Starkbaum éppen hogy zárni tudja a szöget!

07:45
    Sikerül felszabadítaniuk a fehér mezesek, az utóbbi másodpercekben ők szorultak a kapujuk elé

06:52
    kink próbálkozását üti oldalra Starkbaum

06:10
    A bedobás a németek harmada elől jöhet

04:55
    Az első komolyabb német lehetőség: Pietta szemfüles próbálkozását hárítja Starkbaum vetődve!

04:22
    Raffl próbálkozását fogja Zepp, az osztrák játékos megkerülte a kaput, majd ráhúzta a korongot, de a kapus védett!

03:51
    Létszámazonosságnál is felállnak a németek, az osztrákok tegnap hasonló forgatókönyv ellett verték a letteket

02:58
    Eddig a németek birtokolják többet a korongot a mérkőzésen

01:29
    Starkbaum tenyerel rá a pakkra, buli jöhet a piros mezesek harmadából

00:31
    Pöck ugrik ki ziccerben, de nem tud túljárni Zepp eszén!

00:13
    Az osztrákok piros, míg a németek fehér mezben lépnek ma jégre

00:01

Ausztria: Starkbaum (Swette) – Pöck, Lakos, Schumnig, Lukas, Unterluggauer, F. Iberer, Almann – Latusa, Koch, Vanek – Oberkofler, Peinter, Baumgartner – Welser, Kristler, Schuller – Raffl, M. Iberer, Hundertpfund, Herburger

Németország: Zepp (Endras) – Ehrhoff, Ankert, N. Goc, Müller, Baxmann, Hördler, Krueger – Rankel, Schutz, M. Goc – Wölf, Ullmann, Gogulla – Kink, Tripp, Seidenberg – Mauer, Greilinger, Hager, Pietta

Játékvezetők: Bulanov (RUS), Croft (USA) – Arm (SUI), Kilian (NOR).