Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)
Norvégia – Svédország 1:5 (vége)
Ausztria
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Niemcy2
szerda 08.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

59:51
    Vanek (Ausztria) a gólszerzőre üt, így testre ütésért 2 percet kap

58:28
    Hatalmas egyenlítési lehetőség: Ankert (Németország) áll ki 2 percre akadályozásért

49:41
    El is úszott, Vanek (Ausztria) megy ki 2 percre, 4 a 4 ellen a csapatok 18 másodpercig, utána német előny lesz majd 2 percig

47:56
    Schutz (Németország) megy ki 2 percre fogásért, esély az egyenlítésre az osztrákok előtt

41:00
    4 a 4 ellen a csapatok a jégen, Pöck (Ausztria) áll ki 2 percre testre ütésért

39:55
    Emberelőnyben a piros mezesek: N. Goc (Németország) megy ki 2 percre gáncsolásért, ő üli le a büntetést a kapus (Zepp) helyett

30:59
    Schuller (Ausztria) megy ki 2 percre fogásért, emberelőnyben a németek

24:11
    Latusa lépne ki ziccerben, de Hördler (Németország) rálöki a saját kapusár, borul minden: játékos, hálóőr, kapu, a német játékos ezért a tettéért 2 percre megpihenhet a büntető padon

20:00
    Ha gól nem is születik, legalább emberelőnybe kerülnek az osztrákok: Ullmann (Németország) áll ki 2 percre testre ütésért

15:17
    Ehrhoff (Németország) kap 2 percet akadályozásért illetve Welser (Ausztria) megy ki durva játékért ugyanennyire, így 4 a 4 ellen a jégen a csapatok