USA – Franciaország 4:2 (vége) | Svájc – Dánia 4:1 (vége) | Finnország – Ausztria 7:2 (vége)
Svédország – Szlovénia 2:0 (vége) | Niemcy – Lettország 2:0 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 3:1 (vége)
Norvégia
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Fehéroroszország
szombat 11.05.2013, 20:15 • Ericsson Globe, Stockholm • A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

A svédországi csoport ötödik helyén találjuk a norvégokat, akik kapaszkodnak, hogy a négy közé kerüljenek, erre csak a győzelem adhat reményt, ugyanakkor az utolsó előtti fehéroroszok sem adják majd olcsón a bőrüket, hiszen nekik sem lehetetlen még a bennmaradás. Három pont választja el őket egymástól, ez ma le is dolgozható a számukra.

Norvégia legyőzte a dánokat és a szlovéneket, aztán simán kikapott Kanadától és Svédországtól.

A fehéroroszok a két nagy mellett a csehektől is kikaptak, viszont a szlovénokat le tudták győzni, és ma sem adják olcsón a bőrüket.

Világbajnokságon eddig háromszor találkoztak, és Norvégiának még nem termett babér, talán most, amikor a saját szurkolótáboruk támogatása is segíthet a közeli Stockholmban, lesz rá esélyük.

Norvégia gólt szerzett!
    Roymark teszi nagyon jól be a korongot PER-AGEG SKRODERNEK, aki közelről lövi ki a jobb sarkot! 1:0 Assziszt: Roymark, Forsberg

05:10
    A fehéroroszok nagyobb sebességre kapcsoltak, folyamatosan támadnak

06:03
    Kulakov lő távolról, mellé megy a korong

07:25
    Thoresen ad be a kapu elé Ken Andre Olimbnak, aki fonákkal húzza kapura a korongot, Belinszkijről jön ki.

08:34
    Szolomonov áll ki két percre bottal akasztásért, előnyben a norvégok

08:55
    Buli után a harmadban tartják a norvégok a korongot, Mathis Olimb lő középről, Belinszkij fogja a bombát

13:57
    Martinsen csúnyán elintézi Flicskint a palánk mellett, végleg kiáll! (5+20)

5 percig előnyben a fehéroroszok, Rosseli Olsen üli le a büntetést, ez nagy lehetőség az egyenlítésre

19:30
    Odegaard lő távolról, többszörös takarásból, Belinszkij hosszú idő után újra védhet, fogja a korongot

20:00

A norvégok jól kezdtek, gyorsan vezetést szereztek, és kisebb fehérorosz fölény után ismét helyzetei voltak.

Martinsen óriási butaságának köszönhetően aztán 5 perces hátrányba kerültek, amit a fehérorosz csapat nem tudott kihasználni, így az egy gólos vezetésük kitartott a harmad végéig.

Kapura lövések aránya: 11:4

20:01

21:30
    Egyik csapat sem tud fölénybe kerülni, hullámzik a játék

21:55
    Elveszítik a korongot a norvégok a középső harmadban, Gavrusz lőhet közelről a kontra végén, Haugen véd

22:58
    Morten Ask lő jobbról a palánk mellől, Belinszkij fogja a testére tartó korongot

23:36
    Sinkevics áll ki feltartásért két percre, előnyben a norvég csapat

24:10
    Kiütik a korongot a fehéroroszok, Haugen állítja meg

24:30
    Sztasz lép meg a bal oldalon, kapuig viszi a korongot, de a lövését biztosan fogja Haugen

24:55
    Felállnak a norvégok, de lövéshez nem jutnak, kiütik a korongot a fehéroroszok

25:36

25:58
    Trygg zúdítja rá a korongot a kék vonalról, bele is érnek a norvégok, így Belinszkij nem tudja fogni, a kipattanót PER-AGE SKRODER közelről vágja a hálóba! 2:0 Assziszt: Trygg, Thoresen

40:00

Ez a harmad is a norvégok fölényét hozta, akciógólt lőttek, pedig kétszer is előnyben voltak.

A fehérorosz csapatnak csak momentumai vannak, ez kevés lesz még a szépítéshez is.

Lövések aránya ebben a harmadban: 14:8

40:01

41:05
    Sztasz kerül helyzetbe a jobb oldalon, közel a kapuhoz, de nem tud beleállni a lövésbe, lecsúszik a korong az ütőjéről

44:35
    Az első norvég lövés, Holos ereszti el a kék vonalról középről, Beljanszkij van résen

46:55
    Norvég tilos. Mindkét csapat gondban van a támadásokkal, nem tudják a támadó harmadban tartani a korongot

48:02
    Norvég próbálkozás a kapu mögül visszahúzott koronggal, de hárít a kapus, és elindulnak a fehéroroszok, Kaznadej lövését fogja Haugen

49:00
    Morten Ask lőhet jobbról, mellé megy, visszakerül hozzá, bead Spetsnek, aki éppen csak lemarad róla, ez helyzet volt a javából

50:30
    Kulakov indul kapura, ellövi a korongot távolról, mellé megy, de közben Thoresen nem éppen szabályosan húzza vissza