Szlovákia – USA 4:1 (vége) | Franciaország – Niemcy 2:3 (hosszabbítás vége) | Csehország – Norvégia 7:0 (vége)
Lettország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
Szlovákia
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
USA
kedd 14.05.2013, 11:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

Amennyiben az egyik házigazda Finnország érvényesíti a papírformát, és megveri Lettországot ma este, a következő párosítások lesznek a negyeddöntőben (ebből a csoportból):

Védési hatékonyság (%): 95.24 ill. 84.62

Az amerikaiak nem tudtak felpörögni a záró harmadra, így elszalasztották az esélyt, hogy megnyerjék a csoportot, és kedvező helyzetből várják a negyeddöntő párosítását.
    A szlovákok viszont fellélegezhetnek, ezzel a rendes játékidőben szerzett három ponttal elcsípik a csoport 4. helyét, és készülhetnek a kieséses szakaszra!

Szlovákia gólt szerzett!
    GÓÓÓL! MARKO DANO az üres kapuba lő, ezzel eldöntve minden fontos kérdést! 4:1!

56:16
    Kiegészül az Egyesült Államok, marad a 3:1, most már nagyon kevés ideje maradt a fehér mezeseknek

56:03
    Sikerül felszabadítaniuk az amerikaiaknak

55:32
    Bishopról pattan oldalra egy veszélyes távoli lövés!

55:15
    S. Gionta lő éles szögből emberhátrányban, Stana véd, a buli a szlovák kapu elől jöhet

54:32
    Amennyiben ezt az előnyüket is beütik északi szomszédaink, eldől a mérkőzés

54:16
    Smith (USA) ül le 2 percre bottal lökésért

53:21
    Kopecky indul meg a jobb oldalon, majd fonákkal keresztbe emeli a korongot az amerikai kapu előtt, így legalább tudnak cserélni a kék mezesek

52:53
    Radivojevic lövése kerüli el Bishop kapuját

52:30
    A bedobás a kezdőkörből jön, eléggé töredezett most a játék

52:01
    M. Hascák ugrana ki ziccerben, de a védők szorításában nem jut lövésig!

51:18
    A buli ismét a fehér mezesek harmadából jöhet, az amerikaiak még nem indították el a mindent eldöntő rohamaiakat

50:59
    Thompson nem tudja elérni a hosszú indítást, jöhetnek a szlovákok

50:01
    Belépünk a mérkőzés utolsó 10 percébe, továbbra is két gólos hátrányban az amerikaiak

48:51
    Kapuvasat ütnek a fehér mezesek, így nem tudnak közelebb zárkózni a szlovákokhoz!

43:06
    Ismét kihozzák a korongot a fehér mezesek a védekező harmadukból, úgy tűnik, megússzák ezt a hátrányt

Védési hatékonyság (%): 92.86 ill. 82.35

Már-már három gólos előnnyel mehettek volna a pihenőre a szlovákok, de Kristo visszahozta a meccsbe az amerikaiakat a harmad végén. Két gól még ledolgozható, ám a fehér mezeseknek sokkal jobb helyzetkihasználással kell folytatniuk a játékot, ha pontot akarnak szerezni a záró fordulóban. Stana eddig csapata egyik legjobbja, az amerikai találatról nem tehetett!

40:00

39:14
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek az amerikaiak! Carla passza után DANNY KRISTO elé kerül a korong, aki takarásból tüzel, Stana semmit sem láthatott! 3:1!
    Gólpassz: Matt Carle

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:30
    Próbálja megnyomni a harmad végét az Egyesült Államok, de ezúttal nem tud olyan offenzívát indítani, mint az első játékrész végén

37:57
    Les (USA), a bedobás a szlovák harmadon kívülről következhet

37:27
    Bishopról kicsorog a korong, de az amerikai kapus rögtön rátenyerel a pakkra, buli jöhet a fehér mezesek harmadából

36:41
    Sersen életerős, távoli lövése kerüli el Bishop kapuját

35:37
    Az utóbbi másfél percben nem alakult ki lövőhelyzet, jobbára mezőnyjáték zajlott

33:57
    P. Stastny harmadon kívüli lövése pattan oldalra Stanaról

33:37
    A bedobás a semleges harmadból következik

32:48
    Innen azért már nehéz lesz felállniuk az amerikaiaknak, tekintve, hogy ma még gólt sem tudtak lőni

30:47
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyös helyzetét a szlovák válogatott! Záborsky kap remek korongot, lövés helyett azonban a hosszúra passzol tovább, az ott álló RENE VYDARENY az öres kapuba passzol, Bishop már nem ér vissza a lepkéssel! 3:0!
    Gólpassz: Tomas Záborsky és Roman Kukumberg

30:19
    Bishop tenyerel rá másodszorra a pakkra, ha a szlovákok ki tudnák használni az előnyüket, nagy lépést tehetnének a győzelem felé

25:05
    Kiegészül Szlovákia, az előny alatt bizony a kék mezeseknek volt több lehetőségük

24:40
    Újabb kék mezes megindulás, de két amerikai bekk is belevetődött a keresztpasszba

23:55
    Bishop véd egy amerikai hiba után, a szlovákok emberhátrányból tudtak veszélyeztetni

21:30
    Oshie lépne ki ziccerben, de túl gyors volt, így lesre korcsolyázott az amerikai játékos

20:01

Lövések: 9 illetve 8 lövés
    Emberelőny: 1/0 illetve 1/0
    Kiállítások: 2 illetve 2 perc
    Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 77.78

A VB eddigi egyik legjobb harmadán vagyunk túl, ahol már 15 másodperc elteltével megszerezték a vezetést északi szomszédaink egy óriási potyagóllal. Aztán még fel sem eszméltek a fehér mezesek, a szlovákok már 2:0-ra módosították az eredményt, ezt követően pedig mindkét együttesnek meg voltak a helyzeteik! Pörgős, változatos, jó iramú hoki!

18:18
    Stana két óriási védése után marad a 2:0, Bjugstad próbálkozott ezúttal!

14:26
    Az eddigi legnagyobb védés a meccsen! Stana óriási hárításait láthattuk, elsőre egészen közelről próbálkoztak, és másodikra a kipattanót is védi! Stapleton próbált gól ütni!

13:30
    Satan passzát Svárny tűzi rá, Bishopról kipattan a pakk!

12:27
    A bedobás a semleges harmadban lesz, egészen jó mérkőzést láthatunk idáig

12:05
    Pörög a mérkőzés, Stana második nagy védésére volt most szükség! Stapleton három méterről próbálkozott kapáslövéssel!

11:48
    Ezek most a kék mezesek perce volt, a szlovákok felálltak létszámazonosságnál, de nem tudták tovább növelni előnyüket

08:50
    Stana első igazán komoly védését láthattuk!

08:22
    Helyzet az emberhátrányban játszó északi szomszédaink előtt, Bishop véd a mamuttal! Satan próbálkozott egészen közelről!

07:56
    Átmenetileg felszabadítanak a szlovákok

07:38
    Előnyben most a fehér mezesek, Jurcina (SVK) megy le 2 percre akadályozásért

06:50
    Butler kapáslövése nem találja el a kék mezesek kapuját, pedig egészen közelről próbálkozhatott!

04:40
    Les (SVK), Kopecky volt figyelmetlen

03:44
    GÓÓÓL! MARTIN BARTEK húz el a bal oldalon, a palánk mellől, kiszorított helyzetből lő, a korong valahogy utat talál az amerikai kapuba! 2:0!
    Gólpassz: Miroslav Satan

03:14
    Kiegészül az Egyesült Államok

03:02
    Felszabadítanak a fehér mezesek

02:30
    Élesen belőtt korong Bishop kapuja elé, ebből nem lesz azonban veszélyes szituáció

01:40
    Bishop nem találja a pakkot, a szlovákok próbálják begyötörni a korongot, de nem járnak sikerrel! Nem szabadul fel az amerikaiak kapuja!

01:14
    Oshie (USA) megy le 2 percre akadályozásért

01:05
    A szlovákok kék mezben, míg az amerikaiak fehér felsőben és fekete alsóban lép jégre

00:15
    GÓÓÓL! Vezetnek a szlovákok! Micsoda potyagóllal, Bishop kint kóricál a kapuja mögött, és BRANKO RADIVOJEVIC az üres kapuba passzol! 1:0!
    Gólpassz: Tomas Kopecky

00:01

Szlovákia: Stana (J. Hudácek) – Mezei, Sekera, Vydareny, Jurcina, Sersen, Mihálik, Svárny – Surovy, Kopecky, Radivojevic – Kukumberg, Miklík, Záborsky – Satan, Bartek, Ölvecky – Dano, Bliznák, M. Hascák – L. Hudácek

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, E. Johnson, Hunwick, Petry, Butler, McBain – C. Smith, Moss, P. Stastny – Stapleton, Galchenyuk, Oshie – S. Gionta, R. Carter, Thompson – Butler, Bjugstad, Palushaj

Játékvezetők: Olenin (RUS), Rantala (FIN) – Dedioulia (BLR), Kack (SWE).

Ausztria már kiesett. Amennyiben az USA rendes játékidőben győz az északi szomszédaink ellen, úgy az amerikaiak csoportelsők, míg a szlovákok biztosan nem jutnak a negyeddöntőbe. Szlovákiának minimum egy, de inkább kettő pont szükségeltetik, hogy reménykedhessen még a továbbjutásban, de amennyiben rendes játékidőben tudna nyerni, úgy kényelmesen hátradőlhetne. Erre azonban nincs túl sok esély, hiszen az összecsapás favoritja az Amerikai Egyesült Államok!

A "B" csoport állása 6 kör után:
    2. USA 15 pont
    4. Szlovákia 7 pont

Elérkeztünk a 2013-as A-csoportos jégkorong VB-hez, amit ezúttal Finnország és Svédország közösen rendez meg. A 16 válogatott két nyolcas csoportra van osztva, ahonnan az első 4-4 csapat jut tovább a kieséses szakaszba

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:15 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 1. Radivojevic (Kopecky), 4. Bartek (Satan), 31. Vydareny (Záborsky, Kukumberg), 59. Dano – 40. Kristo (Carle)

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, E. Johnson, Hunwick, Petry, C. Butler, McBain – C. Smith, Moss, P. Stastny – Stapleton, Galchenyuk, Oshie – S. Gionta, R. Carter, Thompson – B. Butler, Bjugstad, Palushaj, Kristo

Játékvezetők: Olenin (RUS), Rantala (FIN) – Dedioulia (BLR), Kack (SWE)