Diósgyőri VTK – MTK Budapest FC 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Győr 2:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Újpest FC 1:2 (vége)
Diósgyőri VTK
2:2 (1:1)
MTK Budapest FC
szombat 03.08.2013, 16:30 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Fordulatos találkozó ért véget, amelyen szép gólokat láthatott a közönség. Az MTK szerzett bombagóllal vezetést, ám a második félidőben fordítani tudott a hazai csapat, amely 2-1-es vezetésnél többször is eldönthette volna a meccset, ehelyett ismét a vendégek találtak be, akik sokkal jobb helyzetkihasználásuk révén ponttal távozhatnak Miskolcról. Köszönöm a figyelmet, további jó hétvégét kívánok! (18:26:50)

95
    Rudolf indítása hosszú lett Váginak, ezzel pedig a meccsnek is vége.

93
    A meccs záróakkordjaként Varga Szabolcs és Nenad Rajic ütközése után lesz szükség ápolásra.

92
    Az MTK kontráját egy jó fél perc alatt sem volt képes lereagálni a hazai csapat, így Kanta indítása után Ladányi lőhetett, ám kevéssel fölé szállt a labda.

91
    Gohér lövi egymás után a szögleteket eredménytelenül.

90
    Rudolf forgolódott hosszú ideig, majd nagy nehezen szögletet harcolt ki a hazai csapat. A hosszabbítás három perc lesz.

89
    Vukmir rövid felszabadítása után Elek ballal a közeli vasgyárba lőtte a labdát.

88
    Zoran Kostic bemutatkozása nem sikerült túl fényesen. Második sárgáját is begyűjtve mehet rögvest zuhanyozni. Vargát rúgta fel egyébként ezúttal.

86
    Barczi adta el botrányosan a labdát, az egyedül meginduló Varga Szabolcs azonban nem tudta átjátszani Alvest, lövését Rajic védte.

85
    Bacsa harcolt ki szögletet, Gohér végzi majd el.

84
    Jön az utolsó csere a meccsen, Varga Szabolcs váltja Vass Patrikot.

82
    Rudolf szinte egyedül mozog és mozgatja csapatát, de kevés segítséget kap, így nem sokra megy.

80
    Kostic indítása lett hosszú Rudolf számára.

79
    Egészen szép összjátékot követően Kostic lábáról csúszott le borzasztóan a labda. Illúzióromboló mozzanat volt.

77
    Gohér mutatkozott be egy lökettel, amely kicsivel fölé szállt.

77
    Husic ezúttal nem állt a helyzet magaslatán, labdaátvétele nyomán a játékszer és a játékos maga is a reklámtáblák közt kötött ki.

75
    Érdekes módon Gohér a pályán is Tisza helyén mozog egyelőre. Bal- és középhátvédként már megállta a helyét, most újabb szerepkörben bizonyíthat.

74
    A csapatkapitány és gólszerző Tisza Tibor hagyja el a pályát, a karszalag Eleké, a játékot pedig Gohér folytatja helyette. Kérdés, ki lőhet újabb gólt?

74
    Kostic lőtt, sokkal mellé.

73
    Már a taktikai utasításokat kapja Gohér ifj. Bene Ferenctől, biztosan váltás következik. Kérdés, ki jön le? Posztján Husic eddig jól teljesít.

72
    A kispadnál Gohér Gergő látszólag átöltözik, lehet, hogy ismét cserélni fog Szivics.

71
    Újabb szünet következik, a játékosok frissíthetnek, a szakvezetők pedig elmondhatják nekik tapasztalataikat, utasításaikat.

70
    Rudolf lőtt veszélyesen középre, ám Barczi centikkel lemaradt a labdáról.

67
    Az MTK gólt szerzett!
    Megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet, Bese Barnabás egy gyors akció végén kb. 10 méterről a léc alá bombázott, a félidőben beállt támadó egyenlített.

66
    A sokat harcoló Seydi lejön, a nyáron érkező Barczi folytatja a helyén.

65
    Veszélyes kontrákat vezet a Diósgyőr, Rudolf és Tisza összjátéka szögletet eredményezett.

64
    Rudolf Gergely önzetlenségére ezúttal nem lehet panasz, Bacsa Patrik elé tálalt, aki hét méterről nyolccal lőtt mellé.

63
    Senad Husic ismét erőszakos volt, Vass Patrikot szerelte keményen, de szabályosan.

61
    Kanta József lerántásáért Zoran Kostic sárgult be.

60
    A hazaiak továbbra is támadásban, a gyors Bacsa és a szépen előkészítő Seydi segítette lövéshez Rudolfot, aki csak egy kicsit célzott rosszul.

60
    Jön is a csere, Pál András helyett a fiatal Ladányi Tibor a pályán.

59
    Elek Ákos lőtt ballal erősen, mellé.

58
    Ezúttal Pál volt lesen, de – ahogy az előbb Fejest – őt sem zavarta meg a sípszó abban, hogy elrúgja a labdát. Sárga nincs.

57
    Seydi robbant be ezúttal balról, bepasszolt labdáját Groppioni elérte, így a veszély megszűnt. Eközben Garami József cseréhez készülődik, ami érthető, csapata most mélyponton van.

56
    Most beindult a Diósgyőr, Tisza robogott el a kapu előtt, majd Vági elé sarkazott, az ő lövése Bacsa elé vágódott, aki viszont mellébombázta a labdát.

54
    A DVTK gólt szerzett!
    Itt a vetélytárs a forduló gólja címért. TISZA TIBOR bal oldalról, szabadrúgásból óriási gólt szerzett. Vezet a Diósgyőr, amely idénybeli mindhárom gólját pontrúgásból szerezte.

53
    Fejes talált a kapuba, jó nagy lesről, szabadrúgás kifelé.

52
    Az MTK védelme sem áll stabil lábakon, Seydi rendre zavart okoz, bár a színvonalról árulkodik, hogy a légiós főleg akkor jelent igazi veszélyt, amikor nem nála van a labda, hanem üldözi azt.

51
    Rudolf lőtt megint, és szokás szerint blokkolták. Tisza szöglete Groppionit találta meg.

50
    Kanta József szöglete és egy burleszkjelenetekkel tarkított vagdalkózás után Rajic kezében pihent meg a játékszer.

48
    Vass Patrik vezetésével vendégkontra bontakozott ki, majd halt el.

48
    Rudolf rontott be a kapu elé nagy sebességgel, de bepasszolt labdáját könnyen tisztázták.

47
    Pál András volt méteres lesen, ami nem kerülte el Bognár Tamás figyelmét.

46

Garami József is váltott, Horváth Péter helyett Bese Barnabás folytatja.

A szünetben változtatott Tomiszláv Szivics. Takács Péter helyén pályán egy újabb nyári szerzemény, Zoran Kostic.

A csendesen induló találkozón Pölöskei Zsolt mozgatta meg elsőként az állóvizet, óriási góljával megszerezve a vezetést. A hazaiak ezután elkezdtek jobban erőlködni, ami végül egy szögletnek és a brazil Alvesnek köszönhetően meg is hozta eredményét, így 1-1-es döntetlennel vonulhatnak pihenni a csapatok.

45
    Bognár Tamás a 45. perc végén lefújja az első félidőt, annak dacára, hogy előzőleg egy perc hosszabbítást jelzett. Érdekes.

45
    Husic gyötörte be balról a kapu elé a labdát, amit Bacsa ballal a felső lécre bombázott.

44
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

42
    Bognár játékvezető ki is kocogott a technikai zónához, hogy figyelmeztesse a szerb származású mester. Eközben Tisza veszélytelen szabadrúgását vágják ki a vendég védők.

42
    Bacsa esik el a tizenhatoson belül, ezúttal büntetőt kér számon a közönség és az őrjöngő Szivics.

40
    Bacsa tartott rá Vukmir lábára, legalábbis a játékvezető szerint, aki a semmit nem észlelő asszisztensét felülbírálva szabadrúgást ítélt, szöglet helyett, kivívva természetesen a hazai szurkolók haragját.

39
    Ismét egy új szerzemény eredményes, akárcsak Győrben. Tisza szögletét a remekül felugró ALVES ezúttal gyönyörűen a kapuba bólintotta.

38
    Seydi ezúttal erényeit villogtatja, erőszakos labdaszerzése után Rudolf lőhetett, a blokk után pedig ismét szöglet jöhet.

37
    Pölöskei cselei mentén dőltek el a hazai védők, lövésébe azonban még bele tudott vetődni Alves, szöglet jön.

36
    Seydi lábáról pattant mintegy másfél méterrel a passzolt labda, amivel Vass iramodott meg, ám Hanek tisztán szerelte.

35
    Hosszas tologatás után Rudolf vállalkozott távoli lövésre, rendkívül gyenge eredménnyel, méterekkel mellé.

33
    Tisza második jó szögletét Alves fejelte magasra ugorva, tisztán, kevéssel mellé.

31
    I'imam Seydit ismét zavarta a labda, a tizenhatos előterében bukdácsolva akasztotta meg csapata akcióját.

30
    Pál András lerántásáért kap sárgát Takács Péter.

28
    Husic erőszakossága a hazaiak reménye. A balhátvéd ismét szögletet harcolt ki, nehéz helyzetből. Más kérdés, hogy a sarokrúgást Tisza ismét a túloldali alapvonalon túlra küldte, érintés nélkül.

27
    Pölöskei okozott ismét zavart, beadását nagy ziccerben fejelte mellé az előrehúzódó Vukmir.

26
    Vagy Bognár játékvezető túl szőrszálhasogató, vagy a játékosok nem sajátították el kellőképpen a labdarúgás szabályait, mindenesetre szinte minden bedobásban, vagy szabadrúgásban talál kivetnivalót a szigorú sporttárs.

25
    A szünetnek vége, folytatódik a találkozó.

24
    Ivószünet következik, aminek már ideje volt, nem csak a nagy meleg, hanem az egyre álmosabb játék miatt is. Tomiszlav Szivicsnek biztosan lesz mondanivalója, ugyanis csapata meglehetősen ötlettelenül próbálkozik az ellenfél térfelén.

21
    Husic készül szabadrúgáshoz 30 méter körül. Az ETO-Parkban jobban ment, ezúttal méterekkel fölévágta a bosnyák légiós.

20
    A DVTK lendülete rendre elfogy a vendégek térfelén, ám az MTK sem tud kezdeményezni.

18
    Takács gyenge indítása pattant fel Vukmirról, ám sem Seydi, sem Kálnoki Kis nem tudta megszelidíteni, kirúgás.

16
    Nagy helyzet hazai oldalon, Rudolf tört be a büntetőterületre, de a belőtt labdáját sem Tisza, sem Bacsa nem tudta bekotorni.

14
    Ártalmatlannak tűnő szabadrúgást gurított le Kanta PÖLÖSKEI ZSOLT elé, aki kb. 25 méterről irtózatosan kilőtte a jobb felső sarkot. Óriási góllal vezet az MTK, könnyen lehet, hogy a forduló gólját láttuk.

13
    Vass Patrik terítette le Rudolfot az oldalvonalnál, a diósgyőri csatár azonban némi agónia után magához tér és folytatja, mivel a játékvezető nem vett róla tudomást.

12
    Seydi indított külsővel, rendkívül technikásan és még annál is pontatlanabbul.

11
    Seydi látványos ollózással szórakoztatta a közönséget, igaz a saját térfelén szabadított fel vele.

9
    Rudolf indult meg a félpályától nagy lendülettel, majd szerelték, Bognár sporttárs szerint szabályosan, a hazaiak szerint nem.

8
    Rudolf nem túl ötletes cselezése nyomán Vukmir kísérte a labdát az alapvonalon túlra a tizenhatoson belül. A közönség közben a nemrég távozó Gallardo nevét skandálja.

7
    Kibontakozó hazai fölény: Husic harcolt ki szögletet, amelyet Elek kis híján befejelt, Tisza beadását követően.

6
    Husic kapcsolta le Vass Patrikon a jobb oldalon, Bognár szabálytalannak látta.

5
    Elek próbálta indítani Seydit, Vukmir résen volt.

4
    Vági intézkedett a jobb szélen, cselei és beadása egy szögletet eredményeztek, amelyet azonban Tisza kikanyarított az alapvonalon.

3
    Seydi próbált beadni jobbról, a blokkolt labdát Takács lőtte tiszta helyzetből Groppioni kezébe. Mentségére szóljon, hogy gyengébbik lábával vállalkozott.

2
    Alves hazaadása után Rajic bombázta a lelátóra a labdát, biztos ami biztos alapon.

2
    Pontatlanságokkal kezdődik a meccs, egyelőre a vendégeknél van többet a labda.

Talán a nagy meleg, talán a növekvő jegyárak, vagy az ultrák bojkottja az ok, mindenesetre Miskolchoz képest kevesen vannak a lelátókon.

Kevesebb mint másfél óra múlva kezdődik az OTP Bank Liga második fordulójának második mérkőzése. A tavalyi szezont a 10. helyen záró Diósgyőr első hazai meccsén az MTK csapatát fogadja, amely a 4. helyen végzett a 2012-13-as kiírásban. A miskolciak múlt héten 1-1-es döntetlent játszottak Győrben, míg Garami József csapata a Hidegkúti Stadionban verte 3-0-ra az újonc Mezőkövesdet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.