Pécsi MFC – Debreceni VSC 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Budapest Honvéd FC 0:4 (vége) | Fehérvár – MTK Budapest FC 2:0 (vége)
Pécsi MFC
2:1 (1:1)
Debreceni VSC
vasárnap 01.09.2013, 16:30 • PMFC Stadion, pécs • OTP Bank Liga

A két vezetőedző a mérkőzés után értékelte a látottakat:
    Lőrincz Emil:Megérdemelten nyertünk. Az első percekben kétszer is felkínáltuk a lehetőséget az ellenfélnek, hogy gólt szerezzen, ebből egyet be is lőttek. Ez után fegyelmezettebben játszottunk, a
    uraltuk a játékot, megérdemelten egyenlítettünk. A második félidő elején a Debrecen jobb volt, de ekkor is fegyelmezetten védekeztünk, a kontráink veszélyesek voltak.
    Kondás Elemér:Nyerhetőnek indult a mai mérkőzés, tudtuk azonban , hogy a Pécs kemény ellenfél lesz.Nem azt a játékot produkáltuk amit szerettünk volna, de így is voltak lehetőségeink a második félidő elején. A Pécs a középpályán jobban játszotta meg a labdákat mint mi. Sajnos kettő cserénk is sérülés miatt történt és Mészáros is kisebb sérüléssel bajlódott a héten. (19:11:23)

Remek mérkőzést láthattunk Újmecsekalján a PMFC- DVSC összecsapáson!
    A Debrecen egy szerencsés góllal szerzett vezetést az ötödik percben, de a Pécsnek volt tartása és egyenlíteni tudott, a második játékrészben pedig hiába kezdett jobban a Debrecen a PMFC a vezető és most már győztes találatot is megszerezte! Koller Krisztián ma kettő gólt szerzett, ezzel a Pécs megszerezte első hazai győzelmét ebben a szezonban!

92
    Bedobás a Debrecennek a jobb szögletzászlótól, de Balogh kifejeli a labdát, végül Gőcze védi Ferenczi 25 méteres lövését!

91
    A Pécs szépen tartja a labdát, Szatmári a szögletzászlónál .

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90
    Szöglet a Pécsnek, Mészáros mentése után. Mohl szögletét kifejelik a vendégek.

89
    Csere a Pécsi MFC-nél/nál: lemegy Grumics, bejön Deutsch.

89
    Csere a Debreceni VSC-nél/nál: lemegy Vadnai, bejön Trinics.

88
    Márkvárt remekül tartotta a labdát a bal szélen, Ferenczi csak fellökni tudta, szabadrúgás a Pécsnek.

87
    Szécsit durván szerelte Fodor, sárgát kapott érte.

87
    Szabadrúgás a Debrecennek, balról, 30 méterről, de Zsidai kifejelte Balogh a kapu elől.

86
    Bouadla rúgta meg Márkvártot, sárga lapot kapott érte.

85
    A Debrecen szögletét kifejelte Balogh a kapu elől.

85
    Lázár bal oldali beadása Szécsinek lett jó, de kapáslövése balról Romics hátáról pattant szögletre.

84
    Grumics jól kapta a labdát a jobb oldalon, de önző volt és nagyon mellé lőtte!

83
    Márkvárt lábára tartott rá Vadnai, szabadrúgás a Pécsnek a félpályától.

82
    Koller remekül ugratta ki Grumicsot, de a csatár 15 méterről nagyon fölé lőtte a labdát!

81
    Szöglet a Debrecennek, Vadnai beadását Lázár fejelte kapura Romics mellett, de Gőzce most is a helyén volt.

Kolarics László

Gólok: 30. Koller, 67. Koller – 5. Volas

Lapok:   66. Máté (PMFC), 87. Fodor (PMFC) – 86. Bouadla (DVSC)

Pécsi MFC: Gőcze – Fodor, Romic, Balogh, Mohl – Horváth A., Koller – Szatmári, Fröhlich(75.Márkvárt), Uzoma(65.Nagy) – Grumic(89.Deutsch)
    Debreceni VSC: Verpecz – Lázár, Mészáros, Máté, Vadnai(89.Trinics) – Bódi(a félidőben, Ferenczi), Zsidai, Szakály, Bouadla – Kulcsár(22.Szécsi), Volas

Játékvezetők: Becséri Dániel – Medovarszki János, Kóbor Péter