Békéscsaba – Szolnok 1:1 (vége) | Ajka – Kisvárda 2:5 (vége) | Kozármisleny – Szigetszentmiklós 1:1 (vége)
Nyíregyháza – Balmazújváros 2:4 (vége) | Tatabánya – Cegléd 2:1 (vége) | ZTE – Sopron 4:0 (vége)
– Gyirmót 2:1 (vége)
FC Tatabánya
2:1 (0:0)
Ceglédi VSE
szombat 12.10.2013, 15:00 • Grosics Gyula Stadion, Tatabánya • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Az NBII. 9. fordulójában a sereghajtó Tatabánya fogadja a 13. helyen álló Ceglédet. Mind a két csapat rossz formában van, a hazaiak 5-ször, míg a vendégek háromszor egymás után kikaptak az elmúlt mérkőzéseiken, előtte a Cegléd Békéscsabán "ikszelt" és verte a Dunaújvárost, amik kifejezetten jó eredménynek számítanak, míg a Bányász 6 mérkőzéssel ezelőtt a Vasast győzte le hazai pályán.
    Ez a mérkőzés igazi kiesési rangadó, a Tatabányának létfontosságú lehet minden pont, míg a Cegléd egy esetleges vereséggel könnyen kieső helyen találhatja magát, így mindkét csapatnak fontos lenne a győzelem.
    Reméljük, ennek tükrében jó mérkőzés áll azok előtt, akik velünk tartanak szombaton 15 órától!

FC Tatabánya: Farkasdi – Almási, Szamosszegi, Ludánszki, Radnai – Bakos, Bozsik, Kis, Szabó – Besztercei, Weitner
    Cserék: Rabóczki, Szűcs, Páles, Gyürki, Wágner, Szepesi, Móri

Ceglédi VSE: Miski – Kenderes, Makrai, Farkas, Szala – Miklósvári, Koncz, Koós, Markó – Rebryk, Kormos
    Cserék: Kovács, Medgyesi, Szkunc, Pesti, Juhász, Lipusz, Takács

Játékvezetők: Varga László; Kelemen, Varga.

1

15
    Minden kedves olvasónktól elnézést kérünk a csúszásért, az első negyed órában mindkét oldalon 1-1 nagyobb helyzet volt, lapok, cserék és gólok nem estek, innentől élőben zajlik a közvetítés, a problémáért és a kellemetlenségekért még egyszer elnézést!

16
    A hazaiak a szokásos kék, még a vendégek fehér mezben játszanak.

18
    Az imént egy szabálytalan gólt szerzett a Cegléd szögletből, támaszkodásért kifelé ítélt a játékvezető.

19
    Hazai szöglet után a Cegléd iramodhat meg, kontrázni végül nem sikerült.

20
    Besztercei harcolt ki szabadrúgást.

21
    Radnai ívelése veszélytelenül szállt mellé.

22
    Tetszetős támadást vezetett a Tatabánya, Bakos, Almási majd Szabó volt a labda útja, Miski védett.

23
    Bozsik ívelése volt pontatlan, ám láthatóan erősödik a hazai nyomás.

24
    Farkasdi fogott egy jobbról érkező ívelést.

25
    Rebryk volt szabálytalan, kifelé ítélt a játékvezető, pedig gyorsan iramodott meg a Cegléd.

26
    Most a Cegléd kapott szabadrúgást.

27
    Veszélytelen volt az ívelés.

28
    A nézőtérről szórványosan az elégedetlenségüknek adnak hangot a nézők.

29
    A balszélen indult meg a Bányász, ám az ívelés a másik oldalon, érintés nélkül szállt ki.

30
    Farkas István maradt lenn a földön az Almásival való találkozás után, sajnos komolynak tűnik az eset.

31
    Végülis folytatódik a játék, ám Farkast ápolni kell, igaz, saját lábán hagyta el a pályát, ideiglenesen 10 emberrel a Cegléd.

32
    Kormos cselezett a 16-oson belül, majd elesett, nincs büntető.

33
    Közben a vendégek kiegészültek.

33
    Almási futott el a jobb oldalon, ám ismét rosszul sikerült a beadás.

34
    Hazai szabadrúgás kb. 35 méterre a kaputól, megjött a hazai szurkolók hangja!

35
    Bakos közelről nem tudott a kapuba fejelni, nagy helyzet volt pedig.

35
    Weitner indulhatott meg a kirúgás után, mellé gurított, nyom a Bányász!

37
    Éledezik a Cegléd, Kormos ezúttal azonban lesen volt.

38
    Sok a pontatlanság mind a két csapat játékában, ám viszonylag élénk az iram.

39
    Újabb hazai szöglet következik.

39
    Bakos ívelését könnyedén fejelték ki oldalra a vendégek.

40
    Farkasdi mentett nagyot Rebryk elől, ám a kapus a földön maradt.

40
    Sajnos Farkasdit ápolni kell, áll a játék.

42
    Végül tudja folytatni a kapus a játékot, és játékvezetői labdával folytatódik a meccs.

42
    Ezúttal egy védő maradt lenn, ismét ápolni kell, és áll a játék. A labda nem volt a közelben, sajnos nem láttam az esetet, de 10 emberrel folytatja a Bányász.

43
    Vendég szöglet következik a bal oldalról.

44
    Koós ívelése a kapus kezébe szállt.

44
    Markó passza után Kormos lőhetett 18 méterről, a kapuval szembe, jócskán fölé szállt a lövés.

45
    Az első félidő végén majd 2 perc lesz a ráadás.

45+1
    Markó ívelése után Rebryk nagy helyzetben, tisztán fejelhetett, mellé!

45+2
    Szamosszegi volt néhány perccel ezelőtt a sérült, nem tudja folytatni, Páles játszik a helyén.

Vége a félidőnek! Nem túl izgalmas első félidőt láthattunk, talán a hazaiak akarnak jobban, d a Ceglédnek is volt veszélyes támadása, nem sokára folytatjuk!

46

46
    Ceglédi szabadrúgás következik.

47
    A gyenge szabadrúgásba rosszul ért be egy védő, szöglet!

47
    A szöglet nem okozott különösebb veszélyt.

48
    Újabb ceglédi szabadrúgás, ez som okozott veszélyt.

50
    Jobban kezdett a vendég csapat, ismét ők támadnak, ám nem tudnak komoly helyzetet kialakítani, a hazaiaknál egyelőre alig van labda.

51
    Ismét egy hazai játékos maradt lent, a saját 16-osásánál, ápolni kell.

52
    Folytatódik a meccs.

53
    Miklósvári elől kellett nagyot menteni.

54
    Továbbra is a Cegléd nyom, egy beadás után kellett a hazaiknak menteni.

55
    Markó ívelését húzta le Farkasdi.

56
    Veszélyes játék miatt jöhet a Tatabánya.

57
    Weitner volt szabálytalan, kifelé ítélt a bíró.

57
    A Tatabánya gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Weitner indult meg egy labdavesztés után, egyedül vezette a labdát, ám a kapus belekotort, így kapufát lőtt, de a kipattanót közelről BESZTERCEI ATTILA a kapuba lőtte, 1-0!

59
    Továbbra is nyom a Cegléd, és most már kell is nekik, a vereséggel bizony bajba kerülhetnek.

60
    Bakos passza után Besztercei tört előre, az utolsó passz azonban nem sikerült, Bakos várta volna a 16-oson a labdát.

62
    A gól után megélénkült a meccs, most ceglédi szöglet jöhet, ám nagyon paprikás a hangulat, mert elől lenn maradt egy hazai játékos, ám a ceglédiek nem álltak meg.

64
    Beszterceit kell ápolni, de a játék folytatódik, és a szöglet után nagyot kellett mentenie a hazaiaknak!

65
    Újabb érvénytelen gólt szerzett a Cegléd, ez most les volt, nem is reklamálnak a vendégek.

66
    Kenderes ment el a jobb oldalon, Rebryk fejesét fogta Farkasdi.

68
    Csere a FC Tatabányánál: lemegy Besztercei, bejön Móri.

69
    Rebryk szabálytalansága után jöhet a Tatabánya.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bozsik (FC Tatabánya).

71
    Kettős csere a Ceglédi VSE-nél: lemegy Koós, bejön Takács, ill. lemegy Miklósvári, bejön Lipusz.

72
    A kapuval szembe, jó 21-22 méterről végezhet el szabadrúgást a Cegléd.

74
    A Cegléd gólt szerzett!
    GÓÓÓL! KORMOS LÁSZLÓ végezte el a szabadrúgás, a jobb alsót vette célba, és ugyan Farkasdi rajta volt, de a labda a kapuban kötött ki, 1-1!

76
    Az egyenlítés után kezd szétszakadni a pálya, mindkét csapat nyerni akar, de sok a hiba a játékban.

78
    Szabó lövését fogta Miski.

79
    Miski mentett óriásit, Szabó indulhatott meg egyedül kapura, de jól jött ki a kapus.

80
    Csere a Ceglédi VSE-nél: lemegy Rebryk, bejön Szkunc.

81
    Markó lőtt jól kapura, kipattant a lövés, és Takács 5 méterről, az üres kapura főlé lőtt... Marad az 1-1.

82
    Weitner iramodott meg a balszélen a kapu felé, nagyot mentett a védelem, szöglet.

83
    Radnai esett el, nem kapott szabadrúgást, kezd paprikás lenni a hangulat.

85
    Kis beadása után Bakos ordító helyzetet hagyott ki, az ötös sarkáról nem találta el a kaput...

86
    Tizenegyes!!! Farkas István kezezett a 16-oson belül, Weitner elől vitte el így a labdát.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Farkas (Ceglédi VSE).

88
    GÓÓL! BAKOS SZABOLCS értékesítette a büntetőt, vezet a Tatabánya, 2-1!

89
    Próbálja tartani a labdát a Tatabánya a vezetés birtokában.

90
    Csere a FC Tatabányanál: lemegy Weitner, bejön Gyürki.

90+1
    Már tart a 4 perces hosszabbítás, a tábla felmutatása komoly felzúdulást okozott a nézőtéren.

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bakos (FC Tatabánya).

90+2
    Farkasi védte Farkas kapura ívelt labdáját.

90+3
    Tartja a labdát a Bányász, közben egy másik mérkőzésen a Kozármisleny ikszelt, így ha marad így a meccs, a Tatabánya elmozdul az utolsó helyről.

90+4
    Farkasdi húzott le egy fejest, a közönség tapsol.

És vége is, nagyon fontos 3 pontot szerzett a Tatabánya, a második félidő alapján megérdemelt a győzelem, főleg a ceglédi gól után jó iramú volt a meccs, de sok volt a hiba végig.
    Köszönjük a figyelmet! (16:49:58)