Békéscsaba – Szolnok 1:1 (vége) | Ajka – Kisvárda 2:5 (vége) | Kozármisleny – Szigetszentmiklós 1:1 (vége)
Nyíregyháza – Balmazújváros 2:4 (vége) | Tatabánya – Cegléd 2:1 (vége) | ZTE – Sopron 4:0 (vége)
– Gyirmót 2:1 (vége)
ZTE FC
4:0 (2:0)
Soproni VSE
szombat 12.10.2013, 17:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

A szezonban eddigi legjobb teljesítményét nyújtó hazaiak Pavicevic két góljával már a félidőre 2:0-ás előnyt szereztek. A második játékrészben is jobbak voltak a közben emberhátrányba került ellenfelüknél és Frizoni, valamint Kulcsár góljaival megduplázták ezt, végül megérdemelten nyertek 4:0-ra. (18:51:52)

90+2
    Bal oldali szögletet rúghat Kulcsár, de a kis sarokrúgás után nem alakul ki helyzet.

90+1
    Az előbbi esetért Babati kapott sárgát.

90
    Egy rosszul hazafejelt labda után Babati csúszott oda a kapusnak, ami után kisebb tömörülés alakult ki a vendégek kapuja előtt.

88
    Németh L. passzolt volna a 16-oson belülre, Kovács G. a helyén volt.

87
    Varga G. lőtt kapura egy szabadrúgást 24 méterről, balról, Jahic magabiztosan fogta.

86
    Gaál dönti fel Vágót, szabadrúgás kifelé.

85
    Fazakas vágja ki szögletre a labdát Simonfalvi pörgetése után az érkező Kulcsár elől.

84
    Lendvai is kihasználja a harmadik cseréjét, Bogunovic helyett Vágó a pályán.

82
    Kocsis gurított a 16-oson belülre, Simonfalvi még továbbpasszolta Grbic-nek, aki 11 méterről, fordulásból lőtt, a középre tartó labdát Heinrich azonban kiütötte.

81
    Kulcsár-Grbic kényszerítő után a 16-osra bepassz már nem sikerült.

80
    Hajdú lőtt 18 méterről a kapu fölé.

79
    17 méterről, kissé balról végezhetett el Grbic szabadrúgást, de a lövés elakadt a sorfalban.

78
    Fazakas jobb oldali beadását Jahic ütötte Baranyai elé, aki 11 méterről lőtt, a labda kijött Kovács G.-ről, az ismétlés pedig a felső lécről.

77
    Babati kapott egy jó labdát Kulcsártól, de Maráczi megelőzte a 16-oson belül és szerelte.

76
    Ismét cserél a ZTE, Pavicevic le, Kocsis be.

75
    Pavicevic bal oldali beadását blokkolták a védők.

73
    A ZTE gólt szerzett!
    Babati passzolt balra, Bogunovic elengedte a labdát, ami épp jó lett KULCSÁR KORNÉLNAK, aki 12 méterről a bal felső sarok irányába lőtt, a játékszer pedig a felső lécről a gólvonalon túlra pattant.

71
    Varga G. rúgta fel a félpályánál Prekletet, szabadrúgás.

70
    A szöglet nem jelentett veszélyt, a labda végül az alapvonalon túlra került.

69
    Hajdú tört be a 16-oson belülre, majd balról, 10 méterről lőtt, Heinrich azonban szögletre tolta a bal alsó felé tartó labdát.

69
    Cserélt a ZTE, Frizoni helyett Kulcsár folytatja.

68
    Babati lőtt 21 méterről, a jobbösszekötő helyéről, Heinrich a léc alól tolta ki a labdát.

67
    Babati indult meg a 16-os előterében, de mielőtt lőtt volna, szerelni tudták.

66
    Grbic kapott sárgát, miután sípszó előtt elrúgta a szabadot.

66
    Gaál rúgta fel Simonfalvit, sárga.

65
    Babati Grbic összjáték után utóbbi csúszott el a 16-oson belül.

64
    Varga G. löbbölt a 16-oson belülre, Jahic-nak könnyű préda volt.

63
    Pavicevic lökte fel a védőjét, szabadrúgás kifelé.

62
    Továbbra is a soproni térfélen pattog a labda, egymás után kétszer is eladták.

61
    Kihasználta harmadik cserelehetőségét is Supka Attila, Erdélyi le, Horváth A. be.

59
    Németh L. lőtt 16 méterről, kissé balról kapura, Jahic eldőlve védte a bal alsó sarok felé tartó labdát.

58
    5 a 2 ellen mehetett volna a ZTE, de a balra kitett labda megcsúszott a vizes füvön és Frizoni már nem érte el.

57
    BERNARDO FRIZONI lőtt 25 méterről egy óriási bombagólt a jobb alsó sarokba.

56
    Hajdú lőtt a 16-os bal sarkáról a kapu fölé.

55
    Babati tört be a soproni 16-oson belülre, azonban Fazakas az utolsó pillanatban szerelni tudta.

54
    Gaál indult volna meg egy csellel, de Nagy Z. a helyén volt és szerelte.

53
    A szabadrúgás után Frizoni adott be, Heinrich kipiszkálta a labdát, ami Babati elé került, a zalai játékos azonban nem találta el kapásból, így kihozhatták a soproniak.

52
    Frizoni emelgetett a 16-os bal oldalán, majd Fazakas rúgta fel.

51
    Pavicevic marad lent egy lökés után, de végül nincs szükség ápolásra.

50
    Hajdú előzte meg Németh L.-t az oldalvonalnál, de végül kivezette a labdát a pályáról.

49
    Gaál ragadt lesen.

48
    Babati passzolt középre jobbról, Fazakas azonban kirúgta Pavicevic elől a labdát.

46
    Cserélt a Sopron, Fazekas helyett Varga G. a pályán.

46

A félidőben megeredt az eső.

A ZTE nagyon megnyomta a félidő elejét, amit a 10. percben gólra is váltott Pavicevic révén, majd továbbra is fölényben játszva megduplázta az előnyt. A 38. percben Halasi nagy hibáját követően emberhátrányba kerültek a vendégek, de még így is volt lehetőségük a gólszerzésre, azonban ez eddig nem sikerült. A szünetben megérdemelten vezetnek a hazaiak.

45+2
    Sifter kapott egy jó labdát, amjd 15 méterről lőtt, azonban Nagy Z.-t találta telibe.

45+1
    Preklet jobb oldali beadását Pavicevic fejelte 8 méterről a kapu mellé.

45
    Sifter szánta el magát lövésre 17 méterről, a labda nagyjából 1 méterrel szállt a kapu fölé.

44
    Gaál lőtt a 16-os jobb sarkáról gyengén kapura, Jahic felszedte.

44
    Preklet indítását Heinrich húzta le Grbic elől.

43
    Hajdú indítását nem érte el a túloldalon Frizoni.

42
    Preklet lőtt 24 méterről jóval a kapu mellé.

41
    Kovács G. passzolt hátra Jahic-hoz a félpályáról.

40
    Szabó L. helyett Heinrich áll be.

38
    Halasi ment oda a földön fekvő Pavicevic-hez és megpróbálta felhúzni, de miután nem sikerült, térddel hátba rúgta a zalai játékost, amiért a bíró egyből kiállította.

37
    Jobb oldali beadás után Jahic húzza le a labdát.

36
    Szabó L. gurított középre, az érkező Erdélyit azonban Bogunovic szerelte.

35
    Baranyai lövése pattant Nagy Z.-ről szögletre.

34
    Halasi jöhet szabadrúgással a vendégek térfelének közepéről.

32
    Babati emelgetett a 16-os előterében, majd DARKO PAVICEVIC-hez pörgetett, aki 9 méterről, kissé jobbról a jobb alsóba lőtt.

31
    Hajdú lőtt kapura 20 méterről, a labda megpattant egy védőn és szögletre került.

30
    Baranyai rúgta fel csúnyán Prekletet, sárga lap.

29
    Gaál tört be a hazai 16-osra, Nagy Z. azonban szépen szerelte.

28
    Tóth M. keresztlabdáját szerzi meg Frizoni.

27
    Frizoni tekerte a kapu elé a labdát, Halasi lehúzta az érkező Pavicevic elől.

26
    Prekletet tartják fel a vendég térfél közepén, szabadrúgás.

25
    Grbic gurította be a 16-osra Hajdúnak, de a védők felszabadítottak.

24
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet a ZTE balról, Frizoni-t rúgták fel.

23
    Gaál lőtt 25-ről jóval a kapu fölé.

22
    Kovács G. ívelt át a túloldalra, de Prekletnek magas volt a labda, így bedobás lett belőle.

21
    Simonfalvi sarokkal tette tovább a labdát, Pavicevic továbbfejelte Babatinak, de a fejes túl mélyre sikerült, így Halasié lett.

20
    Les miatt Jahic jöhet szabadrúgással a 16-os jobb sarkától.

19
    Simonfalvi lökte fel hátulról Gaált, szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

18
    Egy bal oldali beadás után Pavicevic fejelt a kapu fölé.

17
    Preklet jobb oldali beadása pattant Fazekasról szögletre.

16
    Grbic lőtte el jó 40 méterről a labdát, de kissé laposan, így nem tudta átemelni a kissé kint álló Halasit.

15
    Preklet szerzett labdát a félpályánál, de aztán hosszan indította Grbic-et.

14
    Babati lőtte el a labdát a 16-os vonaláról, a védők azonban kivágták.

12
    Továbbra is a ZTE van támadásban, Pavicevic fejelte tovább a labdát, de Babati elől Halasi felszedte.

10
    Simonfalvi tört be a 16-oson belülre balról, majd középre gurított, Grbic pörgette tovább, a kaputól 3 méterre érkező DARKO PAVICEVIC pedig lőtt, Halasi még beleért, de védeni már nem tudott.

9
    Simonfalvi ívelése sikerül túl hosszúra, kirúgás.

7
    Szabó L. jobb oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, Simonfalvi kifejelte.

6
    Babati lőtt 17 méterről, a balösszekötő helyéről, a középre tartó labdát Halasi magabiztosan fogta.

5
    Kovács G. ívelt előre, de a labda hosszú volt Prekletnek.

4
    Grbic lőtt 25 méterről kapura, Halasiról kipattant a labda, de a vendégek kapusa az érkező Pavicevic elől még fel tudta szedni.

3
    Grbic ment el a bal szélen, középre adott, az üresen érkező Pavicevic azonban 7 méterről centikkel a jobb alsó mellé fejelt.

2
    Szabó L. tekert kapura egy szabadrúgást a 16-os jobb sarkától, de a lövés a kapu fölé szállt.

1
    Bogunovic veszített labdát, majd lerántotta Gaált, sárga.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

ZTE FC: Jahic – Preklet, Kovács G., Bogunovic, Nagy Z. – Simonfalvi, Hajdú – Babati, Grbic, Frizoni – Pavicevic

SVSE-GYSEV: Halasi – Fazakas, Tóth M., Baranyai, Maráczi, Fazekas, Németh L., Sifter, Szabó L., Gaál, Erdélyi

Játékvezetők: Szilasi – Takács, Mohos.

A Ness Hungary NB II 9. fordulójában a 8. helyen álló ZTE a Sopron együttesét fogadja, akik a 13. pozíciót foglalják el a bajnokságban.

A ZTE a legutóbbi hazai mérkőzésén 4:1-es vereséget szenvedett a Nyíregyháza együttesétől, majd két idegenbeli sikert könyvelhetett el, a Tatabányát 2:1-re, a Ceglédet pedig 1:0-ra győzték el. A Sopron bár egy döntetlennel, majd két győzelemmel kezdte a bajnokságot, a legutóbbi öt mérkőzésén vereséget szenvedett.

A két csapat a tavalyi szezonban kétszer találkozott egymással, a 10. fordulóban Sopronban 3:0-ra győztek a zalaiak Pavicevic, Hajdú és Grbic góljaival, míg a 25. játéknapon lejátszott zalaegerszegi találkozó végén szintén a ZTE játékosok örülhettek, akkor egy küzdelmes csata után 3:2-re diadalmaskodtak (gólszerzők: Grbic (2), Seye illetve Fazekas, Balla).

A ZTE-nél Simonfalvi Gábor és Nánási Balázs Achilles-ina fáj, az ő szereplésük kérdéses, míg a Sopronnál biztos nem lép pályára Bognár Zsolt és Bali Péter, akiket Supka Attila az utánpótlás csapathoz száműzött.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.