Győri ETO FC II. – Tarr Sprint Andráshida SC 4:5 (vége) | Budaörs – Veszprém FC 6:0 (vége) | Egri Fc – Ferencváros II. 1:1 (vége)
Hajdúböszörményi TE – Kazincbarcikai SC 1:0 (vége) | Létavértes SC – Ebes KKSE 2:0 (vége) | Cigánd – Veresegyház VSK 7:3 (vége)
Dorog – Nagyatádi FC 4:0 (vége) | REAC – DVSC-DEAC 0:0 (vége)
Létavértes SC
2:0 (1:0)
Ebes KKSE
szombat 12.10.2013, 15:00 • Debreceni utca, Létavértes • NBIII - Nyugati csoport

Egy egyértelmű létavértesi fölényt hozó első félidő után egy teljesen más második félidőt láthattunk. A Létavértes által többször is mutatott második játékrészben nyújtott elsöprő teljesítmény helyett most az ellenfelük, az Ebes játszott jobban. Bár a Létának is volt gólhelyzete, a vendégek többször próbákoztak, de be voltak oltva gól ellen, a meccs végén pedig a góllövőlistát vezető Kertész bebiztosított a hazai győzelmet. Érdekes, helyzetekben gazdag, a meccs egészét tekintve kiegyenlített és egyben feszültségekkel teli, paprikás meccset nyertek meg a hazaiak, mondhatjuk, az első félidőben mutatott játékuk miatt végül is megérdemelten. Az Ebes viszont minden dicséretet megérdemel, hiszen itt, Létavértesen nem sűrűn késztetik a hazaiakat ekkora csatára. Köszönjük a figyelmüket, de maradjanak velünk, hiszen számos meccs vár még Önökra az onlajnok.com-on! (17:01:28)

90+1
    Brehószki gurított középre jobról Lázoknak, aki 14 méterről az oldalhálóba lőtt!

90
    Király kavargatott a bal oldalon, majd az alapvonalról beadott, Kertész elől kifejelte a védője a labdát.

89
    Nincs már sok hátra, de az Ebes nem adja fel!

88
    Vinicius ívelte át jobbról a bal oldalon álló Sóshoz, aki azonban ziccerben fölé lőtt!

87
    Jeremiás lövése a bal felső sarok felé tartott, de beleállt egy védő!

86
    Paprikás a meccs mostmár! A játékosok és a szurkolók is szinte minden ítélet után hevesen reklamálnak.

85
    Sós esett el a bal oldalon védője szorításában, de kifelé jár a szabadrúgás.

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fülöp (Ebes KKSE).

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kinyik (Létavértes SC).

84
    Jeremiás szabadrúgása veszélytelen, ezután újra kis csetepaté van a játékosok között.

83
    Kis kakaskodás most a pályán, a játékvezető ismét fegyelmez Jeremiás szabadrúgása előtt.

82
    Az eddig lelkes ebesi kispad most kissé elkeseredettnek tűnik, pedig a gól előtt űztk, hajtották társaikat.

81
    A Létavértes gólt szerzett!
    Kuti volt üresen a jobb oldalon, így könnyen adhatott középre, az ott a labdát váró KERTÉSZ TAMÁS pedig 8 méterről a kapu bal oldalába bólintott, 2-0!

80
    Tóth Z. passzolt Jeremiáshoz középre, aki egy csel után lőtt, nem sokkal ment fölé!

80
    Vinicius vert át három vendég védőt, majd 17 méterről lőtt, Changeliya kiütötte a középre tartó labdát!

79
    Lázok ívelt Brehószki felé, de Tóth Cs lehúzts s ladbát.

78
    Jeremiás oldalszabadrúgását Hajdu fejelte ki.

76
    Hú, de megélénkült a meccs! Sós csapta be a bal oldalon egy lövőcsellet Tóth Z.-t, de jobbal 7 méterről a kapu fölé lőtt!

75
    És itt van még egy! Nagy Dávid kapott egy szép labdát Lázoktól, lövését Tóth Cs. a kapufára tolta!

75
    Lázok kapott vissza egy kényszerítőt, de rossz lett a befejezés, Tóth Cs.-ba rúgta a labdát! Ez ziccer volt!

74
    Lázok adott középre, de Lengyel elől tisztázott Shadi, pedig tisztán lőhetett volna.

73
    Csere a Létavértes SC-nél: lemegy Bereczki, bejön Király.
    Csere az Ebes KKSE-nél/nál: lemegy Nagy T., bejön Brehószki.

72
    Csere jön mindkét oldalon. Király Vitalij és Brehószki Bence Dániel lép hamarosan pályára.

71
    Nagy Tamás rálőtte, mellé ment, de Tóth egyébként is rajta volt a lövésen.

70
    Lázok harcolt ki szabadrúgást, 30 méterről következhet pontrúgás az Ebesnek.

69
    Sós kapott hosszú indítást Shaditól.

68
    Vinicius adott be most jobbról, könnyen fogta a kapus.

67
    Viniciusról pattant tovább a labda Kertész felé, a kifuró Changeliya azonban egy hajszállal gyorsabb volt Kertésznél és becsúszva elrúgta előle a labdát!

65
    Sós húzott befelé balról, majd Bereczkihez passzolt, aki viszont rosszul vette át a labdát, így kiment az alapvonalon a labda.

65
    Lázok akarta megverni Shadit, de ügyesen szerelte a középpályás.

63
    A veszélyes ebesi támadások után most újra a Léta birtokolja a labdát, de helyzeteket nem tudnak kialakítani.

62
    Sós lőtt rá egy beadást, de már lesen is volt és célt is tévesztett.

61
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Angyal, bejön Sós.

60
    Vinicius verte meg Tóth Z.-t a bal oldalon, beadás helyett azonban lőtt, Changeliyának nem okozott ez gondot.

60
    A hazai szurkolók reklamálnak, véleményük szerint Vinicius tovább tudta volna vinni a labdát, de nem ítélt előnyszabályt a bíró.

59
    Taktikai fault: Vinicius indult volna meg egy kontrával, de Tóth Zoltán visszahúzta, sárgát kap érte.

58
    Jeremiás passzolt erőből középre, Nagy Dávidról lepattant a labda.

57
    Nagy D indult volna meg ziccerben, de már lesen találta a partjelző.

56
    Nagy Tamás játszotta magát tisztára a tizenhatos vonalán, majd kissé balról kapura csavart, a labda a bal kapufáról pattant ki!

56
    Kertész indulhatott volna meg, de már lesen volt.

55
    Úgy tűnik, tudott változtatni a szünetben a vendég csapat, a félidő első tíz perce egyértelműen az övék.

54
    Viniciusnak volt lehetősége szabadrúgásból, de a 30 méterről elvégzett szabadrúgás magasan fölé szállt.

53
    Tóth Zoltán ívelt pontatlanul középre, Kinyik fejelte haza.

52
    Nagy T ívelte középre, Kertész kifejelte a labdát.

52
    De előtte csere: Tóth Lajos helyett jön Lázok.

52
    Nagy Tamás lőtt rá egy szabadrúgást, de levágódott a sorfalról a labda, szöglet.

51
    Nagy Tamás beívelte, Tóth Cs. kiejtette a labdát, de lábbal tisztáztak a védők.

50
    Nagy Tamás készülődik szöglethez, de közben a bírónak kell csitítani a kedélyeket, Fülöpöt és Oroszt figyelmeztette a játékvezető.

49
    Orosz gurított középre a szélről, Markosnak ez nem okozott gondot, elrúgta a labdát.

48
    Az ezt követő kontra végén Kertész húzta meg a bal oldalon a labdát, de Markos tanítani való becsúszással szerelt.

47
    A beívelést könnyedén fogta Tóth Cs.

47
    Oldalszabadrúgás következhet a vendégeknek, Nagy T. áll a labda mögött.

46
    A Léta kezdte ezt a játékrészt.

46

Kint vannak a csapatok, jöhet a második félidő.

46
    Csere az Ebesnél: lemegy Bakonszegi, bejön Horváth.

Vége az első félidőnek. Az első percekben már egyből magához ragadta az irányítást a hazai csapat, de az első komoly ziccer mégis az ebesiek előtt adódott, ám ez kimaradt Nagy Dávid révén. Ezt követően a Létavértes megszerezte a vezetést és kapuhoz szegezte ellenfelét és több gólt is szerezhetett volna. Ennek ellenére a félidő végén volt több esélye is az Ebesnek az egyenlítésre, de a létavértesi egygólos vezetés abszolút megérdemelt.

44
    Most kissé kijjebb jött az Ebes, az elmúlt pár perc most a hazai térfélen folyik.

43
    Nagy T rúgott a büntetőterületen belülre egy szabadrúgást, kisebb meg nem értés után Orosz mégis fel tudott szabadítani.

42
    Jeremiás dobta támadásba a bal oldalon meginduló Lengyelt, de nem volt pontos az indítás.

41
    Bényei segítette megint jól a létai támadást, szinte a félpályáról adott középre, Kertész fejesét azonban könnyedén fogta Changeliya.

40
    Nagy T. löbbölte a tizenhatoson belülre a labdát, de Tóth Csabának volt csak jó ez.

39
    Shadi szerzett labdát a vendégek térfelén, majd indította Kertészt, aki lövés helyett inkább megpróbálta kicselezni Fülöpöt, de jól szerelt a vendégk kapitánya!

37
    Tóth Z. ívelt középre, de Tóth Cs.remekül koncentrált és eszedte Nagy D. fejéről a labdát.

36
    Bényeit dobta támadásba társa a jobb oldalon, a jobbhátvéd bepasszolta a labdát a középen, második hullámban érkező Kertésznek, aki egy csel után alig lőtt a kapu mellé!

34
    A saját tizenhatosán belül adta el a labdát Bakonszegi, de Fülöp tudta szerelni Kertészt.

33
    Nagy Dávid kérte el a labdát a jobb szélen, majd egy átvétel után középre ívelt, Bényei az ötösről tette haza mellel a labdát Tóthnak Jeremiás elől.

32
    Bakonszegi öklelte fel Viniciust, sárgát kap érte.

31
    Bereczki futotta le Bakonszegit a jobb oldalon, de ügyesen ért vissza és csúszott be a védő.

30
    Bár egyelőre alárendelt szerepet játszanak a vendégek, de képesek helyzeteket kialakítani, amikor nagy ritkán támadásba lendülnek.

30
    Nagy Tamás végezte el, a labda mindenki előtt elhaladva centikkel ment el a bal kapufa mellett!

29
    Lengyelnek pakolt oda Bényei, szabadrúgás jöhet balról.

28
    Bereczki és Kertész indulhatott meg 2-2-ben, de Bakonszegi ügyesen szerelte Bereczkit.

27
    Lengyel nagy bedobását kifejelte Bényei, így nem alakult ki helyzet.

26
    Vinicius szögletét ismét szépen tisztázta Changeliya.

25
    Viniciuspróbálkozott egy lövéssel, de ez nem lepte meg a védőket, könnyedén sáncolták.

24
    Vinicius leheletfinom passzára nem számított Angyal, így begyűjtötte Changeliya.

23
    Kicsit most kijjebb jött az Ebes, de egyébként nem sokszor lépik át a felezővonalat.

22
    Kertész kavargatott a tizenhatos bal csücskénél, de győzött a túlerő és szerelték.

21
    Bényei beadási kísérletét Lenygel blokkolta.

20
    Lengyel próbálta meg egy biciklicsellel becsapni Bényeit, de szerelte a védő.

18
    Vinicius ismét beadhatott, ügyesen ragadta magához Changeliya.

17
    Vinicius ívelte be, kifejelték a védők.

16
    Tóth Z. tisztázott szögletre a tizenhatoson belülről.

16
    Markos fájlalja a lábát egy Viniciussal történő ütközés után, de tudja folytatni a játékot.

15
    Ezt követően Vinicius adott be balról, Angyal fejese azonban egy védőről pattant fölé.

14
    Kertész került egy az egybe Changeliyával, de a kapus jól jött ki és védte a ziccert!

12
    Markos ívelt be középre egy szabadrúgást, Tóth azonban könnyedén védett.

10
    Vinicius indította középről a jobb oldalon elviharzó BERECZKI DÁNIELt, aki kissé rosszul vette át a labdát, de ennek ellenére Fülöp nem érte utol és 14 méterről, kisodródott szöből a hosszú sarokba lőtt, 1-0!

8
    Tóth Z. verte meg védőjéz a jobb oldalon, beadását azonban Bényei kifejelte az érkező Lengyel elől.

7
    Bereczki indult volna meg a jobb oldalon, de rosszul vette át a labdát, Bakonszegi szerelte.

6
    Itt az első ziccer! Nagy D kapott egy labdát 15 méterre a kaputól, a kifutó Tóth Cs. fölött átemelte a labdát, de centikkel mellé pattogott a próbálkozása!

5
    Jeremiás pöccintette a labdátTóth L felé, de pontatlan volt a labda.

5
    Erősen kezdtek a hazaiak, próbálják kapu elé szegezni a vendégeket.

3
    Egy létai szölget után megszerezte a labdát az Ebes, majd Nagy D. indult meg a bal szélen és esett el Bényei mellett, de nincs szabadrúgás.

3
    Vinicius adott középre egy szabadrúgást balról, Bakonszegi tisztázott fejjel.

2
    Vinicius adott középre balról, Fülöp kivágta a labdát.

1
    Kis vagdalkozás után a Létavértes vette magához az irányítást, ők adogatnak most.

1
    Az Ebes kezdte a mérkőzést.

1

Érkeznek a csapatok. A Létavértes tiszta fehérben, az Ebes tiszta pirosban fog játszani.

Létavértes SC: Tóth Cs. – Bényei, Hajdu, Kinyik, Orosz – Bereczki, Shadi, Berdó (CSK), Vinicius – Angyal, Kertész

Cserék: Szécsi – Kuti, Suskó, Sós, Király, Madar, Boros

Ebes KKSE: Changeliya – Tóth Z., Markos, Fülöp (CSK), Bakonszegi – Hadházi, Nagy T. – Tóth L., Jeremiás, Lengyel – Nagy D.

Cserék: Szalánczi – Brnovic, Horváth, Lázok, Nagy I., Brehószki, Szabó

Játékvezetők: Lovas László – Viczián Mátyás, Csatári Tibor.

Ideális futballidő van, süt a nap, jó időben kezdődhet a találkozó perceken belül.

Befejezték a csapatok a melegítést. Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Tisztelt Olvasók! Teljes fordulót rendeznek szombaton az NB3 Keleti csoportjának 9. fordulójában, melyek között két hajdú-bihari együttes mérkőzését is megfigyelhetjük majd. A Létavértes fogadja az Ebes csapatát. A csapatok eddigi eredményeit és formáját tekintve a hazai csapat fiataljai a találkozó esélyesei. Ők jelenleg az első helyen állnak 18 ponttal, a vendég ebesiek pedig a hetedikek és 13 pontosok nyolc fordulót követően. A Léta a feljutást tűzte ki céljául, tehát ez a mérkőzés is fontos számukra, egy esetleges győzelemmel megerősíthetnék vezető pozíciójukat a tabellán, az Ebes pedig ha győzne ezen a mérkőzésen, tapadhatna a közvetlen élmezőnyre. Kövessék velünk a mérkőzés minden egyes mozzanatát itt, az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.