Miskolci Jegesmedvék – EHC Liwest Black Wings Linz 0:4 (vége)
Miskolci Jegesmedvék
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
EHC Liwest Black Wings Linz
vasárnap 20.10.2013, 12:00 • Miskolci Jégcsarnok • Erste Bank Juniors League

Vége a mérkőzésnek, 4-0-ra nyert a Linz, megérdemelten, elsősorban jó helyzetkihasználásuknak és Lehner remek védéseinek köszönhetően.

57:18
    Laczkó a kiállított hazai oldalról két percre meg nem engedett testtel való játékért

57:10
    György lőtt jóval fölé, miután Karda tálalt elé

56:00
    Magyar veszélyeztetett, Lehnernek nem okozott nagy gondot

54:53
    A Linz gólt szerzett!
    Újabb gól! HAUDUM szólózott szenzációsan a jobb szélen, három védőt is kicselezett, majd Nagy mellett a rövid felsőbe húzta a pakkot, 0-4!

54:35
    Vendég időkérés.

54:25
    Nagy kezében állapodik meg a pakk, a hosszú folyamatos játék és a birkózás ezzel megszakad kicsit

52:20
    Megint Bartha távoli lövése okozott zavart, de Lehner ismét védett

51:45
    Bartha ágyúzott messziről, elkerülte a kaput. A vendégek meg időközben ki is egészültek

51:00
    Herczeg lövésébe piszkált bele veszélyesen György, de Lehnerben megint elakadt a pakk

49:54
    György lő nagyon nagy helyzetben, bele Lehnerbe, majd meg is löki a kapust, amiért Urstöger vesz elégtételt. Utóbbi ezért ki is ül két percre

49:10
    Hatalmas birkózás a miskolci kapu előtt, Kirchschager lő végül, de Nagy véd

48:17
    Szopos vetődött bele Kragl löketébe és meglehetősen érzékeny ponton találta el, így ápolás szükséges, le is vonul a jégről a játékos

47:00
    Moidl visszatér, megint négy a négy ellen

46:33
    Már négy a három ellen, miután Haudum is kiül palánkra lökésért két percre

46:11
    Győrfy a kiállított bottal akasztásért két percre, négy a négy ellen játszanak egy picit a csapatok

45:50
    Felállva passzolgattak a Jegesmedvék, végül Laczkó tüzelt jó helyzetből, Lehner ezúttal is hárított

44:53
    Moidl a kiállított a vendégektől két percre

44:40
    Bartha tüzelt messziről, megint Lehner véd

43:50
    Haudum próbálkozott, védett Nagy, a másik oldalon pedig Karda lőhetett, de Lehner is a helyén volt

42:55
    Karda életerős löketét védte Lehner

41:30
    Pflügl lőtt Haas passza után, Nagy védett

40:01

Vége a második játékrésznek, egy újabb vendég gólt jegyezhettünk fel, Girtler révén, ezzel már 0-3 az állás. A hazaiak becsülettel küzdenek, ám nem úgy tűnik, hogy a harmadik harmadban még lehet valós esélyük a pontszerzésre.
    Hamarosan folytatás, a harmad végén Haudumot kiállították, így előnyben kezdhetik a záró játékrészt a Jegesmedvék.

40:00

39:00
    Laczkó lövésébe ért bele Janovits, de Lehner bravúrral védeni tudott

38:48
    Adamy húzott el a jobb szélen, szép cselek után azonban a lövésre már nem jutott erő

38:10
    Győrfy távoli lökete elkerülte a kaput

37:10
    György nyargalt el egy gyors kontrával, rávezette Lehnerre, de ismét a kapus jött ki győztesen a párharcból

36:50
    Haudum lőtt Haas passzából közvetlen közelről, Nagy védett

36:05
    Ezúttal Karda előtt nyílt esély a szépítésre, de közelről Lehnerbe lőtte a korongot

34:07
    Már három a különbség! A legnagyobb miskolci szépítési lehetőség után szinte rögtön betalál a Linz, gyors akció végén Rosenthaler passzából GIRTLER lő közeli gólt, 0-3!

33:10
    Igazán szép miskolci akció futott végig a pályán, Karda megindulása után végül György lőhetett közelről, de rosszul célzott

32:00
    Haudum indult volna meg, de Laczkó megakadályozta, így nem alakult ki nagy helyzet

26:10
    Emberhátrányban is veszélyes a Linz, Auer lőhetett volna kétszer is gólt, de egyik próbálkozása sem járt sikerrel, Nagynak hála

20:01

Vége az első harmadnak, egy kiállítás és két gól a mérleg, mindet a vendégek hozták össze, így előnyből várhatják a folytatást, bő negyed óra múlva.

17:42
    Már kettő a vendégek előnye, Haudum és HAAS játszottak össze, utóbbi közelről lőtt Nagy kapujába, ezzel 0-2!

8:21
    Vezetnek a vendégek! Kirschlager lépett ki, rávezette Nagyra, elhúzta mellette és a kapuba lőtt

6:40
    Karda lépett meg, egy megszerzett koronggal, egy az egyben azonban nem tudott túljárni Lehner eszén

5:40
    Egger ugrott volna ki egyedül, de elesett, így az akció meghiúsult

5:08

4:30
    Janovits lövését tolta ki Lehner

3:20
    Elnézést a kései bekapcsolódásért, sajnos technikai problémáék hátráltattak, ám nem maradtunk le sok mindenről, egy-két komolyabb vendég lövésen kívül. Az állás 0-0

3:08
    Kragl az első kiállított

00:01

Vasárnap, ebédidőben folytatódnak az EBJL, azaz az EBEL junior ligájának küzdelmei, az EHC Black Wings Linz a Miskolci Jegesmedvékhez látogat.

Mindkét csapat egy meglepetés győzelem után készül a találkozóra: az osztrákok, akik a liga hetedik helyén állnak jelenleg, legutóbbi meccsükön az LA Stars csapatát verték 3-1-re, a tizedik helyen szerénykedő ifjú Macik pedig a Vienna Capitals csapatát múlták felül otthon 2-1 arányban.

Kiélezett és izgalmas meccsre van tehát kilátás, amely jó felvezetés lehet a hokirajongóknak, az esti Jegesmedvék – Brassó mérkőzés előtt.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 9. Kirschlager, 18. Haas (Haudum), 35. Girtler (Rosenthaler), 55. Haudum

Miskolci Jegesmedvék: Kiss (Nagy) – Laczkó, Bartha, Bajusz, György, Karda – Szopos, Orbán, Karda, Albert, Janovits – Herczeg, Győrfy, Lackner, Magyar, Adamy – Demendi, Deák, Császár, Fazakas
    EHC Liwest Black Wings Linz: Simair – Kirchschlager, Urstöger, Haas, Haudum, Gáspár – Kragl, Rosenthaler, Egger, Lehner, Freunschlag – Roth, Hochmann, Auer, Kögl F, Girtler – Kögl P., Moidl, Márton, Pflügl

Játékvezetők: Mayer – Kormos, Szabó