Real Club Celta de Vigo – Levante 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 2:0 (vége)
Athletic Bilbao
2:0 (2:0)
Villarreal CF
hétfő 21.10.2013, 22:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Primera División

Az Athletic Bilbao nagyon jó játékkal, megérdemelten gyűrte le a Villarealt a spanyol bajnokság 9. fordulójának záró mérkőzésén. A három pont sorsát gyakorlatilag az első félidő végi kiállítás megpecsételte, ezt követően egy percig sem forgott veszélyben a hazai siker.
    A Bilbao feljön a 6. helyre, a Villareal marad a 4., de már csak egy ponttal előzi meg mai riválisát! (23:53:02)

92
    Muniain pattogós lövését fogja Asenjo.

91
    Kis szöglet, de ezúttal nem törekszik a gólszerzésre a bilbaoi csapat.

90
    Toquero passzol Muniain elé, de egy védő szögletre rúgja a labdát.

90
    Trigueros pontrúgását kifejelik a hazaiak.

89
    Szabadrúgás a vendégek javára az oldalvonal mellől.

88
    Muniain elől kell bedobásra menteni.

86
    Utolsó hazai csere: a második gólt jegyző Aduriz helyén Toquero folytatja.

86
    A sarokrúgást kifejelik a csíkos mezesek, majd Costa bombázza ki a labdát a stadionból.

85
    Iraizoz véd nagyot, szöglet!

84
    Egyre fogy az ideje a vendégeknek, ám most egy szabadrúgást kapnak 24-25 méterre a baszk kaputól.

83
    Hosszú kiugratás, a végállomás Iraizoz.

81
    Muniain beadását Asenjo húzza le.

80
    Második hazai csere: az első gólt jegyző Mikel Rico lejön, a helyére Benat áll be.

79
    San Jose (Athletic) is besárgul.

79
    San Jose sarokrúgásával folytatódik a játék, ami Muniainról majdnem bepattan, Asenjo még kipiszkálta a labdát a kapufa mellől!

78
    Az egyik vendég játékost kell ápolni, áll a játék, Dorado húzódott meg.

77
    Muniain kap remek labdát a jobb összekötő helyén, egy befele csel sikeres, de a másodikba már belebonyolódik, így oda az ígéretes lehetőség, de a blokkról szögletre pattan a labda!

77
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

76
    Szögletarány: 6:3, Lesek aránya: 5:1.

76
    A pontrúgást a frissen beállt San Jose fejeli nem sokkal fölé, 6 méterről próbálkozhatott a baszk játékos!

75
    Trigueros (Villareal) rúgja fel csúnyán Muniaint. A szabadrúgás a tizenhatos oldalvonalától 4 méterre lesz.

74
    Kis szöglet kombináció végén megint les hazai oldalon, ez háromból hármas arányt jelent.

74
    Susaeta beadása pattan szögletre.

73
    Első hazai változtatás: Iturrsape helyén San Jose folytatja.

71
    Hosszan előre vágott labda, ez a vendégek kapusának csemege.

70
    Trigueros 22 méteres lövése felszabadításnak volt csak jó.

70
    Labdabirtoklási arány: 56% – 44%.

69
    Vendég kirúgással folytatódik az összecsapás.

68
    De Marcos beadása Balenziaga háta mögé jön, nem is lesz belőle helyzet.

67
    Vissza áll a megszokott rend, az Athletic játékosai passzolgatnak a pályán.

66
    Az utóbbi percekben veszélyesen játszanak a sárga mezesek, ám ez messze nem olyan nagy nyomást jelent a baszk kapura, mint az a 60. perc előtt fordítva történt.

65
    Utolsó vendég csere: Giovani lejön, a helyén a nigériai Uche folytatja.

64
    A sarokrúgás nem veszélyes, felszabadítanak a csíkos mezesek.

64
    Támadásban a vendégek, Cani lövés szerű beadása pattan szögletre.

63
    Giovani kap remek labdát, a vendégek támadója kapásból tüzel, a közeli próbálkozást Iraizoz védi lábbal! Hatalmas bravúr!

62
    Susaeta (Athletic) rántja vissza ellenfelét, jogos a lap.

61
    Balenziaga beadását Aduriz elől kifejelik, a kipattanót Mikel Rico teszi ki jobbra, Susaeta bead, Muniain már nem tudja bent tartani a labdát a hosszúm. Mindenesetre a hazai publikum tapssal jutalmazza a baszk játékosok lelkesedését.

60
    Les miatt szabadrúgás a vendégek javára.

60
    Nehéz perceket élt át a Villareal.

60
    Giovani (Villareal) van lesen.

59
    Mi marad ki! Aduriz beadását Susaeta nem tudja egy méterről a kapuba juttatni estében!

58
    Gurpegi fejese száll fölé a sarokrúgást követően.

58
    Újabb szöglet jön, De Marcos kísérletébe sikerül beleérnie egy védőnek!

57
    Susaeta próbálkozik 13 méterről eléggé kiszorított helyzetből, egy védő közbe lép, szöglet!

56
    Iturrspe felé száll a sarokrúgás, de tisztáznak a sárga mezesek.

56
    Muniain harcol ki szögletet.

55
    Beszorul a Villareal a saját tizenhatosa elé.

55
    Asenjo előre rúgott labdája megy ellenfélhez, de nem alakul ki belőle veszélyes helyzet.

54
    Mikel Rico passza Susaetat (Athletic) találta lesen.

54
    Támadásban az Athletic, nem kényelmesedtek el a hazaiak.

53
    Aduriz csúszik el cselezés előtt, de a labda mégis marad a baszkoknál.

53
    Asenjo szedi fel a labdát Aduriz elől egy jobb oldali beadást követően.

52
    Muniain nem tudja áthámozni magát két emberen.

50
    Veszélyes hazai akció végén Aduriz lő a blokkba 10 méterről!

48
    A kis szöglet után les miatt jár szabadrúgás kifelé.

48
    Iraola beadását szögletre csúsztatják a vendégek.

47
    Giovani sarokrúgása után egy pillanatra senki sem tudta hol a labda, végül felszabadítanak a baszkok.

46
    Szöglet a vendégek javára.

46

Rögtön kettőt cserélnek a vendégek a szünetben: Pereira le, M. Gomez be.

Cserélnek a vendégek a szünetben: Aquino helyére Trigueros áll be.

Nagyon jó iramban kezdődött a találkozó, ám nagy helyzetet egészen a 33. percig egyik fél sem tudott kialakítani. Ekkor azonban őrült percek kezdődtek, két minutum alatt kettőt lőtt a baszk csapat, ráadásul, egy fegyelmezetlenség miatt a vendégek csapatkapitánya kiállítatta magát a félidő hosszabbításában. Úgy néz ki, eldőlt a három pont sorsa, de még van hátra minimum 45 perc!

45+1
    Susaetat rantja vissza Bruno (Villareal), amiért a vendégek csapatkapitánya megkapja második sárgáját! Óriási hiba a játékostól!

45
    1 perc lesz a ráadás.

44
    Aduriz jobbról érkező centerezését kifejelik De Marcos elől, a kipattanót Muniain szelidíti meg, majd lő kapu fölé.

42
    Asenjo vágja a mezőnybe a labdát.

41
    Pereira (Villareal) rántja vissza Balenziagat a félpályánál.

40
    Iraola jó helyzetből lövés helyett a hosszúra íveli a labdát, de passz Susaeta háta mögé jön, aki így nem tudja kapura irányítani a lövését.

40
    Szabadrúgással jöhet a Bilbao az ellenfél térfeléről.

38
    Bruno (Villareal) kap sárgát, miután hátulról felrúgta Susaetat a félpálya közelében.

37
    Szinte felrobban a San Mamés Barilla!

36
    Musacchio rúgott luftot az iménti gól előtt.

37
    Mikel Rico (Athletic) kap lapot túlzott gólörömért.

35
    A Bilbao gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szinte azonnal növeli előnyét a baszk együttes! Egy védelmi hibát követően ARITZ ADURIZ találja magát ziccerben, a hazaiak csatára 16 méterről, ballal a kifutó Asenjo mellett a kapuba helyez! 2:0!

34
    Iraola a jogos reklamálásáért kapott sárga lapon hamar túltette magát, és remek gólpasszával elégtételt kapott.

33
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Iraola beadását MIKEL RICO tanári módon fejeli előre vetődve az ötösről a hosszú sarokba! 1:0!

32
    Giovanni beadása veszélyesen száll a kapu elé, de nem ér bele senki sem. Ennek ellenére egy hazai játékos, Iraola (Athletic) kap sárgát, mert túl hevesen reklamált leshelyzetet.

31
    Szabadrúgás a vendégeknek az oldalvonal mellől.

30
    Cani harcol ki bedobást Iraolaval szemben a félpályánál.

29
    Egy Aduriz elől kifejelt labdát Mikel Rico lő 17 méterről mellé!

27
    Balenziaga beadását De Marcos fejeli fölé az ötösről, eléggé szorongatott helyzetből.

27
    Labdabirtoklási arány: 53% – 47%.

26
    Elég lüktető a játék, nagy az iram, ennek ellenére helyzetet még nem láthattunk az első 25 percben.

25
    Kis szöglet kombináció végén les miatt szabadrúgás jár kifelé.

25
    Muniain beadásába lépnek bele, szöglet.

24
    Giovani felé a kiugratás, de nem éri el a vendégek csatára, kirúgás lesz.

23
    Nagyon rossz pontrúgás, egyenes a kapus kezébe.

22
    Szabadrúgás a hazaiak javára, a távolság nagy, beívelés várható.

21
    Beszorulnak a vendégek a saját térfelükre.

19
    Laporte parádésan szereli becsúszva Giovanit a tizenhatoson belül!

18
    Aduriz fejeli mellé 9 méterről a saját magának felpörgetett labdát.

17
    A gyorsan elvégzett pontrúgást Pereira hosszan veszi át, így a labdát Iraizoz felszedi a csatár elől.

16
    Iturraspe (Athletic) taktikai szabálytalansága a félpályánál sárga lapot ér.

15
    Susaeta akad fenn ellenfelén, a játékvezető nem fúj, kirúgás lesz.

14
    Giovani sarokrúgása veszélyesen kanyarodik, de tisztáznak a baszkok a rövidről, Iraizoz fér oda valahogy a labdához.

14
    A mérkőzés első szöglete, a vendégek lőhetik.

13
    Rossz bedobás után kirúgással jöhet a Villareal.

12
    Susaeta jobb oldali beadását sikerül kifejelniük a vendégeknek.

12
    Muniain csele nem sikerül a félpályánál.

11
    Susaeta első beadását kifejelik Aduriz elől, a másodikat pedig Asenjo öleli magához.

10
    Szépen hozzák ki a labdát a vendégek.

8
    Cani háta mögé jön a passz, dobhatnak a baszkok a saját térfelükről.

7
    Kicsit fújhatnak a csapatok az első percek nagy rohanása után.

6
    Iraizoz fut ki messze a kapujából, és rúgja oldalra a játékszert.

5
    Muniain passzába lépnek bele, a labda a vendégeknél.

4
    Jó iramban kezdődik az összecsapás.

3
    Veszélyes beadás a másik oldalon, de Iraola blokkolni tud.

3
    Baszk beadás a bal oldalról, Asenja kaparintja meg a játékszert.

3
    Muniain centerezését kivágják a hazaiak.

2
    Aduriz esik el, miközben Muniain passzolna hozzá.

1
    A hazaiak piros-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban, míg a vendégek tiszta citromsárgában lépnek ma pályára.

1

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Mikel Rico, Iturraspe – Susaeta, De Marcos, Muniain – Aduriz

Villarreal Club de Fútbol: Asenjo – Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa – Aquino, Pina, Bruno, Cani – Giovani, Pereira

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – García Fernández, Barbero Sevilla.

Az Athletic Bilbao fogadja a Villareal csapatát a spanyol bajnokság 9. fordulójának hétfő esti, záró mérkőzésén.
    Egyik csapat sem indult rosszul a bajnokságban, de a Villareal kifejezetten jól rajtolt, a sárga tengeralattjáró a 4. helyen tanyázik újonc létére.
    Bilbaoban sosem egyszerű nyerni, ám amennyiben az "újonc" ezt megteszi, leszakíthatja magáról a közvetlen riválisokat!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 33. Mikel Rico, 35. Aduriz

Lapok:   16. Iturraspe (ATB), 32. Iraola (ATB), 37. Mikel Rico (ATB), 62. Susaeta (ATB), 79. San Jose (ATB) – 38. Bruno (VCF), 41. Pereira (VCF), 75. Trigueros (VCF)   45+1. Bruno (VCF)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Mikel Rico(Benat, 80.), Iturraspe(San Jose, 73.) – Susaeta, De Marcos, Muniain – Aduriz(Toquero, 86.)
    Villarreal CF: Asenjo – Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa – Aquino(Trigueros,a szünetben), Pina, Bruno, Cani – Giovani(Uche, 65.), Pereira(M. Gomez, a szünetben)

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – García Fernández, Barbero Sevilla

Nézőszám: 60000