Real Club Celta de Vigo – Levante 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 2:0 (vége)
Athletic Bilbao
2:0 (2:0)
Villarreal CF
hétfő 21.10.2013, 22:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Az Athletic Bilbao fogadja a Villareal csapatát a spanyol bajnokság 9. fordulójának hétfő esti, záró mérkőzésén.
    Egyik csapat sem indult rosszul a bajnokságban, de a Villareal kifejezetten jól rajtolt, a sárga tengeralattjáró a 4. helyen tanyázik újonc létére.
    Bilbaoban sosem egyszerű nyerni, ám amennyiben az "újonc" ezt megteszi, leszakíthatja magáról a közvetlen riválisokat!

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Mikel Rico, Iturraspe – Susaeta, De Marcos, Muniain – Aduriz

Villarreal Club de Fútbol: Asenjo – Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa – Aquino, Pina, Bruno, Cani – Giovani, Pereira

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – García Fernández, Barbero Sevilla.

1

1
    A hazaiak piros-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban, míg a vendégek tiszta citromsárgában lépnek ma pályára.

2
    Aduriz esik el, miközben Muniain passzolna hozzá.

3
    Muniain centerezését kivágják a hazaiak.

3
    Baszk beadás a bal oldalról, Asenja kaparintja meg a játékszert.

3
    Veszélyes beadás a másik oldalon, de Iraola blokkolni tud.

4
    Jó iramban kezdődik az összecsapás.

5
    Muniain passzába lépnek bele, a labda a vendégeknél.

6
    Iraizoz fut ki messze a kapujából, és rúgja oldalra a játékszert.

7
    Kicsit fújhatnak a csapatok az első percek nagy rohanása után.

8
    Cani háta mögé jön a passz, dobhatnak a baszkok a saját térfelükről.

10
    Szépen hozzák ki a labdát a vendégek.

11
    Susaeta első beadását kifejelik Aduriz elől, a másodikat pedig Asenjo öleli magához.

12
    Muniain csele nem sikerül a félpályánál.

12
    Susaeta jobb oldali beadását sikerül kifejelniük a vendégeknek.

13
    Rossz bedobás után kirúgással jöhet a Villareal.

14
    A mérkőzés első szöglete, a vendégek lőhetik.

14
    Giovani sarokrúgása veszélyesen kanyarodik, de tisztáznak a baszkok a rövidről, Iraizoz fér oda valahogy a labdához.

15
    Susaeta akad fenn ellenfelén, a játékvezető nem fúj, kirúgás lesz.

16
    Iturraspe (Athletic) taktikai szabálytalansága a félpályánál sárga lapot ér.

17
    A gyorsan elvégzett pontrúgást Pereira hosszan veszi át, így a labdát Iraizoz felszedi a csatár elől.

18
    Aduriz fejeli mellé 9 méterről a saját magának felpörgetett labdát.

19
    Laporte parádésan szereli becsúszva Giovanit a tizenhatoson belül!

21
    Beszorulnak a vendégek a saját térfelükre.

22
    Szabadrúgás a hazaiak javára, a távolság nagy, beívelés várható.

23
    Nagyon rossz pontrúgás, egyenes a kapus kezébe.

24
    Giovani felé a kiugratás, de nem éri el a vendégek csatára, kirúgás lesz.

25
    Muniain beadásába lépnek bele, szöglet.

25
    Kis szöglet kombináció végén les miatt szabadrúgás jár kifelé.

26
    Elég lüktető a játék, nagy az iram, ennek ellenére helyzetet még nem láthattunk az első 25 percben.

27
    Labdabirtoklási arány: 53% – 47%.

27
    Balenziaga beadását De Marcos fejeli fölé az ötösről, eléggé szorongatott helyzetből.

29
    Egy Aduriz elől kifejelt labdát Mikel Rico lő 17 méterről mellé!

30
    Cani harcol ki bedobást Iraolaval szemben a félpályánál.

31
    Szabadrúgás a vendégeknek az oldalvonal mellől.

32
    Giovanni beadása veszélyesen száll a kapu elé, de nem ér bele senki sem. Ennek ellenére egy hazai játékos, Iraola (Athletic) kap sárgát, mert túl hevesen reklamált leshelyzetet.

33
    A Bilbao gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Iraola beadását MIKEL RICO tanári módon fejeli előre vetődve az ötösről a hosszú sarokba! 1:0!

34
    Iraola a jogos reklamálásáért kapott sárga lapon hamar túltette magát, és remek gólpasszával elégtételt kapott.

35
    GÓÓÓL! Szinte azonnal növeli előnyét a baszk együttes! Egy védelmi hibát követően ARITZ ADURIZ találja magát ziccerben, a hazaiak csatára 16 méterről, ballal a kifutó Asenjo mellett a kapuba helyez! 2:0!

37
    Mikel Rico (Athletic) kap lapot túlzott gólörömért.

36
    Musacchio rúgott luftot az iménti gól előtt.

37
    Szinte felrobban a San Mamés Barilla!

38
    Bruno (Villareal) kap sárgát, miután hátulról felrúgta Susaetat a félpálya közelében.

40
    Szabadrúgással jöhet a Bilbao az ellenfél térfeléről.

40
    Iraola jó helyzetből lövés helyett a hosszúra íveli a labdát, de passz Susaeta háta mögé jön, aki így nem tudja kapura irányítani a lövését.

41
    Pereira (Villareal) rántja vissza Balenziagat a félpályánál.

42
    Asenjo vágja a mezőnybe a labdát.

44
    Aduriz jobbról érkező centerezését kifejelik De Marcos elől, a kipattanót Muniain szelidíti meg, majd lő kapu fölé.

45
    1 perc lesz a ráadás.

45+1
    Susaetat rantja vissza Bruno (Villareal), amiért a vendégek csapatkapitánya megkapja második sárgáját! Óriási hiba a játékostól!

Nagyon jó iramban kezdődött a találkozó, ám nagy helyzetet egészen a 33. percig egyik fél sem tudott kialakítani. Ekkor azonban őrült percek kezdődtek, két minutum alatt kettőt lőtt a baszk csapat, ráadásul, egy fegyelmezetlenség miatt a vendégek csapatkapitánya kiállítatta magát a félidő hosszabbításában. Úgy néz ki, eldőlt a három pont sorsa, de még van hátra minimum 45 perc!

Cserélnek a vendégek a szünetben: Aquino helyére Trigueros áll be.

Rögtön kettőt cserélnek a vendégek a szünetben: Pereira le, M. Gomez be.

46

46
    Szöglet a vendégek javára.

47
    Giovani sarokrúgása után egy pillanatra senki sem tudta hol a labda, végül felszabadítanak a baszkok.

48
    Iraola beadását szögletre csúsztatják a vendégek.

48
    A kis szöglet után les miatt jár szabadrúgás kifelé.

50
    Veszélyes hazai akció végén Aduriz lő a blokkba 10 méterről!

52
    Muniain nem tudja áthámozni magát két emberen.

53
    Asenjo szedi fel a labdát Aduriz elől egy jobb oldali beadást követően.

53
    Aduriz csúszik el cselezés előtt, de a labda mégis marad a baszkoknál.

54
    Támadásban az Athletic, nem kényelmesedtek el a hazaiak.

54
    Mikel Rico passza Susaetat (Athletic) találta lesen.

55
    Asenjo előre rúgott labdája megy ellenfélhez, de nem alakul ki belőle veszélyes helyzet.

55
    Beszorul a Villareal a saját tizenhatosa elé.

56
    Muniain harcol ki szögletet.

56
    Iturrspe felé száll a sarokrúgás, de tisztáznak a sárga mezesek.

57
    Susaeta próbálkozik 13 méterről eléggé kiszorított helyzetből, egy védő közbe lép, szöglet!

58
    Újabb szöglet jön, De Marcos kísérletébe sikerül beleérnie egy védőnek!

58
    Gurpegi fejese száll fölé a sarokrúgást követően.

59
    Mi marad ki! Aduriz beadását Susaeta nem tudja egy méterről a kapuba juttatni estében!

60
    Giovani (Villareal) van lesen.

60
    Nehéz perceket élt át a Villareal.

60
    Les miatt szabadrúgás a vendégek javára.

61
    Balenziaga beadását Aduriz elől kifejelik, a kipattanót Mikel Rico teszi ki jobbra, Susaeta bead, Muniain már nem tudja bent tartani a labdát a hosszúm. Mindenesetre a hazai publikum tapssal jutalmazza a baszk játékosok lelkesedését.

62
    Susaeta (Athletic) rántja vissza ellenfelét, jogos a lap.

63
    Giovani kap remek labdát, a vendégek támadója kapásból tüzel, a közeli próbálkozást Iraizoz védi lábbal! Hatalmas bravúr!

64
    Támadásban a vendégek, Cani lövés szerű beadása pattan szögletre.

64
    A sarokrúgás nem veszélyes, felszabadítanak a csíkos mezesek.

65
    Utolsó vendég csere: Giovani lejön, a helyén a nigériai Uche folytatja.

66
    Az utóbbi percekben veszélyesen játszanak a sárga mezesek, ám ez messze nem olyan nagy nyomást jelent a baszk kapura, mint az a 60. perc előtt fordítva történt.

67
    Vissza áll a megszokott rend, az Athletic játékosai passzolgatnak a pályán.

68
    De Marcos beadása Balenziaga háta mögé jön, nem is lesz belőle helyzet.

69
    Vendég kirúgással folytatódik az összecsapás.

70
    Labdabirtoklási arány: 56% – 44%.

70
    Trigueros 22 méteres lövése felszabadításnak volt csak jó.

71
    Hosszan előre vágott labda, ez a vendégek kapusának csemege.

73
    Első hazai változtatás: Iturrsape helyén San Jose folytatja.

74
    Susaeta beadása pattan szögletre.

74
    Kis szöglet kombináció végén megint les hazai oldalon, ez háromból hármas arányt jelent.

75
    Trigueros (Villareal) rúgja fel csúnyán Muniaint. A szabadrúgás a tizenhatos oldalvonalától 4 méterre lesz.

76
    A pontrúgást a frissen beállt San Jose fejeli nem sokkal fölé, 6 méterről próbálkozhatott a baszk játékos!

76
    Szögletarány: 6:3, Lesek aránya: 5:1.

77
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

77
    Muniain kap remek labdát a jobb összekötő helyén, egy befele csel sikeres, de a másodikba már belebonyolódik, így oda az ígéretes lehetőség, de a blokkról szögletre pattan a labda!

78
    Az egyik vendég játékost kell ápolni, áll a játék, Dorado húzódott meg.

79
    San Jose sarokrúgásával folytatódik a játék, ami Muniainról majdnem bepattan, Asenjo még kipiszkálta a labdát a kapufa mellől!

79
    San Jose (Athletic) is besárgul.

80
    Második hazai csere: az első gólt jegyző Mikel Rico lejön, a helyére Benat áll be.

81
    Muniain beadását Asenjo húzza le.

83
    Hosszú kiugratás, a végállomás Iraizoz.

84
    Egyre fogy az ideje a vendégeknek, ám most egy szabadrúgást kapnak 24-25 méterre a baszk kaputól.

85
    Iraizoz véd nagyot, szöglet!

86
    A sarokrúgást kifejelik a csíkos mezesek, majd Costa bombázza ki a labdát a stadionból.

86
    Utolsó hazai csere: a második gólt jegyző Aduriz helyén Toquero folytatja.

88
    Muniain elől kell bedobásra menteni.

89
    Szabadrúgás a vendégek javára az oldalvonal mellől.

90
    Trigueros pontrúgását kifejelik a hazaiak.

90
    Toquero passzol Muniain elé, de egy védő szögletre rúgja a labdát.

91
    Kis szöglet, de ezúttal nem törekszik a gólszerzésre a bilbaoi csapat.

92
    Muniain pattogós lövését fogja Asenjo.

Az Athletic Bilbao nagyon jó játékkal, megérdemelten gyűrte le a Villarealt a spanyol bajnokság 9. fordulójának záró mérkőzésén. A három pont sorsát gyakorlatilag az első félidő végi kiállítás megpecsételte, ezt követően egy percig sem forgott veszélyben a hazai siker.
    A Bilbao feljön a 6. helyre, a Villareal marad a 4., de már csak egy ponttal előzi meg mai riválisát! (23:53:02)

Nagy Zalán

Gólok: 33. Mikel Rico, 35. Aduriz

Lapok:   16. Iturraspe (ATB), 32. Iraola (ATB), 37. Mikel Rico (ATB), 62. Susaeta (ATB), 79. San Jose (ATB) – 38. Bruno (VCF), 41. Pereira (VCF), 75. Trigueros (VCF)   45+1. Bruno (VCF)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Mikel Rico(Benat, 80.), Iturraspe(San Jose, 73.) – Susaeta, De Marcos, Muniain – Aduriz(Toquero, 86.)
    Villarreal CF: Asenjo – Mario, Musacchio, Dorado, Jaume Costa – Aquino(Trigueros,a szünetben), Pina, Bruno, Cani – Giovani(Uche, 65.), Pereira(M. Gomez, a szünetben)

Játékvezetők: Teixeira Vitienes – García Fernández, Barbero Sevilla

Nézőszám: 60000