Vác – Férfi Junior Válogatott 30:25 (vége)
30:25 (20:17)
Férfi Junior Válogatott
szerda 18.12.2013, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Férfi kézilabda NB1

A nézők plüssállatokat dobálnak a pályára közvetlenül a lefújás után.
    A mérkőzés az első félidőben rendkívül izgalmasan alakult, közben történt az ominózus dupla kiállítás is, ami felkorbácsolta az indulatokat.
    A második játékrész elején el tudott lépni a Vác, aránylag tekintélyes előnye birtokában játszhatott és már nem is engedte 4 gólnál közelebb riválisát. A két pontot teljesen megérdemelten a hazai alakulat tartotta itthon.
    Ezzel a meccsel a 2013-as férfi bajnoki mérkőzéseknek is vége, legközelebb januárban játszanak találkozókat a férfiaknál.
    A végeredmény tehát Vác – Juniorválogatott 30-25.
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:29:48)

60
    Mérkőzés vége. (30:25)

60
    SZEITL László is bemutatkozott egy hatalmas bombagóllal középről és ezzel vége is a mérkőzésnek. (30:25) (30:25)

60
    Belépett Lendvay. (30:24) (30:24)

60
    Utolsó perc, Nagy Szabolcs talpról mellé trafált. (30:24) (30:24)

59
    Tyiskov nem tudta átvenni a beálló poszton. (30:24) (30:24)

59
    FEKETE Bálint tört be a jobb oldalon, első gólját szerzi. (30:24) (30:24)

58
    KÖKÉNY talpról a jobb oldalról test mellett felhúzva szerez szép találatot. (30:23) (30:23)

58
    A középkezdésnél eladta a labdát a junior válogatott, jöhet a Vác. (29:23) (29:23)

57
    PÁL Gergely jobbátlövőben betört és ő is pattintott gólt szerez. A mérkőzés eldőlt. (29:23) (29:23)

57
    GIDAI gyors indítás után a jobb oldalról pattintja be Nagy L. lába mellett. (28:23) (28:23)

56
    Simányi szerez labdát bravúrosan a jobb oldalon, támad a Vác. (28:22) (28:22)

55
    Nagy Levente védte ki Vizes Patrik bal oldali átlövését. (28:22) (28:22)

55
    TYISKOV ismét tisztán kapja középen és beállóból a kapus lába mellett bevágja. (28:22) (28:22)

54
    Zakics próbálkozását Nagy Levente fogja, a bal szélről próbálkozott. (27:22) (27:22)

54
    TYISKOV használja ki az emberelőnyt beállóból az utolsó másodpercekben. Kiegészülnek a vendégek. (27:22) (27:22)

53
    NAGY Szabolcs ismét gólt lőtt, most középről lőtte át a váci falat. (26:22) (26:22)

52
    Pál tört be a bal kettes posztján, lövése a felső kapufán csattant. A kipattanó a junioroké. (26:21) (26:21)

52
    Fekete Bálint szabálytalan cserét hajtott végre, ezért két perces kiállítást kapott. (26:21) (26:21)

52
    NAGY Szabolcs jobbátlövőből óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe. (26:21) (26:21)

52
    Nagy Szabolcs gólt lőtt, de pont előtte néhány pillanattal tette le az időkérést jelző lapot Csoknyai István, így a gól nem érvényes. (26:20) (26:20)

52
    A váciak megnyitották a védelmüket. (26:20) (26:20)

51
    Fekete Bálint lövését blokkolták a váci védők. (26:20) (26:20)

51
    Passzív után elveszíti a Vác, Simányi lőtt kényszerből. (26:20) (26:20)

51
    Simányi zúgó felső kapufája a jobb szélről. (26:20) (26:20)

50
    Hosszú váci támadás, sok faulttal. (26:20) (26:20)

50
    Nagy Szabolcs fordult bele Simányiba. (26:20) (26:20)

49
    Kökény lövését blokkolják, György gyűjti be a kipattanót. Majd Pál lövését védte a kapus. (26:20) (26:20)

49
    Pál harcol ki két percet, Szeitl László kapta. (26:20) (26:20)

48
    Vasvári Ádám szélről a kapufát találta telibe, jöhet a Vác, még mindig fél percig kettős hátrányban. (26:20) (26:20)

48
    Simányi a hatoson futott keresztül. (26:20) (26:20)

48
    Kettős emberhátrányban támad a Váci KSE. (26:20) (26:20)

47
    Bajorhegyi is azonnali piros lapot kapott ütésért, de a labda a váciaké, mert Nagy Levente védett az akció végén. A harmadik piros lap a mérkőzésen! (26:20) (26:20)

47
    Kocsi András kapott két perces kiállítást, visszafeszítette a lövő játékos karját. (26:20) (26:20)

46
    PÁL most a jobbátlövő poszton tűnt fel, lefordult védőjéről, betört és kilőtte a hosszú alsót. (26:20) (26:20)

46
    Rosta István időt kér a hazaiaktól. Fordulópont lehet a mérkőzésen, ha fel tudná tornászni a különbséget hat gólra a váci együttes. (25:20) (25:20)

46
    Most már nem rohannak annyira a csapatok az utóbbi percekben. (25:20) (25:20)

44
    Nikolicza lövése középre ment, fogta Borbély, majd a kapus indítása nagyon hosszú, Nagy Levente hozhatja játékba. (25:20) (25:20)

44
    Kocsi András szerez bravúrosan labdát a beálló elől. A plusz hatért támad a Vác. (25:20) (25:20)

44
    Bánhidi marad a földön, kicsit áll a játék emiatt. (25:20) (25:20)

43
    Vendég támadással folytatódik a találkozó. (25:20) (25:20)

43
    Csoknyai István kér időt a vendégeknek 5 gólos váci vezetésnél. (25:20) (25:20)

43
    Kínais gól a junioroknál, de vonalra lépett Gidai, így nem érvényes. (25:20) (25:20)

42
    Eladták a labdát a juniorok, majd a váci hosszú indítást lefülelték. (25:20) (25:20)

42
    Bajorhegyi jó védekezése, marad a vendégeknél. (25:20) (25:20)

41
    Nikolicza lövését védte Borbély. (25:20) (25:20)

41
    Nikolicza átlövését blokkolják, de marad a hazaiaknál. (25:20) (25:20)

40
    Tyiskov szerez labdát a jobb oldalon, támadhat a hazai együttes. (25:20) (25:20)

40
    Nagy Levente bravúrja után hosszú indítás, majd kínai figuraként GÁBORI Máté nagyon szép gólt szerez a jobb oldalról. (25:20) (25:20)

39
    A kapus lába alatt GÁBORI Máté tekeri el a labdát a hetesnél. (24:20) (24:20)

39
    Passzívnál Lendvay tört be, hétméterest harcolt ki. (23:20) (23:20)

38
    Nikolicza Renátó a pályán. (23:20) (23:20)

38
    Nagy L fogta Stranigg lövését passzívnál. (23:20) (23:20)

37
    STRANIGG János bal kettőből óriási átlövésgólt szerez. Majd azonnal váci labdaeladás. (23:20) (23:20)

37
    Rendezetlen védelem ellen KOCSI András talál be középről. (23:19) (23:19)

36
    Nagy Levente védett bravúrral, Gidai próbálkozott szélről. (22:19) (22:19)

36
    Pál lőtt mellé középről. (22:19) (22:19)

35
    Bánhidi kap kétperces kiállítást, miután Nagy L bravúrja után megléptek a váciak. (22:19) (22:19)

35
    GÁBORI Máté pattintott lövéssel válaszol a bal felső sarokba. (22:19) (22:19)

35
    Labdaszerzés után lerohanás, GIDAI Máté kapta elöl és középről bezúzta a kapuba. (21:19) (21:19)

34
    VIZES Patrik értékesíti pattintva a büntetőt. (21:18) (21:18)

33
    Hetes a túloldalon, Bánhidi harcolta ki. (21:17) (21:17)

33
    LENDVAY Péter talpról középről szerez gólt. (21:17) (21:17)

32
    Nagy Levente védte Zakics lövését a bal szélről nagyszerűen. (20:17) (20:17)

32
    Pál Gergely kapott két percet, a falban láttak nála szabálytalanságot. (20:17) (20:17)

32
    Simányi lőtt középről passzív jelzésnél, Borbély könnyedén védett. (20:17) (20:17)

31
    Lendvay lövését blokkolják, de sarokdobás a Vácnak. (20:17) (20:17)

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:17)

A második félidőt a hazai csapat kezdi.

Nagyon izgalmas és mozgalmas mérkőzés láthat a szerény létszámú közönség. A hangulat a félidő derekán rendkívüli mértékben felforrósodott, a két piros lapot hozó esettel kapcsolatban és legalább öt percet állt is a játék emiatt akkor.
    A juniorok jó felépítésű, mozgékony játékosok, átlövésből is eredményesek, de a félidő második felében a váci gyors kontrákkal nem tudtak mit kezdeni.
    Egyik gárda sem védekezik jól, egy félidő alatt 20, illetve 17, összesen tehát 37 gól született, ami akár végeredménynek is megfelelne.
    A váciak úgy tűnik az utolsó percekre ellenszert találtak a junior támadások ellen és gyors lerohanásokkal operáltak, de a mérkőzés végén még kijöhet Laurencz hiánya, aki a hazaiak leggólerősebb játékosa a szezon eddigi részében.
    Hamarosan folytatódik a mérkőzés a második játékrésszel, tartsanak továbbra is velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (20:17)

30
    Tóth Balázs lő mellé, majd megszólal a duda. (20:17) (20:17)

30
    KOCSI András ismét lerohanásból talál be középről. (20:17) (20:17)

30
    Nagy Levente újabb bravúrja. (19:17) (19:17)

29
    Nagy Levente lábbal kirúgja Nagy Szabolcs lövését, a túloldalon Császárt takarja be Borbély. (19:17) (19:17)

29
    Gyene a jobb szélről a felső kapufára ejti, de marad a vendégeknél. (19:17) (19:17)

28
    Gyors lerohanás végén KOCSI András beállóból talál be. (19:17) (19:17)

28
    Nagy Levente bravúrja. (18:17) (18:17)

28
    LENDVAY Péter első szándékból a jobb felsőbe vágja a hetest, Balogh nem tudott védeni. (18:17) (18:17)

28
    Hétméterest harcolt ki Kocsi András beállóban. (17:17) (17:17)

28
    Rengeteg gól, nagyon sok gyors támadás és szoros mérkőzés. (17:17) (17:17)

27
    NAGY Szabolcs ismét jobbátlövőből, Nagy Levente lábbal beleért, de a labda becsorgott. (17:17) (17:17)

26
    Elszórakozott váci támadás, beállóban eladták a labdát, jöhetnek a vendégek az egyenlítésért. (17:16) (17:16)

26
    NAGY Szabolcs átlövésből jobb kettőből egyre csökkenti a bogláriak hátrányát. (17:16) (17:16)

25
    Két lerohanás. A vendégek elrontották, a hazaiak nem, GÁBORI Máté középről a kapus lába alatt talált be. (17:15) (17:15)

25
    Jó védekezés Bajorhegyitől, majd bravúr Borbélytól is a túloldalon. (16:15) (16:15)

25
    Szeitl hozza játékba a labdát. (16:15) (16:15)

25
    Csoknyai István, a juniorok vezetőedzője kért időt. Lassan lenyugodtak a kedélyek. (16:15) (16:15)

24
    PÁL Gergely keresztbe futott, jobb kettőben rést talált, betört és kilőtte a bal alsót. (16:15) (16:15)

23
    STRANIGG emberhátrányból bal kettőből hosszú támadás végén. (15:15) (15:15)

23
    LENDVAY cselesen elpattintotta a támaszkodó láb mellett a büntetőt. (15:14) (15:14)

23
    Vizes kap két percet, és hétméteres. (14:14) (14:14)

22
    Simányi lő jobb kettőből zúgó kapufát. De a gyorsindítást Tyiskov lekapcsolta. (14:14) (14:14)

22
    GYENE Norbert bepattintja Nagy L bal lába alatt a hetest. (14:14) (14:14)

21
    Nagy Levente véd, de Tyiskov belül állt, hetes. (14:13) (14:13)

21
    TYISKOV beállóból szerez szép gólt két védő között Gábori bejátszásából, Nagy Levente bravúrja után. (14:13) (14:13)

20
    LENDVAY magabiztosan értékesíti a hétméterest. (13:13) (13:13)

20
    Ez komoly érvágás lesz a Vácnak, mert az egyik leggólerősebb játékosuk kapott piros lapot. (12:13) (12:13)

19
    STRANIGG János bal kettőből befutásból eredményes a hosszú szünet után. (12:13) (12:13)

19
    Egy pillanat alatt felforrósodott a hangulat túlzottan is, még mindig áll a játék, Laurencz és Törteli között szópárbaj folyik, elhagyták a játékteret, de nem nyugodtak meg a kedélyek. A váci játékosnak vérzett a szája is. (12:12) (12:12)

19
    Közben a bírók is átváltoztatták az első ítéletet, Törteli is azonnali piros lappal kiállítva, mert arcon ütötte Laurenczet. Már legalább 3 perce áll a játék és a csarnok forrong. (12:12) (12:12)

19
    Laurencz kapott azonnali piros lapot, mert erőteljesen lépett fel az előbb őt megütő játékossal szemben. (12:12) (12:12)

19
    Kiállítás két percre Törteli Koppány számára, de itt nincs vége a történetnek, mert Laurencz rendkívül hevesen reklamál. (12:12) (12:12)

19
    Nagy L védi Szeitl próbálkozását, majd a túloldalon túl hosszú az indítás. (12:12) (12:12)

19
    Szép labdalopás Törtelitől. (12:12) (12:12)

18
    Hazai támadással folytatódik az összecsapás. (12:12) (12:12)

18
    Rosta István kér időt a Váci KSE számára. (12:12) (12:12)

18
    TÖRTELI középről a váci védőfal fölött a jobb alsóba lőtte a labdát talpról. (12:12) (12:12)

17
    CSÁSZÁR került tiszta helyzetbe a jobb szélen és nem hibázott, a kapus feje felett szerez újabb váci gólt. (12:11) (12:11)

17
    GYENE jobb kettőből kiegyenlít. (11:11) (11:11)

17
    Gábori lövését betakarta Borbély, a túloldalon pedig Nagy Levente véd bravúrral. (11:10) (11:10)

16
    STRANIGG János középről a hatos vonalról szerez szép gólt. (11:10) (11:10)

15
    GÁBORI emberhátrányból is eredményes, jobb kettőbe sodródva talpról. (11:9) (11:9)

15
    Nagy Levente kivédte Vizes hétméteresét, majd utóbbi ismételhetett, de Nagy újra bravúrral védett. (10:9) (10:9)

15
    Kocsi Andrást reklamálásért még ki is állítják. (10:9) (10:9)

15
    Bánhidi harcolt ki büntetőt és kettő percet. (10:9) (10:9)

15
    Vonalra lépett Császár. (10:9) (10:9)

14
    GYENE Norbert szerzi második gólját, lerohanás után a jobb szélről. (10:9) (10:9)

13
    Laurencz kap két percet, az előbbi helyzetnél lerántotta Bánhidit. (10:8) (10:8)

13
    BÁNHIDI Bence eredményes beállóból, és kiállítást is kiharcolt. (10:8) (10:8)

13
    Kapuscsere a vendégeknél, érkezett Borbély Ádám. (10:7) (10:7)

13
    CSÁSZÁR használja ki a létszámfölényt a bal szélről a rövidbe húzta vissza. (10:7) (10:7)

13
    Lendvay átlövését blokkolták, marad a Vácnál. (9:7) (9:7)

12
    TÓTH Balázs a bal szélről nagyon szép cunderezett gólt szerez. (9:7) (9:7)

11
    CSÁSZÁR Ferenc a bal szélről átejtette a kapust emberelőnyben. (9:6) (9:6)

11
    Az előző ütközés után a vendégek kiállítást, Laurencz pedig sárga lapott kapott. (8:6) (8:6)

11
    Kiállítva Törteli, közben pedig sárga is. (8:6) (8:6)

11
    TÓTH Balázs a balátlövő helyén tör be és be is lövi. (8:6) (8:6)

10
    LAURENCZ szép átlövésgóllal háromra növeli az előnyt ismét. (8:5) (8:5)

10
    Kocsit szerelte Stranigg, majd Törteli gyors támadás után átlő, de fölé. (7:5) (7:5)

10
    A zöld mezes juniorok ismét eladták a labdát, támadhat a Váci KSE. (7:5) (7:5)

9
    KÖKÉNY átlövésből a védő hóna alatt középről. (7:5) (7:5)

9
    VIZES újabb gólja rendezetlen védelem ellen jobbról. (6:5) (6:5)

9
    PÁL Gergely balra sodródva lövi ki a hosszú felsőt. (6:4) (6:4)

9
    Törteli Koppány lökésért kap sárga kártyát. (5:4) (5:4)

8
    Bánhidi Bence kapott durvaságért sárgát. (5:4) (5:4)

7
    Az előbb megítélt büntetőt VIZES Patrik értékesítette. (5:4) (5:4)

7
    Gábori kapott ismét a váciaktól sárgát. (5:3) (5:3)

7
    Kocsi kapott sárga lapot visszahúzásért. (5:3) (5:3)

6
    PÁL Gergely gyors lerohanás után eredményes. Most nagy a rohanás a játékban. (5:3) (5:3)

6
    Remek védés után gyorsindítás és Junior gól. A gólszerző a jobb szélről GYENE Norbert. (4:3) (4:3)

5
    NAGY Szabolcs szerzi átlövésből a második gólját. Visszahúzta a rövid felsőbe. (4:2) (4:2)

5
    GÁBORI értékesíti a büntetőt, a kapus jobb lába mellett pattintotta a hálóba. (4:1) (4:1)

5
    Vizes lőtt mellé, majd hetes a túloldalon, Kocsi harcolta ki. (3:1) (3:1)

4
    Gyors folytatás, GÁBORI lerohanás után a kapus mellett elpöccintette. (3:1) (3:1)

4
    LAURENCZ Szabolcs rendezetlen védelem ellen lőtt át bal kézzel középről a felső sarokba. (2:1) (2:1)

3
    Tóth Balázs adta el. (1:1) (1:1)

3
    KOCSI András egy elé pattanó labdából beállóból dobta kapura, ami végül becsorgott. (1:1) (1:1)

2
    Laurencz átlövését blokkolják, sarokdobás. (0:1) (0:1)

2
    Labdaeladás váci részről, majd a vendégek gyorsindulásánál túl hosszú a labda. (0:1) (0:1)

1
    NAGY Szabolcs középről nagyon szép jobb kezes átlövésgólt szerzett. Vezetnek a vendégek. (0:1) (0:1)

1
    Az első játékrészt a vendég juniorválogatott kezdte. (0:0) (0:0)

1

A mai mérkőzés a Kovács-Mándli bírópárosnak az első NB 1-es mérkőzése. Hamarosan kezdődik az első félidő.

Váci KSE: Vitáris, Nagy Levente – Bajorhegyi, Székely, Simányi, Császár, Tyiskov, Lendvay, Nikolicza, Laurencz, Gábori, Pál, Kökény, Kocsi, Joháczi, György

Férfi Junior Válogatott: Balogh, Borbély – Stranigg, Gidai, Vasvári, Zakics, Törteli, Faluvégi, Tóth, Bánhidi, Fekete, Nagy Szabolcs, Vizes, Szeitl

Játékvezetők: Kovács Tibor, Mándli Balázs.

Jó kis csatára van kilátás a váci sportcsarnokban szerda este.
    A két csapat egyaránt 7-7 ponttal áll a tabellán, a váciak a 10. helyen, a junior válogatott a 11. helyen tanyázik, igaz, a Váci KSE 16, a juniorok pedig 13 lejátszott mérkőzés alapján.
    Állóképességben nem lehet hiány a vendégeknél, ugyanis kedden este 6 órától még Balatonbogláron lépnek pályára a Gyöngyös ellen, majd rögtön másnap este 6 órától Vácra kirándulnak szintén NB1-es összecsapásra.
    Ez pedig a 2013-as év utolsó férfi első osztályú mérkőzése lesz.
    Hogy kinek sikerül jobban, megtudhatjuk szerdán 18 órától, tartsanak velünk!