Nové Zámky – HSC Csíkszereda 4:5 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:1 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 0:4 (vége)
hosszabbítás vége
HC MIKRON Nové Zámky
4:5 (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
HSC Csíkszereda
péntek 03.01.2014, 18:00MOL Liga

Az egész mérkőzésen futottak az érsekújváriak az eredmény után, végül nagy hajrában sikerült egálra hozni az eredményt a rendes játékidő végére, de Frolík kiállítása a harmadik harmad végén döntő momentumnak számított, amit Molnár a hosszabbítás elején ki is használt és eldöntötte a mérkőzést.

Kapura lövések: 35:34. (20:30:25)

60:14
    A HSC gólt szerzett!
    MOLNÁR ZSOMBOR közeli lövéssel kihasználja az emberelőnyt, és gyorsan eldönti a két pont sorsát.Gólpasszok: Hruby Jozef, Danton Mike.

60:10
    Folytatódik a csíkszeredai előny, Frolík még több mint egy percig a büntetőpadon.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Sikerült a hazai csapatnak a harmadik harmadban visszahozni a meccset, következik a hosszabbítás.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:33
    Kihozzák a hazaiak a korongot a harmadból.

59:11
    A hazai Frolík kap 2 percet gáncsolásért.

58:22
    A harmadik harmad utolsó két percében járunk.

58:01
    Papp veszélyes lövését hárította Krajčovič.

57:14
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szép hazai kombináció végen az üres kapuba helyezhette a korongot MAREK DUBEC.Gólpasszok: Podstavek Albín, Štefanka Miroslav.

56:40
    A vendégek hálójában a korong Dubec lövése után, de már előbb sípolt a bíró, így nincs gól.

56:30
    Ismét a hazai kapu mögött a korong.

56:00
    Danton vágja ki a korongot a buli után.

55:21
    Kósa Endre kap 2 percet a vendégektől testreütésért.

54:55
    Krajčovič szépen védi Novák lövését.

54:00
    A közönség buzdítja a hazai gárdát. A hazaiak nyomás alatt tartják most Ruczujt.

53:20
    Három közeli lövést hárított Ruczuj!! Nagy hazai ziccerek maradtak ki.

53:00
    Rákapcsolnak a hazaiak, próbálnak nyomást gyakorolni a vendégek kapujára.

52:10
    Kiegészült a vendégcsapat, vége az öt perces hazai előnynek.

50:35
    Továbbra is jól védekezik a Csíkszereda.

49:50
    Krajčovič tenyerel a korongra, buli a hazai kapu előtt.

49:30
    Kivágják a vendégek a korongot, ismét jöhetnek a hazaiak.

48:15
    Folytatódik a hazai előny.

47:29
    Gyorsan büntet az Érsekújvár. WEISSMANN ERIK a kék vonalról védhetetlen bombát küld Ruczuj háta mögé. Gólpasszok: Frolík Martin, Hurtaj Ľubomír.

47:08
    Góga térdhasználatért kap 5+20 percet, és végeg kiáll.

46:56
    Az ellentámadásból a hazai Ružička a kapuvasat találja el, nagy hazai ziccer maradt ki!

46:35
    Végül Krajčovič áll a kapuba.

46:35
    Áll a játék, Chovant ápolják.

46:35
    Chovan szerencsétlenül esik el, fekszik a jégen, lehet hogy kapus csere lesz a hazai csapatban.

46:20
    Újabb hazai tilos, Štefanka pontatlan indítása után.

45:41
    Weissmann eresztett el egy veszélyes lövést takarásból, és a kapuvason csattant a korong.

45:01
    Hazai tilos felszabadítás, buli Chovan előtt.

44:30
    Elégedetlen a hazai közönség, pontatlan hazai megoldások sora ezekben a percekben.

43:42
    Kiegészültek a vendégek, kimarad a hazai előny.

43:10
    Feláll a hazai csapat, passzolgatnak , végül Weissmann ereszt el egy lövést.

42:30
    Hazaiak támadásban, de közben Dubec keményen ütközik, és sérülten fekszik a jégen.

41:41
    Kiállítás a vendégektől, Kósa kap 2 percet fogásért.

40:10
    A hazai csapat hozta el az első bulit.

40:01

A középső játékrészben is három gólt láthatott az érsekújvári közönség. A vendégek használtak ki jobban a lehetőségeket, a hazai védelem egy kicsit szellős a mai találkozón. A záró harmadban kiderül, hogy sikerül e megtartani a csíkieknek az előnyt, vagy a hazaiak feltámadnak es még visszahozzák a meccset.

40:00

39:10
    A második harmad utolsó percében járunk.

38:50
    A vendégekek korcsolyáztak lesre.

38:15
    Hazai védelmi hiba után Curilla egyedül vezette a korongot Chovanra, de kimaradt a ziccer.

36:10
    Hazaiak lesen.

35:25
    Újabb vendég támadás a gól után, kissé zavarodott a hazai védelem.

34:35
    GÓGA ATTILA kap a kapu mögül ziccerbe korongot és kettőre növeli a vendégek előnyét. Gólpasszok: Mihály Ede, Curilla Marek.

33:35
    Gyors játék folyik ezekben a percekben a pályán, Polčík lövéssel fejez be egy akciót, Ruczuj véd.

32:30
    Podstavek kemény lövését védi Ruczuj.

31:10
    Nagy hazai ziccer, ketten az egy ellen, de Štefanka mellé lövi a csel után a korongot.

30:10
    Kiegészült a vendégcsapat.

29:10
    Nem játszik jól a hazai csapat az emberelőnyben.

28:05
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Szőcs nem megengedett testjátékért.

27:35
    Ismét a vendégek vezetnek, SHVIDKI DENIS Chovan kapuja felé lőtte a korongot, és szerencsétlenül Suchardáról pattant Chovan háta mögé. Gólpasszok: Nagy István, Danton Mike.

27:30
    Sajnos kisebb technikai gond van a csarnokban az internetes kapcsolattal, elnézést kérünk kedves olvasóinktól.

24:55
    A gól után folytatódik a hazai nyomás a vendégek kapujára.

23:51
    ŠTEFANKA ONDREJ talál Kowalczyk pontos passza után a hálóba és hozza ismét egálra az állást. Gólpaszok: Podstavek Albín, Kowalczyk Pavel.

22:50
    Kowalczyk lövését a kék vonalról, blokkolják a vendég hátvédek.

21:30
    A közepső játékrész is jó iramban kezdődik.

21:05
    Hazai tilos felszabadítás egy pontatlan indítás után.

20:30
    A vendégek indulnak meg elsőként Chovan kapuja felé a második harmad elején.

20:01

Kiegyenlített első harmad után, amelyben három gól született a vendégek állnak jobban. Moldován kiállítása után amikor több hazai ziccer is kimaradt, Farkas lepte meg a hazai védelmet és megszerezte a vendégeknek a hajrában a vezetést. Maradjanak velünk kb.18:52-kor folytatjuk a közvetítést a középső játékrésszel.

20:00

19:29
    Az utolsó percben megszerzi a Csíkzereda a vezetést. FARKAS TAMÁS nyúl ügyesen bele Moldován lövésébe. Gólpassz: Moldován Ervin.

18:59
    Kiegészültek a vendégek.

18:00
    Hurtaj közelről az üres kapu mellé lövi a ziccert.

17:22
    Weissmann bomba lövését védi bravúrral Ruczuj.

16:59
    Kiállítás a vendégektől, 2 perc Moldován akadályozásért.

16:25
    Dubec lövése pattan le egy vedőről.

15:55
    Újabb óriási vendég ziccer alakulhatott volna ki, de les állítja meg az akciót.

14:26
    SZÖCS SZABOLCS gyorsan kihasználja az emberelőnyt, a második közeli lövését már nem tudta védeni Chovan. Gólpassz: Shvidki Denis, Moldován Ervin.

14:18
    A hazai Štefanka Ondrej kap 2 percet fogásért.

13:15
    A vendégek kerültek les helyzetbe.

12:55
    Pontatlan hazai passzok, nem tudják kihozni a korongot a harmadból.

12:10
    Uhnák került ziccerbe egy nagy HSC védelmi hiba után, de a fonák lövése a jobb kapuvas mellett ment el.

11:45
    Ismét Uram kap egyet Dantontól.

11:06
    Hruby visszatért a büntetőpadról.

11:00
    Curilla veszélyes lövését védi a mamutjával Chovan.

10:45
    Kowalczyk kemény lövését fogja Ruczuj.

10:20
    Szőcs lövesét blokkolják Chovan előtt, kirepült a korong, buli következik.

09:19
    Pavešic és Becze verekednek össze mindketten 5+20 percet kapnak, mehetnek zuhanyozni.

09:05
    Kiállítás a vendégektől, 2 percet kap Hruby bottal akasztásért.

08:35
    A gól után Frolík került nagy helyzetbe, de Ruczuj a helyén volt. Végül a korong helyett, a hazai Dubec a hálóban.

07:44
    Weissmann passzolt ŠTEFANKA MIROSLAV botjára, aki fonákkal közelről megszerzi a hazaiak vezető gólját. Gólpasszok: Weissmann Erik, Polčík Peter.

07:10
    Kiegészültek a csapatok, Pavešic és Becze, újra játékban.

06:05
    Nagy harc a korongért Ruczuj kapuja mögött.

05:10
    Páros kiállítás 2 perc durva játékért Pavešic (HC Nové Zámky), és Becze (HSC Csíkszereda)

04:40
    Hruby kemény lövését a kékről védi a lepkéssel Chovan.

04:15
    Mihály lövése takarásból suhan el a kapuvas mellett.

03:40
    Uram vezet a jobb oldalon támadást, de még a kék vonal előtt szerelik.

03:15
    Jó tempóban kezdődött a találkozó, mindkét csapat támadólag lép fel eddig.

02:55
    Korytko lövését védte Ruczuj, majd kivágják a csíkiek a korongot tilosra.

02:06
    Pavešic hosszú indítása után, hazai tilos felszabdítás.

01:35
    Szőcs került nagy helyzetbe, közelről a kapu mellé lőtte a ziccert.

01:00
    Danton ment bele keményen Uramba, aki a jégen fekszik, nem lesz kiállítás.

00:50
    Novák lövését blokkolták a hazai védők.

00:35
    A mérkőzés első támadását a vendég csapat vezeti, gyorsan beviszik a támadó harmadba a korongot.

00:01

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Sucharda, Pavešic, Hurtaj, Frolík, Weissmann – Kubica, Šiška, Štefanka O., Dubec (A), Uram (A) – Zajac, Král, Podstavek, Štefanka M.(C), Uhnák – Kowalczyk, Korýtko, Ružička, Polčík.

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onódi) – Hruby, Góga, Curilla, Novák (A), Mihály – Salló, Papp (C), Moldován, Molnár, Szőcs – Nagy, Bors, Becze (A), Danton, Shvidki – Kósa, Hildebrand, Péter, Bíró, Farkas.

Játékvezetők: Čaprnka, Sós – Soós, Ozsváth.

Vége a bemelegítésnek, lassan kigördül a rolba a jégpályára.

Mindkét csapat a jégpályán, elkezdődött a bemelegítés.

Négy nap után, újra találkozik a két csapat. Legutóbb Csíkszeredán a 2013-as év utolsó előtti napján az érsekújváriak nyertek 5-2-re. A HSC csapata nincs valami jó passzban az utolsó hetekben, hiszen hat pontot hullajtottak el hazai pályán. Először nagy meglepetésre az eddig rendes játékidőben nyeretlen Újpesttől kaptak ki 4-1-re, majd a HC Nové Zámky hozta el a három pontot. Gál Sándor tanítványai, nincsenek irigyelhető helyzetben, jelenleg öt ponttal leszakadva állnak a rájátszást jelentő negyedik helytől.

Az érsekújváriak három begyűjtött ponttal érkeztek haza Szilveszter napján a romániai túráról, és jelenleg a tabella második helyén állnak egy ponttal a listavezető DAB mögött. Legutóbb Érsekújvárban szoros találkozón, Kowalczyk döntő góljával büntetőkkel nyert 4-3-ra a hazai csapat. Remélhetőleg szoros izgalmas mérkőzésre van kilátás péntek este is az ersekújvári jégcsarnokban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 8. Štefanka M. (Weissmann, Polčík), 24. Štefanka O. (Podstavek, Kowalczyk), 48. Weissmann (Frolík, Hurtaj), 58. Dubec (Podstavek, Štefanka M.) – 15. Szőcs (Shvidki, Moldován), 20. Farkas (Moldován), 28. Shvidki (Nagy, Danton), 35. Góga (Mihály, Curilla), 61. Molnár (Hruby, Danton)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Sucharda, Pavešic, Hurtaj, Frolík, Weissmann – Kubica, Šiška, Štefanka O., Dubec (A), Uram (A) – Zajac, Král, Podstavek, Štefanka M.(C), Uhnák – Kowalczyk, Korýtko, Ružička, Polčík.

Nézőszám: 1487.