Nové Zámky – HSC Csíkszereda 4:5 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:1 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 0:4 (vége)
Dab.Docler
3:1 (2:0, 0:1,1:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 03.01.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Megilletődötten kezdte a mérkőzést a Brassó gárdája. Szinte csak a hazaiaknak voltak helyzeteik. Majd a harmad közepénél egy Sabados – Kiss Ákos akció végén az előbbi volt eredményes. Továbbra is támadásban maradt a hazai csapat, majd emberhátrányba került a hazai gárda. Szappanos iramodott meg egy előrevágott koronggal, majd bevárta a középen érkező Gröschl-t akinek ütőjére lőtte a korongot,ami így Polc mellett vágódott a kapuba. A harmad további részében is inkább hazai fölény mutatkozott. A Brassó indiszponált játékára jellemző volt, hogy emberelőnyben is több támadást vezethetett a hazai csapat. Össze kell kapniuk magukat a mérkőzés hátralevő részében, ha pontot, vagy pontokat akarnak szerezni.

Mindjárt a harmad elején magához ragadta a kezdeményezést a Brassó csapata, aminek hatására több helyzetet is kialakítottak a hazai csapat kapuja előtt. Majd egy Kalninsról kipattanó Pysarenko lövést Saluga lőtt a kapuba. Majd Galanisz lép ki teljesen egyedül, de lövését Polc hárította. Több nagy lehetőséget is kialakított a hazai gárda, de Polc rendre hárította őket. A játék képe a harmad végére valamelyest változott azzal, hogy a Brassó többet kezdett támadni,mint az első harmadban, de még így is sokat kell javulniuk a harmadik harmadra, ha pontot, vagy pontokat akarnak szerezni.

A harmadik harmad elején többet támadott a hazai csapat. Egy vendég kiállítást követően, Pysarenko és Gliga kettő az egyben vezették Kalnins kapujára a korongot, de végül Pysarenko kihagyta a lehetőséget. A harmad felénél beszorította ellenfelét a Brassó csapata. Ebben az időben a hazai csapat ekkor több korongot is túlütésre ütött. Kettős emberelőnybe került a Brassó csapata, de nem tudták kihasználni a kettős emberelőnyt, majd a szimpla előnyt sem. Majd a harmad végéhez közeledvén Ladányi passzolt a kékvonalon kiugró Szappanoshoz, aki Polc lábai közt lőtte a hazai csapat harmadik gólját. A Brassó végén kapusát is lehozva támadott, de gólt már nem tudtak lőni. (20:08:13)

60:00

59:19
    A Brassó lehozta kapusát

58:17
    Pavuk cselezte be magát a harmadba, majd középről leadott lövését Polc védte

56:37
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID! Gólpassz: Ladányi Balázs!

Szappanos kap egy kiugratást a kékvonalon Ladányitól, amit Polc lábai közt lő a kapuba

52:15
    Nagy adott el egy korongot a saját harmadában, amit Petres egyből kapura lőtt, de Kalnins hárította a próbálkozást

52:08
    Hegyi büntetése 2 perc gáncsolásért

51:46
    Saluga viszi be a korongot, visszatett korongjáre nem érkezik senki, így kicsúszik a harmadból

49:30
    Wehrs lövése akad el egy védő korcsolyájában

47:01
    Vendégek teljes létszámban.

46:29
    Pysarenko és Gliga mennek el kettő az egyben, végül Pysarenko lő, a lövést Kalnins hárítja

41:20
    Galanisz cselezte végig magát az egész pályán, majd lövése nemsokkal megy el Polc kapuja mellett

35:02
    Antal próbálkozását hárítja Kalnins, majd a második lövést Antal kapu mellé lövi

34:42
    Pavuk passzolt középre, a betörő Somogyihoz, aki csak belerakta az ütőjét a korongba, Polc bravúrral hárította a lövést

31:01
    Gröschl passzol az üresen álló Pavukhoz, aki egyből lő, de Polc még visszavetődik és bravúrral hárítja a próbálkozást

28:33
    Egy kapu előtt pattogó korongot Peterdi vett észre először, amit kapuralőtt, de Polc védte a lövést

28:10
    Szappanos cselezte be magát a harmadba, majd passzát Contois fonákkal emelte Polc kapujára

27:10
    Jabornik szerez meg egy eladott korongot a kékvonalnál, lövése elmegy a kapu felett

24:16
    A hazai csapatból Gröschl kiállítása 2+2perc szabálytalan testjátékért, míg a Brassó csapatából Antal büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért

23:01
    Kiss Ákos passzolt keresztbe az érkező Hüffnerhez, aki az oldalhálóba lőtte a korongot

21:32
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: MARTIN SALUGA! Gólpassz: Evgenii Pysarenko!

Saluga elé kerül egy kipattanó korong, amit Kalnins mellett lő a kapuba!

19:10
    Pavuk tört be a baloldalon a harmadba, lövését blokkolták, majd a korong Jabornikhoz került aki fonákkal kapu mellé emelt

17:39
    Kiss Ákos büntetése letelt

17:25
    Pysarenko kékvonalas lövését könnyen védi Kalnins

16:30
    Peterdi adja el a korongot a saját harmadába, de szerencsésen kicsúszik a harmadból

15:39
    Kiss Ákos büntetése 2 perc magasbottal való játékért

14:43
    Pavuk ment el Galanisszal 2 az 1-ben, végűl Pavuk lőhetett kapura, de Polc mentett bravúrral

14:12
    Lindgren büntetése letelt

13:48
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: GRÖSCHL TAMÁS! Gólpassz: Szappanos Dávid, Nagy Richárd

Szappanos csapott le egy kivágott korongra, majd megvárta a kapu elé érkező Gröschl-t akinek ütőjére lőtte a korongot, ami Polc mellett vágódott a kapuba

08:20
    A Dunaújváros gólt szerzett! Gólszerző: SABADOS ROBERT! Gólpassz: Kiss Ákos, Hegyi Ádám Zoltán!

Sabados passzolt a kapu mögé Kiss Ákoshoz, aki visszatette a kapu elé korcsolyázó Sabadosnak a korongot, aki Polc mellett kilőtte a jobbsarkot!

07:42
    Papp hozza el a korongot bedobás után, majd passzol Pavukhoz, aki közelről Polcba emeli a korongot

04:10
    Galanisz passzolt az üresen érkező Azarihoz, akinek lövését az utolsó pillanatban egy védő blokkolta, így a korong a védőhálóban landolt

02:40
    Contois viszi be a korongot a harmadba, de elhagyja, így oda a lehetőség

Folytatódik a mérkőzés

Technikai szünet, az eredményjelző óra meghibásodása miatt!

02:23
    János Imre büntése 2 perc palánkra lökésért (BOARD)

01:30
    Somogyi tette le a korongot az érkező Pavuknak, aki egyből lőtt. A korongot Polc spárgázva védte

01:10
    Galanisz fordult vissza a kapu mögül, majd fonákkal tette a korongot Polc kapujára

00:48
    Contois passzolt középre Ladányihoz, de nem tudta átvenni a korongot, így oda a helyzet

00:02
    A vendég csapat vezetheti az első támadást

00:01

Érkeznek a csapatok!

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Lindgren, Hüffner, Contois, Ladányi, Szappanos – Gröschl, Jabornik, Galanisz, Peterdi, Azari – Nagy R., Hruby, Somogyi, Pavuk, Papp – Léránt, Sabados, Hegyi, Kiss Á.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Nagy Cs., Wehrs, Antal, Dumitru, Petres – Mastaleriu, Hietamaki, Gliga, Zsók, Saluga – Pysarenko, János, Molnár Zs., Virág, Fodor – Oprea, Bálint, Péter, Márton, Imecs

Játékvezetők: VARJÚ ÁRPÁD, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Gangel László.

Ismét jégkorong mérkőzést rendeznek a Duna-partján!

A hazai DAB DOCLER csapata a Brassó csapatát fogadja. A hazaiak legutóbb az újév első napján a Miskolci Jegesmedvék csapatánál vendégszerepeltek. A mérkőzés tétje az volt, hogy az újvárosi gárda győzelme esetén visszalép a MOL Liga táblázatának élére. Ez annyiban változott, hogy büntetőlövésekkel nyertek, egy végletekig kiélezett mérkőzésen. A büntetőlövéseknél Galanisz belőtte vendégrészről, illetve Ladányi kihagyta, viszont miskolci részről mind a 3 próbálkozás kimaradt, így 2 ponttal távoztak a bikák, így 1 ponttal megelőzik az Érsekújvár csapatát.
    A csapat célja, hogy megőrizze első helyét, ebben az utolsó három mérkőzését megnyerő Brassó gárdájának is lesz némi beleszólása.

A hazai gárda 7 mérkőzéses veretlenségi szériában van. Az idei szezonban eddig egyedűl a DAB gárdája volt képes erre még a második és a kilencedik forduló közt.

A Brassó csapata is egy 3 mérkőzéses veretlenségi szériában van Rahunen mesterrel, akivel még nem kaptak ki. Jeleneg harmadik helyen van a csapat, de vesztett pontok tekintetében viszont a negyedik helyen tanyázik a Brassó csapata. Eddig ötször találkozott egymással a két gárda, és a megszerezhető 15 pontból csak 4 jutott a kék-sárga csapatnak.

Stephan Lundh, vezetőedző, Dab.Docler: “Nagyon örülök, hogy az élről várhatjuk a Brassó elleni meccset. Szerencsére jó sorozatban vagyunk, s bár még van mit csiszolni a csapatban, azért egyre jobban összeállnak a fiúk, s egyre pontosabban betartják a taktikai utasításokat. Ha fegyelmezett játékot tudunk produkálni, nem lehet gond!”

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik.

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 9. Sabados (Kiss Á., Hegyi), 14. Gröschl (Szappanos, Nagy R.), 57. Szappanos (Ladányi) – 22. Saluga (Pysarenko)

Játékvezetők: VARJÚ ÁRPÁD, NÉMETH MÁRTON, Abonyi Attila, Gangel László