Nové Zámky – HSC Csíkszereda 4:5 (hosszabbítás vége) | Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 3:1 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 0:4 (vége)
UTE Újpest Budapešť
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
péntek 03.01.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A mérkőzés elején jobban kezdett az Újpest, de egy szerencsés gól után végig irányított a Miskolc, így egy magabiztos sima győzelmet értek el a fővárosban.
    Köszönöm a figyelmet! (19:53:56)

60:00

59:35
    Knox ment be túl korán a harmadba, így les.

58:42
    Virág Tamás távoli lövését fogta Duschek.

55:44
    Kiegészült a Miskolc!

54:46
    Knox ment kapura, de lövése elkerülte azt.

53:44
    Újpesti emberelőny!
    Hegyi Ádám megy ki két percre akadályozásért.

53:44
    Dubetz ment kapura egy védővel a nyakán, de Duschek védett és Virág Tamás lövése is fölé ment.

52:31
    Sweeney elől mentenek nagyot a kapu előtt.

51:03
    Virág Csaba visszajátszására nem érkezett senki.

49:29
    Rafaj lövése megy át Pleszkánon, de egy védő még kitudta ütni.

49:16
    Popovics lövését fogja a levegőben lepkéssel Pleszkán.

48:07
    De Bruyn lövése ment mellé.

46:49
    Vojtkó beadása ment el két társ között.

44:24
    Tóth Adrián lövésére zárt szépen vissza Pleszkán.

43:40
    Coleman lövését rúgja ki Duschek.

41:44
    Virág Csaba majd Virág Tamás lövése is kijön Duschekről, de nincs ismétlés.

40:40
    Hajós és Popovics mentek kapura, de Pleszkán bravúrral védett.

40:01

Érkeznek a csapatok a záró harmadra.

Ezt a harmadot is két góllal nyerte meg a Miskolc, akik sokkal többet voltak emberelőnyben, mint az Újpest. 8-2 a kiállítások arány és ebből kettőt be is lőtt a Miskolc, így már nagyon nagy játék kell a hazaiaktól a ponthoz vagy pontokhoz.

40:00

39:35
    A Miskolc kiegészült!

39:22
    Pichler emelt kapu fölé.

37:35
    Miskolczi Márk nem megengedett testjáték miatt megy ki két percre.

36:55
    A Miskolc gólt szerzett!
    Pont mikor Horváth András büntetése lejárt akkor TYLER METCALFE talált közelről a kapuba.
    Gólpassz: Jordan Benet Knox és Hegyi Ádám.

A góllal az Újpest kiegészült!

36:52
    Az egyik kiállításnak vége!

35:31
    Kettős emberhátrányban az Újpest!
    Ványi Gergő kapott két percet akadályozásért.

35:31
    Metcalfe teszi vissza Knoxnak a korongot a kapu előtt, de Pleszkán hatalmas bravúrral védett.

34:52
    Miskolci emberelőny!
    Horváth András megy ki két percre bottal akasztásért.

33:52
    Zalavári tette vissza Virág Tamásnak, de Duschek nagy bravúrral védett.

32:06
    Szilágyi lőtt távolról, de ez is Pleszkán lepkésében kötött ki.

31:40
    Tóth Adrián távoli lövését védi Pleszkán lepkéssel.

30:31
    Kovács lövését jut át Duscheken, de nem ment a kapuba a korong.

30:06
    Próbál támadni az Újpest, de eddig jól védekezik a Miskolc.

26:08
    Hajós lövését üti ki Pleszkán a játéktérről.

25:42
    Garbacz Ádám megy ki két percre palánkra lökésért.

24:45
    Dubetz lőtt a harmad közepéről, de Duschek fogta. Majd egy kis tömeges kakaskodás, de nincs kiállítás.

24:03
    Fekti erős lövését fogta magabiztosan Duschek.

22:55
    Szépen állt fel emberelőnybe a Miskolc és adogatás végén LÁDA BALÁZS lőtt a kék vonaltól a kapuba.
    Gólpassz: Hegyi Ádám és Juraj Faith.

22:15
    David Coleman megy ki két percre testreütésért.

21:33
    Horváth és Dubek ütközött a semleges harmadban, de mindketten tudják folytatni.

20:01

A csapatok érkeznek a jégre, így lassan kezdődik a második harmad.

A mérkőzést jobban kezdte a hazai Újpest, de a harmad közepén egy szerencsés góllal vezetést szerzett a vendég Miskolc és nem sokkal az első gól után egy szép kontra végén meg is duplázták előnyüket.

20:00

19:05
    Rafaj távoli magas lövését ütötte ki Pleszkán.

18:12
    A másik oldalon pedig Pleszkán kivetődve fogott egy korongot.

18:00
    Dubetz lövését tornázta ki Duschek.

16:47
    Metcalfe mehetett kapura egy védővel a nyakán, így lövése nem is volt elég erős és Pleszkán fogta is.

16:19
    Az utóbbi percekben nincs folyamatos játék, sok a les és a tilos felszabadítás.

15:14

13:14
    De Bruyn kapott két percet akadályozásért.

12:53
    A támadó harmadban elvesztette a korongot az Újpest és Popovics Patrik megugrott majd a kapu előtt az érkező TÓTH ADRIÁN elé passzolt, aki közvetlen közelről nem hibázott.
    Gólpassz: Popovics Patrik.

12:04
    Kiegészült az Újpest!

11:44
    Faith lövése közvetlen közelről Pleszkán hátáról kifele jött.

10:22

10:44
    Vladimir Dubek lőtt a kapu elől, de jó volt a védekezés.

10:04
    Eddig tartott az újpesti emberelőny!
    David Coleman kapott két percet fogásért.

9:22
    Hegyi Ádám megy ki két percre, miután bottal lökte Virág Tamást.

8:00
    Egy felpattanó korong után nyúlt Pleszkán, de elszállt a feje fölött pont az érkező SZILÁGYI LEVENTE elé, aki az üres kapu közepébe lőtte a korongot.

7:28
    Fliszár lőtt a kapu előtt, de elakadt a blokkban.

7:00
    Sweeney ütőjéről lopja le a korongot lövés előtt Popovics.

6:27

6:17
    Láda tisztán a kapu előtt lőtt mellé.

5:49
    Megint Boyle lőtt, de most a harmad közepéről és ez is mellé ment.

5:30
    Boyle lőtt a kék vonaltól mellé.

4:27
    Maklári Erik megy ki két percre, mert Tóth Adriánt akasztotta bottal a kapu előtt.

3:50
    De Bruyn lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot, de senki nem érkezett.

3:18
    Szirányi közeli lövését fogja lepkéssel Duschek.

2:55
    Roczanov lövésénél zárja jól a sarkot Pleszkán.

2:14
    Pleszkán József is találkozott a koronggal egy lövés után.

1:45
    Virág Tamás lövését védi mamuttal Duschek, majd Virág Csaba érkezett a korongra, de az ő lövése már nem találta el a kaput.

0:30
    Szirányi belőtt korongját csak másodszorra tudta elütni Duschek.

00:01

Pleszkán József a kezdő kapus az Újpestnél, még a Miskolcnál Duschek Dávid áll a kapuban.

A csapatok már érkeznek a jégre, jelenleg bemutatják őket és utána bedobják a korongot a kezdő körbe.

A játékosok már befejezték a bemelegítést, jelenleg jég felújítás folyik és egy húsz perc múlva elkezdődik a játék.

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Szirányi, Pichler – Horváth A., Bereczki, Kovács V., Dömötör, Dubetz – Ványi, Sommer, Virág Cs. (C), Coleman, Virág T. – Varga B., Garbacz, Sweeney, Fekti, Crichton.

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth A. – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe (C), Faith – Szilágyi L., Budai R., Roczanov, Ritó, Fliszár.

Játékvezetők: Druga Norbert, Halassy György – Pálkövi Botond, Soltész Áron.

Az idei első meccsét játssza az Újpest, még a Miskolc 2014-ben büntetőkkel kikapott a DAB Docler csapatától hazai jégen, így vágnak neki a csapatok a pénteki mérkőzésnek.
    Az Újpest tavaly év végén hosszú várakozás után Csíkszeredában megszerezte első rendes játék idő utáni győzelmét egy 5-2-es győzelemmel. Ez az eredmény várható volt, mert a fővárosi csapat hétről hétre egyre jobban játszott és sokszor csak a szerencse hiányzott nekik a pontokhoz, de a szerencse a Brassó elleni meccsen már elpártolt tőlük, mert egy kiegyenlített mérkőzésen a vége előtt nem sokkal szenvedtek 2-1-es vereséget.
    A miskolci csapatnak nagyon ingadozó játéka, 7-2-es győzelem a Fradi ellen és előtte meg utána is vereség a címvédőtől. Ha ott szeretnének lenni a végelszámolásnál/rájátszásnál akkor kötelező a győzelem az újpesti jégcsarnokban. Jelenleg pont rájátszást érő negyedik helyen vannak, de nagyon szoros a mezőny, így nem lehet semmi bízni a véletlenre.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 8. Szilágyi L., 13. Tóth A. (Popovics), 23. Láda (Hegyi, Faith), 37. Metcalfe (Knox, Hegyi)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Szirányi, Pichler – Horváth A., Bereczki, Kovács V., Dömötör, Dubetz – Ványi, Sommer, Virág Cs. (C), Coleman, Virág T. – Varga B., Garbacz, Sweeney, Fekti, Crichton.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth A. – Durco, Vojtkó, Knox, Metcalfe (C), Faith – Szilágyi L., Budai R., Roczanov, Ritó, Fliszár.

Játékvezetők: Druga Norbert, Halassy György – Pálkövi Botond, Soltész Áron