Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 2:1 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 5:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 3:4 (0:1 szétlövés után)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
UTE Újpest Budapešť
hétfő 06.01.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, látványos és jó iramú első harmad után a második és a harmadik játékrésszel eltelt valahogy az idő, a hazaiak takaréklángon hokiztak, de még így is sikerült megúszniuk bekapott gól nélkül. Az Újpest újabb vereséget könyvelhetett el, a Jegesmedvék viszont a két UTE és egy Csíkszereda elleni győzelemmel hozták a kötelező kilenc pontot és versenyben vannak a DAB, Érsekújvár párossal a tabella élén.
    Köszönöm a mai és az egész hétvégi figyelmet! (20:33:08)

60:00

59:38
    Crichton próbál meg még szépíteni, távoli lövését Gyenes védi magabiztosan.

59:05
    Knox passzol látványosan Metcalfe-hoz, aki azonban lesen van.

58:40
    Sommer tüzel messziről, elkerüli a kaput a löket.

57:25
    Roczanov lövi el középen Popovics passzát, a megpattanó lövés majdnem megtréfálja Hajeket, aki ismét lábbal hárít.

56:50
    De Bruyn kínálja meg távolról Hajeket, aki lábbal véd a jobb alsó saroknál.

56:00
    Fliszár cselezné ki a kapu felé törve lendületből Fektit, de nem tud túljárni a védő eszén.

54:55
    Rafaj lövése pattan ki Hajek kezéről, Zalavári szabadít fel.

54:25
    Pályán a miskolci légiósok, a játék képe most is olyan mintha emberelőnyben lennének.

53:12
    Kiegészül az Újpest, szépen kivédekezték ezt a hátrányt.

52:50
    Tóth csinál egy cselt a jobb szélen, majd lő éles szögből, Zalavári botjáról fölépattan.

52:10
    Csendesen pereg le a miskolci emberelőny első perce.

51:12
    Ványi Gergő ül le két percre fogásért.

50:55
    Boyle takarásból, Hajek védi a nem túlzottan helyezett lövést.

50:40
    Rafaj lő jobbról, négy méterről, fél méterrel mellé.

49:55
    Maklári lövi be a harmad határáról a kapu elé a pakkot, de nincs szerencséje, a védőkről kifelé pattan a játékszer.

48:45
    Sok passzos játékot gyakorol a Miskolc, szép akciókat vezetnek, ám kevesebbszer jutnak el lövésig. Most végül Vojtkó lőhetett öt méterről, kicsivel mellé.

47:10
    Fliszár, Szilágyi, Roczanov összjáték bolondítja meg az újpesti védőket, de lövésig nem sikerül elvinni a látványos passzolgatást, túlcifrázták a hazaiak.

46:20
    Kovács forgatja be Vojtkót, majd lő három méterről, Gyenes vállal hárít nagyot.

45:00
    Faith tálal Knox elé, aki három méterről bombáz kapásból, Hajek nagyot véd jobb kézzel.

44:25
    Tóth tenné keresztbe a pakkot Popovicsnak, Horváth azonban lefüleli az átadást.

43:30
    Garbacz passzol Crichtonnak, aki lőhetne kapásból a hosszún, de nem találja el a pakkot, fordulásból pedig már nem tud lőni, mert odaér Gyenes.

42:30
    Virág Csaba teszteli Gyenest négy méterről.

40:50
    Maklári vérszegény lövését tolja oldalra Gyenes.

41:20
    Kovács lő el egy lecsorgó korongot négy méterről, Gyenes reflexmozdulattal véd.

40:30
    Durco lő megint messziről, Hajek lábbal véd egy szépet.

40:01

Jégen a csapatok, készen áll minden a folytatásra, fél perc és útjára indul a korong. A vendégek kapujában Hajek Márk továbbra is.

Véget ér a második harmad, amely visszafogottabb játékot hozott, főleg a Jegesmedvék vettek vissza korábbi tempójukból. Verekedés se volt és a gólok sem potyogtak, igaz a hajrában Tóth Adriánnak sikerült egyet belőnie, így eldöntötte a mérkőzés lényegi kérdéseit – ha még volt ilyen egyáltalán. Negyedóra és jön a záró harmad, maradjanak velünk továbbra is!

40:00

39:30
    Fliszár próbál a kapu mögül passzolni, de Sommer ezt meghiúsítja.

37:36
    A Miskolc gólt szerzett!
    Gól, megvan az ötödik is! Nagy kavarodás az újpesti kapu előtt, majd Popovics Patrik tüzel, Hajekről kipattan, a lecsorgóra pedig TÓTH ADRIÁN érkezik, aki két méterről a fekvő kapus mellett a jobb felsőbe bombáz.

36:50
    Durco vállalkozik távoli lövésre, de a sűrűn helyezkedő újpestiek blokkolnak.

36:00
    Dubek közelíti meg a kaput, remekül fedezve a pakkot, egy méterről lő, de Hajek véd a jobb alsónál.

35:19
    Szirányi vív komoly harcot De Bruynnel, majd reklamál hevesen, a közönség és a játékvezetők azonban csendre intik.

35:00
    Sommer tüzel a harmad határáról, Hegyi botjáról magasra pattan a pakk, Gyenes pedig lehalássza a levegőből.

34:20
    Metcalfe passzol középre, Knox gyújtja ki kapáslövéssel Hajeket, akinek elmozdulni se lett volna ideje a korong elől.

33:45
    Miskolci passzolgatás ér véget Budai hibájával, a korong elhagyja az újpesti harmadot, kezdődhet elölről az építkezés.

32:50
    Popovics passzából tüzel középről, négy méterről Hajós, kicsivel mellé.

32:10
    Virág Tamás iramodik meg a bal szélen, De Bruyn ütközi le és szerzi meg tőle a pakkot.

30:30
    Pichler lövését tolja ki kisebb nehézségek árán Gyenes.

29:10
    Újpesti nyomás alatt Gyenes kapuja, Hajós szabadít most fel. Sokkal agilisabb lett a második harmadra a vendégcsapat is.

28:24
    Durco lő hét méterről, Pleszkánnak nem okoz gondot.

27:30
    Boyle cipeli a korongot addig, míg el nem veszíti, Kovács szerzi meg, majd viszi Gyenes elé, de nem tudja kicselezni a kapust.

26:40
    De Bruyn lő a harmad határáról, Hajek kapja el a pakkot.

26:10
    Ahogy tegnap, úgy ma is alábbhagy a hazaiak lendülete a második harmadban. Tegnap majdnem ráfáztak, ma vajon hamarabb észbe kapnak?

25:00
    Virág Csaba passzol Coleman elé balról, a remek centerezést azonban nem tudja gólra váltani a légiós, másfél méterről Gyenes testébe lő.

24:10
    Szirányi lövi el öt méterről, fölé.

23:49
    Lent marad a jégen Sommer Tamás, miután Popovics ütközik vele. A miskolci játékos ezt követően Szirányival keveredik nézeteltérésbe, de nincs nagy balhé.

23:30
    Újpesti ellentámadás bontakozik ki, majd szakad félbe les miatt.

22:49
    Rafaj passzol középre jobbról, Dubek érkezik és lő kapásból, Pleszkán véd nagyot.

22:05
    Garbacz lövi el erősen, messziről, Gyenes takarásban is szépen kapja le a pakkot.

21:30
    Faith lő jobbről, éles szögből mellé.

21:00
    Faith lő nagy kavarodás után másfél méterről, Hajek ismét hárít.

20:20
    Megint kis híján bekezdenek a hazaiak, Hajós, majd Popovics tüzel közelről, de Pleszkán mindkétszer védeni tud.

20:01

Másfél perc még a folytatásig, a csapatok visszatérnek a jégre, akárcsak a játékvezetők. Az Újpest kapust cserél, Pleszkán helyett Hajek Márk a kapuban.

Lejár az első húsz perc, egy kis verekedés, remek iram és négy gól egyenlőtlen elosztásban – ez a játékrész mérlege, melynek végén 4-0-ra vezet a Miskolc. A hazaiak győzelmére akár fogadni is lehet, arra viszont nem, hogy már nem lesz bunyó a hátralévő negyven perc tiszta játékidőben, úgyhogy izgalmakat továbbra is ígér nekünk ez a meccs, maradjanak velünk!

20:00

19:45
    Dömötör játszik középre, Szirányi lőne, de nem találja el a pakkot.

19:10
    Hajós passzol kapu mögül, Tóth lőne, de másfél méterről leadott lövése a blokkról mellépattan.

18:51
    Dubek fordul be hátulról Pleszkán elé, de nem tudja begyötörni a pakkot a rövidre.

17:56
    Újabb gól!! Vojtkó Mátyásnak tüzel a harmad határáról, megpattan a blokkon, Juraj Faith is megpróbálja rálőni, de levágódik, érkezik azonban JORDAN KNOX, aki három méterről a bal alsóba lő, Pleszkán vert helyzetben volt.

16:33
    Egyenlő létszámban jobban megy a hazaiaknak, már 3-0! Popovics Patrik passzol keresztbe, TÓTH ADRIÁN érkezik a bal oldalon, majd egy igazítás után a rövid alsóba passzol, Pleszkán nem tud odaérni.

16:20
    Crichton lő két méterről, Gyenes véd.

15:52
    Nincs második két perc, kiegészül az Újpest, egyenlő létszámban a csapatok.

15:52
    Megint megáll a játék és kezdődik a játékvezetői kupaktanács az újpesti büntetőpadnál és a zsűriasztalnál.

15:45
    Garbacz visszatér, Horváth megkezdi második két percét. A kettős hátrányt szépen védekezte ki az Újpest.

15:00
    Faith passzába nyúlnak bele, fellélegezhet az UTE.

14:30
    Ezúttal Knox készít elő, Metcalfe lő egy méterről a kapusba.

14:00
    Metcalfe középre, Konx érkezik, Pleszkán hatalmas bravúrral ér oda és véd.

13:50
    Durco bombáz hat méterről, a blokkról a védőhálóba.

13:36
    Most mehet tovább.

13:36
    Zajlik a konzultáció a zsűriasztalnál.

Jelen állás szerint valószínűleg Rafaj "csak" a tíz percet kapja meg és öt a három ellen folytatódhat a játék.

13:36
    Horváth is két percet kap, plusz tíz fegyelmi büntetést.

13:36
    Annyi biztos, hogy Garbacz Ádám kap két percet, ő is ott volt a sodrásban.

13:30
    Horváth és Rafaj verekszik össze a vendég kispad előtt, Rafaj a földre kerül, ekkor avatkoznak közbe a játékvezetők. Mindkét renitens a büntetőpad felé veszi az irányt.

13:15
    Zalavári viszi keresztbe a pakkot, majd teszi középre, az érkező Dömötör azonban közvetlen közelről nem tudja begyötörni.

12:00
    Roczanov indul meg a megszerzett pakkal, majd passzol keresztbe Fliszárhoz, aki tisztán lő, Pleszkánnak gondot okoz, de megfogja.

11:30
    Budai passzol a kapu előtt keresztbe Metcalfe-hoz, aki a kellemetlenül érkező átadást kapásból lövi el. Oldalháló.

11:00
    Knox készíti le Hegyinek, aki messziről mellébombázza.

10:45
    Pleszkánig csorog a kilőtt korong, a kapus kénytelen megfogni a rátámadó Rafaj előtt.

9:50
    Reiter lő középről, Boyle blokkjáról mellépattan.

8:50
    Roczanov passza után tüzel kapásból Hegyi, jócskán fölé.

8:20
    Hegyi iramodik meg, épphogy beéri a korongot, már teszi is középre, Szilágyi azonban lemarad róla egy-két centivel.

7:30
    A Metcalfe, Knox és Faith nevével fémjelzett miskolci sor beszorítja a vendégeket, de nincs nagy gólhelyzet.

6:04
    Horváth tüzel messziről, Gyenes szépen kapja le a korongot.

5:45
    Tóth lő két méterről kicsivel mellé.

5:20
    Hajós kerül ziccerbe, de már túl közel volt Pleszkánhoz, nem tudta ellőni mellette.

4:30
    A lila-fehérek lendületét alig fogta meg a két gól, mennek előre becsülettel, Dömötör lő két méterről hosszú passzolgatás után, Gyenes véd.

2:38
    Máris megvan a második! Miskolczi Márk viszi be balról Pleszkán mögé a pakkot, majd visszateszi a kapu elé, ahol VLADIMIR DUBEK éles szögből, kapásból, másfél méterről rálövi, Pleszkán beleér és így vágódik a kapu közepébe a korong! Belövik az emberelőnyt, kevesebb mint három perc alatt kettővel vezetnek a Jegesmedvék!

1:45
    Ványi Gergőé az első két perces büntetés.

1:20
    Coleman szúrja rá balról, hat méterről, Gyenes véd lábbal a rövid saroknál.

0:18
    Máris vezetnek a hazaiak! Hajós Roland indul meg a jobb szélen, pontosan centerezik POPOVICS PATRIK elé, aki a bal alsóba paskolja a pakkot egy méterről. 1-0, miskolci villámrajt!

00:01

És előkorcsolyáznak a játékoskijáróból a hazaiak is, hangos ováció közepette.

Az újpestiek már a jégen, két perc a kezdésig!

Kicsivel több mint hét perc múlva kezdődik a találkozó, a jég felújítása épp most fejeződött be. A lelátókon a szokottnál kicsivel kevesebb néző foglal helyet, de a hangulatra valószínűleg így sem lehet majd panasz a Miskolci Jégcsarnokban.

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Hegyi, Budai, Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Metcalfe, Knox, Faith – Szilágyi, Láda, Roczanov, Ritó, Fliszár

Újpesti TE: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Dubetz, Pichler – Horváth, Garbacz, Kovács, Szirányi, Dömötör – Ványi, Sommer, Virág Cs., Coleman, Virág T. – Bereczki, Fekti, Crichton, Sweeney

Játékvezetők: Halassy, Druga – Juhász, Ozsváth.

Folytatódik a MOL Liga Miskolcon, a tegnapi izgalmas mérkőzés és Jegesmedve győzelem után ma a sereghajtó Újpest látogat az Acélvárosba.

A lilák okoztak már egy-két meglepetést a szezonban, de ezúttal is jóval esélytelenebbnek számítanak, mint dobogóra felkapaszkodó ellenfelük.

A két csapat utolsó találkozása Újpesten volt, múlt héten pénteken, akkor a Jegesmedvék 4-0-ra győztek. Miskolcon ez már a negyedik hasonló párosítás lesz, mindhárom eddigi meccset a miskolci csapat nyerte, az elsőt hosszabbítás után 2-1-re (ez volt az UTE hat pontjából az egyik idén), a másodikat 7-1-re, a harmadikat pedig 5-2-re.

Az Újpest rájátszásról szőtt álmokat nem dédelgethet, nekik a folyamatos fejlődés és egy-két meglepetés szerzése lehet a céljuk, a Jegesmedvék számára azonban égetően szükséges a három pont megszerzése, hogy tapadjanak az élen álló Dunaújváros, Érsekújvár párosra.

Összességében tehát egy hangulatos, jó iramú meccsre számíthatunk, tartsanak velünk 18.30-tól!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 1. Popovics (Hajós, Tóth), 3. Dubek (Miskolczi, Rafaj), 17. Tóth (Popovics, Hajós), 18. Knox (Metcalfe, Faith), 38. Tóth (Popovics)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Hegyi, Budai, Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Metcalfe, Knox, Faith – Szilágyi, Láda, Roczanov, Ritó, Fliszár
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Dubetz, Pichler – Horváth, Garbacz, Kovács, Szirányi, Dömötör – Ványi, Sommer, Virág Cs., Coleman, Virág T. – Bereczki, Fekti, Crichton, Sweeney

Játékvezetők: Halassy, Druga – Juhász, Ozsváth