Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 2:1 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 5:0 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 3:4 (0:1 szétlövés után)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
UTE Újpest Budapešť
hétfő 06.01.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Vége a találkozónak, látványos és jó iramú első harmad után a második és a harmadik játékrésszel eltelt valahogy az idő, a hazaiak takaréklángon hokiztak, de még így is sikerült megúszniuk bekapott gól nélkül. Az Újpest újabb vereséget könyvelhetett el, a Jegesmedvék viszont a két UTE és egy Csíkszereda elleni győzelemmel hozták a kötelező kilenc pontot és versenyben vannak a DAB, Érsekújvár párossal a tabella élén.
    Köszönöm a mai és az egész hétvégi figyelmet! (20:33:08)

60:00

59:38
    Crichton próbál meg még szépíteni, távoli lövését Gyenes védi magabiztosan.

59:05
    Knox passzol látványosan Metcalfe-hoz, aki azonban lesen van.

58:40
    Sommer tüzel messziről, elkerüli a kaput a löket.

57:25
    Roczanov lövi el középen Popovics passzát, a megpattanó lövés majdnem megtréfálja Hajeket, aki ismét lábbal hárít.

56:50
    De Bruyn kínálja meg távolról Hajeket, aki lábbal véd a jobb alsó saroknál.

56:00
    Fliszár cselezné ki a kapu felé törve lendületből Fektit, de nem tud túljárni a védő eszén.

54:55
    Rafaj lövése pattan ki Hajek kezéről, Zalavári szabadít fel.

54:25
    Pályán a miskolci légiósok, a játék képe most is olyan mintha emberelőnyben lennének.

53:12
    Kiegészül az Újpest, szépen kivédekezték ezt a hátrányt.

52:50
    Tóth csinál egy cselt a jobb szélen, majd lő éles szögből, Zalavári botjáról fölépattan.

52:10
    Csendesen pereg le a miskolci emberelőny első perce.

51:12
    Ványi Gergő ül le két percre fogásért.

50:55
    Boyle takarásból, Hajek védi a nem túlzottan helyezett lövést.

50:40
    Rafaj lő jobbról, négy méterről, fél méterrel mellé.

49:55
    Maklári lövi be a harmad határáról a kapu elé a pakkot, de nincs szerencséje, a védőkről kifelé pattan a játékszer.

48:45
    Sok passzos játékot gyakorol a Miskolc, szép akciókat vezetnek, ám kevesebbszer jutnak el lövésig. Most végül Vojtkó lőhetett öt méterről, kicsivel mellé.

47:10
    Fliszár, Szilágyi, Roczanov összjáték bolondítja meg az újpesti védőket, de lövésig nem sikerül elvinni a látványos passzolgatást, túlcifrázták a hazaiak.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 1. Popovics (Hajós, Tóth), 3. Dubek (Miskolczi, Rafaj), 17. Tóth (Popovics, Hajós), 18. Knox (Metcalfe, Faith), 38. Tóth (Popovics)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Dubek, Miskolczi, Rafaj – Hegyi, Budai, Hajós, Popovics, Tóth – Durco, Vojtkó, Metcalfe, Knox, Faith – Szilágyi, Láda, Roczanov, Ritó, Fliszár
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Hajek) – Zalavári, Maklári, Reiter, Dubetz, Pichler – Horváth, Garbacz, Kovács, Szirányi, Dömötör – Ványi, Sommer, Virág Cs., Coleman, Virág T. – Bereczki, Fekti, Crichton, Sweeney

Játékvezetők: Halassy, Druga – Juhász, Ozsváth