Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 3:5 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 6:1 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 6:5 (vége)
Corona Brasov Wolves
3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
péntek 31.01.2014, 18:00 • Brassó • MOL Liga

Végül nem hozott eredményt a Brassónak a kapuslehozatal sem, maradt az eredmény.
    Komoly lépéselőnybe került a rájátszásba kerülésért vívott harcban az Érsekújvár ezzel a hatpontos meccsen aratott győzelmével.
    Összesen nyolc gólt láthattunk, az eredmény akár fordított is lehetett volna, a második harmad első felében a Brassó igen sok helyzetet puskázott el, ezen kívül a záró harmad első felében is a szépítő gól után is szintén több lehetősége volt az egyenlítésre.
    Az ötödik vendég gól döntőnek bizonyult, onnan már nem volt visszaút az erdélyi csapatnak.
    A mérkőzés képe alapján megérdemelt győzelmet aratott az Érsekújvár idegenben, az összecsapás izgalmas és sok helyzetet hozó volt.
    A végeredmény tehát Brassó – Érsekújvár: 3-5!
    ---- (20:13:25)

60:00

59:50
    Molnár Zsolt tüzelt balról, Chovan ölre vette a lövést.

59:30
    Wehrs cselezte be magát a harmadba, majd középről bombázott kapura, Chovan védett, majd az ismétlést is fogta.

59:05
    Egyelőre nem hagyja lőni riválisát a Nové Zámky.

58:32
    Polc lecserélve, az utolsó szalmaszálba kapaszkodik a Corona Brasov. 6 az 5 ellen támadnak.

58:19
    Ha a Brassó csapata szeretne még elérni valamit ezen a mérkőzésen, akkor egy kapuslehozatalra is számíthatunk lassacskán a hazaiaktól.

57:40
    Egyelőre úgy néz ki, ezzel a góllal bebiztosította a győzelmet az Érsekújvár.

57:08
    Polc védi balról Weissmann bombáját.

56:23
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    CALADI ismét kettőre növeli a vendégek előnyét egy közeli lövéssel egy kontrát követően. 3-5!

55:48
    Chovan biztonsági védése Wehrs lövését követően.

55:30
    Gliga balról éles szögből bombázott kapura, Chovan a botjával védett. Jelenleg 4 a 4 ellen játszanak a csapatok.

55:04
    Piszarenko kap két perces büntetést, mert a kiugró kontrázó Podstaveket akadályozta.

54:55
    Kettő plusz kettő perces büntetése miatt további emberelőny a hazaiaknál.

54:15
    Chovan elképesztően nagyot védett, Wehrs lőtt közelről középről tisztán, a kapus a korcsolyájával védett.

53:45
    Védekezésre kényszerül a Nové Zámky, ám eladták a korongot a hazaiak, felszabadított Caladi.

53:05
    Komoly lehetőséget kapott ezzel a Brassó együttese, két perc emberelőny a mérkőzés hajrájában.

52:48
    Kames kapott egyet, az következmények nélkül maradt, majd az újvári játékos egy erőteljes ütéssel állt bosszút ellenfelén, kettő plusz kettő perces kiállítás a jutalma.

51:50
    Fodor Csanád bombázott váratlanul kapura balról, Chovan hatalmas bravúrral rúgta ki a korongot a rövidről!

50:45
    Támadásban a Corona, adogattak a kapu közelében, majd Mastalerius előtt adódott lehetőség a bal oldalon, ám elütött a korong mellett.

49:59
    Hurtaj passzolt Weissmannak, de néhány centivel lesen találta társát. Buli a harmad előtt.

49:20
    Siska nyúlt bele egy passzba, a korong messzire kipattant, Molnár nem tudta megszerezni, így közben kiegészülhetett az Érsekújvár.

48:25
    Előbb János, majd Hietamaki lőtt balról kapura, mindkétszer szépen hárított Chovan.

47:06
    Ruzicka kapott két perces büntetést. Egy újabb esély a Brassó előtt, hogy megszerezze negyedik gólját.

47:08
    Érezhetően sok energiát mozgósított a Brassó az egyenlítésért, a szépítés már összejött és azóta is számtalan támadást vezetnek, egyelőre újabb gól nélkül.

45:50
    Kowalczyk szólózott szépen a bal oldalon, váratlan lövése Polcot nem lepte meg.

45:10
    Weissmannt két hazai védő együttes erővel szerelte, majd Miroslav Stefanka passza után Uhnak vezette egyedül kapura fél perccel később, Polc bravúrral fogta a ziccert.

43:51
    Tilos felszabadítás a vendégek részéről. Nehéz percek elé néz az Újvár, ha nem tudnak újabb gólt szerezni.

43:28
    Az eddig eltelt percekben a Brassó dominált, meg akarja ragadni a lehetőséget az egyenlítésre.

42:50
    Wehrs kis híján kiegyenlített, ám jobb oldali lövését és az ismétlést is fogta Chovan.

41:44
    A buli után elhozza a korongot a Brassó, de a védők végül lelassítják a támadást.

41:20
    Ezzel természetesen kiegészült a Nové Zámky, most éppen Uhnák iramodott meg a jobb oldalon, tüzelt, Polc pedig testtel hárított.

40:34
    A Brassó gólt szerzett!
    Gyorsan ki is használta a nagyon gyorsan felálló Brassó. ZSÓK LEVENTE a saját korongját szerezte vissza balról és közelről a kapuba lőtte. 3-4!

40:30
    Ne feledjük, hogy az újvárnak van egy áthúzódó kiállítása még az előző harmadból.

40:01

A második harmadban már csak egy gól esett a kezdeti öt után, de a mérkőzés továbbra is érdekes, helyzetekkel teli.
    Sikerült az Érsekújvárnak növelnie az előnyét annak ellenére, hogy az első tíz percet megnyomta a Brassó. Nem sikerült gólt szerezniük, ám a fokozatosan enyhe fölénybe kerülő Nové Zámky betalált a vége felé, így megduplázta a vendégek előnyét.
    Jelenleg az állás tehát Brassó – Érsekújvár 2-4.
    Még egy harmad legalább hátra van, tartsanak velünk a negyed órás szünetet követően is!
    ----

40:00

39:52
    Hietamaki tüzelt jobbról, majd éles szögből ismételt Fodor, majd ismét a finn játékos lőhetett középről, Chovan mindháromszor bravúrosan védett.

39:28
    Érsekújvári kiállítás következik bottal akasztásért. Hurtaj kényszerül 2 percig a büntetőpadra.

38:20
    Frolik kis híján megszerezte az ötödik Nové Zámky gólt, középre passz után felpörgött a korong, ő pedig a levegőben pörgő korongot ütötte kapura, Polc azonban útját állta, remek meglátás volt és egy szép védés.

37:58
    Molnár lőtt jobbról a vonal közeléből, Chovan ezt is védte magabiztosan.

37:23
    Góllá érett a fölény. ANDREJ SUCHARDA balról távoli lövésre szánta el magát, tüzelt, a korong utat talált a védők és egy támadó lábai között (aki egyébként fel is ugrott közben). 2-4! Két gól a vendégek előnye.

36:55
    Az utóbbi percekben egyértelműen átvette az irányítást az Érsekújvár, jóval több helyzetük van és a pakkot is többet birtokolják.

36:15
    Péter lőtt kapura jobbról fonákkal, elsuhant a kapu mellett, majd kontrázott az Érsekújvár, Polc Patrik óriási bravúrral a lepkés kesztyűjével hárította Frolik 100%-os ziccerét.

35:45
    Virág jobbról kecsegtetően passzolt keresztbe, ám a második hullám nem érkezett a túloldalon.

35:20
    Ruzicka tüzelt balról éles szögből, nem jött ki Polc Patrikról a korong.

34:50
    Remek lövés Sucharda részéről jobbról a körből, Polc azonban hárította a lapos próbálkozást.

34:09
    Zsók közvetlen közelről balról próbálta a kapuba tuszkolni a pakkot, ám Chovan jól zárta a szöget.

34:00
    Rossz felszabadítás után újra Hurtaj tüzelt a kék vonal közeléből, Polc kiütötte a botjával.

33:16
    Polc tenyerelt rá a korongra Hurtaj lövését követően.

32:55
    Péter Róbert tört be az ellenfél harmadába, a kapu mögül vissza passzolt, ám egy védő lefülelte. A túloldalon Polc védett , Baron lőtt kapura balról.

32:25
    Ruzicka próbálkozott lövéssel középről, nem lett túl erős, Polc védte, majd egy védőnek ki is lőtte a korongot.

32:04
    Uhnak újra talpon az ápolás után, de természetesen először a padra ül némi pihenésre.

32:04
    Molnártól kapott rendkívül erős bodicseket Uhnak, a jégen is maradt és egy perc elteltével is rendkívül nehezen mozdul meg. Remélhetőleg nem sérült meg komolyabban, óriásit kapott oldalról a palánknál.

31:10
    Teljes létszám mellett is a Brassó tűnik aktívabbnak az utóbbi 10 percben, de most egy kontrával próbálkozott az Érsekújvár – sikertelenül.

30:45
    Weissmann csúszott neki a palánknak, ahol elmozdult az egyik reklámfelirat, ennek helyreállításáig állt a játék, de újra mozgásban a csapatok.

30:25
    Hietamaki lőtt a kiállítás lejártának pillanatában középről nagy helyzetben, de Chovanon ismét nem tudott kifogni.

28:56
    Weissmann került helyzetbe, a kapus előtt középre cselezett, majd tüzelt középről, Polc a lepkés kesztyűjével lekapta!

28:20
    Nagy Csaba kiállítva két percre gáncsolás miatt. És Martin Frolik is a kiállítás sorsára került. Négy a négy ellen játszanak most két percig a csapatok.

27:45
    Kiváló hangulatot teremt a brassói közönség, most is éppen egy hazai helyzetnél hördülhettek fel. János Imre tüzelt középről, Chovan ezt is kiütötte a botjával.

26:25
    Saluga került ziccerbe a jobb oldalon, ám lövését még bravúrral átérve a rövid oldalra hárítani tudta Chovan. Ezek a kapus percei most.

26:15
    Kiegészült időközben a Nové Zámky.

25:40
    Komoly veszélyben volt a vendégek hálója, ám Chovan hárította Petres és Fodor lövését is, a kapu előtti kavarodásnál pedig nem találtak a hálóba a hazaiak.

24:50
    Molnárnál csúszott ki a korong a harmadból, majd Fodor hozza vissza, felállt a Brassó.

24:02
    Ismét egy kiállítás, ezúttal az Érsekújvárnál. Bottal akasztásért áll ki két percre Erik Caladi.

23:24
    Tilos felszabadítást követően buli a brassóiaknál, majd Polc védi Uhnak lövését bravúrral a lábvédővel.

23:10
    Már teljes létszámban a vendégek is.

22:20
    Egy blokkolt lövést követően Molnár elé pattant a korong, aki közelről tüzelhetett tisztán, ám lövését Chovan lábbal hárította!

22:00
    Ismét tisztázott Podstavek, de most nem került ki a zónából a korong.

21:20
    Egyelőre jól védekezik ebben a hátrányban a vendégcsapat, az utolsó passzokba mindig sikerrel belenyúlnak és kiütik a pakkot a harmadból.

20:22
    Ondrej Stefanka kerül a kiállítás sorsára bottal ütés miatt. Emberelőnyben a Corona Brasov.

20:01

Egy kiváló mérkőzést láthatunk eddig, mindkét csapat nyílt sisakkal játszik, előtérbe helyezve a támadójátékot. Igazi csemege a jégkorongot kedvelőknek. Vendég vezetés után brassói fordítás, majd ismét érsekújvári vezetés. A gólokon kívül is helyzetek és lövések sokasága.
    Reméljük a további két harmad is ilyen eseménydús lesz, tartsanak velünk a szünet után is! Jelenleg az állás Brassó – Érsekújvár: 2-3!
    ----

20:00

19:40
    Virág szerzett korongot az ellenfél kapuja mögött, élesen visszatett passzára azonban nem érkezett senki a kapu előtt.

19:00
    Frolik kevergetett a kapu közelében, ám hátulról nem tudott végül emberhez passzolni, Fodor kivágta a korongot a harmadból.

18:20
    Molnár beadási kísérletét Kowalczyk blokkolta a bal oldalon.

17:40
    Már teljes létszámban a brassóiak.

17:19
    Caladi kapott bele Sucharda középről leadott távoli lövésébe, Polc azonban a kesztyűjével hárított. Ez volt a kiállítás egyetlen helyzete a vendégektől.

16:40
    Emberhátrányuk ellenére Gliga szépen lépett meg a jobb oldalon, a kaput megkerülni azonban már nem tudta, mert egy újvári védő botja közbenyúlt végül.

15:49
    Lesre csúszott egy érsekújvári játékos a bal oldalon, Baron volt túl gyors a koronghoz képest.

15:30
    Rendkívül izgalmas, változatos, fordulatos mérkőzés eddig, pedig még mindig csak negyed óra telt el.

15:26
    Ruzickát buktatta Piszarenko bottal akasztással, így a brassói játékos ismét kettő percre a büntetőpadra kényszerül.

14:50
    MIROSLAV STEFANKA lőtt szép gólt egy sakk-matt helyzetből a bal oldalról Caladi csodálatos passzát követően. 2-3, újra a vendégeknél az előny!

14:23
    Egy kiállítást reklamált a brassói publikum Baronnak, végül nem adott büntetést a bíró, pedig a lassítás mutatja, hogy a túl magas botja Martin Saluga arcát erősen eltalálta oldalról.

13:43
    Chovan védte a brassóiak távoli lövését, Gliga pedig már nem tudott ismételni.

13:20
    Kis híján újabb gólt szerzett a vendég együttes, Ondrej Stefanka került hatalmas helyzetbe, rávezette Polcra, aki azonban lábbal hárítani tudott!

12:45
    Zajlanak az események. Elvesztette a korongot az ellenfél harmadában a hazai csapat, MARTIN UHNAK megszerezte, rendkívül gyorsan meglépett vele, egy szóló végén kissé jobbról kapura is lőtte, a rövid sarokban talált utat a korong. 2-2!

12:00
    Az utóbbi 1,5 percben helyzet nélküli támadási kísérletek.

10:30
    Gyors akcióval hozta fel a korongot a Corona Brasov, egy lepattanó korongot balról Petres még elvétette, ám a második hullámban érkező FODOR CSANÁD megszerzi a vezetést szép lövéssel a kapus lábai között. 2-1!

10:10
    Fodor Csanád nem tudott azonnal kapura fordulni, a kapu mögé került, ott pedig Kubica szerelte.

09:30
    Kames kapcsolta le a hazaiak támadását, majd egy szólóval bevitte az ellenfél harmadába, ám ott megakadt az akció.

08:40
    Kiegészült a Brassó, megúszták ezt a hátrányt.

08:00
    Ismét Kowalczyk tüzelt középről, megpattant Wehrs ütőjén, kiszállt a korong messze a védőhálóig.

07:35
    Formációba állt a vendégcsapat, ám eddig csak Kowalczyk gyenge lövésére futotta.

07:10
    Most csendesült el a közönség, a kiállítás miatt tüntettek a brassóiak, ami valóban kissé véleményesnek tűnt.

06:48
    Polc védi Ondrej Stefanka erős lövését középről.

06:38
    2 perces kiállítást kapott Piszarenko bottal akasztás miatt. Emberelőny az Érsekújvárnál.

06:30
    A Brassó csapata vitte be a korongot a harmadba, Sucharda állt Piszarenko útjába, kiállítás következhet.

05:45
    A Nové Zámky próbálkozott támadással, betört a harmadba Hurtaj és balról erős lövést eresztett meg, Polc hárított.

05:08
    4 percen belül egyenlített a Brassó együttese! MARTIN SALUGA szerzett gólt a bal oldalról Wehrs remek keresztpassza után! 1-1!

04:45
    Imecs próbálta megkerülni a kaput, majd Péterhez passzolt, , Suchardáról újra Imecs elé pattant, aki közelről balról tüzelt, Chovan védte a rövid sarkot.

03:07
    A Brassó lendült támadásba, ám két saját játékos ütközött össze a kapu mögött, utána pedig lesre csúsztak.

02:20
    Péter Róbert lőtte keresztbe a korongot balról, ám senki sem érkezett a hosszú saroknál, így oda a lehetőség.

01:30
    20 másodperccel korábban még a túloldalon volt gólveszély, Piszarenko lövését azonban hárította Chovan. Az ellentámadásból Hurtaj lódult meg a jobb oldalon, keresztbe passzolt WEISSMANN ERIKhez, aki egyből a kapuba bombázott közelről! 0-1 máris!

01:00
    Baron szerzett korongot a saját kapuja mögött, de hosszú indítását a Brassó lekapcsolta.

00:30
    A Brassó csapatát kék-sárga mezükben láthatjuk, míg a vendég Érsekújvár szerelése fehér-fekete.

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Saluga, Zsók, Nagy, Gliga – Molnár, Fodor, Mastaleriu, Petres, Hietamaki – Péter, Pysarenko, Imecs, János, Virág – Antal, Oprea, Bálint, Márton

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Ruzicka, Stefanka O., Král, Kowalczyk – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Stefanka M., Caladi, Siska, Uhnak – Kubica, Hrudik

Játékvezetők: Gergely Lehel, Toparceanu Cosmin.

Erdélyi túrára indul az Érsekújvár csapata, hiszen pénteken este 18 órától (helyi idő szerint este 19 órától) először a Brassó ellen lép jégre, majd vasárnap pedig Csíkszeredán, szintén helyi idő szerint 19 órától (magyar idő szerint 18 órától).
    Komoly tétje van ezeknek a találkozóknak, ugyanis a nagy előnyt kiépítő Dunaújváros mögött erős harc dúl a rájátszást érő helyekért. A második helyezett Miskolc mögött kettő ponttal találjuk az Érsekújvár együttesét, további két egységgel lemaradva pedig holtversenyben a 4. helyen a brassói és a csíkszeredai alakulat.
    Mindkét napon tehát hatpontos mérkőzést játszik a vendégegyüttes, miközben a Csíkszeredának és a Brassónak egy-egy könnyebbnek ígérkező találkozó is következik pénteken, illetve vasárnap az UTE ellen.
    A Miskolc közben a Ferencváros ellen lép majd jégre.
    Nem mindennapi izgalmakra van tehát kilátás ezen az összecsapáson, tartsanak velünk magyarországi idő szerint 18 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Saluga (Wehrs), 11. Fodor (Petres, Hietamaki), 41. Zsók – 2. Weissmann (Hurtaj, Frolik), 13. Uhnak, 15. Stefanka (Caladi, Uhnak), 38. Sucharda (Siska, Stefanka), 57. Caladi (Stefanka, Kowalczyk)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Ruzicka, Stefanka O., Král, Kowalczyk – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Stefanka M., Caladi, Siska, Uhnak – Kubica, Hrudik

Játékvezetők: Gergely Lehel, Toparceanu Cosmin