Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 3:5 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 6:1 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 6:5 (vége)
Corona Brasov Wolves
3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
péntek 31.01.2014, 18:00 • Brassó • MOL Liga

Végül nem hozott eredményt a Brassónak a kapuslehozatal sem, maradt az eredmény.
    Komoly lépéselőnybe került a rájátszásba kerülésért vívott harcban az Érsekújvár ezzel a hatpontos meccsen aratott győzelmével.
    Összesen nyolc gólt láthattunk, az eredmény akár fordított is lehetett volna, a második harmad első felében a Brassó igen sok helyzetet puskázott el, ezen kívül a záró harmad első felében is a szépítő gól után is szintén több lehetősége volt az egyenlítésre.
    Az ötödik vendég gól döntőnek bizonyult, onnan már nem volt visszaút az erdélyi csapatnak.
    A mérkőzés képe alapján megérdemelt győzelmet aratott az Érsekújvár idegenben, az összecsapás izgalmas és sok helyzetet hozó volt.
    A végeredmény tehát Brassó – Érsekújvár: 3-5!
    ---- (20:13:25)

60:00

59:50
    Molnár Zsolt tüzelt balról, Chovan ölre vette a lövést.

59:30
    Wehrs cselezte be magát a harmadba, majd középről bombázott kapura, Chovan védett, majd az ismétlést is fogta.

59:05
    Egyelőre nem hagyja lőni riválisát a Nové Zámky.

58:32
    Polc lecserélve, az utolsó szalmaszálba kapaszkodik a Corona Brasov. 6 az 5 ellen támadnak.

58:19
    Ha a Brassó csapata szeretne még elérni valamit ezen a mérkőzésen, akkor egy kapuslehozatalra is számíthatunk lassacskán a hazaiaktól.

57:40
    Egyelőre úgy néz ki, ezzel a góllal bebiztosította a győzelmet az Érsekújvár.

57:08
    Polc védi balról Weissmann bombáját.

56:23
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    CALADI ismét kettőre növeli a vendégek előnyét egy közeli lövéssel egy kontrát követően. 3-5!

55:48
    Chovan biztonsági védése Wehrs lövését követően.

55:30
    Gliga balról éles szögből bombázott kapura, Chovan a botjával védett. Jelenleg 4 a 4 ellen játszanak a csapatok.

55:04
    Piszarenko kap két perces büntetést, mert a kiugró kontrázó Podstaveket akadályozta.

54:55
    Kettő plusz kettő perces büntetése miatt további emberelőny a hazaiaknál.

54:15
    Chovan elképesztően nagyot védett, Wehrs lőtt közelről középről tisztán, a kapus a korcsolyájával védett.

53:45
    Védekezésre kényszerül a Nové Zámky, ám eladták a korongot a hazaiak, felszabadított Caladi.

53:05
    Komoly lehetőséget kapott ezzel a Brassó együttese, két perc emberelőny a mérkőzés hajrájában.

52:48
    Kames kapott egyet, az következmények nélkül maradt, majd az újvári játékos egy erőteljes ütéssel állt bosszút ellenfelén, kettő plusz kettő perces kiállítás a jutalma.

51:50
    Fodor Csanád bombázott váratlanul kapura balról, Chovan hatalmas bravúrral rúgta ki a korongot a rövidről!

Gólok és gólpasszok: 6. Saluga (Wehrs), 11. Fodor (Petres, Hietamaki), 41. Zsók – 2. Weissmann (Hurtaj, Frolik), 13. Uhnak, 15. Stefanka (Caladi, Uhnak), 38. Sucharda (Siska, Stefanka), 57. Caladi (Stefanka, Kowalczyk)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Saluga, Zsók, Nagy, Gliga – Molnár, Fodor, Mastaleriu, Petres, Hietamaki – Péter, Pysarenko, Imecs, János, Virág – Antal, Oprea, Bálint, Márton
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Podstavek, Ruzicka, Stefanka O., Král, Kowalczyk – Baron, Hurtaj, Frolik, Kames, Weissmann – Sucharda, Stefanka M., Caladi, Siska, Uhnak – Kubica, Hrudik

Játékvezetők: Gergely Lehel, Toparceanu Cosmin