Finnország – Ausztria 8:4 (vége) | Oroszország – Szlovénia 5:2 (vége) | Szlovákia – USA 1:7 (vége)
Kanada – Norvégia 3:1 (vége)
Oroszország
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Szlovénia
csütörtök 13.02.2014, 13:30 • Bolshoy Ice Dome (Szocsi) • XXII. téli olimpia

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Megkezdik a férfi jégkorong olimpiai küzdelmet a házigazda oroszok is. Egyértelműen az egyik fő esélyesei a tornának a játékerejük és a hazai pálya előnye alapján is. Remek játékosok alkotják válogatottjukat, többségük az Egyesült Államokban, az NHL-ben játszik, azonban a többiek pedig a hasonlóan erős KHL mezőnyét erősítik. Nézzünk néhány fontos adatot:
    Oroszország jelenleg az első helyen áll a világranglistán, míg Szlovénia a 18. pozíciót foglalja el, így az összecsapás egyértelmű esélyese a hazai együttes.
    Az oroszok legidősebb játékosa Pavel Dacjuk a maga 35,5 évével, míg a legifjabb a mindössze 18 esztendős Valerij Nyicsuskin.
    A szlovénok közül a két véglet Tomaz Razingar, 34 éves, és a kapus Luka Gracnar a maga 20 életévével.
    Ami megkeverheti az esélyeket, hogy Szlovénia az esélytelenség nyugalmával léphet jégre, míg az oroszokat az esélyesség és a hazai pálya terhe is nyomhatja.
    Mindenképpen érdekes mérkőzésre van kilátásunk, tartsanak velünk csütörtökön 13 óra 30 perctől!
    ----

Oroszország: Varlamov (Bobrovski) – Vojnov, Markov, Datsyuk, Radulov, Kovalchuk – Jemelin, Medvedev, Oveckin, Malkin, Sjomin – Nikulin, Tyutyin, Kulyomin, Anisimov, Tarasenko – Nikitin, Belov, Popov, Terescenko, Nikuskin

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovacevic, Kopitar, D. Rodman, Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic – Podlipnik, Pavlin, Razingar, M. Rodman, Urbas – Tavzelj, Pretnar, Music, Pance, Golicic

Játékvezetők: Jackson, Sindler.

A mai mérkőzésen Oroszország csapatából Jerjomenko kapuson kívül Viktor Tyihonov és Alexandre Szvitov marad ki, míg a szlovénok keretéből ezúttal Hocevar kapus, Miha Verlic és Anze Kuralt nem lép jégre biztosan.

Az összecsapás hamarosan kezdődik, a nézők már megtöltötték az arénát, a játékosok bemutatása zajlik éppen.

Az orosz válogatott a Dacjuk, Vojnov, Markov, Radulov, Kovalcsuk kezdő ötössel lép jégre Varlamovval a kapuban.

00:01

00:40
    Az egyik kérdése az összecsapásnak, hogy a szlovénoknak van-e bármi esélyük a mai napon, vagy az orosz csapat gálázni fog.

01:17
    Oroszország gólt szerzett!
    Gyors orosz korongszerzés után OVECSKIN kapta a pakkot a bal szélen, meghúzta, majd a harmadba érve hatalmas bombagólt szerzett. Máris vezet Oroszország! 1-0!

02:10
    Kristannak egy védést is be kellett már mutatnia, jobbról próbálkozott Tyeresenko, majd Tarasenko próbált ismételni, a szlovén kapus hártítani tudott.

03:25
    Robar révén most Szlovénia veszélyeztetett középről, ám Varlamov is bemutatott egy szép védést!

03:41
    A szlovénok vannak támadásban, a buli után azonban elhozzák az oroszok.

03:54
    Ismét egy szerzett korong után hosszú passz, MALKIN meglódult középen, rávezette a kapusra és gyönyörű gólt szerzett. Alig 4 perc alatt 2 gólt is szerzett a nagy esélyes. 2-0!

04:55
    Anisimov zavarta meg a szlovén támadót, aki emiatt lesre csúszott.

05:01
    Eddig nem borul fel a pálya, A szlovénok is támadgatnak. Jan Mursak most a kiállítás sorsára kerül magas bot miatt. Emberelőnyben az oroszok.

06:00
    Felálltak a hazaiak, de Ovecskin erős lövése után védett Kristan.

06:20
    Radulov ismételhetett közelről, de nem találta el rendesen a korongot, így az végül a kapus birtokába került.

06:45
    Kivágták a korongot a szlovénok, még van néhány másodperc a hátrányukból.

07:05
    Teljes létszámban Szlovénia.

07:40
    Kopitar kerülte meg a kaput és az eddigi legnagyobb szlovén helyzetben balról kapura próbálta tenni aránylag tisztán, de Varlamov jól zárta a szöget.

08:05
    Remek védés Kristantól, Alexander Popov szólózott középen, tüzelt, ám a kapus bravúrral védett.

08:45
    Eleddig közönségszórakoztató, remek játék, orosz fölénnyel, sok helyzettel és két góllal.

08:50
    A kereskedelmi szünet alatt ismét megmutatják a két csodálatos orosz találatot. Mindkétszer a kapu jobb oldalába kapta a gólt Kristan, először a felső sarokba, majd az alsóba.

08:55
    A buli után Nikulin azonnal tüzelt balról, Kristan magabiztosan hárította.

09:13
    Most nyomasztó fölényben az oroszok. Teresenko kapta volna a korongot Popovtól, aki már eleve nagy helyzetben adta be. Végül nem érte el, Teresenko pedig bezuhant a kapuba, most azt állítják helyre.

09:50
    Kis híján szépített Szlovénia! A kapu előtt alakult ki hatalmas kavarodás, nem lehetett tisztán látni a helyzetet, de két támadó is, köztük Kopitar próbálta a hálóba tuszkolni a pakkot, de valahogy végül a védők felszabadítottak!

11:00
    Többnyire Oroszország már a felezőnél igyekszik megzavarni a fehér mezes szlovén játékosokat, többnyire sikerrel. A piros mezes oroszok időnként az ellenfél harmadában is korongot tudnak szerezni.

11:50
    Ismét veszélyeztettek a hazaiak, Anisimov előtt adódott lehetőség a jobb oldalon, lőtt is, Tyutin pedig nem tudott ismételni középen, Kristan kaparintotta meg.

12:07
    A tegnap is már látott szokásos látványos jégtakarítás, a fekete ruhások ellepték a pályát és takarítják a jeget a rövid szünet alatt.

12:27
    Ügyesen vitték be a szlovénok a korongot az ellenfél harmadába, ám egy hazai védő belepiszkált, így pár centivel kicsúszott a vonalon.

13:25
    Rajzolni való orosz akció, ám az utolsó passzba hiba csúszott, Vojnov elszalasztotta a lövőhelyzetet, majd kiütik a fehérek a pakkot.

14:05
    Dacjuk középen került helyzetbe, tüzelt is, de Kristan a botjával hárított.

15:20
    Kovalcsuk a bal oldalon betört az ellenfél zónájába, balról lövésre szánta el magát, de egy védő remekül blokkolt, így a korong nem jutott el a kapuig.

15:57
    Kopitar két percre kiállítva a szlovénoktól fogás miatt.

15:57
    Az előbb még kb 20 mp-et támadhattak az oroszok hat mezőnyjátékossal, amikor már biztos volt a kiállítás és komoly helyzetbe is kerültek a kaputól jobbra közvetlen közelről lőhetett Malkin, de egy védő testtel bevetődve védte meg kapuját a góltól.

16:45
    Sjomin került helyzetbe középen emberelőnyben, de Kristanba lőtte a korongot. Egyenlő létszám mellett is orosz fölény, így kiállítás esetén még nehezebb helyzetben a szlovénok.

17:20
    Felállt Oroszország.

17:40
    Radulov passza nem jutott el Ovecskinhez, belepiszkált egy szlovén bot.

18:00
    Dacjuk bombázott kapura jobbról egészen éles szögből, Kristan bravúrral hárította az erős löketet.

18:40
    Kicsit levegőhöz jutnak a szlovénok, kiszabadultak a harmadból, orosz cserék is közben.

18:47
    Orosz kiállítás, Tyutin kénytelen leülni a padra a játék akadályozása miatt.

19:10
    Utolsó perc az első játékrészben.

20:00

Nyomasztó orosz fölény jellemezte a nyitó harmadot, 18 lövést eresztettek meg a házigazdák a szlovénok 4 próbálkozásával szemben. Az oroszok jól és tetszetősen is játszanak, két gólos előnyt is sikerült szerezniük 20 perc játék után. Vélhetően a meccset megnyerik, az arány kérdéses. Hazai közönség előtt elvárható lenne, hogy ne üljenek rá az eredményre. Eddig nem teszik, többször voltak 2-0 után is nagy helyzetben, hogy növeljék találataik számát.
    Tartsanak velünk továbbra is, egyelőre az eredmény 2-0 Oroszország javára!
    ----

Hamarosan kezdődik a második harmad.

Még több, mint 1,5 percig van egy áthúzódó orosz kiállítás, ezt ne feledjük.

20:01

20:30
    Távoli szlovén lövés balról, elkerülte a kaput pár centivel.

21:10
    Még emberelőnyben voltak a szlovénok, de középen a lövés előtti passz pontatlan lett, kicsúszott a harmadból a korong, kiegészültek a hazaiak.

21:43
    Szlovénia gólt szerzett!
    JEGLIC megszerezte Szlovénia fennállásának első olimpiai gólját! Középen kapott korongot, majd jobb kézzel a bal felsőbe bombázott egy csodálatos gólt! 2-1! Ezzel újra nyíltabb a mérkőzés!

22:30
    Egyelőre benne van az oroszokban az ütés, azóta nem találják a helyüket.

23:20
    Most már újra az oroszok támadásban, de az első harmad első perceihez képest a tűzijáték abbamaradt, lassabb, megfontoltabb támadásépítés, de jóval kevesebb lövés is egyelőre.

24:30
    Ismét szlovén lehetőség, tisztán lőhetett középről Kovacevic, de Varlamov testtel védte a kapuba tartó lövést. A korong lepattant, Nikitin pedig elsöpörte a kapuvas mellől az ütőjével.

26:27
    Többnyire mezőnyjáték folyik most, lövések és helyzetek nélkül. Egy leshelyzet után a reklámszünet és közben a jégtakarítás folyik

26:50
    Szlovénia szerezte meg a buli után, bevitte a hazai harmadba, de nem jutott lövéshez Mursak.

27:40
    Az első harmadban tapasztalt nagy hazai fölény elveszett, Szlovénia egyenrangú ellenfél ebben a játékrészben.

27:45
    Jemelin áll ki két percre a piros mezesektől. Nagy lehetőség Szlovénia előtt, hogy akár egyenlítsen is.

28:19
    Magas bot miatt volt a kiállítás, most pedig Kopitar vette át pontatlanul a pakkot, ami kicsúszott egy centivel a harmadból.

29:30
    Az emberelőny alatt a szlovénok beszorítják Oroszországot a saját harmadára, ám a piros mezesek jól védekeznek, nem hagynak lövőhelyzetet a fehéreknek.

30:00
    Kristannak jóval kevesebb a dolga ebben a 10 percben, egyelőre 3 lövés jött a kapujára, mindhármat hárította. Az első harmadban 18 lövést kellett hárítania, ebből 16-ot sikerrel tett.

30:10
    Most szakadozott a játék, sok az apró játékmegállás les, védés és kipattanó korong miatt.

30:24
    Razingar próbálkozott, ám egy védő botja útját állta a korongnak.

31:20
    Robar lőtt középről veszélyesen kapura nagy erővel, Varlamov bravúrral hárította. Lehet, hogy Oroszországot az esélyesség és a hazai közönsége terhe nyomja, de ebben a harmadban nem lehet rájuk ismerni egyelőre.

32:15
    Most a Malkin – Ovecskin féle sor a jégen.

32:40
    Dacjuk próbálta beadni balról középre, Malkin elől azonban egy szlovén védő kiütötte.

33:10
    Jeglic szólózott a bal oldalon, de nem sikerült végül kapura kotornia egy védő szorításában.

33:27
    Vojnov lövése jobbról nem jelentett gondot Kristannak. Ismét a jégtakarítóké a főszerep.

34:10
    Razingar jobbról leadott lövését sem koronázta siker, kicsit széles lett.

34:45
    Rodman kapott passzt középen óriási helyzetben, ám közeli próbálkozását Varlamov bravúrral hárította! Már a sokadik szlovén egyenlítési lehetőség maradt ki!

35:24
    Radulov már a másik oldalon került nagy helyzetbe, lövését közelről hárította Kristan, majd kisebb bunyóba keveredett Kovaceviccsel, de végül nem lett kiállítás.

36:10
    Ismét jóval többet tesz a gólszerzésért Oroszország, ám a védelmük sokszor kinyílik, a szlovén kontrák pedig életveszélyesek.

36:20
    A gólszerző Jeglic kénytelen kiállni 2 percre gáncsolás miatt. Orosz emberelőny következik.

36:32
    Medvedev passza után Malkin lőtt a kék vonal közeléből középről, Kristan ezt a lövést is kivédte!

37:20
    Malkin visszapasszából Ovecskin tette volna kapura középről közelről, de egy védő lelopta a korongot az orosz botjáról.

37:48
    A mérkőzés első kihasznált emberelőnye. Malkin passzolt vissza a kapu mögül, középen KOVALCSUK kapta, majd nagy erővel bombázta a felső sarokba. 3-1 az oroszoknak!

38:15
    Ez nyilván kicsit megtöri a szlovénok hitét, akik láthatóan elhitték, hogy van keresnivalójuk ezen a mérkőzésen és a meccs még mindig nem dőlt el!

38:45
    Egyértelműen érezhető volt az utóbbi percekben, hogy Oroszország mindenképpen megpróbál újabb gólt szerezni.

38:50
    Középen megszökött JEGLIC, megkapta a passzt balról, majd kb 4 méterről egy újabb csodálatos gólt ragasztott az orosz kapuba! Micsoda válasz azonnal! 3-2!

39:25
    Ezzel az újabb vendég góllal ismét teljesen nyílt lesz a találkozó, az utolsó harmadra marad a döntés, az egy gólos előny a hokiban szinte semmi.

39:46
    Malkin próbálkozott középről távolról, Kristan biztosan fogta a löketet.

39:55
    Kristan óriási bravúrral védte Ovecskin közeli lövését Szjomin passzát követően középről!

40:00

Szlovénia harmadot tudott nyerni Oroszország ellen és teljesen nyílt maradt az összecsapás még. Az első harmadban tapasztalt orosz fölény elillant, a szlovénok teljesen egyenrangú ellenfelek jelen állás szerint, nem látszik a világranglista 1. és 18. közti különbség a jégen.
    Egyelőre tehát Oroszország – Szlovénia 2 harmad után 3-2!
    Tartsanak velünk a záró játékrészre is!
    ----

A csapatok készen állnak a záró harmadra.

40:01

40:30
    Meglepetést okoz-e Szlovénia, vagy Oroszország végül felőrli ellenfelét? Mursak került helyzetbe, tüzelt is balról, Varlamov védte a lövést.

41:40
    Eddig többnyire szlovén ütőkön vándorol a korong.

42:00
    Kontráztak a piros mezesek, balról tüzelt nagy erővel Tarasenko, Kristan a botjával hárított.

43:20
    Szenvednek az oroszok, pedig papírforma alapján ez lenne az olimpián a legkönnyebb mérkőzésük. Szlovénia erőn felül teljesít, az oroszok pedig nem nagyon találják a fogást. Az egy gól előny nagyon bizonytalan.

43:59
    Videóbíróra van szükség. Gólt lőttek az oroszok, de pont közben mozdult el a kapu. Kérdés, melyik történt előbb. Úgy tűnt, hogy szabályos a gól Nikuskintól.

43:59
    NIKUSKIN közelről talált be középről, ezzel 4-2-re alakítja az állást, a videóbíró is megerősítette, hogy a találat szabályos.

45:30
    Ezúttal Malkin bombázott kapura balról, Kristan bravúrral védett. Egy újabb orosz gól végleg eldöntené az összecsapást, de talán még a szlovénokban is maradt tartalék.

47:00
    Urbas kétszer is szépíthetett volna, közelről próbálkozott, de Varlamov jól zárta a szöget és mindkét lövés elakadt a testében.

47:40
    Nikitin bombázott kapura jobbról, majd pár másodperc múlva újabb lövést védett a kapus.

47:53
    BELOV korcsolyázott a harmadon belülre, a kék vonal közeléből kissé balról óriási bombát eresztett meg, ami a felső sarokba vágódott védhetetlenül. Úgy tűnik, most dőlt el az összecsapás a házigazdák javára.

48:44
    A jégtakarító fiatalok is megnyugodva takaríthatják a pályát, 5-2 arányban vezet, elhúzott Oroszország, ezt normális esetben már nem lehet behozni. Úgy tűnik, tényleg felőrölték a szlovénok ellenállását.

49:15
    A szlovénok becsületére legyen mondva, nem adják fel, az imént is lőni próbált Kovacevic, ám egy védő blokkolta.

50:19
    Marcel Rodman gyűjti be a pakkot a saját kapuja mögött, majd elveszítik, Ovecskin szökött meg a bal oldalon, komoly lövésre szánta el magát, Kristan hárított. Belov ismételt, ezt is fogta a kapus.

50:35
    Úgy tűnik, a szlovénok ellen senki nem mehet biztosra, még most is veszélyes támadásokat vezetnek, a többi csapatnak komoly fejtörést okozhat az olimpiai újonc.

51:45
    Nikitin lőtt távolról középről, a védők erdejében elakadt a korong.

52:34
    Orosz kiállítás következik, Anisimov kénytelen leülni 2 percre gáncsolás miatt.

52:45
    Folytatódik a játék a kereskedelmi szünetet követően. Támad Szlovénia.

53:40
    Kovacevic tüzelt balról, majd Mursak ismételt, mindkét próbálkozás elhalt Varlamovban, szépen védett!

54:38
    Gregorc került tiszta lövőhelyzetbe középen, Varlamov kivédte, közben mellette Ticar mászott fel egy védőre, aki kissé átdobta őt a vállán és egy ideig fejjel lefelé érkezett a jég felé, érdekes látvány volt!

55:00
    Lepergett közben a kiállítás, öt az öt ellen támadhatnak a csapatok.

55:25
    A szlovénok mezválasztása nem a legszerencsésebb, ugyanis a fehér alapon rikító sárgás-zöldes világos szám távolról csak nagyon nehezen látható. Mozgás közben kimondottan alig kivehető, alaposan megnehezítve a nézők és közvetítők dolgát.

56:05
    Az utolsó négy percbe léptünk. Továbbra is többnyire Szlovénia támad, az ötödik gól óta az oroszok visszább vettek jócskán, bár előtte sem volt jellemző, hogy felbillenne a pálya.

56:50
    Jeglic lőtt balról kapura, pár centit tévedett, mellé ment.

57:25
    Ticar tüzelt jobbról, erős lövését Varlamov a kesztyűjével hárította. Minden elismerés a szlovénoké ezen a mérkőzésen, hogy még most is folyamatosan támadnak.

58:10
    Az utolsó két percben vagyunk, a mérkőzés nagyjából matematikailag is eldőlt, most éppen Nikuskin lőtt kapura középről, Kristan is bemutatott egy szép védést.

58:56
    Az oroszok próbálják tartani a korongot és ritmusváltással gyorsan betörni a harmadba, de a szlovénok most jól védekeznek.

59:30
    Az utolsó perc pereg, Malkin tartja középtájon a korongot, adogatnak a hazaiak.

60:00

Végül tehát az esélyeknek megfelelően, bár a vártnál jóval nehezebben, de megszerezte a győzelmet Oroszország csapata.
    Csodálatosan szép gólokat láthattunk mindkét részről, összesen hetet. A közönség nem bánta meg, aki erre a meccsre váltott jegyet. Az utolsó harmadban is volt még nyolc, illetve hat kapura lövés.
    Teljesen megérdemelten zsebelte be a győzelmet a házigazda orosz válogatott, ám minden dicséret megilleti Szlovéniát is, fennállásuk első olimpia mérkőzésen remekül helyt álltak a jóval esélyesebb, ráadásul házigazda oroszok ellen. Két gólt is szereztek és bizony nagyjából 50 percig kimondottan izgalmassá tették az összecsapást, megszerezték első, illetve második olimpiai góljukat is.
    Végül a harmadik harmadban két gyors rövidzárlat eldöntötte a találkozót, de a szlovénok akkor sem törtek meg és továbbra is akadtak lehetőségeik.
    Az orosz válogatottnak jócskán fel kell javulnia, mert így egy svéd, kanadai, amerikai, finn csapat ellen nem fognak tudni győzni.
    De ma ez is elég volt a győzelemhez.
    A végeredmény tehát Oroszország – Szlovénia: 5-2!
    ---- (15:46:32)

Gólok és gólpasszok: 2. Ovechkin (Malkin, Sjomin), 4. Malkin (Ovechkin, Medvedev), 38. Kovalchuk (Malkin), 44. Nikuskin (Tarasenko), 48. Belov (Nikitin, Tarasenko) – 22. Jeglic (Robar), 39. Jeglic (Sabolic)

Játékvezetők: Jackson, Sindler