Finnország – Ausztria 8:4 (vége) | Oroszország – Szlovénia 5:2 (vége) | Szlovákia – USA 1:7 (vége)

Oroszország gólt szerzett!
    BELOV korcsolyázott a harmadon belülre, a kék vonal közeléből kissé balról óriási bombát eresztett meg, ami a felső sarokba vágódott védhetetlenül. Úgy tűnik, most dőlt el az összecsapás a házigazdák javára.

43:59
    NIKUSKIN közelről talált be középről, ezzel 4-2-re alakítja az állást, a videóbíró is megerősítette, hogy a találat szabályos.

38:50
    Szlovénia gólt szerzett!
    Középen megszökött JEGLIC, megkapta a passzt balról, majd kb 4 méterről egy újabb csodálatos gólt ragasztott az orosz kapuba! Micsoda válasz azonnal! 3-2!

37:48
    A mérkőzés első kihasznált emberelőnye. Malkin passzolt vissza a kapu mögül, középen KOVALCSUK kapta, majd nagy erővel bombázta a felső sarokba. 3-1 az oroszoknak!

21:43
    JEGLIC megszerezte Szlovénia fennállásának első olimpiai gólját! Középen kapott korongot, majd jobb kézzel a bal felsőbe bombázott egy csodálatos gólt! 2-1! Ezzel újra nyíltabb a mérkőzés!

03:54
    Ismét egy szerzett korong után hosszú passz, MALKIN meglódult középen, rávezette a kapusra és gyönyörű gólt szerzett. Alig 4 perc alatt 2 gólt is szerzett a nagy esélyes. 2-0!

01:17
    Gyors orosz korongszerzés után OVECSKIN kapta a pakkot a bal szélen, meghúzta, majd a harmadba érve hatalmas bombagólt szerzett. Máris vezet Oroszország! 1-0!

Gólok és gólpasszok: 2. Ovechkin (Malkin, Sjomin), 4. Malkin (Ovechkin, Medvedev), 38. Kovalchuk (Malkin), 44. Nikuskin (Tarasenko), 48. Belov (Nikitin, Tarasenko) – 22. Jeglic (Robar), 39. Jeglic (Sabolic)

Oroszország: Varlamov (Bobrovski) – Vojnov, Markov, Datsyuk, Radulov, Kovalchuk – Jemelin, Medvedev, Oveckin, Malkin, Sjomin – Nikulin, Tyutyin, Kulyomin, Anisimov, Tarasenko – Nikitin, Belov, Popov, Terescenko, Nikuskin
    Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovacevic, Kopitar, D. Rodman, Mursak – Gregorc, Robar, Jeglic, Ticar, Sabolic – Podlipnik, Pavlin, Razingar, M. Rodman, Urbas – Tavzelj, Pretnar, Music, Pance, Golicic

Játékvezetők: Jackson, Sindler