Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 4:0 (vége) | Bayern München – SC Freiburg 4:0 (vége) | Werder Bremen – Borussia M'gladbach 1:1 (vége)
1899 Hoffenheim – VfB Stuttgart 4:1 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – Hamburger SV 4:2 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Schalke 04 1:2 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
4:1 (1:0)
VfB Stuttgart
szombat 15.02.2014, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A német Bundesliga 21. fordulójában többek között a Hoffenheim fogadja a VfB Stuttgartot.

A mérkőzés esélyese egyértelműen a Hoffenheim, a Stuttgart a legutóbbi öt fordulóban egyetlen pontot sem tudott gyűjteni, ennek köszönhetően visszaestek a 14. helyre, s mindössze két pont választja el őket a kiesőzónától.

A Hoffenheim a 11. helyen áll, érzésem szerint nekik nem kell aggódniuk a kiesés miatt, hiszen elég stabil helyük van a középmezőnyben, és kifejezetten gólerősnek csapatnak számítanak, hiszen a negyedik legtöbb gólt lőtték eddig a bajnokságban.

Markus Gisdol, a hazaiak vezetőedzője két játékosára, név szerint Vukcevicre, Theskerre nem számíthat sérülés miatt, valamit Rudyra sem, eltiltás miatt.

A vendég tréner, Thomas Schneider két játékosát lesz kénytelen nélkülözni, Ibisevic eltiltás miatt, Gentner pedig sérülés miatt nem játszhat ma.

Egy gólokban gazdag, szoros találkozóra lehet számítani, a papírforma szerint a Hoffenheim otthon kell hogy tartsa a három pontot, de egyszer meg kell szakadnia a Stuttgart rossz szériájának is, kérdés hogy ez ma történik meg, vagy még várni kell rá.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Süle, Johnson – Polanski, Salihovic – Volland, Firmino, Herling – Schipplock
    Cserék: Elyounoussi, Grahl, Hamad, Modeste, Strobl, Toljan, Vestergaard.

VfB Stuttgart: Ulreich – Rüdiger, Niedermeier, Schwaab, Boka – Harnik, Khedira, Leitner, Traore – Abdellaoue, Werner.
    Cserék: Cacau, Haggui,Kirschbaum, Maxim, Rausch, Sakai, Yalcin.

Játékvezető: Bastian Dankert.

1

2
    Johnson nevéhez fűződik a mérkőzés első kapura lövése, de elakadt a labda egy vendég lábban.

2
    Salihovic buktatta Harnikot, jó helyen kap szabadrúgást a Stuttgart.

3
    Rüdiger tűzte kapura a szabadrúgást, de nem tlálta el a kaput.

5
    Beck távoli lövését védi szögletre Ulriech! Sarokrúgással jöhet a Hoffenheim.

6
    Salihovic maradt lesen a szöglet után, szabadrúgás kifelé.

7
    Gyorsan fordult a Stuttgart, Harniknak sikerült elszakadnia védőjétől, a lövése viszont pontatlan volt, nem találta el a kaput.

9
    Schipplock esik nagyot, a jobb szélről jöhetnek szabadrúgással a hazaiak.

9
    Szöglet az akció vége, Rüdigerről ment ki a labda.

10
    Veszélytelen volt a hazai szöglet, de már újra a hazaiaknál a labda.

11
    Jóval aktívabb az első tíz percben a Hoffenheim.

12
    A Hoffenheim gólt szerzett!

Firmino középre belőtt labdája nem éppen úgy jött ki Ulreichről ahogy kellett volna, így büntetőpontnál álló SVEN SCHIPPLOCK óriási helyzetben találta magát, és jobb lábbal értékesítette a ziccert!

14
    Werner vette célba a bal alsót a tizenhatos széléről, de Casteels kapus észnél volt, és menteni tudott.

15
    Érezhetően felélénkült a Stuttgart támadójátéka a bekapott gól óta.

16
    A bal szélen indul most a vendégek támadása.

17
    A beadás pontatlan, kifejelik a hazaiak a tizenhatosról.

18
    A Hoffenheim viszont nem tud helyzetig jutni, Volland maradt lesen.

19
    Schipplockot látta ezúttal lesen a játékvezető, hozzáteszem tévesen.

22
    A bekapott gól ugyan felpezsdítette kicsit a vendégek játékát, de most ismét kezd ellaposodni a Stuttgart.

25
    Leitner buktatta Becket, lekésett egy ütemmel, övé a mérkőzés első sárgája.

29
    Herdling buktatta Khedirát a tizenhatos előterében, jó helyről végezhet el szabadrúgást a Stuttgart.

30
    Veszélytelen a vendégek szabadrúgása, fordulhat a Hoffenheim!

31
    Firmino passza után Volland tüzelt a tizenhatoson kivülről, de nem találta el Ulreich kapuját.

33
    Leitner eresztett el egy lövést a tizenhatos széléről három védő gyűrűjéből, de még ilyen kiszorított helyzetből is, centikkel hibázta csak el Casteels kapuját!

37
    Jó ideje a Stuttgart járatja már a labdát, de a tizenhatost eddig nem tudták megközelíteni a vendégek.

38
    Most viszont kapnak egy szabadrúgást a jobb szélen, közvetlenül a partvonal mellett.

38
    Gyenge a szabadrúgás, újabb beadás érkezhet viszont a másik oldalról.

39
    Ezúttal sem jut el a labda középre.

39
    Gyorsan fordult a Hoffenheim, de a tizenhatos előtt becsúszott egy hiba a hazaiak játékába, így már újra a Stuttgart támadhat.

40
    Öt perc van hátra az első játékrészből, egyelőre magabiztosan őrzi egy gólos előnyét a Hoffenheim.

41
    KAPUFA! Salihovic eresztett el egy lövést legalább 25 méterről, Ulreich kapus hiába vetődött, nem érte el a labdát, de a kapufa megmentette a vendég kaput!

45
    Beléptünk az első félidő utolsó percébe, hátul járatja a labdát a Stuttgart.

45

Gyorsan, mindössze 12 perc alatt megszerezte a vezetést a Hoffenheim az első félidőben, s azóta is magabiztosan őrzi előnyét. A vendégek a gól után néhány percig tudtak csak nyomást helyezni a hazai kapura, de ez a nyomás pár perc alatt semmivé foszlott, s újra a Hoffenheim irányította a mérkőzést. A második játékrészben nagyon fel kéne pörögnie a Stuttgartnak a pontszerzéshez, amennyiben nem tudnak változtatni a játékukon szinte biztos, hogy zsinórban hatodik vereségüket könyvelhetik el ma.

46

46
    A Hoffenheim kezdte a második játékrészt, de gyorsan megszerezte a labdát a Stuttgart, és már támadásba is lendültek.

46
    Helyzetig azonban nem jutnak el elsőre, most kezdhetik elölről az akciót.

48
    Másodszorra sem tudnak veszélyeztetni, kirúgás a vége.

49

Rögtön a második félidő elején két gólosra növeli előnyét a Hoffenheim! KEVIN VOLLAND indult a tizenhatos előteréből Salihovic passzát követően ellépett védőjétől, majd jobb lábbal kilőtte a jobb alsót! Ulriechnek esélye sem volt védeni, 2:0!

51
    Khedira buktatta Rüdigert csúnyán, így most ő is besárgul.

52
    Kezdenek elszabadulni az indulatok a pályán.

53
    Polanski szólalkozott össze Harnikkal utóbbi szabálytalansága után, a játékvezető mindkettőjüket sárga lappal jutalmazta.

54
    Johnsonnak köszönhetően sarokrúgással jöhet a Stuttgart.

54
    Nem veszélyes a vendég szöglet, fordulhat a Hoffenheim.

55
    Kis szerencsével már három gólos előnye is lehetne a Hoffenheimnek, azonban számukra kedvezőtlenül pattant meg középen a labda a kontra végén, így már a Stuttgart támadhat.

55
    Újabb vendég szöglet következhet.

56
    Salihovic esett el a tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé az ítélet.

57
    Harnik szabálytalanságát követően a tizenhatos előteréből végezhet el szabadrúgást a Hoffenheim.

58
    Az utóbbi percekben sokat szabálytalankodó, és sárgát is begyűjtő Harnikot váltja Cacau.

58
    Veszélytelen volt a szabadrúgás, jóval elkerülte a vendég kaput.

59
    A bal szélen indul meg a Stuttgart, ebből akár még lehet is valami.

59
    De nem lett, simán kipattant a labda egy védőről az ötösnél, ráadásul szabadrúgást ítél kifelé a játékvezető.

60
    Polanski ütközött a frissen beállt Cacauval, és lent maradt a földön.

60
    Cacau megkapja a sárgáját az incidensért, szabadrúgással jöhet a Hoffenheim.

62
    Cserél a Hoffenheim is, Strobl váltja Herdlinget.

63
    Johnson volt ismét jó helyen, szöglettel jöhet a Stuttgart.

63
    Gyors kis szöglettel próbálkoztak a vendégek, majdnem meg is lepték a Hoffenheimet, de a labda a beadást követően úgy pattant meg az ötösnél, hogy egyik támadó sem tudott beleérni.

64
    Gyorsan kontrázott a Hoffenheim a szöglet után, egy az egybe vihette kapura a labdát az egyik hazai játékos, de Ulreich kapus jól jött ki, és nem tudta elvinni mellette a labdát a támadó játékos.

66
    Újabb csere vendég oldalon, Maxim be, Khedira le.

66

Azt hiszem ezzel eldőlt a mérkőzés, teljesen szétesett a Stuttgart védelme, Firmino kitette a labdát SVEN SHIPPLOCCKNAK, aki a tizenhatos széléről remek mozdulattal emelte be a labdát a jobb alsó sarokba! 3:0!

68
    Niedermeier passza után Cacau tüzelt a tizenhatos széléről, de nem találta el a kaput.

71
    A kétgólos Shipplock lépett rá a labdára a tizenhatoson belül, majd nagyot esett, a játékvezető úgy vélte hogy műesés történt, és felmutatta a sárgát a Hoffenheim játékosának.

73
    Cserélt a Hofenheim, az imént besárgult kétgólos Shipplockot váltja Modeste.

74
    Teljesen szétesett a Stuttgart, nagyon sokat hibáznak, s az utóbbi percekben gyakorlatilag csak a Hoffenheim vezetett támadást.

75
    Sven Ulriech, a Stuttgart kapusa is megkapja sárgáját.

76
    Abdellaoue harcol ki egy szabadrúgást a vendégeknek a tizenhatos előterében.

77
    Nem volt rossz! Rüdiger fejelte kapura a középre ívelt labdát, s nem sokkal hibázta el a kaput erős fejesével!

77
    Volland is besárgul, nem spórol a lapokkal a játékvezető.

78
    A Stuttgart gólt szerzett!

Szépít a Stuttgart! Maxim szögletére ANTONIO RÜDIGER érkezett Casteels kapust megelőzve, és a kapuba fejelt! 3:1!

79
    Leitner kapja meg második sárgáját, amiért Sülét buktatta, mehet zuhanyozni!

83
    Modeste szerzi meg a hazaiak negyedik gólját, de les miatt – jogosan – érvényteleníti a találatot a játékvezető.

84
    Utolsó cseréjét is kihasználja a Stuttgart, Yalcin váltja Wernert.

84
    A gól előtt Modeste telibelőtte Ulreich kapus fejét, most vérzik a vendég hálóőr orra.

84
    Schwaab próbálta Abdellaoue kiugratni, de utóbbi lesen volt. Szabadrúgás kifelé a Hoffenheim javára.

87
    A Hoffenheim is kihasználja utolsó cserelehetőségét, Hamad váltja Salihovicot.

88
    Boka védekezett jól a jobb szélen, szöglettel jöhet a Hoffenheim.

89
    Gyenge kísérlet volt, már a Stuttgartnál a labda.

90
    Modeste indult meg középen a labdával, két védőt lefutva felvitte az alapvonalig a labdát majd éles szögből lőtt, szöglet a vége!

90+1
    Két perc a ráadás.

90+1
    Nem jöttek fel túl sokan hazai oldalról a szöglethez, ennek megfelelően el is vesztette a labdát a Hoffenheim.

90+2
    Modeste lábát húzta el egy védő a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig rögtön büntetőt ítél a Hoffenheim javára!

90+2

ROBERTO FIRMINO gond nélkül kilőtte a bal fölső sarkot, s ezzel beállította a mérkőzés végeredményét: 4:1!

Különösebb megerőltetés nélkül, jó játékkal a papírformának megfelelően otthon tartja a három pontot a Hoffenheim, s ezzel fellépnek a tizedik helyre, míg a Stuttgart egyre nehezebb helyzetben van, egyre közelebb a kiesőzónához. A vendégeknek egyértelműen változásra van szükségük, ha így folytatják szinte biztosan búcsúzni fognak idén a Bundesligától. (17:25:40)

Dávid Kiss

Gólok: 12. Schipplock, 49. Volland, 66. Shipplock, 90+2. Firmino (bünt.) – 78. Rüdiger

Lapok:   53. Polanski (HOF), 71. Shipplock (HOF) – 25. Leitner (STU), 51. Khedira (STU), 53. Harnik (STU), 60. Cacau (STU), 75. Ulriech (STU)   79. Leitner (STU)

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Süle, Johnson – Polanski, Salihovic(87. Hamad) – Volland, Firmino, Herdling(62. Strobl) – Schipplock(73. Modeste)

VfB Stuttgart: Ulreich – Rüdiger, Niedermeier, Schwaab, Boka – Harnik(58. Cacau), Khedira(66. Maxim), Leitner, Traore – Abdellaoue, Werner(84. Yalcin).

Játékvezetők: Bastian Dankert