HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 0:3 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 9:2 (vége) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 5:3 (vége)
HSC Csíkszereda
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 16.02.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műlyégpálya • MOL Liga

A mérkőzést megérdemelten nyerte meg a Miskolc, a két csapatnak nagyjából azonos számú lehetősége adódott, de a vendégek jobban ki tudták használni ezeket. A HSC-nek nem sikerült hozni a pénteki Dunaújváros ellen mutatott játékot, de úgy is fogalmazhatunk, hogy a Miskolc nagyobb játékerőt képviselt ma este, ezzel pedig nagy lépést tettek a playoff helyezés felé. Köszönöm a megtisztelő figyelmet! (20:35:39)

60:00

59:00
    Elérkeztünk a mérkőzés utolsó percéhez, eldőlt az összecsapás.

58:42
    deBruyn lő a kék vonalról, Kozuch ha nehezen is de védeni tud.

57:23
    Vendég időkérés.

57:23
    Tilos felszabadítás. (Miskolci JJSE)

55:40
    A Csíkszeredaiak felállnak az emberelőnyben, de Gyenes a mai nap élő falat képez a kapu előtt.

55:00
    Kiállítás a Miskolcnál. Tóth kap 2 percet magas bottal való játékért.

54:51
    Lecsillapodtak a kedélyek a pályán a hazaiak nem nagyon tudnak akciókat kialakítani a vendégeknek pedig tökéletesen megfelel a jelenlegi állás.

53:40
    Papp közeli próbálkozását blokkolja bravúrosan Boyle.

51:57
    Bíró lapos lövését Gyenes oldalra tolja ki a mamuttal.

50:59

49:55
    Ölander lő távolról laposan, a kipattanó majdnem jó Moldovánnak, de rosszúl találja el.

49:23
    Papp kósza próbálkozását könnyedén fogja Gyenes.

48:50
    A Miskolc magabiztosan tartja a korongot, a hazaiak alig tudják felvinni a korongot, innen már nagy bravúr lenne visszajönni.

47:38
    Tilos felszabadítás. (HSC Csíkszerda)

46:28
    Boyle lőtt keményen a felső sarok irányába, Kozuch védeni tudott.

45:50
    Tilos felszabadítás. (HSC Csíkszereda)

44:12
    Gólt szerzett a Miskolc csapata! deBruyn fordult be a bal oldalon majd kilőtte a hosszú felső sarkat.

43:58
    Knox kerül nagy helyzetbe egy lecsorgó korongot lőhet közelről, Kozuch véd nagyot, ki sem pattan róla.

43:10
    Vojtko lő laposan, Kozuch kiüti a mezőnybe.

41:51
    Roczanov fordul be hátulról, Kozuchban megakad a korong.

40:40
    Hruby lő keményen, Gyenes véd, majd meg is tudja játszani a pakkot.

40:01

A második harmadban valamivel több lehetősége volt a hazai csapatnak, azonban így sem jött össze a gólszerzés. Mivel ezen a mérkőzésen csak a győzelem elfogadható számukra, ezért kockáztatniuk kell majd. Izgalmas utolsó harmadnak nézünk elébe, tartsanak velünk továbbra is.

40:00

40:00
    Kiállítás a HSC-nél. Mihály kap 2 percet magas bottal való játékért.

39:58
    Hruby lövése megpattan, Gyenes így is védeni tud.

39:03
    Kiállítás a Miskolcnál. Láda kap 2 percet bottal akasztásért, plusz 10 perc fegyelmi büntetést.

39:00
    A hazaiak védelme nem igazán volt a helyzet magaslatán az emberhátrányban, de megúszták kapott gól nélkül.

37:49
    Az emberelőny során a Miskolc háromszor is próbálkozott közelről, Kozuch védeni tudott.

37:00
    Kiállítás a hazaiaknál. Curilla kap 2 percet bottal akasztásért.

36:45
    A Miskolc tartja hosszabb ideig a korongot a HSC harmadában.

35:54
    Ölander mehet egyedül Gyenes ellen, megpróbálja elfektetni, nem sikerül, a kapusnál marad a játékszer.

34:55
    Becze közeli próbálkozása emberelőnyben fölé megy.

32:17
    Kiállítás a Miskolcnál. Popovics kap két percet bottal akasztásért.

31:47
    Gyenes tolja ki oldalra Novák távoli kísérletét.

30:15
    A HSC tartani tudja a korongot az ellenfél harmadában, kísérleteik azonban pontatlanok.

28:58
    Curilla lő éles szögből, a kipattanót viszont nem sikerül bekotorni.

28:07
    Boyle tud lőni laposan emberhátrányos helyzetben, Kozuchról kijön majd a hazaiak tisztázni tudnak.

26:48
    Kiállítás a Miskolc csapatánál. Láda kap 2 percet könyökhasználatért.

26:44
    Molnár lő laposan, a korong Gyenes lábai között akad meg.

25:50
    Novák lövését blokkolja Boyle.

24:35
    Ölander ment nagyot, egy lapos passzt állít meg ami helyzetbe hozta volna a Miskolc játékosát.

23:37
    Góga lő laposan, a korong majdnem becsapja Gyenest, kicsivel szállt mellé.

23:27
    Curilla lő éles szögből, Gyenes könnyedén tud védeni.

21:55
    Fliszár kerül ziccerbe, Kozuch mellett laposan ellövi, nem sokkal ment mellé.

20:40
    Góga ereszt el egy gyenge lövést emberelőnyben. Fölé ment.

20:01

Az első harmadot sajnos inkább durvaságok jellemezték, kevés hokit láthattak a nézők. A két csapatnak nagyjából ugyanannyi helyzete volt, viszont a vendégek pontosabbak voltak a befejezéseknél és kiépítettek maguknak egy kétgólos előnyt, ezzel pedig jókora lépést tettek a győzelem fele. A mérkőzés azonban még korántsem dőlt el. Maradjanak velünk, hamarosan következik a második harmad.

20:00

19:12
    Kiállítás a Miskolcnál. deBruyn kap 2 percet gáncsolásért.

18:48
    A csíkszeredaiak az utóbbi időszakban nagyon nehezen építik fel a támadásaikat.

18:10

17:40
    A Miskolc gyakran a korong leszorításával próbál időt húzni.

16:45
    Sajnos sokkal gyakoribb a durvaság mint a folyamatos játék. A bírónak nehéz lesz kézben tartani a meccset.

15:03
    A nézőknek nem igazán tetszett a bíró előző ítélete, jogtalannak tartják a büntetőlövést.

14:23
    Gólt szerzett a Miskolc csapata! Knox értékesíteni tudja a büntetőlövést, elfekteti Kozuchot majd fonákkal beteszi a kapuba.

14;23
    Büntetőlövéshez jut a Miskolc, Knoxot akasztották el!

14:04
    Novák lövését blokkolja deBruyn.

13:20
    A Miskolc sokáig a hazaiak harmadában tudja tartani a korongot, veszélyes helyzet nem alakult ki.

11:53
    Ölander lő, a kiapattanót Bírónak nem sikerül lekezelni.

10:47
    Hruby egyedül felhozza, majd a kék vonalról nagy erővel ellövi, Gyenes véd szépen a kesztyűvel.

10:14
    Roczanov próbálkozik közelről fonákkal, Kozuch kesztyűjében landol a korong.

10:01
    A Miskolc egy jó kontrát indít, Kozuchnak sikerül védenie.

09:49
    Becze is próbálozik egy távoli lövéssel, Gyenes védeni tud a lepkéssel.

08:44
    Keményen tüzelnek a hazaiak, Hruby, majd Kulha kétszer is elereszt egy-egy veszélyes lövést.

07:55
    Kiállítás a Miskolcnál. Roczanov kap 2 percet bottal akasztásért.

07:48
    Dubek lő közelről fonákkal, Kozuch lábai közt marad a korong.

07:17
    Forrnak a indulatok a mérkőzésen, rengeteg a kemény ütközés.

06:01
    Boyle blokkolja Novák lövését.

05:17
    Hruby lő távolról, nagyot véd Gyenes.

03:59
    Kiállítás a Miskolcnál. Hegyi, kap 2 percet bottal akasztásért.

02:44
    Gólt szerzett a Miskolc csapata, kihasználták az emberelőnyt a vendégek. deBruyn távoli lövése talált utat Kozuch kapujába.

01:04
    Kiállítás a HSC-nél, Moldován kap 2 percet testre ütésért.

00:01
    A hazaiak hozzák el az első bulit.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Góga, Hruby, Novák, Curilla, Kulha – Flinta, Papp, Bíró T., Szőcs, Moldován, – Ölander, Bors, Becze, Mihály E., Molnár Z., – Péter, Bíro O., Gecse, Farkas, Salló

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, deBruyn, Knox, Fliszár, Rafaj – Durco, Vojtko, Metcalfe, Roczanov, Dubek – Láda B., Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai R., Ritó, Miskolczi, Faith.

Játékvezetők: Rudolf Lauff, Martin Jobbagy, Redai Botond

Ma este újabb fontos mérkőzést fog vívni a HSC Csíkszereda. Mindkét fél számára téttel bíró meccs fog következni, mivel egy esetleges hazai győzelem esetén a csíkszeredai csapat letaszítaná a harmadik helyről a Miskolcot, mivel a két csapat között mindössze két pont a különbség jelenleg. A csapatok jó formát mutatva készülhettek erre az összecsapásra, hiszen a HSC magabiztos 3-0-ás győzelemmel gyűrte le a Dunaújvárost, míg a Jegesmedvéd szintén három góllal nyertek Brassóban, ott 4-1 lett az eredmény a vendégek javára. A két csapat legutóbbi mérkőzését a csíki csapat nyerte 3-1-re, ezt a mérkőzést Miskolcon rendezték. A legutóbbi csíkszeredai találkozóján a két csapatnak szintén ugyanilyen eredményt hozott, viszont akkor a Miskolc hullámvölgyben volt, amiből úgy tűnik, hogy lassan kezd kijönni, legalábbis a brassói mérkőzés erre utalt. Nagyon izgalmas és szoros mérkőzésre van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 3. deBruyn (Dubek), 15. Knox, 45. deBruyn (Faith, Roczanov)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, deBruyn, Knox, Fliszár, Rafaj – Durco, Vojtko, Metcalfe, Roczanov, Dubek – Láda B., Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai R., Ritó, Miskolczi, Faith