Ausztria – Norvégia 3:1 (vége) | Oroszország – Szlovákia 1:0 (1:0 szétlövés után) | Szlovénia – USA 1:5 (vége)
Finnország – Kanada 1:2 (hosszabbítás vége)

Nézőszám: 6882. (11:37:32)

Egy remek mérkőzést játszott a két gárda. Igazán élvezetes támadó hokit játszottak a fiúk, sok helyzettel. Az osztrákok voltak sikeresebbek, főleg Michael Grabner mutatkozott be ismét, mint egy nagyon gól erős csatár, és újabb két góllal mát ötre növelte találatai számát, így jelenleg a torna legjobb gólszerzője. Ausztria végzett a csoport harmadik helyén teljesen megérdemelten megszerezték az olimpiai tornán az első győzelmüket, ami remek teljesítmény. A norvégok csalódást okoztak a szurkolóiknak, mert többet vártak a csapattól.

60:00

59:30
    Lehozzák a norvégok a kapust, nyomás alakul ki az osztrák kapu előtt, de már nincs idő a szépítő gólra sem.

58:23
    Ausztria gólt szerzett!
    MICHAEL GRABNER egyedül vezethette a korongot Haugen kapujára, megcsinálta a lövő cselt, majd elfektette Haugent és az üresbe lőtte az osztrákok harmadik, és győztes gólját.
    Gólpassz: Daniel Welser.

58:01
    Zuccarello lövése pattant le, az osztrákoknál a korong. Közben elkezdődött a harmad utolsó két perce.

57:26
    Trygg volt gyorsabb a korongnál, így norvég les alakult ki.

57:04
    A nézőtéren a korong, buli a norvégok kék vonala előtt.

56:49
    Szép korong bevitel az osztrák harmadba, de egy csúnya korong kezelési hibából indulhatnak az osztrákok.

56:00
    Thoresen akció, majd Zuccarello lövés a kékről, amit ismét remekül véd a meccs remekül védő kapusa Lange.

55:20
    Nagy Tollefsen hiba Haugen előtt, Latusa került helyzetbe, és közvetlen közelről Haugenba lövi a ziccert.

54:45
    Olimb szépen helyezett lövését védte bravúrral Lange, majdnem megvolt az egyenlítés.

54:07
    Osztrák nyomás, szép lövések sora a kékről, végül Raffl lövését védi Haugen.

53:15
    Kirepül a korong a norvég kispadra, épphogy Roy Johansen edző feje mellett suhant el.

53:00
    Az osztrákok korcsolyáztak lesre, ezt ki is használják egy reklám szünetre.

52:25
    Ask szépen helyezett lövését, látványosan védi Lange a lábvédőjével, ez is szép norvég lehetőség volt.

51:57
    Lange tenyerel a korongra, meleg helyzet volt ez is. Buli a kapus jobb oldalán.

51:31
    Norvégia mindent megtesz az egyenlítés érdekében, de így kinyílik a hátvédsoruk, és az osztrákok kontrázhatnak.

50:20
    Harc a norvég kapu mögött, Skroder hosszú passza előre, Zuccarello beviszi a korongot, most az osztrák kapu veszélyben.

49:30
    Grabner nagy helyzetben Haugen előtt, és már fordul a játék és a másik oldalon véd szépen Lange. Remek meccs.

48:40
    Három gól, de jó hoki eddig, a norvégok nagyon igyekeznek, az osztrákok jól kontráznak.

48:10
    Altman visszatért, ismét kimaradt a norvég előny.

47:30
    Közben egy osztrák kontra, majdnem bejött a dolog.

46:45
    Nagy norvég nyomás, bombáznak a norvégok az osztrák kapura, de nem tudják eltalálni, a kapu körül suhannak el a lövések.

46:09
    Altman megy le végül két percre, újabb norvég lehetőség.

46:09
    Grabner nagy helyzetben Haugen előtt, de közben szabálytalankodott valaki az osztrák csapatból.

45:30
    A nagyon aktív Raffl botjáról szúrják le a korongot, amikor már lövésre készült közvetlen Haugen előtt.

44:45
    Kézzel továbbított korong, buli Haugen előtt.

44:05
    Elhozzák a bulit az osztrákok, de már a norvégok támadásban, de egy pontatlan passz végén, tilos felszabadítás, norvég oldalon.

43:30
    Ostrák nyomás végén Thoresen is visszatér a büntetőpadról. Teljes létszámban a két csapat.

42:40
    Trygg előtt a ziccer, közelről bele bombázza Lange kapusba a lehetőséget, ezt sajnálhatja.

42:00
    Raffl szóloja, de kiszúrják neki a pakkot a döntő pillanatban.

41:35
    Thoresen felesleges szábálytalansága a középső harmadban, két percet kapott ezért, vége a norvég előnnyek.

41:08
    Lakos megy le két percre az osztrák csapatból.

40:31
    Hansen kerülr ígéretes helyzetbe, bekorcsolyázott Lange élé, de lecsúszott a korong a botjáról az akció végén.

40:01

Folytatódott a kiváló jégkorong a középső játékrészben is, feljöttek a norvégok egy gólra, de az osztrákoknak is remek helyzeteik voltak, főleg Vanek előtt, akinek nem sikerül ma kihasználni a ziccereket. A záró harmadban még nagy harc várható a győzelemért. Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk a közvetítést.

40:00

39:40
    Gyors osztrák kontra végén, Vanek szépen nyúl bele egy belőtt korongba , de épphogy elmegy a kapuvas mellett.

39:25
    Végül mégsem lett kallítás, pedig az egyik osztrák arca vérzik.

39:20
    A harmad hajrajában Haugen előtt a buli, kiállítás lesz a buli után.

38:10
    Vanek indul meg, de elveszíti a korongot, norvég helyzet alakul ki az osztrák kapu előtt, nagy a tömeg Lange előtt. Mindenki a korongon, buli következik.

37:40
    Norvég nyomás a harmad vége felé, nem tudnak felszabadítani az osztrákok.

37:00
    Zuccarello gyönyörű mozdulattal viszi be a pakkot az osztrák kék vonalnál a harmadba, szép jelenet volt.

36:06
    Olimb újra játékban, lejárt a büntetése.

35:30
    Jól védekezik a norvég csapat, úgy néz ki kimarad az előny.

34:55
    Közben kivágják a pakkot a norvégok, és a visszahozatalnál lesre viszik az osztrákok.

34:30
    Vanek az oldalhálót találja el, majd Raffl, Ulmer elé küldi a pakkot, és az Haugen sisakjába lövi a pakkot.

34:05
    Olimb le is megy két percre ezért a belemenésért.

34:00
    Morten Ask lő takarásból, lepattan a korong, Lange rátenyerel, és talán megsérül, mert Olimb közben belerepült.

33:10
    Újabb kapuvas Haugen háta mögött, a kékről eresztett el Lebler egy lövést.

32:50
    Lakos néz körül, és indít támadást, Vanek kap ziccerbe korongot, és éles szögből a kapuvasat találja el.

31:40
    Kiegészültek az osztrákok, Herburger visszatért, majdnem elkapta a pakkot ziccerbe.

31:00
    Nem tudnak fel állni a norvégok, azért egy lövésig eljutnak, de Lange a lepkéssel véd.

30:30
    Norvég nyomás a buli után, sikerül kivágni az osztrákoknak a korongot.

29:40
    Herburger kap két percet, norvég lehetőség.

29:30
    Felhozza a gól a norvég csapatot, aktív veszélyes hokit játszanak a gól után.

28:05
    Norvégia gólt szerzett!
    PER-AGE SKRODER kap ideális passzt a kapu mögül Thoresentől, és könnyedén belövi Lange mellett a pakkot a hálóba. Szép gól volt. Gólpassz: Patrick Thoresen

27:30
    Egy párharc után összetörik a plexi a norvég harmad jobb oldalán, a kék vonalnál, áll a játék.

27:10
    Kiegészült Norvégia, nem sikerült kihásználni az osztrák csapatnak az emberelőnyt.

27:01
    Unterluggauer kemény lövése a kékről suhan el a kapuvas mellett.

26:30
    Kivágják a norvégok a korongot, majd megindulnak az osztrákok, majd ismét kivágják a norvégok, de most a nézők közé.

26:00
    Nagy kavarodás Haugen előtt, egy kupacban a játékosok. Buli ismét.

25:27
    Haugen védés, buli a jobb oldalán, amit elhoznak az osztrákok, és már járatják a pakkot.

25:08
    Zuccarello megy le két percre az előző szabálytalánságért.

24:50
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, most Raffl kontrában, odavágnak neki kiállítás lesz.

23:30
    Olimb viszi be a pakkot a támadó harmadba, éles szögből lő, kipattan Lange kapusról, majd kihozzák az osztrákok a pakkot.

22:50
    Jó kis meccs továbbra is támadólag lépnek fel a csapatok.

22:00
    Norvégia támadásban, egy egyenge lövéssel fejezik be, Lange véd, Buli következik.

21:10
    Raffl nagyon szép egyéni próbálkozása, mindenkit kicselezett, de az akció befejézése már nem sikerült igazán jól Haugen kapus előtt.

20:30
    Pontatlan passzokkal kezdődik a második harmad.

20:01

Nagyon szép és látványos jégkorongot produkáltak a csapatok az első harmadban. Az osztrákok valamivel veszélyesebbek voltak, és a helyzet kihasználásuk is jobb volt, és ezért is vezetnek két góllal.
    Hamarosan folytatjuk a második harmaddal maradjanak velünk.

20:00

19:10
    A harmad utolsó percében is norvég nyomás, de eredménytelen eddig az igyekezetük.

18:25
    Ask viszi be a korongot, Olimb kap szép pakkot Lange előtt, de mellé lövi a ziccert.

17:30
    Palánk harc Lange kapuja mögött, nem tudják kikotorni a korongot a norvégok, majd ismét egy osztrák kontra, ami egy kapuvassal végződik.

16:10
    Norvég nyomás Lange kapuja előtt, de ismét kivédekezik az osztrákok sőt kontrába indulnak meg.

15:25
    Raffl visszatért, és majdnem ziccerbe került.

15:00
    Kivágják az osztrákok a korongot, jól védekeznek, lassan Raffl is visszatér.

14:35
    Nem tudnak ziccert kidolgozni a norvégok, igaz egy agy kavarodás alakult most ki, amikor Altman pont visszatért, de kimarad a kettős előny.

14:05
    Nagy norvég nyomás, ismét Zuccarello lő, és ismét Lange véd.

13:25
    Raffl kap két perc magas bottal való játékert. Kettős norvég előny.

13:10
    Zuccarello éles szögből ereszt el egy lövést, Lange véd ismét.

12:35
    Kiállítás, Altman kap két percet az osztrák csapatból.

12:02
    Lange véd a lepkéssel, buli a bal oldalán. Norvégia nagyon igyekszik az első gól felé, de Lange ezzel nem ért egyet.

11:30
    Lange ismét egy veszélyes lövést véd, a lepattanóból indulnak az osztrákok támadásba.

11:00
    Norvég aktivitás az osztrákok harmadában, kemény csaták a korongért, vegül kihozzák a korongot az osztrákok.

10:10
    Zuccarello takarásból ereszt el egy kemény lövést, Langeról kipattan, de az ismétlést is védi.

09:30
    Gyors élvezetes a játék, le föl támadnak a csapatok.

08:50
    Olden lövése épphogy elmegy a kapuvas mellett.

07:55
    Újabb osztrák helyzet, Koch kemény lövését védi Haugen, nagyon jól játszanak az osztrákok a mai meccsen.

06:52
    MICHAEL RAFFL a kapu mögül korcsolyázik be Haugen élé, és a hosszú sarokba a kapus mamutjai mellett küldi a pakkot a hálóba. Gólpassz: Michael Grabner.

06:35
    Jól járatják az osztrákok a korongot, körbe adogatnak.

06:00
    Rögtön a buli után Haugen véd a lepkéssel.

05:52
    Morten Ask a norvég csapatból kap két percet.

04:27
    Nagyon szép kombináció végen MICHAEL GRABNER kap tiszta helyzetbe Lukastól egy pontos passzt, és az üres kapuba lövi a ziccert. Gólpaszok: Thomas Pock, Robert Lukas.

03:52
    Kiegyenlített a játék eddig, gyors hokit láthat a közönség a Bolsoj arénában.

03:00
    Vanek újra játékban, kimaradt a norvég emberelőny.

02:50
    Óriási helyzet a norvég kapu előtt, a három gólos Grabner ugrott ki és egyedül vezette a korongot a norvég kapura, de mellé durrantotta a ziccert.

02:05
    Lange első komoly védése, egy szép kombináció végén, Thoresen közelről lőtte Lange kapusba a korongot.

01:30
    Kivágják az osztrákok a korongot.

00:51
    Thomas Vanek kap két percet fejre irányuló támadásért.

00:40
    A norvégok rögtön az elején bezárják az osztrákokat a harmadukba.

00:10
    Norvégia hozza el a kezdő bulit, és hozza fel elsőként támadásba a korongot.

00:01

Fehér mezben Norvégia, pirosban az Ausztria csapata lép jégre.

A játékosok már a kijáróból korcsolyáznak a jégre, és lassan sorakoznak a kék vonalon, hogy köszöntsék egymást.

Ausztria: Lange (Swette) – Trattnig, Lakos, Pock, Lukas, Altmann, Iberer, Unterluggauer, Ulmer – M. Raffl, Vanek (C), Grabner – Latusa, Koch, Lebler – T. Raffl, Nodl, Hundertpfund – Oberkofler, Welser, Herburger.
    Vezetőedző: Emanuel Viveiros.

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Odegaard – Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen – Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen – Olden, Skroder, Bastiansen – Hansen, Roymark, Forsberg – Roest, Dahlstrom.
    Vezetőedző: Roy Johansen.

Játékvezetők: Šindler (CZE), Walsh (USA) – Cameron (CAN), Schrader (GER).

A mai napon lejátsszák a B csoport utolsó két találkozóját az olimpiai tornán. Elsőként, közép európai idő szerint reggel kilenc órától, a két nulla pontos csapat, Ausztria és Norvégia mérkőzik meg a csoport harmadik helyéjért. Ausztria egy szimpatikus merész játék után, sok gólos látványos meccsen kapott ki 8-4-re a finnektől, majd simán 6-0-ra az olimpiai bajnok Kanadától.

Norvégia az esélyesebb a győzelemre a mai találkozón, de nem mutatnak eddig olyan formát mint a legutóbbi két világbajnokságon, vagy mint a 2010-es olimpián. Kanada ellen a meccs feléig tartani tudták a szép eredményt, és végül egy „nagyon hízelgő” 3-1-es vereséggel vonulhattak az öltözőbe. A kanadai meccs sok erőt vehetett ki a norvég csapatból, mert a finnek ellen már simán kikaptak 6-1-re, ráadásul úgy, hogy a finneknek nem igen kellett nagyobb fokozatra kapcsolni. Nehéz volna megtippelni a győztes csapat nevét, de biztos mindent megtesz a két gárda a jó szereplés érdekében az olimpiai tornán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 5. Grabner (Pock, Lukas), 7. Raffl (Grabner), 59. Grabner (Welser) – 29. Skroder (Thoresen)

Játékvezetők: Šindler (CZE), Walsh (USA) – Cameron (CAN), Schrader (GER)

Nézőszám: 6882.