Ausztria – Norvégia 3:1 (vége) | Oroszország – Szlovákia 1:0 (1:0 szétlövés után) | Szlovénia – USA 1:5 (vége)
Finnország – Kanada 1:2 (hosszabbítás vége)
szétlövés vége (1:0)
Oroszország
1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
Szlovákia
vasárnap 16.02.2014, 13:30 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Hivatalosan tehát ALEXANDER RADULOV lett a győztes büntető szerzője, így Oroszország győzött és két pontot kapott!
    Ezzel az orosz csapatnak valószínüleg játszania kell a negyeddöntőbe jutásért, de ez még függ az esti kanadai-finn meccstől is!
    Tartsanak velünk azon a meccsen is, egyelőre köszönjük megtisztelő figyelmet! (16:02:11)

Kovalcsuk belőtte, nyert Oroszország!

Tatar belelőtte a kapusba a korongot!

Radulov behelyezte a kapuba a korongot, előny az oroszoknál! Övé a győztes büntető hivatalosan!

Handzus a szlovákoktól kihagyta, Varlamov jól zárta a szöget!

Szétlövés kezdete.

Egészen hihetetlen mérkőzés ez a szlovák-orosz, van minden; rengeteg helyzet, kapuvasak, fantasztikus kapusbravúrok, kimaradt emberelőnyök, de gól nem volt 65 perc játékidő alatt sem!
    Büntetők döntenek tehát a második pont sorsáról, hiszen egyet már biztosan kap mindkét csapat!
    Most jönnek még csak az igazi izgalmak, maradjanak velünk!

Továbbra sincs döntés, jöhetnek a büntetők!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:45
    Medvegyev próbálkozott még egyet, de Laco a helyén volt!

64:26
    Radivojevic lövése kerülte el az orosz kaput!

64:00
    Egy perc még a ráadásból!

63:27
    Kovalcsuk lőtt kapura fordulásból, de Laco ezt is védte!

62:55
    Tilosra ütik a korongot a szlovákok!

62:15
    Megint a szlovák kapu előtt a bedobás!

61:05
    Mészáros kapusokat is megszégyenítő vetődéssel mentette meg testével a szlovák kaput a góltól, Ovecskin lövése után!

60:55
    Marian Hossa ugrott ki, de korongját Varlamov mentette!

60:20
    Újabb hatalmas Laco bravúr,most Dacjuk lövésénél!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

4 a 4 elleni játék jöhet!

Egészen hihetetlen, de 60 perc alatt nem született gól az orosz-szlovák találkozón, 31:24 a kapuralövési arány az orosz együttes javára és a sorozatos emberelőnyös helyzetek sem vezettek eredményre!

59:00
    Utolsó perc a rendes játékidőben, továbbra is gól nélkül!

58:38
    Malkin emelt fonákkal a kapu mellé!

58:02
    Még egy Laco védés és ezt a hátrányt is kivédekezték a szlovákok!

57:35
    Időt kér a szlovák mester, Vladimir Vujtek!

57:35
    Radulov korongját is hatástalanította Laco!

57:20
    Malkin betett korongját mentette a hátvéd Mészáros!

58:47
    Dacjuk és Markov lövését is védeni tudta Laco!

56:02
    Laco megint rátenyerelt a korongra, de közben egy újabb szlovák kiállítás, Marian Hossa kapott 2 percet, ismét orosz emberelőny!

55:10
    Csak az oroszoknál van most a korong, vajon kibírják -e ezt a nyomást a szlovákok?

54:28
    Tyutin korongja kerülte el a szlovák kaput.

53:12
    Folytatódott a játék!

53:11
    Nem volt megjátszható a korong, bedobás lesz és közben a szokásos technikai szünet, jégkása eltávolítással egybekötve!

52:18
    Kiegészültek a szlovákok!

52:08
    Malkin találta el a kapuvasat!

51:35
    Egyelőre kiütik a harmadikból a szlovákok a korongot!

51:05
    Laco védte Vojnov bombáját!

50:18
    Andrej Mészáros kapott 2 percet, újabb orosz fór!

50:18
    Laco védett egyet!

49:59
    Megint lesen akadt el az orosz akció!

49:37
    Les miatt lesz buli a szlovák harmad elött.

48:34
    Egy szlovák ellentámadás, de Surovy korongja elkerülte Varlamov ketrecét!

47:37
    Most meglehetősen nagy az orosz fölény, újabb szlovák tilos!

46:53
    Nem volt bent az ominózus lövés, kapuvas volt, 0-0-ról folytatódhat a játék!

46:53
    Most van játékmegszakítás, jöhet a videóbíró!

45:32
    Egyelőre kiegészült a szlovák csapat!

44:52
    Malkin lövése lehet, hogy bent volt, ebből videózás várható!

44:11
    Malkin passza nem volt pontos Szjominnak.

43:32
    Miklik magas bottal való játékért kapott 2 percet, ismét orosz emberelőny!

43:17
    Kovalcsuk lövése kerülte el a szlovák kaput.

42:37
    Popov szólója után is védett a szlovák kapus!

42:08
    Magint Laco lepkés kesztyűjében a korong, most Anyiszimov lövése után.

41:57
    Tyutin lövését hárította Laco.

41:52
    A hátsó vádőhálóból jött vissza a korong.

41:45
    Kiegészült a szlovák csapat!

40:24
    Kovalcsuk lövése elkerülte a szlovák kaput.

40:01

Folytatódik a meccs, gól nélküli állásról, de orosz emberelőnnyel és jelentem, Ilja Kovalcsuk ismét játszik!

Továbbra sincs gól az orosz-szlovák mérkőzésen, de az oroszok majd emberelőnyben lesznek a harmadik harmadban, még egy perc 45 másodpercen át!
    Izgalmakban nem lesz hiány az biztos, maradjanak velünk a szünet után is!

40:00

39:45
    Zdeno Chara kapott 2 perces büntetést, ez az orosz fór áthúzódhat a befejező harmadra!

39:15
    Mészáros feküdt rá a korongra!

39:00
    Egy perc még a középső harmadból, 0-0 az állás!

38:45
    Nyikuskin bokáját ellőtte az egyik játékostársa!

38:10
    Bartovic lekorcsolyázta a teljes orosz védelmet, de végül lövését Varlamov bravúrral védte!

38:00
    Kettő perc még a második harmadból, egyelőre továbbra is gól nélkül, most éppen Malkin korongját hatástalanította Laco!

37:03
    Baranka lövése vágódott le a túloldalon.

36:50
    Dacjuk kicselezte magát a jó helyzetből.

35:56
    Ovecskin sem tud egyelőre betalálni Laco kapujába!

35:31
    Nyikulin távoli bombája egy kissé célt tévesztett.

32:52
    Ilja Kovalcsuk sérülése miatt egyelőre nem tudja folytatni a játékot! Mielöbbi jobbulást!

32:52
    Jemelin kapott gáncsolásért 2 percet, emberelőnybe került a szlovák válogatott!

32:21
    Ölvecky vitte be az orosz harmadba a korongot, de lövését Varlamov védeni tudta!

31:44
    Nyikuskin cselezgetett, de nem jutott lövéshez.

30:43
    Kovalcsuk került a jégre, reméljük, nem súlyos a sérülése a remek játékosnak!

29:44
    Ölvecky nem bírt az orosz védőkkel!

28:54

28:35
    Szjomin korongjára tenyerelt rá a szlovákok kapusa!

27:48
    Sem Radulov, sem Ovecskin nem tudott közelről Laco kapujába találni!

27:18
    Radulov korongját hárította Laco!

27:05
    Máris felálltak az oroszok.

26:54
    Laco akasztotta a kapu mögött Tyerescsenkot, kiállítás a szlovákoktól! Természetesen a kapus helyett más üli le a büntetést!

25:38
    Bedobás a szlovákok kapuja elött.

24:33
    Újabb tilos, most a szlovákoktól.

23:28
    Tyerescsenko kínálta meg egy lövéssel Lacot, de a szlovák kapus szépen védett.

23:17
    Tilost ütöttek most az oroszok.

22:05
    Taraszenko lövése akadt el a szlovák védőkben.

21:36
    Baranka lőtt, de Varlamov könnyedén védett.

21:16
    Malkin és Ovecskin lövásét is védte Laco!

20:01

Azonnal folytatódik a mérkőzés, tartsanak továbbra is velünk!

Nem hozott gólt és csupán egy kiállítást az első harmad a Bolsoj Jágcsarnokban!
    A szlovákok az eddigi meccseikhez képest valamelyest jobban játszanak, de ne feledjük, hogy az amerikaiak és a szlovénok elleni meccseik is a második és harmadban mentek el, úgyhogy az első 20 percből még nem kell messzemenő következtetéseket levonni!
    Egy biztos; az orosz csapatnak rá kell kapcsolnia, ha nyerni akar és már ma be akarja biztosítani negyeddöntős pozícióját!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:34
    Malkin távoli lövését védte szépen Laco!

19:07
    Les miatt lesz bedobás a szlovák harmad elött.

18:18
    Radulov lövése ment kapu mellé.

18:00
    Kettő perc még az első harmadból, egyelőre nincs gól a meccsen!

17:45
    Most kissé visszafogott a játék, kevés a helyzet, töredezett a meccs!

17:30
    Varlamov élt jól együtt a játékkal.

17:10
    Varlamov védett egyet.

16:29
    Ovecskin nem jutott lövéshez, cselsorozata után!

15:17
    Tilost ütöttek az oroszok.

14:40
    Marcel Hossa korongja nem jutott el az orosz kapuig.

13:30
    Technikai- és média szünet, szokás szerint!

12:56
    Nyikulin lövését védte Laco.

12:35
    Jemelin bombája ment a szlovák kapu mellé!

11:15
    Megint Dacjuk lőtt, most Laco védett!

11:04
    Dacjuk fonákja ment kapu mellé!

10:02
    Nyikuskin szép szólót mutatott be, de a visszatett korong már nem hozott gólveszélyt.

9:10
    Anyiszimov korongja perdült fel a hátsó védőhálóba.

8:44
    Malkin bombáját most Laconak kellett védenie!

7:48
    Kovalcsuk adta el jó helyzetben a korongot.

7:16
    Nagyon igyekszik ma a szlovák válogatott!

7:16
    Zaborski lőtt kiszorított helyzetből, de Varlamov védett.

5:48
    Handzus lövése kerülte el Varlamov kapuját.

5:15
    Anyiszimov lövését hárította Laco!

4:55

4:02
    Jemelin fonákja ment kapu mellé.

3:50
    Medvegyev lövése nem jutott el Laco kapujáig.

3:04
    Kiegészült a házigazda csapat.

2:42
    Marian Hossa korongja kerülte el az orosz kaput.

1:44
    Miklik korongját egy kapuvas után védte Varlamov.

1:04
    Jemelin kapta a 2 percet, emberelőnyben Szlovákia!

1:04
    Szjomin lőtt kapura, de egy kapusakadályozásért kiállítás lesz az oroszoktól!

0:30
    Tataré az első lövés, de Varlamov hárított.

0:02
    Az oroszoké az első korongelhozatal!

00:01

Piros mezben az oroszok, fehér-kékben a szlovákok!

A szlovákoknál ezúttal a harmadik számú kapus, Jan Laco kapott lehetőséget!

Oroszország: Varlamov(Bobrovszkij) – Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk – Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Szjomin – Nyikulin, Tyutin, Kuljomin, Anyiszimov, Taraszenko – Nyikityin, Bjelov, Popov, Tyerescsenko, Nyikuskin. Szövetségi kapitány: Zinetula Biljaletgyinov.

Szlovákia: Laco(Halak) – Starosta, Chara, Handzus, Marian Hossa, Tatar – Baranka, Mészáros, Jurco, Zadorski, Olvecky – Sekera, Marincin, Surovy, Bartovic, Miklik – Vydareny, Jurcina, Panik, Marcel Hossa, Radivojevic. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek.

Játékvezetők: Brueggemann(német), Sutherland(kanadai) – Carlson(kanadai), McElman(amerikai).

Azonnal kezdődik a mérkőzés, túl vannak a csapatok a bemelegítésen és a jég is kész a Bolsoj Jégcsarnokban!

A nem kis meglepetésre két kínos vereséggel kezdő szlovák válogatott már egészen biztosan csoportja utolsó helyén végez az idei olimpián, így tulajdonképpen teljesen tét nélküli meccset vívnak északi szomszédaink a házigazda oroszok ellen!
    Azok ellen az oroszok ellen, akik szombaton a játékok eddigi legnagyobb iramú és legizgalmasabb meccsén a szétlövésben kaptak ki az amerikaiaktól!
    Mivel a hazai válogatottnak még van esélye arra, hogy csoportelső, vagy legalábbis legjobb csoportmásodik legyen – az is egyenesen negyeddöntőt ér – mindenképpen győzelemre hajtanak majd vasárnap is!
    A szlovákok meg tulajdonképpen a becsületükért, aztán majd a nyolc közé kerülésért kell majd élesben jégre lépniük!
    Az utóbbi években a szlovák-orosz meccsek mindig nagy csatát, jó mérkőzéseket hoztak, igaz akkor általában érmekért, helyezésekért folyt a küzdelem!
    Küzdelem azért most is biztosan lesz, de meglepő lenne, ha a most igen vérszegény Szlovákia, Oroszorswzág ellen mutatná meg oroszlánkörmeit!
    A meccset viszont Önök élvezzék élő, online, szöveges közvetítésünk megtekintésével!
    Jó mérkőzést és nagyon jó kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.