Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)

Emberelőnyös gólok: 0-0

A záró harmadban a svédek megszórták ellenfelüket, kijött az erőfölény, a gyakorlatilag teljes csapatukat az NHL-ből áthozó skandinávok leiskolázták déli szomszédunkat.

Így Svédország válogatottja várhatja, hogy az orosz-finn negyeddöntőből kit vet útjukba a sors, de esélyük bőven lesz majd akár Oroszország, akár Finnország ellen. Bár kétségtelen, hogy ennyi üresjáratot nem engedhetnek maguknak, mint amennyi ma belefért a szlovénok ellen.

60:00

59:00
    Sok minden már nem történik a jégen, már rég eldőltek a dolgok.

58:20
    Edler teszteli még a kék vonalról Kristan éberségét, véd a szlovén kapus.

56:10
    Svédország gólt szerzett!
    Most már nagy a különbség játékban a svédek javára, a palánk mellől Karlsson lövi be a kapu elé a korongot, CARL HAGELIN könnyedén továbbít a kapu közepébe! Assziszt: Erik Karlsson és Marcus Krüger.

54:30
    Ticar hozza helyzetbe Jeglicet, pedig ő is lőhetett volna, a védők blokkolnak.

53:50
    Gregorc szánja el magát lövésre, a kék vonal közeléből tüzel, Lundquistnek azonban ez nem jelenthet gondot.

52:00
    Ami nem ment emberelőnyből az sikerült öt az ötben, eldőlt a mérkőzés.

51:27
    JImmie Ericsson ragyogóan teszi vissza a kapu mögül a korongot az érkező CARL HAGELIN elé, aki még egy ütemet ki is vár, úgy helyez Kristan kapujának jobb sarkába! Assziszt: Jimmie Ericsson és Nicklas Kronwall.

51:07
    Kiegészül Szlovénia.

50:30
    Előnyben a svédek, de igazán nagy helyzetet nem tudnak kialakítani.

49:07
    Robar áll ki két percre fogásért

48:04
    Nem tudják kihozni a korongot a szlovénok a harmadukból, a kék vonalról indítja Baskström JIMMIE ERICCSON, aki kapura viszi, és könnyedén lövi ki a bal felső sarkot! . Assziszt: Backström és Oduya.

47:25
    David Rodman szlalomozik át a védők között, de Lundquist ezt a közeli lövést is védi.

45:45
    Marcel Rodman próbálkozik a kék vonalról, a kipattanót Urbas teszi rá, Lundquist a végállomás most is.

45:11
    Kiegészülnek a svédek, helyzetbe sem tudtak kerülni előnyben a szlovénok.

44:50
    Jimmie Ericsson lép meg emberhátrányban, Kristan védi a lövését, rá is tenyerel a korongra.

43:55
    Felállnak a szlovénok, de kiütik a korongot egészen Kristanig a svédek.

43:11
    Marcus Johansson ül le két percre, ütésért.

42:54
    Kopitar közelről lőhet, Lundquistnek ez sem jelent gondot, nagyot véd a svéd kapus!

41:42
    Kapu mögül teszi vissza a korongot Loui Ericsson a középen érkező DANIEL SEDIN elé, aki könnyedén helyez a jobb sarokba! Assziszt: L. Ericsson.

40:54
    Szlovén les.

40:01

Statisztika a második harmadra:

Lövések: 15-6
    Kiállítások 4 ill. 2 perc

Nem ez volt az olimpiai jégkorong-torna legjobb harmada, gól nem esett, az emberelőnyöket sem tudták kihasználni a csapatok, az egyetlen pozitívum a kapusok teljesítménye.

40:00

39:00
    Gyakorlatilag komoly helyzet nélkül játszanak a csapatok.

38:10
    Karlsson lőhet éles szögből közelről, Kristan jól zárja a szöget, könnyedén véd.

37:10
    Backström takarásból vállal el egy lövést, Kristanról jön ki ez is.

35:55
    Razingar távoli lövése nem okoz veszélyt.

35:00
    Most is teljesen kiegyenlített a játék, ahogy az első harmadban, de a svédek tartják az egy gólos előnyüket.

33:30
    Robar lőhet közelről, de Lundquisten egyszerűen nem lehet kifogni, most is bravúrral véd!

32:54
    Kiegészülnek a szlovénok, most ők vannak emberelőnyben.

32:24
    Loui Ericsson lövését védi Kristan.

32:00
    4 a 4-ben a csapatok.

31:57
    Sedin is kiáll két percre, a szlovén kapu előtt szabálytalankodott, nála gáncsolás a hivatalos ítélet.

31:30
    Egy emberelőnyt már kihasználtak a svédek...

30:58
    Kovacevic ül le két percre, Hagelint ütközte le nagyon durván a svéd harmadban, akadályozás a hivatalos ítélet.

30:25
    Kopitar lő középről, lepattan a védőkről, David Rodman ismételhet jobbról, Lundquist véd!

29:05
    Svéd lövés a kék vonalról, Kristan fogja, nem jön ki róla korong, buli jön.

28:05
    Backström távoli lövése lepattan a védőkről.

27:10
    Backström távoli lövésébe Oduya tesz bele a botját, Kristanról kijön ez is.

26:30
    Hagelin lőhet a védője mellől, Kristan fogja a korongot.

25:50
    Urbas lőhet egy gyors támadás végén közelről, Lundquist ezt is bravúrral védi.

23:43
    Kiegészülnek a svédek.

23:35
    David Rodman éles szögből, váratlanul lő, a korong a bal felső saroknál találja el a kapuvasat!

22:17
    Sabolic lőhet közelről, Karlssonról pattan ki a korong.

21:43
    Kiállítás a svédeknél, Landeskog ütőfogásért büntetésben.

Emberelőnyös gólok: 1 ill. 0

Nagyon jól tartotta magát a szlovén csapat, vezethettek is volna, Lundqusit bravúrja akadályozta ezt meg, csak a harmad végén, emberelőnyös helyzetből tudták megszerezni a svédek a vezetést, Steen szemfüles góljával.

20:00

19:11
    Sabolic áll ki két percre bottal akasztásért, Ericssonnal szabálytalankodik a kapu előtt, miközben az lecsapna egy elcsúszó korongra.

18:50
    Alfredsson lő középről mellé, a palánkról visszapattanó korongot ALEXANDER STEEN éles szögből továbbítja a kapuba! Assziszt: Daniel Alfredsson és Erik Karlsson.

18:30
    Alfredsson lő középről, Kristan fogja a korongot.

17:44
    Mursak áll ki két percre, magas botért.

17:30
    Kopitar teszi be a korongot a kapu elé, David Rodman teszi rá, Lundquist véd.

16:15
    Gregorc viszi be a svéd harmadba a korongot, de sokra nem mennek a szlovénok ezzel, szinte vaktában teszi jobbra, a védők hozzák el.

15:30
    Kétszer is felállnak a svédek a támadó harmadban, de kénytelenek visszakorcsolyázni a koronggal, nem találják a fogást Szlovénia válogatottján.

14:00
    Svéd les, Hagelin nem figyelt.

13:00
    Nagyon jól tartják magukat a szlovénok sokat korcsolyáznak, zavarban a svédek ez jól látható.

12:45
    David Rodman viszi be a svéd harmadba a korongot, bejátszana középre, elhozzák a védők Kopitar elől.

11:20
    Kristan újabb védése, Steen lőhetett takarásból.

10:34
    Hjalmarsson veszélyeztet távolról, de Kristan ebben a formájában nem jön zavarba ilyen lövésektől.

10:00
    Kis híján létszámegyenlőségben szerezték meg a vezetést a szlovénok!

09:35
    Karlsson hibája után indulhatnak a szlovénok, Gregorc korongja után Razingar lőhet közelről, Lundquist mutat be óriási bravúrt!

08:54
    Kiegészülnek a svédek, nem tudtak élni az előnnyel a szlovénok.

08:00
    Nem tudnak felállni a szlovénok, ebben az osztrákokkal szemben sem jeleskedtek a nyolcaddöntőben.

06:54
    Jonathan ül le két percre, bottal akasztásért, Saboliccsal szemben szabálytalankodott.

06:05
    David Rodman indulhat jó helyzetből, de nem jut lövéshez Kronwall mellett.

04:25
    Steen remek koronggal hozza helyzetbe Berglundot, a lövését Kristan védi, ma i jó formában a tegnap shut outot produkáló szlovén kapus.

04:04
    Az első icing a svédektől.

03:00
    Egyértelmű már most is a svédek fölénye, beszorítják a szlovénokat a harmadukba.

02:33
    Kristan most egy közeli lövést, Jimmie Ericssonét fogja, kiteszi a korongot a védőknek.

00:35
    Backström lő jobbról, kissé éles szögből, Kristan első védése, fogja is a korongot.

00:01

Most korcsolyáznak a jégre a csapatok, pár perc még a kezdésig.

A 2014-es téli olimpia jégkorong-tornájának negyeddöntőjében járunk.

Az eddig veretlen, vagyis mindhárom csoportmérkőzését megnyerő Svédország egyenes ágon jutott a negyeddöntőbe, ahol a nyolcaddöntőben az osztrákokat sima 4-0-ával búcsúztató Szlovénia lesz az ellenfele.

A szlovének a csoportmeccsek során kikaptak az oroszoktól és az amerikaiaktól is, a szlovákokat viszont legyőzték, és a negyeddöntőben egészen jó játékot mutattak a kicsit indiszponáltnak tűnő Ausztria ellen.

A két csapat ritkán találkozik egymással, két világbajnoki mérkőzésüket tartják számon, 2002-ben 8:2-re, tavaly pedig 2:0-ra nyertek a svédek, és ennek a negyeddöntőnek is elég komoly esélyesei.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 19. Steen (Alfredsson, Karlsson), 42. Sedin (L. Ericsson), 49. J. Ericcson (Backström, Oduya), 52. Hagelin (Ericsson, Kronwall), 57. Hagelin (Karlsson, Krüger)

Svédország: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, Edler, Karlsson, Ekman-Larsson – Alfredsson, Berglund, Steen – Backström, Eriksson, D. Sedin – Silfverberg, Johansson, Landeskog – Krüger, Nyquist, Jimmie Ericsson – Hagelin.

Szövetségi kapitány: Par Marts

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Pretnar, Kranjc, Kovacevic, Robar, Gregorc, Pavlin, Tavzelj, Podlipnik – Kopitar, Rodman, Mursak – Jeglic, Tycar, Sabolic – Urbas, M. Rodman, Razingar – Golicic, Music, Pance.

Szövetségi kapitány: Matjaz Kopitar.

Játékvezetők: Brad Meier (USA), Vladimir Sindler (CZE) – Chris Carlson (CAN), Mark Wheelr (CAN)