Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)
USA – Csehország 5:2 (vége)
USA
5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Csehország
szerda 19.02.2014, 18:00 • Shayba Arena, Szocsi • XXII. téli olimpia

Teljesen megérdemelten nyert és jutott az elődöntőbe az USA, perceket leszámítva szinte végig jobban játszottak, és jobban kihasználták a helyzeteiket is. Így végül a letteket verő Kanada lesz az ellenfelük a döntőért. (20:23:22)

60:00

59:22
    Erat lőtt rá közelről egy pattogó korongot még, de nem jutott a kapuba.

58:42
    Backes jobbról ad át a tárnak keresztbe, de most jó volt a védekezés.

57:45
    Folyamatosan támadnak a csapatok, de közel sem olyan elánnal, mint a harmad elején.

56:32
    Kane lőtt egy gyors támadás végén középen 4 méterről, de Salak védett, a kipattanóra pedig rátenyerelt.

55:50
    Folyamatos a játék, a lövésekben még az amerikaiak vezetnek.

54:05
    Újabb cseh akció, de most nem kapta Elias a kapu előtt.

53:00
    Csehország gólt szerzett!
    ALES HEMSKY szerzett korongot, és megindulva azzal balról középre korcsolyázva 6 méterről lőtte ki a kapu felső részét.

52:30
    Már csak lassabb tempóban koriznak a csapatok.

51:29
    Callahan indult meg a bal szélen és lőtt végül kapu fölé távolról.

50:50
    Már nem sok az izgalom, látszik, hogy kicsit tét nélküli lett a mérkőzés.

49:19
    Magas bot miatt jöhet Quick kapuja előtt a buli, amit elhoznak az amerikaiak.

48:45
    Van még iram, hiába dőlt el a mérkőzés, de már nem a támadásépítések a legjobbak.

47:25
    Már színezik előnyben az amerikaiak, könnyedén játszanak.

46:47
    Zidlicky kap 2 percet akadályozás miatt.

46:40
    Tartja az USA a pakkot, McDonaugh lőtt kissé balról jól, de Salak védett.

45:55
    Kicsit feladták a csehek a dolgot, legalább is már nem olyan nagy elánnal mennek.

44:32
    Pavelec véd egy óriási lövést, ami középről jött egy szép támadás után.

Nagy Gábor

Gólok és gólpasszok: 2. van Riemsdyk (Kesler), 15. Brown (Backes, Suter), 20. Backes (Suter, McDonaugh), 30. Parise (Pavelski, Suter), 43. Kessel (Kesler) – 5. Hemsky, 53. Hemsky

USA: Quick (Miller) – Fowler, Carlson, Suter, Martin, McDonagh, Shattenkirk, Orpik – Callahan, Backes, Parise (C) – Kane, Kesler, Brown – Kessel, Pavelski, van Riemsdyk – Oshie, Stastny, Pacioretty – Wheeler.
    Edző: Dan Bylsma.

Csehország: Pavelec (Salák) – Zidlicky (A), Smíd, Gudas, Kaberle, Barinka, Z. Michálek, Rozsíval – Cervenka, Plekanec (C), Jágr (A) – M. Michálek, Krejcí, Hemsky – Hanzal, Vorácek, Erat – Novotny, Elias, Frolík, Nedved

Játékvezetők: Olenin, Pollock – Amell, Dedioulia