Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)
USA – Csehország 5:2 (vége)
Finnország
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Oroszország
szerda 19.02.2014, 13:30 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Hiába vezetett 1-0-ra Oroszország, a finnek nagyon magabiztosak voltak ma, kihasználták az orosz megingásokat, megfordították a meccset, a végén pedig viszonylag könnyedén meg is tartották a kétgólos előnyt! Az orosz kapuscsere talán már későn jött!
    Finnország tehát pénteken szomszédjával, Svédországgal játszhat olimpiai elődöntőt, a házigazda számára pedig véget ért az ötkarikás hokitorna!
    Köszönjük szépen megtisztelő figyelmüket és tartsanak velünk a 18 órás meccseken és a többi eseményeink alkalmával is! (15:49:30)

60:00

59:42
    Radulov sem tudott eredményes lenni közelről!

58:50
    Bobrovszkij lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támadhatnak az oroszok!

58:35
    Most végre bevitték az oroszok a korongot a finn harmadba!

58:05
    Újabb orosz tilos, ez így most nem nagyon megy az oroszoknak!

58:00
    Kettő perc még a végéig, orosz tilos felszabadítás egyelőre!

57:33
    Most bedobás az orosz kapu elött, ezért továbbra sem tudják a házigazdák meghúzni a kapuslehozatalt!

57:00
    Már csak 3 perc van hátra, vajon tud -e még valamit kitalálni Biljaletgyinov!

56:35
    Korpikoski majd Jussi Jokinen lövését is hárította az oroszok csereként jégre lépő kapusa!

55:30
    Kiugrottak 2 az 1 ellen a finnek, de végül Hietanen korongját védte Bobrovszkij!

55:13
    Anyiszimov lőtt, de Rask megint védett!

54:30
    Hiába az orosz mezőnyfölény, ha nem tudja Medvegyev a finn harmadban tartani a korongot!

53:30
    Egyelőre a 35:19-es kapuralövési arány is kevés az orosz sikerhez!

53:02
    Szjomin lövését védte Rask.

52:40
    Jossi Jokinen korongja nem jutott el az orosz kapuig.

51:59
    Ovecskin lökését most nem fújták be a bírók!

51:48
    Megint a jégkásaeltávolítók a pályán!

51:48
    Ovecskin sem tudott betalálni közelről!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 10. Aaltonen (Kontiola), 18. Selanne (Granlund), 26. Granlund (Selanne) – 8. Kovalcsuk (Dacjuk)

Finnország: Rask(Lehtonen) – Timonen, Vatanen, Selanne, Immonen, Granlund – Maatta, Salo, O.Jokinen, Ruutu, J.Jokinen – Lepisto, Hietanen, Kontiola, Korpikoski, Aaltonen – Vaananen, Kukkonen, Lehtera, Pihlström, Komarov. Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund
    Oroszország: Varlamov(Bobrovszkij) – Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk – Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov – Nyikitin, Bjelov, Szjomin, Kuljomin, Anyiszimov – Tyutin, Tyihonov, Tyeresenko, Nyicsuskin, Tarasenko. Szövetségi kapitány: Zinetula Biljaletgyinov

Játékvezetők: Sutherland(kanadai), Vinnerborg(svéd) – Devorski, Wilmot(mindkettő kanadai)