Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)
USA – Csehország 5:2 (vége)
Finnország
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Oroszország
szerda 19.02.2014, 13:30 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Hiába vezetett 1-0-ra Oroszország, a finnek nagyon magabiztosak voltak ma, kihasználták az orosz megingásokat, megfordították a meccset, a végén pedig viszonylag könnyedén meg is tartották a kétgólos előnyt! Az orosz kapuscsere talán már későn jött!
    Finnország tehát pénteken szomszédjával, Svédországgal játszhat olimpiai elődöntőt, a házigazda számára pedig véget ért az ötkarikás hokitorna!
    Köszönjük szépen megtisztelő figyelmüket és tartsanak velünk a 18 órás meccseken és a többi eseményeink alkalmával is! (15:49:30)

60:00

59:42
    Radulov sem tudott eredményes lenni közelről!

58:50
    Bobrovszkij lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támadhatnak az oroszok!

58:35
    Most végre bevitték az oroszok a korongot a finn harmadba!

58:05
    Újabb orosz tilos, ez így most nem nagyon megy az oroszoknak!

58:00
    Kettő perc még a végéig, orosz tilos felszabadítás egyelőre!

57:33
    Most bedobás az orosz kapu elött, ezért továbbra sem tudják a házigazdák meghúzni a kapuslehozatalt!

57:00
    Már csak 3 perc van hátra, vajon tud -e még valamit kitalálni Biljaletgyinov!

56:35
    Korpikoski majd Jussi Jokinen lövését is hárította az oroszok csereként jégre lépő kapusa!

55:30
    Kiugrottak 2 az 1 ellen a finnek, de végül Hietanen korongját védte Bobrovszkij!

55:13
    Anyiszimov lőtt, de Rask megint védett!

54:30
    Hiába az orosz mezőnyfölény, ha nem tudja Medvegyev a finn harmadban tartani a korongot!

53:30
    Egyelőre a 35:19-es kapuralövési arány is kevés az orosz sikerhez!

53:02
    Szjomin lövését védte Rask.

52:40
    Jossi Jokinen korongja nem jutott el az orosz kapuig.

51:59
    Ovecskin lökését most nem fújták be a bírók!

50:06
    Megint kiütik harmadukból az oroszok a korongot!

49:00
    Egyelőre kiütik az oroszok, de most jó a finnekenek, hogy telik az idő!

48:24
    Kuljomin húzta vissza ellenfelét, 2 perc járt érte, most finn fór jön!

47:42
    Kiegészültek a finnek!

47:31
    Dacjuk nem tudta belőni közelről a korongot, ez a helyzet is kimaradt!

47:17
    Radulov egészen közelről sem tudta Rask alatt bejuttatni a korongot a finn kapuba!

46:11
    Markov lövését blokkolta a finn védelem.

45:42
    Kiállítás a finnektől, Kukkonen kapott 2 percet, orosz szépítési esély!

45:20
    Finn tilos felszabadítás.

44:24
    Szjomin korongja is elkerülte a finn kaput.

44:06
    Most nagyon jól tördelik a finnek a játékot.

43:46
    A palánkon túlra került a korong!

43:12
    Azért veszélyeztetnek a finnek is, de Bobrovszkij védett!

42:34
    Bjelov lőtt balról kapura, de Rask ismét védeni tudott!

41:56
    Szjomin lövését hárította Rask!

41:31
    Anyiszimov szólója les miatt akadt el.

40:50
    Popovnak tört el a botja lövését követően!

40:01

Azonnal kezdődik a harmadik harmad, kétgólos finn vezetésről!
    Tartsanak velünk továbbra is!

Újabb harmadot nyertek meg a finnek, a váratlanul halványabban teljesítő házigazda ellen!
    Persze minden csapat annyit játszik, amennyit ellenfele enged Neki és ma a finnek ennyit emgednek!
    Az oroszoknak nagyon össze kell szedniük magukat, ha nem akarnak a nyolc között búcsúzni!
    Hogy ez sikerül -e Ovecskinéknek, hamarosan kiderül, tartsana velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:15
    Rask mentett megint, de most nem olyan erős az oroszok nyomása!

37:55
    Rask nagyon szépen védte Malkin lövését!

37:00
    Három perc még ebből az olimpiai negyeddöntőből, továbbra is kétgólos a finn vezetés!

36:25
    Granlund lövése kerülte el Bobrovszkij kapuját!

35:25
    Kiegészült a finn csapat!

34:55
    Radulov egészen közeli lövését védte Rask!

34:30
    Felszabadítanak a finnek!

33:25
    Közben újabb jégkása eltávolítás a technikai személyzet részéről!

33:25
    Aaltonen lökésért kapott 2 percet, emberelőnyben az oroszok!

33:18
    Késleltetett finn kiállítás!

32:39
    Szjomin emelését védte nagy bravúrral Rask!

32:25
    Most nagyon beszorul a finn csapat!

31:37
    Ovecskin lövése Jussi Jokinenben akadt el.

31:33
    Most egy finn tilos felszabadítás!

30:52
    Markov nem jutott lövéshez a finn kapu elött.

30:00
    A meccsnek pontosan a felénél járunk, egyelőre kétgólos finn vezetés és jól is játszik az északi együttes!

29:58
    Tilosra ütik az oroszok a korongot.

29:24
    Korpikoski korongja akadt el az orosz korcsolyák egyikében.

27:45
    Dacjuk szólója szép volt, csak nem eredményes!

26:42
    Kapust cseréltek az oroszok, Varlamov helyét Szergej Bobrovszkij foglalta el!

26:42
    Lesre korcsolyáztak az oroszok!

26:30
    Megint technikai szünet!

25:37
    Finnország gólt szerzett!
    Gólszerző GRANLUND. Assziszt: Selanne. MIKAEL GRANLUND lőtte be közelről a finn fórt, Teemu Selanne most gólpasszt jegyzett! Már 3-1 a finnek javára!

24:27
    Botfogásért kapta végül a büntetést Jemelin!

24:27
    Jemelint fogják kiállítani 2 percre, akinek közben vérzik az orra az összecsapás után!

23:55
    Ovecskin közeli lövését bravúrral védte Rask!

23:39
    Komarov lövését védte Varlamov.

22:53
    Vatanen erőszakosságából most nem lett helyzet.

21:59
    Kontiola beemelt korongját fogta Varlamov.

20:37
    Radulov szólóját is hárította a finn kapus!

20:17
    Máris Rask védett egyet!

20:01

Remek volt az első 20 perc és bár az oroszok vezettek, a finn csapat nem esett kétségbe és fordítottak!
    Nagy izgalmak várhatóak a folytatásban is, tartsanak velünk a szünet után!

20:00

19:43
    Komarov lőtt jó cselek után az orosz kapu mellé!

19:00
    Egy perc még a harmadból, egyelőre elképesztő fordulat, hogy a finnek vezetést szereztek!

17:38
    Gólszerző SELANNE. Mikael Granlund adta a korongot a veterán TEEMU SELANNE-nek és Ő közelről bevágta a finnek vezető találatát! 2-1

16:17
    Anyiszimov majdnem betalált, de végül elkerülte a korong a finn kaput.

16:10
    Ovecskin korongját csípte el Rusk.

15:45
    A szokásos technikai szünet van most.

15:43
    Ebből a finn fórból nem lett gól, az orosz válogatott kiegészült.

15:38
    Ruutu lövését védte Varlamov.

14:51
    Egy ellentámadás végén Radulov nagy lövését védte Rask!

14:17
    Granlund lőtt pont középről, de Varlamov, ha nehezen is, de védeni tudott!

13:43
    Kiállítás az oroszoktól, Tyeresenko akasztásért kapott 2 percet. Finn emberelőny következhet!

13:05
    Anyiszimov korongjába Kuljomin nem tudott beleszúrni a kapu elött.

11:44
    O.Jokinen váratlan lövését védte Varlamov.

11:37
    Vojnov beemelt korongja nem lett jó!

11:00
    9:4 egyelőre a kapuralövési arány az oroszok javára.

9:17
    Gólszerző AALTONEN. Máris válaszolt a finn csapat, a Petri Kontiolától kapott koronggal JUHAMATTI AALTONEN elkorcsolyázott mindenki mellett és Varlamov alatt a kapuba csúsztatott! 1-1

9:00
    Láthatóan nagyon felszívta magát a mai meccsre a házigazda, vajon lesz -e erre valami válaszuk a finneknek?

7:51
    Oroszország gólt szerzett!
    Gólszerző KOVALCSUK. Felálltak emberelőnyben az oroszok, Pavel Dacjuk tette le a korongot ILJA KOVALCSUKNAK, aki nagy erővel lőtte a korongot a finn kapuba! 1-0 Oroszország javára!

7:04
    Granlundot küldték ki most 2 percre a bírók akasztásért, fórban most az oroszok!

6:03
    Ovecskin korcsolyázott lesre.

5:27
    Radulov korongját védte Rask, aztán támadta a kapust az orosz csatár és ebből egy kisebbfajta ökölpárbaj is kialakult!

3:51
    Megint Immonen lőtt, de ezúttal az oldalháló és a kapus közös erővel mentette meg az orosz kaput a góltól!

3:14
    Immonen közeli lövését védte Varlamov.

2:57
    Kovalcsuk áll ki 2 percre, akadályozásért, emberelőnyben a finnek!

2:43
    Dacjuk veszélyeztetett, de Rusk a helyén volt!

2:15
    Taraszenko nagy lövését védte Rask!

1:45
    Lepisto belőtt korongja most nem okozott veszélyt.

0:34
    Granlundé a meccs első kapura tartó korongja, Varlamov védett!

00:01

Kék-fekete mezben Finnország, fehér-piros felsőben Oroszország!

Az életének 44. évében járó Teemu Selanne is ott lesz ma a jégen a finn csapatban!

A bemelegítésen már túl vannak a csapatok, a jég is kész, minden akadály elhárult tehát az elől, hogy elkezdődhessen a mai nap második negyeddöntős meccse a XXII. téli olimpia férfi jégkorongtornáján!

Finnország: Rask(Lehtonen) – Timonen, Vatanen, Selanne, Immonen, Granlund – Maatta, Salo, O.Jokinen, Ruutu, J.Jokinen – Lepisto, Hietanen, Kontiola, Korpikoski, Aaltonen – Vaananen, Kukkonen, Lehtera, Pihlström, Komarov. Szövetségi kapitány: Erkka Westerlund

Oroszország: Varlamov(Bobrovszkij) – Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk – Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov – Nyikitin, Bjelov, Szjomin, Kuljomin, Anyiszimov – Tyutin, Tyihonov, Tyeresenko, Nyicsuskin, Tarasenko. Szövetségi kapitány: Zinetula Biljaletgyinov

Játékvezetők: Sutherland(kanadai), Vinnerborg(svéd) – Devorski, Wilmot(mindkettő kanadai).

Azonnal kezdődik a finn-orosz rangadó Szocsiban, a Bolsoj jégcentrumban!
    Nagy csata várható, melynek győztese a ma Szlovéniát 5-0-ra legyőző Svédországgal találkozik a pénteki elődöntőben!
    Maradjanak velünk, rögtön kezdünk!

A téli olimpia férfi jégkorongtornájának szerdai elődöntői közül a közép-európai idő szerint kora délutáni találkozón lép jégre a házigazda Oroszország, Finnország ellen!
    Az oroszok egy afféle energiatakarékos üzemmódban játszva is magabiztos győzelmet arattak kedden a norvégok ellen, a finnek pedig egyenesen rápihenhettek a meccsre, tekintettel arra, hogy Ők már a csoportmérkőzések során kivívták maguknak a jogot, hogy ne kelljen jégre lépniük a nyolcaddöntőben!
    Az oroszok védelme egyelőre sziklaszilárd; eddigi négy meccsükön csupán négyszer került kapujukba a korong, viszont a 11 gól amit – nem számítva a büntetőlövések során szerzetteket – elértek, Tőlük nem számít soknak!
    A finnek ugyebár eddig csak háromszor szerepeltek a tornán, a két úgymond kicsit, Ausztriát(8-4) és Norvégiát(6-1), viszonylag könnyedén legyőzték, Kanadától hosszabbításos vereséget szenvedtek.
    Most viszont már nem lesz több javítási lehetősége a csapatoknak, aki itt nyer, folytathatja az érmekért, a vesztes viszont búcsúzik.
    Nem hinnénk, hogy a hazai közönség megbocsátana egy efféle korai búcsút Ovecskinéknek, persze ez az elvárás akár görcsössé is teheti Őket és ezt Finnország kihasználhatja!
    A múltban is rengeteg nagy csatát és mindig igazi presztízsküzdelmet hozott a két ország válogatottjának összecsapása és nyilván most sem lesz ez másként!
    Kövessék tehát figyelemmel a mérkőzést itt, nálunk!
    Jó meccset és nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 10. Aaltonen (Kontiola), 18. Selanne (Granlund), 26. Granlund (Selanne) – 8. Kovalcsuk (Dacjuk)