Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)
USA – Csehország 5:2 (vége)
Kanada
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Lettország
szerda 19.02.2014, 18:00 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

A vártnál sokkal nehezebben és jókora szerencsével, de kiharcolta a győzelmet végül Kanada, a jóval esélytelenebb Lettországgal szemben és bejutott az olimpiai elődöntőbe!
    Ugyan fölényben játszott Kanada és jóval többet lőtt kapura, ám a lett kontrák rendkívül veszélyesek voltak és több alkalommal csak a szerencsének és Price-nak köszönhették, hogy nem kaptak gólt.
    Sokat tettek a kanadaiak a góllövésért, így teljesen megérdemelten jutottak a legjobb négy közé, ám Lettország is emelt fővel mehetett le a pályáról, mindent megtettek. Ma is erőn felül teljesítettek, már a nyolc közé jutásuk is bravúrnak számított és ma is óriásit játszottak.
    Gudlevskis felhívta magára a figyelmet a világ előtt rengeteg óriási bravúrjával. Az ellenfél kapusa, Price is remek napot fogott ki.
    A végeredmény tehát Kanada – Lettország 2-1!
    ---- (20:27:26)

60:00

59:50
    Tilos felszabadítás a lettektől újra. Nem tud lemenni Gudlevskis, mert akkor a buli után üres lenne a kapuja. Már csak 10 mp, veszett fejsze nyelének tűnik.

59:35
    Megszerezték a fehérek, üres volt a lett kapu, de Toewsnek nem sikerült már kapura tennie, miután lekorcsolyázta védőjét, addigra ugyanis kisodródott és a többi védő mentett.

59:20
    Kanada is időt kért az utolsó percben.

59:00
    Nagy izgalmak a kanadai kapu előtt, de nincs lövés egyelőre.

58:35
    Máris kapus nélkül a lettek, hatan támadnak és náluk a korong.

58:22
    Ahogy számítani lehetett, Lettország időt kért, vélhetően Gudlevskis lekorcsolyázik majd a pályáról és egy mezőnyjátékos jön helyette 6. embernek. Közben vége a másik találkozónak, az USA 5-2 arányban legyőzte Csehországot és elődöntős!

58:22
    Ismét Price, Krisjanis Redlihs küldte kapura balról erősen, a kapusról kijött majd rátenyerelt.

58:10
    Sprukt balról tisztán bombázhatta kapura, Price komoly bravúrral halászta ki a korongot!

57:40
    Kevesebb, mint 2,5 perce maradt a letteknek az egyenlítésre, lassacskán számíthatunk egy időkérésre és kapuslehozatalra tőlük.

57:05
    57-14 a lövések aránya a statisztika szerint egyelőre, ez hatalmas fölény, ám a gólarány egyelőre 2:1, tehát még nem dőlt el a meccs.

57:01
    Gudlevskis fogja Jamie Benn középről leadott közepesen erős lövését.

56:15
    Lett kontra végén Stals tüzelt középről, majd kis idő múlva K. Redlihs előtt adódott nagy lövőhelyzet, de ezt is hárította Price.

55:20
    Újra nagy kanadai helyzet, már nagyon keveset van a bordó mezeseknél a korong. Nash lőtt közelről, egy védő blokkolt közelről.

54:25
    Jeff Carter vitte be szinte zavartalanul a korongot a jobb oldalon, éles szögből tüzelt, a kapus védett.

53:35
    Támadásban marad Kanada, úgy tűnik szeretnék eldönteni a találkozót.

53:06
    Kanada gólt szerzett!
    Négy másodperccel a kiállítás lejárta előtt Shea WEBER egy óriási bal oldali bombával talál a kapu jobb oldalába, ezzel 2-1 Kanadának!

52:53
    Toews lőhetett közelről kapura jobbról, Gudlevskis kivédte, de most őt kell ápolni, a nyaka húzódhatott meg. Eddig remek teljesítményt nyújt a lett "cserekapus".

52:20
    Letelt a kiállítás fele, komoly helyzet nélkül.

51:23
    Sharp lőtt távolról, de egy védő ütőjén felpattanva elhagyta a játékteret a korong.

51:15
    Ez bizony most komoly lehetőség Kanada előtt, két percig emberelőnyben játszhatnak a meccs döntő szakaszában.

51:09
    Lett kiállítás, Pujacs kénytelen két percig a büntetőpadra ülni, bottal ütés miatt.

51:09
    Éles szögből bombázott kapura jobbról Bergeron, most sem sikerült túljárnia a lett kapus eszén. Jégtakarítás következik.

50:30
    Kevesebb, mint tíz perce maradt Kanadának eldönteni a találkozót, ha nem akar túlórázni. Lettország ma is erőn felül teljesít.

50:05
    Gudlevskis újra védett, most jobbról tüzelt közelről Doughty.

49:48
    Egy nagyszerű Gudlevskis védés után némi földharc alakult ki Getzlaf és Ozolins között. Előtte Perry és a saját játékosába bombázta a korongot egy lövésnél!

48:55
    Mi maradt ki! Darzins bombázta rá középről nagy helyzetben, Price védte ki lábbal!

48:27
    Hosszas tanácskozás után végül úgy ítél Peel, hogy nem volt gól. Buli következik. A helyi közönség egyébként jól hallhatóan a letteknek szurkol.

48:27
    A lassítás alapján átjutott a korong a kapuson végül, ám a 11-es számú Sotnieks kézzel megfogta a vonalon átcsorogni készülő korongot. Ez még nincs lejátszva ez a helyzet, mert ez így szabálytalan, ha így történt valóban.

48:27
    A jégen maradt fekve Gudlevskis egy védés után, valahol a teste alatt akadt el egy lövés és nem mert elmozdulni. A könyöke alá került a jobb kezénél és 2-3 centin múlott, de még a vonal előtt maradt!

47:55
    Crosby bombázta balról kapura, Gudlevskis hárította, a kipattanót Weber durrantotta rá és magam sem értem, hogyan, de a lett kapus valahogy lábbal visszanyúlt a lövés útjába és védett!

47:12
    Újabb kontra, nagy helyzetben léphetett volna ki a bal oldalon Karsums, ám a hosszú passz pontatlanra sikerült neki, ráadásul így tilos lett felszabadítás is lett a dologból.

46:55
    Itt továbbra is igyekszik Kanada, többet támadnak, de a lett kontrák továbbra is rendkívül veszélyesek.

46:20
    A párhuzamos találkozó eldőlni látszik, az Egyesült Államok már 5-1-re vezet Csehország ellen negyed órával a vége előtt.

46:00
    Sprukts hámozta át magát a védelmen, de szerelték a bal oldalon, majd Karsums passzát követően óriási helyzetben lőhetett Girgensons a jobb oldalról tisztán, Price hatalmas bravúrral hárított! Jégtakarítás.

45:10
    Nagyon pörgeti most Kanada. Gudlevskis védte középről Bouwmeester kísérletét.

44:25
    Önfeláldozóan vetődött bele egy Kanadai távoli bombába Bartuls, úgy kell szegényt letámogatni, miután belefeküdt Weber nagy lövésébe, sőt utána még arccal neki is ütközött egy kanadai játékosnak esés közben.

43:40
    Lett kontra végén tüzelt középről veszélyesen Kenins, Price óvta meg hálóját egy jó védéssel!

42:45
    Könnyelműen vesztett korongot a lett csapat a saját harmadnál, Marleau csapott le rá és vezette kapura egy védő szorításában, nem tudott erőset lőni, a kapus fogta is.

41:45
    A bal oldalon a rövid saroknál nagy helyzetbe került Toews pont a kiállítás lejártakor, de remekül zárta a szöget Gudlevskis.

40:40
    Ne feledjük, van egy harmadon átnyúló lett emberhátrány még.

40:01

Ebben a játékrészben jóval egyértelműbb kanadai fölény volt mind korongbirtoklásban, mind helyzetek, lövések számában. Azonban Lettország ma is fantasztikusat játszik, megint akadtak veszélyes kontráik, a védők is és Gudlevskis kapus is jó teljesítményt mutatnak.
    A harmadik harmadra maradt a döntés, Kanada egyelőre képtelen feltörni az elméletileg jóval gyengébb játékerőt képviselő Lettország védelmét, még húsz percük maradt erre, ha a rendes játékidőben szeretnék döntésre vinni.
    Az eredmény tehát egyelőre 1-1 Kanada és Lettország között, maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

40:00

39:35
    Kettő perces kiállítást kapott Ozolins a lettektől magas bot miatt.

39:16
    Lesre csúszott Toews a jobb oldalon, az utolsó percben járunk. Előtte Nash esett nagyot, de nincs ítélet.

39:00
    Gudlevskis kétszer is hatalmasat védett. Először Perry lőtt középről, majd a kipattanó után jobbról Getzlaf tett meg mindent, hogy begyötörje a korongot, a védők eltakarították a védés után a játékost.

38:35
    Egyre erősebb a lehetősége, hogy 40 perc játék után is döntetlenre fognak állni a csapatok, de Kanada tovább támad.

38:10
    Sprukt mekkorát védekezett! Megindult egyedül Kunitz, legyorsulta Spruktot, aki még bottal utána kanalazott és mértani pontossággal a pakkot ütötte ki a kanadai támadó elől!

37:30
    Nyom Kanada, de egyelőre a lett védelem és a kapus csodásan teljesít az olimpiai negyeddöntőben!

37:04
    Gudlevskis biztonsági védése, Perry tüzelt a buli után balról.

36:17
    Perry gondolta úgy, hogy beviszi a támadó harmadba és egyedül kicselez három lett védőt, a másodiknál elakadt.

35:45
    Hosszú adogatás után Kunitz durrantotta rá balról, ügyesen védte a rövid alsót Gudlevskis.

35:25
    Crosby hozott el egy bulit a támadó harmadban, de egyelőre lövéshez nem jutottak a fehérek.

34:40
    Rekis cselezgetett a jobb oldalon, de mire bevitte a támadó harmadba, már becsúszott két lett játékos is a túloldalon, természetesen les. Most jégtakarítás és kereskedelmi szünet.

34:00
    A harmad első felét megnyomta Kanada, de nem sikerült betalálniuk, most újra ők álltak fel, de Sprukts próbálkozott a bal oldalon egy kontrával, szerelték.

33:15
    Most oda-vissza korizás folyik, valódi helyzet nélkül.

32:35
    Kiegészült Kanada. Közben a másik találkozón az USA 4-1 arányban meglépett a csehektől.

32:20
    Megint meleg helyzet a fehérek kapuja előtt, végül Kenins durrantja rá jobbról, Price fogja a rövid saroknál a korongot.

31:40
    Most már egyértelmű kezd lenni, hogy ez a mérkőzés semmiképpen nem lesz sétagalopp a kanadaiaknak, a lettek átmentették tegnap formájukat.

30:50
    Karsums tüzelt balról, majd a kipattanóból ismételt középről K. Redlihs, mindkét kísérletet bravúrral fogta Price!

30:21
    St-Louis kiállítva a kanadaiaktól két percre bottal ütés miatt. Lett emberelőny következik.

30:21
    Óriási lett helyzet maradt ki! Girgensons játszott össze a kanadai kapu előtt Redlihs-szel előbbi balról közelről tüzelt, bravúrral védett Price lábbal, de úgy tűnik kiállítás is lesz.

29:55
    Toews lőtte erősen középre balról, Marleau maradt le róla pár centivel, de marad a kanadaiaknál.

29:20
    Gudlevskis ebben a harmadban eddig 14 alkalommal védett sikeresen 14 próbálkozásból.

29:00
    Az előző lövést Marleau tette rá jobbról, nincs gól a videóelemzés után sem, de a korong a vonalon helyezkedett el, Gudlevskis lábvédője alatt! Hatalmas helyzet volt.

28:56
    Gudlevskis védett szinte a gólvonalon egy közeli kanadai lövést. Kereskedelmi szünet után folytatódik a találkozó majd.

28:20
    Bergeron és Vlasic adogatott veszélyesen a támadó harmadban, végül Kenins szerelte, de nem tudják tartósan megtartani a lettek, inkább a kontrákra rendezkedtek be.

27:25
    Balról tüzelt Keith, a lett kapus ismét jó helyen állt.

26:27
    Gudlevskis nagy védése. A középre lőtt korongot Crosby tette azonnal kapura, a kapus azonban ugyanoda várta.

25:37
    Lett kiállítás, Girgensons kénytelen lemenni 2 percre bottal ütés miatt.

25:37
    Lett kontra, Indrasis lőhetett jobbról Girgensons passzát követően, ám nem találta el jól a pakkot és nekiesett a palánknak, ő is megsérült.

25:11
    Tavares maradt a jégen, úgy tűnik, meg is sérült.

25:00
    Sotnieks passzolt előre, de pontatlan, jöhetnek a fehér mezes kanadaiak.

23:50
    Újabb kanadai helyzet, megint a kapus védi a jobbról érkező lövést. Vlasic tüzelt. Az eddig eltelt percekben kanadai fölény rajzolódik ki, most jóval egyértelműbb, mint az első harmad során.

22:47
    Hasonló helyzet a túloldalon, jobbról tüzelt nem túl erősen Girgensons, Price biztonsági védést mutatott be.

22:25
    A buli után Bergeron lőtt kapura balról, Gudlevskis védett és inkább a biztonságra törekedett, nem tette ki a korongot.

22:15
    Szép előkészítés után Tavares bombázott középről kapura, ismét a lett kapus védett, majd tilos felszabadítás a lettektől.

21:15
    Lett ellentámadás végén a kapu jobb oldalánál Cipulis került nagy helyzetbe, de Price résen volt.

21:10
    Getzlaf lőtt kapura, majd Perry ismételt jobbról, mindkét kísérlet a kapusban halt el. Remekül él eddig a lehetőséggel Gudlevskis.

20:30
    Vlasic jelentkezett balról egy erős bombával, Gudlevskis védésével végződött ez is.

20:01

Lettország a tegnapi formáját átmentette mára is. Ugyan jóval több lövése volt a kanadaiaknak, de a lett helyzetek is életveszélyesek. Az első harmad remek játékot hozott, kimondottan nagy iram, sok lövés, helyzet és két gól.
    Megérdemelten egyenlített Lettország a kanadai vezetést követően a harmad vége felé, így egyelőre 1-1 az állás.
    Maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

20:00

19:45
    A kanadaiak passzolgattak a kapu előtt középen, de a védők fel tudtak szabadítani úgy, hogy nem volt lövés belőle.

19:00
    Megúszta Kanada, kiegészültek. Az utolsó percbe léptünk.

16:02
    Keithet állítják ki Kanadától két percre, mert törött bottal játszott tovább.

15:41
    Lettország gólt szerzett!
    Nem meglepő a játék képe alapján, egyenlített Lettország! Középen szerzett korongot Lauris DARZINS, egyedül vezethette kapura és a kapust elfektetve hatalmas gólt lőtt a felső kapuvas alá. 1-1!

15:35
    Szinte minden percben történik valami nagyon izgalmas, nem bánta meg, aki ezt a meccset választotta. A másik találkozón időközben USA-Csehország 2-1 egyelőre.

15:35
    Ismét komoly lett helyzet maradt ki! Keresztbe lőtt korongra rajtolt rá Cipulis, a kanadai kapusnak megint bravúrra volt szüksége, bár tegyük hozzá, előtte ő hibázott, mert a kapu mögött rosszul passzolt és eladta a korongot.

15:00
    Hihetetlen tempó! Darzins vezette nagyon ügyesen középen, kapura is lőtte veszélyesen, Price nem hagyta magát becsapni és védett.

14:50
    Carter durrantotta rá balról, újra Gudlevskis remek védését láthattuk!

14:31
    Egyáltalán nem álltak le a kanadaiak, ugyanolyan elánnal támadnak, eddig nézői szempontból igazán remek mérkőzés. Jobbról lőtt közelről most Toews, a kapus bravúrral védett, az ellentámadásból Girgensons tüzelt középről nagy helyzetben, itt Price hárított bravúrral!

13:37
    Nyomás alatt volt a lett kapu, végül egy visszapassz érkezett jobbra Patrick SHARP elé, aki kapásból bombázta jó szögből jobbról a rövidre! 1-0 Kanadának!

12:55
    Ügyesen piszkált bele egy lett védő a kapu mögüli visszapasszba, így Benn elől elvette a lövés lehetőségét.

12:25
    Kenins harcolt hosszasan a korongért a jobb oldalon a palánk mellett, ám végül győzött a túlerő.

11:45
    Semmi pihenés, nagyon gyors az iram, kevés a játékmegszakítás, újra a kanadaiak támadásban.

10:35
    Hoppá, majdnem a lettek szereztek vezetést, Mikelis Redlihs szemfülesen lecsapott egy gazdátlan korongra és előrenyújtva az ütőjét bekotorni balról a kapuba, de Price résen volt és blokkolta!

09:40
    Nagyon veszélyesen pattant a korong a lett kapu előtt, Tavares azonnal kapura is próbálta tenni középen közelről, Gudlevskis vetődve hárított.

08:50
    Ravasz lövést eresztett meg Kunitz jobból, a rövid sarokba szánta, de oda várta Gudlevskis is és fogta a lövést!

08:24
    A statisztika szerint 11-2 a lövések aránya. Ezen picit csodálkozom, legalább négy komoly lett lövést számoltam eddig, de akkor higgyünk a hivatalos statisztikának.

08:20
    És valóban le is pergett a lett emberelőny valamire való lövés nélkül.

07:35
    Remek kanadai védekezés, egyelőre képtelen lőni Lettország előnyben.

07:20
    A tornán idáig 8x játszott emberhátrányban Kanada és ebből egy gólt kapott.

06:40
    Felálltak a lettek, de a kanadaiak ki tudták kotorni a harmadból, kis híján kontrázni is sikerült nekik.

06:30
    A kiállítás gáncsolás miatt történt.

06:18
    Sharp értetlenkedve korcsolyázott le a jégről, miközben jöttek a jégfelújító urak és a kereskedelmi szünet. 2 percre kiállítják Sharpot a kanadaiaktól.

05:30
    Weber jobbról durrantott kapura, Price a vállával és a fejével védte az erős lövést. Eddig Lettország meglepően jó!

05:00
    Darzins mit hagyott ki! Szólóban vitte középen végig egészen a kapusig, majd fonákkal trükközve próbálta a kapuba lőni, de számított rá Price és ügyesen hárított!

04:25
    Marleau puffantotta rá középről, elakadt a lett kapusban.

03:50
    Kanadai ellentámadás végén Toews bombázott kapura középről, majd Crosby balról tüzelt ziccerben, de előbb kapufa, majd a lett kapus, Gudlevskis hárított bravúrral!

03:05
    Komoly lövés újra, Karsums veszélyeztetett jobbról.

02:18
    Gudlevskis védte Benn közeli, középről leadott bombáját, helyzetek tehát mindkét oldalon.

02:10
    Egyelőre nem tudott Kanada támadást vezetni, most először vitték be a támadó harmadba.

01:25
    Megint lett helyzet középen, Ozolins lőtt közelről, elakadt ez is Priceban!

00:45
    A lettek indítottak egy helyzettel, Rekis puffantotta rá, Price szépen védett!

00:30
    Meglepetésre a lett kapuban nem Masalskis, hanem Gudlevskis.

00:01

A Crosby-féle sor kezd a kanadaiaknál. A letteknél pedig a Bartulis – Girgensons-féle sor.

A mai összecsapáson kanadai részről Smith kapus, Duchene és Subban marad ki, míg a letteknél Mustukovs kapus, Vasiljevs és Daugavins a hiányzó.

Kanada: Price (Luongo) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester – Pietragelo, Hamhuis, Kunitz, Begeron, Crosby – Getzlaf, Benn, Perry, Marleau, Toews – Carter, Sharp, Tavares, St-Louis, Nash

Lettország: Masalskis (Gudlevskis) – Sprukts, Rekis, Ozolins, Darzins, K. Redlihs – Jass, Sotnieks, Vasilievs, Karsums, Daugavins – M. Redlihs, Girgensons, Freibergs, Kulda, Bartulis – Cipulis, Indrasis, Pavlovs, Pujacs, Kenins

Játékvezetők: Peel (USA), Rönn (FIN).

Az elődöntőbe jutásért mérkőzik meg Kanada, az egyik nagy meglepetéscsapat, Lettország ellen a negyeddöntőben.
    A mérkőzés toronymagas esélyesen természetesen a kanadai válogatott, amelyik veretlenül, három győzelemmel jutott el egyenes ágon a legjobb nyolc közé.
    Elsőként Norvégiát győzték le, majd elgázolták az osztrákokat, végül egyetlen góllal a finneket is legyűrték.
    A lettek eredménylistája sokkal érdekesebb képet mutat.
    A csoportmeccseken semmi sem sikerült nekik, kikaptak Svájctól, a csehektől, végül Svédországtól is.
    A ki-ki meccsen azonban 3-1 arányban legyőzték Svájc gárdáját, így mégis a balti állam lehet ott a negyeddöntőben.
    Vajon képes-e újabb, még nagyobb meglepetést okozni Lettország, vagy Kanada érvényesíti a papírformát és bejut az elődöntőbe?
    Tartsanak velünk szerdán 18 órától!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 14. Sharp (Nash), 54. Weber (Doughty, Toews) – 16. Darzins (Kulda, Sprukts)

Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Sprukts, Rekis, Ozolins, Darzins, K. Redlihs – Jass, Sotnieks, Vasilievs, Karsums, Daugavins – M. Redlihs, Girgensons, Freibergs, Kulda, Bartulis – Cipulis, Indrasis, Pavlovs, Pujacs, Kenins

Játékvezetők: Peel (USA), Rönn (FIN)