Svédország – Szlovénia 5:0 (vége) | Finnország – Oroszország 3:1 (vége) | Kanada – Lettország 2:1 (vége)
USA – Csehország 5:2 (vége)
USA
5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Csehország
szerda 19.02.2014, 18:00 • Shayba Arena, Szocsi • XXII. téli olimpia

Teljesen megérdemelten nyert és jutott az elődöntőbe az USA, perceket leszámítva szinte végig jobban játszottak, és jobban kihasználták a helyzeteiket is. Így végül a letteket verő Kanada lesz az ellenfelük a döntőért. (20:23:22)

60:00

59:22
    Erat lőtt rá közelről egy pattogó korongot még, de nem jutott a kapuba.

58:42
    Backes jobbról ad át a tárnak keresztbe, de most jó volt a védekezés.

57:45
    Folyamatosan támadnak a csapatok, de közel sem olyan elánnal, mint a harmad elején.

56:32
    Kane lőtt egy gyors támadás végén középen 4 méterről, de Salak védett, a kipattanóra pedig rátenyerelt.

55:50
    Folyamatos a játék, a lövésekben még az amerikaiak vezetnek.

54:05
    Újabb cseh akció, de most nem kapta Elias a kapu előtt.

53:00
    Csehország gólt szerzett!
    ALES HEMSKY szerzett korongot, és megindulva azzal balról középre korcsolyázva 6 méterről lőtte ki a kapu felső részét.

52:30
    Már csak lassabb tempóban koriznak a csapatok.

51:29
    Callahan indult meg a bal szélen és lőtt végül kapu fölé távolról.

50:50
    Már nem sok az izgalom, látszik, hogy kicsit tét nélküli lett a mérkőzés.

49:19
    Magas bot miatt jöhet Quick kapuja előtt a buli, amit elhoznak az amerikaiak.

48:45
    Van még iram, hiába dőlt el a mérkőzés, de már nem a támadásépítések a legjobbak.

47:25
    Már színezik előnyben az amerikaiak, könnyedén játszanak.

46:47
    Zidlicky kap 2 percet akadályozás miatt.

46:40
    Tartja az USA a pakkot, McDonaugh lőtt kissé balról jól, de Salak védett.

45:55
    Kicsit feladták a csehek a dolgot, legalább is már nem olyan nagy elánnal mennek.

44:32
    Pavelec véd egy óriási lövést, ami középről jött egy szép támadás után.

43:41
    Próbál az USA is támadni, de nincs rá nagy szükség, a csehek megtörtek.

42:01
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    PHIL KESSEL egy kontra végén talál be, balról adták át neki keresztbe a kapu hosszú oldalára, ahol bepattant a pakk.

41:35
    Jönnek a csehek előre, ahogy tudnak, mindent megtesznek.

40:43
    Nagy kavarodás alakult ki Quick előtt, de a korong nem jutott be a fekvő kapus alatt.

40:01

Kézben tartja az USA a meccset, és még az előnyüket is tudták növelni egy szerencsés góllal. Talán eldőlt a meccs.

40:00

39:55
    Az utolsó percben a csehek támadtak, de helyzetig nem jutottak el végül.

38:30
    Quick kapuja előtt alakul ki kavarodás, de a több védő miatt nem lett nagy helyzet.

38:00
    Középről lőttek egyet, de a cseh védőben elakadt a pakk.

37:25
    Tartja a korongot okosan az amerikai válogatott, majd egy kicsit emberelőnybe is kerülnek.

36:50
    4 a 4 ellen vannak most még fent, az iram továbbra is nagy.

36:01
    Voracek gáncsolás miatt kiállíttatja magát 2 percre.

35:32
    Orpik ül ki 2 percre akadályozás miatt, a palánkra passzírozta ellenfelét.

34:35
    Elias lövőcsel után próbálta becenterezni okosan, de a védők blokkoltak és megszerezték.

33:42
    Kessel húzta rá szintén fordulás után kissé balról 4 méterről, de Salak védett.

32:30
    Jagr fordulásból húzta be a kapu elé jobbról hátulról, de Quick gyorsan rátenyerelt.

32:00
    Salak véd lábbal szépen egy T.J. Oshie lövést, ami kissé jobbról jött 7 méterről.

31:20
    Tilosra szabadítanak fel az amerikaiak, Quick kapuja előtt lesz a buli így.

30:14
    Bal szélről lőttek a tengerentúliak, hátha Salak is kap egy gólt, de nem találtak kaput.

29:36
    Az egyik plexit kell a helyére tenni, kijött a tartóból egy kis részen.

29:31
    Kapuscsere: Salak jön be védeni Pavelec helyére.

29:31
    Egy nagy kék vonal elöli bomba után hátulról visszapattan megint a korong, balról pedig ZACH PARISE egyből ráhúzza, Pavelec a lába között pont besodorja a csúszás közben.

28:27
    2 percet kap akadályozásért Zbynek Michalek.

27:04
    Cervenka emelt kapura középen fonákkal, Quick a bal vállával védett.

26:22
    Elöl tartja a korongot az USA, lövéshez nem jutnak, de eldugják a pakkot.

25:36
    Erat passza lesen találta a balról induló Nedvedet.

24:45
    Kontrollálja az amerikai csapat a játékot, így kevesebb a helyzet, de taktikusak.

23:40
    Támadásban marad Csehország, de nem jutnak most újabb lövéshez.

22:34
    Nedved ütötte be a kapus elé a korongot, hátha az ott ácsorgókról bekerül a kapuba.

21:45
    Indulnának a csehek, de hiába, okosan visszaáll gyorsan az USA.

20:25
    Hemsky kezd gyorsan egy lövéssel, nehogy azt higgyék, hogy leállnak.

20:01

Sok támadás, sok gól, szép védések jellemezték az első harmadot, és kisebb fölényben volt az USA.

20:00

19:59
    Suter lőtt a kék vonal elől mellé, a palánkról visszapattanót DAVID BACKES jobbról egyből éles szögből beütötte a fekvő Pavelec alatt.

18:29
    Zidlicky lőtt jól kissé jobbról 6 méterről, Quick kisebb takarásból is fogta a lepkéssel.

17:51
    Pavelec fog a röviden most egy újabb van Riemsdyk lövést, megint csak éles szögből jött a pakk.

17:02
    Callahan esett el Pavelecben a védő lökése miatt, és közben még a kapus védett is egy Brown lövést.

16:40
    Remek a meccs továbbra is, nagy az iram és sok a támadás.

16:10
    Quick fog meg egy távoli lövést lepkéssel, a csehek elhozzák a bulit.

15:44
    Krejci balról lőtt egy bombát, de Quick tudta fogni a még kipattanó korongot.

14:38
    Remek akció végén Backes adott jobbról keresztpasszt a kapu előtt, baloldalon éles szögből DUSTIN BROWN egyből a szinte üres kapuba lő, hiszen a kapus nem ért át.

13:21
    Kaberle került helyzetbe a kapu előterében, de Quick bottal kisegítette onnan a pakkot.

12:43
    Pavelec véd újra, most meg is fogja a kissé balról jövő T.J. Oshie lövést.

12:00
    Van Riemsdyk nagy helyzete maradt ki, Pavelec védett bravúrral.

11:32
    Fowler üt középről nagy kapuvasat kapásból egy buli után 6 méterről!

10:09
    Quick lelassította a korongot, nem csúszott át alatta a kapuba, egy védő kisegítette.

09:38
    Nedved balról lőtt kapuvasat, miután az USA kissé elcserélte magát, és kevés védő maradt.

08:45
    Elöl tartja a korongot a cseh csapat, Zidlicky lövése ment mellé.

07:35
    Jönnek előre a csehek, de ők sem tudnak lőni, a középső harmadban sokat van a korong.

06:45
    Nincs újabb lövés, főleg a csehek birtokolják a korongot most.

05:50
    Nagy az iram, folyamatos a támadások vezetése.

04:31
    ALES HEMSKY szerez gyors egyenlítést egy szerencsés találattal, nagy kavarodásban az egyik védő a másik lábára ütötte rá és csúszott be középen Quick alatt. Öngól lenne, ha lenne ilyen.

03:10
    Quick védett egy szinte ziccer lövést, ami jobbról jött 3 méterről!

02:30
    Izgalmasan kezdődik a találkozó, a gyors gól még nem borítja fel a taktikákat azért.

01:39
    Gyors gól, JAMES VAN RIEMSDYK jobbról közelről húzta rá, és egy korongnyi lyukban Pavelec térdhajlatában beesett a pakk!

00:01

Miután az USA megnyerte magabiztosan a csoportját, így egyenes ágon a negyeddöntőbe jutott, méghozzá az alsó ágra.
    A legkeményebb párodból kapta az ellenfelet, de nincs mitől félnie. Az a Csehország jön most szembe, amely tegnap Szlovákiát verte meg egy végül szoros meccsen 5-3-ra. Biztató lehet, hogy amikor nagyon akartak, akkor tudtak támadni a szlovákok ellen és eredményesek is voltak.
    Az amerikaiaknak viszont újra remek, és a végső győzelemre is esélyes csapatuk van, ráadásul jól is játszanak, ami nem hátrány.
    Ám egy meccsen bármi lehet, sok gólra van esély, és nem tudni, ki jön ki jobban belőle.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Nagy Gábor

Gólok és gólpasszok: 2. van Riemsdyk (Kesler), 15. Brown (Backes, Suter), 20. Backes (Suter, McDonaugh), 30. Parise (Pavelski, Suter), 43. Kessel (Kesler) – 5. Hemsky, 53. Hemsky

USA: Quick (Miller) – Fowler, Carlson, Suter, Martin, McDonagh, Shattenkirk, Orpik – Callahan, Backes, Parise (C) – Kane, Kesler, Brown – Kessel, Pavelski, van Riemsdyk – Oshie, Stastny, Pacioretty – Wheeler.
    Edző: Dan Bylsma.

Csehország: Pavelec (Salák) – Zidlicky (A), Smíd, Gudas, Kaberle, Barinka, Z. Michálek, Rozsíval – Cervenka, Plekanec (C), Jágr (A) – M. Michálek, Krejcí, Hemsky – Hanzal, Vorácek, Erat – Novotny, Elias, Frolík, Nedved

Játékvezetők: Olenin, Pollock – Amell, Dedioulia