Békéscsaba – Veszprém BKC 28:24 (vége) | Dunaújvárosi KKA – EKFSC - Globál Safe 36:26 (vége) | MTK-Budapest – Érd 18:28 (vége)
MTK-Budapest
18:28 (8:12)
Érd
szombat 01.03.2014, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A női kézilabda NB I-ben folytatódnak a küzdelmek, a 21. fordulóban az MTK-Budapest hazai pályán fogadja az Érd csapatát. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt biztossá vált, hogy a fővárosiak az utolsó előtti helyen végeznek, a vendég Érd pedig zsinórban harmadszor biztosítja helyét a felsőházi rájátszásban, azzal az elődöntőben.
    Az élvonalban tavaly még BSE néven szerepelt együttes tizenkilenc forduló után négy ponttal áll, csak az újonc egri Eszterházy KFSC-t előzi meg. Az Érd jelenleg negyedik, de tekintve hogy az utolsó fordulóban majd a harmadik Dunaújvárost fogadja hazai környezetben, könnyen bronzérmesként zárhatja az alapszakaszt. A rájátszást megelőzően már az is biztos, hogy jövőre is nemzetközi kupaszereplő lesz az Érd, és egyre több tapasztalattal a hátuk mögött akár kiugró eredményt is elérhetnek.
    A mai mérkőzés esélyese a vendégcsapat, de a hazaiaknak talán önbizalmat és lökést adhat a múlt fordulóban idegenben aratott győzelmük.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

MTK-Budapest: Schneck, Kurucz (kapusok) – Hornyák, Tamás, Szandai, Kulich, Pácz, Fundák, Fekete, Buzsáki, Petrovszki, Blaubacher, Borbás, Barczi, Despotovic, Takács

Érd: Gridnyeva, Oguntoye, Janurik (kapusok) – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár, Mester

Játékvezetők: Horváth, Simó.

Bemutatták a játékosokat, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés, most már ne menjenek sehová.

1

1
    A vendég Érd kezdte a mérkőzést. A hazai kapuban Schneck kezd, míg a vendégeknél Oguntoye a portás. (0:0) (0:0)

2
    Kivédekezett vendégtámadás után támadhat az MTK-Budapest. (0:0) (0:0)

2
    DESPOTOVIC ment fel a levegőben, hatalmas átlövéssel szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. (1:0) (1:0)

3
    Kovács rossz bejátszása után ismét a hazaiak támadhatnak. (1:0) (1:0)

3
    BORBÁS kap pontos labdát beállóban, könnyedén használja ki a ziccert. (2:0) (2:0)

4
    KISFALUDY fordult le ellenfeléről, betörésből megvan az Érd első gólja. (2:1) (2:1)

5
    Eladták a labdát a fővárosiak, TRISCSUK lerohanás után egalizás. (2:2) (2:2)

6
    TAKÁCS engedte el a jobbost, hatalmasat ragasztott a bal felsőbe. (3:2) (3:2)

7
    Hamar eladta az Érd, PETROVSZKI átlövésből megszerzi mai első gólját. (4:2) (4:2)

8
    Vonalra léptek a vendégek, Takács viszont eladta a labdát, ebből fordult az Érd. Schatzl lerohanás után ziccerben Schneckbe vágta a labdát, de a labda maradt az Érdnél. (4:2) (4:2)

8
    Az Érd időt kért. (4:2) (4:2)

9
    Kovács bombáját védte Schneck, gyors indítás végén BARCZI volt eredményes szélről. (5:2) (5:2)

10
    Jól és keményen védekeznek a hazaiak, Schatzl belépett. (5:2) (5:2)

11
    Triscsuk taszajtott nagyot ellenfelén, kapta is a lapot. (5:2) (5:2)

12
    Kivédekezett hazai támadás után BOGNÁR lő a kapuba betörés után. (5:3) (5:3)

13
    Érdi labdaszerzés után KISFALUDY betörésből megszerzi mai második gólját. (5:4) (5:4)

14
    DESPOTOVIC egyelőre megoldhatatlan feladat a vendégeknek, ismét hatalmas átlövéssel jelentkezett. (6:4) (6:4)

15
    Fundák ellépte, a vendég Érd támadhat. Az Érd is ellépte, hazai részről pedig egy előkészítetlen lövés ment mellé. (6:4) (6:4)

16
    KLIVINYI vállalkozott lövésre, Schneck nem védhette. (6:5) (6:5)

16
    Mindkét oldalon sok a hiba, Janurik védése után az Érd támadhat. (6:5) (6:5)

SCHATZL-t sikerült indítani elől, a vendégek szélsője ezúttal nem hibázta el a ziccert. (6:6) (6:6)

17
    Despotovic kapufája után a vendégek támadhatnak. (6:6) (6:6)

18
    Hosszas labdajáratás után KOREN vállalkozott lövésre, jobbátlövőből pókhálózta ki a felsőt. (6:7) (6:7)

19
    Megakadt a hazai gépezet, jött is az időkérés. (6:7) (6:7)

19
    Hazai támadással folytatódik a mérkőzés. Barczi ellőtte, de közben megtámasztották, maradt a labda az MTK-Budapestnél. Borbásnak sikerült bejátszani a labdát, beállóból csúnyát fölé lőtte. (6:7) (6:7)

20
    Mindkét oldalon hiba, az Érd támadhat. (6:7) (6:7)

21
    TRISCSUKOT hagyták egyedül, beállóból növelte csapata előnyét. (6:8) (6:8)

22
    Takács taszajtott nagyot Klivinyin, két percet kapott érte. (6:8) (6:8)

22
    WOLF büntetőjét elsőre védte Schneck, az ismétlésnél már tehetetlen volt. (6:9) (6:9)

23
    Emberhátrányban nem sikerült csökkenteni a hazaiaknak a hátrányt, az Érd támadhat. (6:9) (6:9)

24
    SCHATZL futott be szélről, beállóban szépen játszották meg, onnan pedig már nem hibázott a vendégek kiválósága. (6:10) (6:10)

25
    Hosszú percek után sikerült betalálni Janurik kapujába, TAKÁCS fordult le ellenfeléről, betörésből csökkentette a hazaiak hátrányát. (7:10) (7:10)

26
    Schatzl ellépte, de a hazaiaknak sem sikerült góllal befejezni a támadást. (7:10) (7:10)

27
    Triscsuk rossz bejátszása után BORBÁS vágta be a lerohanás végén. (8:10) (8:10)

28
    WOLF jött be támadásba, és ha már pályán volt megmutatta, hogy nem csak büntetőből tud eredményes lenni. Átlövésből vette be a hazaiak kapuját. (8:11) (8:11)

29
    Janurik védése után a vendégek támadhattak. KLIVINYI egy testcsellel becsapta ellenfelét, lövésénél a bal alsót választotta. (8:12) (8:12)

30
    Az utolsó percben nehezen jutottak lövéshez a hazaiak, majd előkészítetlenül ellőtt labda a blokkban elhalt. (8:12) (8:12)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (8:12)

Jól és főleg eredményesen kezdett az MTK-Budapest, egy kiváló erőkből álló Érd ellen ez mindenképpen figyelemreméltó teljesítmény. A 10. percben 5:2-es hazai vezetésnél megrázták magukat a vendégek, olyannyira hogy a 22. percben már ők vezettek három góllal. A két kapus jó százalékkal véd, főleg Schneck fogott ziccereket.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

31
    Elkezdődött a második félidő. (8:12)

31
    Az MTK-Budapest kezdte a második félidőt. A két kapuban nem történt változás. (8:12) (8:12)

31
    TAKÁCS jobbátlövőből hatalmasat ragasztott a felsőbe, a vendégek támadhatnak. (9:12) (9:12)

32
    Borbás maradt lent egy ütközést követően, ápolás után folytatja a játékot. (9:12) (9:12)

33
    Janurik védte Despotovic bombáját, KOREN betörésénél viszont tehetetlen volt Schneck. (9:13) (9:13)

34
    Jó hazai védekezés után gyorsan eladták a fővárosiak, Kovács ziccerét viszont bravúrral védte Schneck. (9:13) (9:13)

34
    Petrovszki eladta, KOREN lerohanás végén bevágta a ziccert. (9:14) (9:14)

35
    PETROVSZKI dobhatott hetest, Gridnyeva jött be a kapuba, hárítani viszont nem tudott. (10:14) (10:14)

36
    Takács rántotta le ellenfelét, két perc a "jutalma". (10:14) (10:14)

36
    OLÁH vállalta el a büntetőt, nem is hibázta el a lehetőséget. (10:15) (10:15)

37
    FEKETE nem volt szívbajos, bátran ment be a darálóba, majd pontosan nézte ki a jobb alsót. (11:15) (11:15)

38
    Schneck fogott ziccert, BARCZI viszont jobb szélről ellőtte Janurik mellett. (12:15) (12:15)

39
    Oláh büntetőjét Schneck védte, vastaps a közönségtől. (12:15) (12:15)

39
    Mindkét oldalon idegesek a játékosok, hátránya ellenére jól játszanak ma a fővárosiak. (12:15) (12:15)

40
    Az Érd kért időt. (12:15) (12:15)

41
    KLIVINYI átlövésébe csak beleérni tudott Schneck, az MTK-Budapest támadhat. (12:16) (12:16)

42
    Petrovszki lökete a felsőn csattant, a kipattanót a vendégek szerezték meg. (12:16) (12:16)

43
    KLIVINYI volt egymásután kétszer eredményes, ezúttal is átlövésből vette be a hazaiak kapuját. (12:17) (12:17)

44
    SZEKERES mutatta meg, hogy nem csak védekezni tud, balátlövőből növelte csapata előnyét. (12:18) (12:18)

45
    DESPOTOVIC engedett el egy bombát, Janurik csak beleérni tudott. (13:18) (13:18)

46
    FUNDÁK kígyózott be a vendégek falába, betörésből nem hibázta el a ziccert. (14:18) (14:18)

47
    SCHATZL-t sikerült indítani elől, az Érd szélsője ezúttal bevágta. (14:19) (14:19)

47
    Az MTK-Budapest időt kért. (14:19) (14:19)

48
    Nem sikerült góllal befejezni a hazaiaknak a támadást, nem úgy az Érdnek, KOVÁCS volt eredményes betörésből. (14:20) (14:20)

49
    FEKETE ment be a darálóba, nem merték bántani, betörésből csökkentette a hazaiak hátrányát. (15:20) (15:20)

50
    KLIVINYI szerzett nagy gólt átlövésből, nem sikerült a hazaiaknak a felzárkózás. (15:21) (15:21)

51
    Janurik nagy védése után elől KOVÁCS kapta az indítást, nem is hibázta el a ziccert. (15:21) (15:21)

52
    BUZSÁKI köszönt be balátlövőből, löketét Janurik nem védhette. (16:22) (16:22)

53
    DESPOTOVIC szaggatottról elengedett bombájával zárkóznak a hazaiak. (17:22) (17:22)

54
    Hosszas labdajáratás után KOVÁCS fejezte be lövéssel a vendégek támadását. Labdája a jobb alsóban kötött ki. (17:23) (17:23)

55
    Támadásban hibáztak a hazaiak, nem úgy OLÁH a szélről, ezzel hét a különbség. (17:24) (17:24)

56
    Az MTK-Budapest időt kért. (17:24) (17:24)

56
    Jó vendégvédekezés után TRISCSUK érkezett lendületből, esélyt sem adott Kurucznak. (17:25) (17:25)

57
    A végére elfogyott az erő a hazaiaknál, KOREN szélről pontosan célzott. (17:26) (17:26)

58
    TRISCSUK ment be a hazai falba, lendületből nagyon bevarrta. (17:27) (17:27)

59
    BARCZI kapott labdát a jobb szélen, szépen lőtte el Janurik mellett. (18:27) (18:27)

60
    A vendégek támadását KLIVINYI fejezte be lövéssel, Kurucz nem védhette a bombát. (18:28) (18:28)

60
    Néhány másodperc maradt hátra, az MTK-Budapest már nem is próbálkozott lövéssel. (18:28) (18:28)

60
    Mérkőzés vége. (18:28)

A mérkőzés végén ugyan meglett a tízgólos különbség a vendég Érd javára, de az eredmény mégis csalóka, nem volt ekkora különbség a két csapat között.
    A hazaiaknál Schneck Réka ezúttal is remekül védett, illetve Despotovic játéka jelentett kellemes meglepetést a fővárosi szurkolóknak.
    Szünetben még "csak" néggyel vezetett az Érd, majd a második játékrészben folyamatosan őrölte fel a hazaiak erejét, főleg Kovács és Klivinyi jelentett megoldhatatlan feladatot az MTK-Budapestnek. Ugyanakkor ha a szezonban végig ilyen teljesítményt nyújtottak volna a fővárosiak, akkor minden bizonnyal jelenleg nem négy pont lenne a nevük mellett.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:27:49)

Játékvezetők: Horváth, Simó