Érd – Dunaújvárosi KKA 20:22 (vége) | Ipress Center-Vác – Békéscsaba 27:27 (vége)
Ipress Center-Vác
27:27 (14:14)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 08.03.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Ezzel a döntetlennel eldőlt, hogy a Fehérvár megőrizte az ötödik helyet az alapszakaszban, a Békéscsaba bejutott a nyolcadik helyen, a Debrecen pedig kiesett végül és fehérvári bravúrja ellenére az alsóházban kénytelen folytatni. A Vác képtelen volt tartani Glusicát, aki megszórta a hazai csapatot, a Csaba pedig élni tudott a Vác hihetetlen mennyiségű technikai hibájával és döntetlenre mentette a találkozót.
    A csabai lányok idegenben nem szoktak acélosak lenni, de most kimondottan jól használták ki a váciak hibáit, Glusica átlövései pedig nagyon ültek ma. A Vác ugyan nem szenvedett vereséget, de továbbra is feltűnően gyengén játszanak, gödörben vannak. Az ötödik helytől is elestek ezzel a döntetlennel, de a mutatott játék alapján nem is nagyon szolgáltak volna rá.
    A kapusteljesítmény is elmaradt ma a várttól, érezhető volt Triffa Ági hiánya.
    A végeredmény tehát Vác – Békéscsaba: 27-27!
    ---- (19:21:51)

Szurkolói rendbontás a vendégszektorban, be is futott egy ember, a rendezők csak nehezen tesznek rendet, de a mérkőzés alatt is elég fenyegető magatartást tanúsítottak a vendégek hívei.

60
    Vége a második félidőnek. (27:27)

60
    Nikcevicet leblokkolták. (27:27) (27:27)

60
    Gávai kap két percet. Két mp! (27:27) (27:27)

60
    A Vácé maradt a labda, időt kért Konkoly Csaba 10 mp-el a vége előtt! (27:27) (27:27)

60
    Kifogta a hetest Veress lábbal. (27:27) (27:27)

60
    Veress jön a heteshez. (27:27) (27:27)

60
    Hetest harcolt ki a Vác, Szondit lökték fel. 18 másodperc hátra. (27:27) (27:27)

60
    Utolsó perc, támad a Vác. (27:27) (27:27)

59
    DOMBI birkózta be magát és beállóból egyenlít. (27:27) (27:27)

59
    DAKOS hatalmas bevetődéses kapuba ütős góljával vezet a Vác. (27:26) (27:26)

59
    Kettő perc hátra. (26:26) (26:26)

58
    Nikolajenko kétszer indult, jön a Vác. (26:26) (26:26)

58
    Bíró védett, de oldalt ment ki a labda. (26:26) (26:26)

58
    Drávai átlövése a gólvonalon pattant meg, de nem volt bent. Jöhet a Csaba. (26:26) (26:26)

57
    Bíró véd egy blokkolt lövést. (26:26) (26:26)

57
    Glusicára kilép Fülöp. (26:26) (26:26)

56
    FARKAS talpról elhajlásból egalizál középről. Tipikus egy gólos meccs. (26:26) (26:26)

55
    HANCZVIKKEL Zsanett középen hatalmas rést talált és bebombázta betörést követően. (25:26) (25:26)

55
    FARKAS passzívnál bal kettőből a hosszú felsőbe lőtte. (25:25) (25:25)

54
    Hosszú lefolyású váci támadás. (24:25) (24:25)

53
    Bíró a kapuskidobásból GÁVAI kezébe adta a labdát, aki köszönte szépen és ziccerben természetesen bedobta. (24:25) (24:25)

53
    Glusica Bíróba dobta a labdát. (24:24) (24:24)

52
    Hansághy a jobb szélről a jobb kapufa mellé dobta, a vezetésért támad a vendégcsapat. (24:24) (24:24)

52
    GLUSICA már tizedszer eredményes, a Vác továbbra sem lép ki rá hatékonyan. (24:24) (24:24)

51
    SZÁDVÁRI a bal szélről pörgette be a labdát a kapus fölött. (24:23) (24:23)

51
    GLUSICA bombázta be ziccerben az ajándékgólt. (23:23) (23:23)

50
    Glusica átlövését védte Bíró, majd eladta Nikcevic. (23:22) (23:22)

50
    Drávai átlövése most nem fogott ki Terenyin. (23:22) (23:22)

49
    GLUSICA óriási átlövésgólt szerez középről a bal alsóba. (23:22) (23:22)

49
    Hansághy védekezett jól a jobb szélen. (23:21) (23:21)

49
    Bakó Botond kér időt, most jó ideje nem sikerül semmi támadásban a Békéscsabának. (23:21) (23:21)

49
    DRÁVAI újabb gólt szerez középről, ismét talpról a rövidbe. (23:21) (23:21)

47
    Blokkolt csabai lövés után Szádvári szerzi meg. (22:21) (22:21)

47
    DRÁVAI talpról hatalmas átlövésgólt szerez. (22:21) (22:21)

47
    Rossz bejátszás a vendégektől. (21:21) (21:21)

46
    Szádvári a bal szélről bevetődve a hosszú felső mellé lőtt. (21:21) (21:21)

46
    Passzív határát súroló támadás végén adta el a Csaba. (21:21) (21:21)

45
    Kiegészült a Vác. (21:21) (21:21)

45
    Kampernek kellett dobnia középről passzívnál, 11 méterről, a kapus könnyen fogta. (21:21) (21:21)

44
    Drávai durrant fölé, de a blokkról ment fölé. (21:21) (21:21)

44
    GÁVAI a bal szélről szerez átemeléses gólt. (21:21) (21:21)

43
    KAMPER Olívia egyéni betörésből kapja a hátára a csapatot. (21:20) (21:20)

43
    Nagyobb baj a Vácnak, hogy Fülöpöt még ki is állították két percre. (20:20) (20:20)

43
    DOMBI Luca lőtt gólt középről. (20:20) (20:20)

42
    FARKAS középről rendezetlen védelem ellen átlövésgólt szerez. (20:19) (20:19)

42
    Barján lépéshibája a jobb oldalon. (19:19) (19:19)

42
    DRÁVAI középről felugrásból szerencsés kapufás átlövésgólt szerez. (19:19) (19:19)

41
    Képtelen a Vác visszavenni a vezetést, megint eladták, GLUSICA megszerezte a labdát, végigvitte és könyörtelenül bebombázta. (18:19) (18:19)

41
    Bíró védte Glusica átlövését. (18:18) (18:18)

40
    DRÁVAI középről, 9 méterről óriási átlövésgólt szerez. (18:18) (18:18)

40
    Barján ütötte meg Farkast, megúszta szabaddobással. (17:18) (17:18)

40
    Bíró hatalmas bravúrral védte Gávai ziccerét lerohanás után. (17:18) (17:18)

39
    Glusica dolgozza meg Farkast, szabaddobás. (17:18) (17:18)

39
    Diószegi a jobb kapufa mellé lőtte a jobb szélről. (17:18) (17:18)

39
    Drávai átlövését védte a kapus, de marad a Vácnál, amit azonban gyorsan el is adnak. (17:18) (17:18)

38
    DOMBI Luca bravúrosan hámozta át magát a falon és bebombázta a jobb felsőbe középről. (17:18) (17:18)

37
    FARKAS talpról felhúzott átlövésgólt szerez test mellett. (17:17) (17:17)

37
    GÁVAI szerzett labdát, majd végigvitte lerohanásból a bal oldalon. Továbbra is a Vác hibáiból él a vendégegyüttes. (16:17) (16:17)

36
    Glusicát Kamper próbálja kivenni. Eladta a labdát a Csaba, Barján lépte el. (16:16) (16:16)

36
    FARKAS Veronika bombázza a büntetőt a jobb felsőbe. (16:16) (16:16)

35
    Drávai érkezett a pályára, majd Dakos egy veszettnek látszó helyzetből harcol ki hetest bravúrral. (15:16) (15:16)

35
    BARJÁN Bianka betört és betalál jobb kettőből. Vezet a Békéscsaba ismét. (15:16) (15:16)

34
    Hámori ismételt belemenése, felkészültek belőle a csabaiak. (15:15) (15:15)

34
    Rossz bejátszás Csákitól, aki most középen próbálkozott. (15:15) (15:15)

34
    Barján Bianka tört be, lövését Bíró kivédte, de marad a vendégeknél. (15:15) (15:15)

33
    Kölcsönkenyér visszajár, Dakos is hiába lőtt gólt beállóból, belépett a vonalon belülre. (15:15) (15:15)

33
    Leért Glusica lába látványosan, ezért nem ért a félkínai gól. (15:15) (15:15)

33
    Eladta a labdát a Vác. (15:15) (15:15)

32
    Addig támadott a Csaba, ameddig végül GLUSICA helyzetbe nem került, középről átlövésgólt szerez. (15:15) (15:15)

31
    SZÁDVÁRI a bal szélről nagyon szép átemeléses gólt lő. (15:14) (15:14)

31
    Nikolajenko bejátszás közben a saját társa lábára dobta a labdát, majd amikor a bíró elvette a labdát, eldobta szándékosan, kettő perces kiállítás. (14:14) (14:14)

31
    A lilák kezdték a második félidőt. (14:14) (14:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:14)

Elképesztő hullámvasút a mérkőzés eddig. A Vác szépen építgette előnyét, már négy gólosra hízott, amikor is valami okból teljesen megtört a játékuk támadásban és védekezésben is és percek alatt fordított a Békéscsaba és már ők mentek hárommal.
    Az utolsó percekben ismét a hazaiak brillíroztak előnyben és végül kiegyenlítettek, sőt a végén még labdájuk volt a vezetéshez is, ám Ertl nagyon rossz szögből kellett, hogy lőjön a jobb szélről, nem is sikerült.
    Feltűnő, hogy mennyire nincs átlövőteljesítmény a Vácnál, Drávai még nem is lépett pályára ma és az is feltűnő, hogy amikor Glusica nincs a pályán a Csabánál, szinte meghal a vendégek támadójátéka.
    Vajon kinek jön ki jobban a lépés a második félidőben? Ezt a következő játékrész dönti el, mint ahogy az ötödik és kilencedik pozíció közti alapszakasz-végeredményt is ez a meccs dönti el.
    Maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:14)

30
    SZÁDVÁRI kapott gyors indítást a passzív után és újra egál. (14:14) (14:14)

29
    FARKAS Veronika értékesíti a hetest. (13:14) (13:14)

29
    Hámori harcolt ki hetest újra, ziccerben lökték. (12:14) (12:14)

29
    Belül futott át egy csabai, jöhet a Vác. (12:14) (12:14)

29
    FARKAS pattintja be a kapus lábai közt a büntetőt. Hosszú percek óta az első váci gól. (12:14) (12:14)

29
    Gávai kapott két percet, de igazából Hanczvikkel volt szabálytalan. Hetes is. (11:14) (11:14)

28
    Glusica áll ki két percre, el is ismerte az ütést azonnal. (11:14) (11:14)

28
    GLUSICA belejött, már három a vendégek előnye, rémálom a Vácnak. (11:14) (11:14)

28
    Percek óta nem is lőtt kapura a Vác, a hazaiak hibáiból él meg a Csaba. (11:13) (11:13)

27
    Nikcevic belemenése, Glusica harcolta ki. (11:13) (11:13)

27
    Barján megy bele a túloldalon. (11:13) (11:13)

26
    Nikcevic lépi el középen, jól védekezik a Csaba, borzalmasan rosszul játszik ezekben a percekben a Vác. (11:13) (11:13)

26
    Többnyire idea nélküli váci támadások, már kiegészültek egy ideje a hazaiak. (11:13) (11:13)

25
    GLUSICA balátlövőből kettőre növeli a vendégek előnyét, mintha mezt cseréltek volna a csapatok. (11:13) (11:13)

25
    Niksic lerohanása ismét sikertelen, középről ordító ziccerben Terenyi kezébe lőtt. (11:12) (11:12)

25
    Virág Noémi talpról lő mellé. (11:12) (11:12)

24
    SZÖGI beállóból lövi a 12. csabai gólt, már átvette a vezetést a Békéscsaba, teljes zárlat a Vácnál. (11:12) (11:12)

24
    Hámori belemenése. Most minden ide is oda is adható ítélet a vendégeknek kedvező. (11:11) (11:11)

23
    GLUSICA átlövésből egalizál és még egy percig hátrányban a Vác, aki az elmúlt 3 támadásból 3x adta el a labdát. (11:11) (11:11)

22
    Kamper kapott két perces büntetést. (11:10) (11:10)

22
    Sárga lapot kapott reklamálásért Konkoly Csaba, aki utána azonnal időt is kért a Vácnak. Egyre olvadt a négy gólos váci előny. (11:10) (11:10)

22
    SZABÓ Valéria beállóból eredményes. (11:10) (11:10)

22
    DIÓSZEGI a jobb szélről a jobb alsó sarokba lőtte. (11:9) (11:9)

21
    Kampert blokkolták középen, a Csabáé a labda. (11:8) (11:8)

21
    NIKOLAJENKO pattintja be a bal felsőbe a hetest. (11:8) (11:8)

20
    Belül védekezésért hetest harcolt ki Glusica. (11:7) (11:7)

20
    Először érkezett a pályára ellenfélként Barján Bianka. (11:7) (11:7)

20
    Bakó Botond kért időt a csabaiaknak. (11:7) (11:7)

20
    KAMPER Olívia tört be ismét és négyre növelte a váci előnyt. (11:7) (11:7)

19
    A túloldalon is eladott labda, majd Gávai nem tudta megfogni Terenyi indítását. (10:7) (10:7)

19
    Eladta a labdát a Békéscsaba a jobb oldalon, jöhet a Váci NKSE. (10:7) (10:7)

18
    KAMPER tört be a jobb kettes helyén és a kapus szeme közé lőtte. (10:7) (10:7)

18
    SZABÓ kapott forintos labdát a beálló pozícióban és be is ejtette Bíró fölött. (9:7) (9:7)

17
    DAKOS Noémi elé pattant a labda beállóban és nem is hibázta el. (9:6) (9:6)

17
    GLUSICA a bal oldalon 8 méterről felugrott és hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. (8:6) (8:6)

16
    Hámori rossz bejátszása után a túloldalon Bíró védte Nikolajenko lövését ziccerben, de marad a vendégeknél. (8:5) (8:5)

15
    Bíró Blanka fogta Szögi próbálkozását középről, kissé faultgyanús volt. (8:5) (8:5)

15
    HÁMORI a jobb oldalon betört és bebombázta, három a hazai előny. (8:5) (8:5)

15
    Kiegészült a Vác, nagyon jól hozták le a kettős hátrányt. (7:5) (7:5)

14
    Kapufát lőtt Walfisch, jöhet a Vác. (7:5) (7:5)

14
    Terenyi érkezett a csabai kapuba. (7:5) (7:5)

14
    KAMPER Olívia a jobb oldalról kettős hátrányból is betalál. (7:5) (7:5)

13
    Bíró védte a jobb szélről Csáki lövését, pedig jó szögből lőhetett a békéscsabai jobbszélső. (6:5) (6:5)

12
    Nikcevic rontott lövés után lerántotta Walfischt, ő is két perces büntetést kap. Kettős előnyben a Csaba. (6:5) (6:5)

12
    Hámori Konszuéla kapta a kettő percet visszahúzásért. (6:5) (6:5)

12
    Nagyon rossz üzletet csinált a Vác, eladták a labdát, GLUSICA gólt lőtt betörésből és még kiállítás is. (6:5) (6:5)

11
    NIKOLAJENKO átlövésből eredményes a jobb oldalról. (6:4) (6:4)

11
    Gávai kapott sárgát. (6:3) (6:3)

11
    NIKSIC a jobb szélről a fault ellenére is betalál. (6:3) (6:3)

10
    GÁVAI Szonja szép góllal hozza közelebb a Békéscsabát. (5:3) (5:3)

10
    FARKAS Veronika a bal oldalról kisodródva szerez szép gólt. (5:2) (5:2)

10
    Glusica kapott sárgát, ő is Hámorit rántotta le. (4:2) (4:2)

9
    NIKOLAJENKO lőtte a büntetőt a bal alsóba. (4:2) (4:2)

8
    Hiába védett bravúrral Bíró, hetes és sárga Fülöpnek. (4:1) (4:1)

8
    FARKAS a jobb felsőbe bombázta a hetest. (4:1) (4:1)

8
    Walfisch kapott sárgát, Hámorit rántotta le. (3:1) (3:1)

7
    Betörésből WALFISCH a jobb felső sarokba lőtt. (3:1) (3:1)

7
    Niksic a jobb szélről jó szögből lőhetett, Veress bravúrral lábbal védett. (3:0) (3:0)

6
    Rossz bejátszás a Csabától, majd hatalmas ziccerben Csáki középről a felső kapufára ejtette. (3:0) (3:0)

6
    NIKCEVIC újabb átlövésgólja, 9 méterről, a kapus kezével együtt. Három a váci előny. (3:0) (3:0)

6
    Saját társát dobta véletlenül fejbe a csabai játékos, jöhet a Vác. (2:0) (2:0)

5
    SZONDI Zsófia a bal szélről hidegvérrel átejtette Veresst. (2:0) (2:0)

5
    Bíró hárította Glusica átlövését középről. (1:0) (1:0)

4
    NIKCEVIC 8 méterről nagy átlövésgólt szerez középről. (1:0) (1:0)

4
    Hosszú lefolyású váci támadás. (0:0) (0:0)

3
    2,5 perc után még nincs gól, támad a Vác. (0:0) (0:0)

3
    Walfisch felugrásból durrantott nagyon fölé. (0:0) (0:0)

3
    Sandra Nikcevic kapott sárga lapot. (0:0) (0:0)

2
    Nikolajenko a jobb kapufa mellé lőtt átlövésből, a túloldalon eladta a Vác. (0:0) (0:0)

1
    Dakos lőtt talpról mellé középről. (0:0) (0:0)

1
    Az összecsapást a piros mezes váci csapat kezdi. (0:0) (0:0)

1

A csapatok bemutatása zajlik éppen.

Különös szeretettel köszöntöm a mai mérkőzésen női olvasóinkat, nőnap alkalmából. Ezt az előbb a váci rendezők is megtették a csarnokban az eredményjelzőn.

Rossz hír a debreceni és váci szurkolóknak, jó hír a csabaiaknak, hogy a váciak első számú kapusa, Triffa Ágnes egy kisebb sérülés miatt nem tudja ma vállalni a játékot. Helyette a fiatal tehetség, Sztranyán kap ma lehetőséget és természetesen Bíró Blanka.
    Jó hír azonban, hogy Drávai Gyöngyi harcra kész a hazai csapatban. A mérkőzés negyed óra múlva kezdődik, tartsanak velünk ezen, a középház eredményét döntően meghatározó találkozón!

A juniorok összecsapásán, rendkívül izgalmas végjátékot követően 31-31-es döntetlen született. 12 másodperccel a vége előtt támadhatott a győzelemért a Vác, ám nagyon gyorsan eladták a labdát, kontrázott a Békéscsaba, ziccerben azonban játékosuk a felső kapufára ejtette, így maradt a döntetlen!
    ----

A felsőház hetekkel ezelőtt eldőlt, azonban a középház hihetetlenül szoros és még a résztvevői sem egyértelműek.
    A Békéscsaba feljövő félben van, de igazából csak otthon játszanak jól, idegenben valahogy nem megy nekik egyáltalán. Otthon azonban rengeteg győzelmet arattak. Most idegenben lenne nagy szükségük a bravúrra, ha ugyanis sikerül győzniük Vácon, akkor bekerülnének a középházba, sőt, magát a Vácot is előzhetnék, tehát nem is a 8. helyen fordulnának a rájátszásba.
    Szerdán komoly meglepetésre az addig 9. helyen álló, mélyrepülésben levő Debrecen megverte idegenben a Fehérvárt. Ezzel a Fehérvár 5. helye került veszélybe, a Debrecen pedig váratlanul feljött a 8. pozícióba, ahonnan azonban a Csaba még kiütheti egy idegenbeli győzelemmel.
    Ez az utolsó forduló, tehát javításra nincs lehetőség.
    A Vácnak is hirtelen tétje lett a találkozónak, ugyanis győzelem esetén az 5. helyen fordulnak, tehát a középház legjobb helyén, vereség esetén azonban akár a 8. helyig is visszazuhanhatnak, a Siófok ugyanis nagy valószínűséggel begyűjti a pontokat a sereghajtó ellen.
    Tehát a találkozó tétje:
    - váci győzelem esetén a hazaiak az ötödik helyet szerzik meg az alapszakasz végén, a csabaiak pedig az alsóházban kénytelenek lejátszani a rájátszást
    - békéscsabai győzelem esetén a vendégek bejutnak a középházba, méghozzá egymás elleni eredmény miatt még a Vácot is megelőzik. Ebben az esetben a hazaiak csak a 8. helyen érkeznének meg, ami óriási csalódás lenne ahhoz képest, hogy 2 hónappal ezelőtt még felsőházi rájátszást érő helyen álltak a váci lányok.

Nem esélytelen a Csaba, ugyanis az utóbbi időben a váciak mélyen tudásuk alatt teljesítenek, sőt a sérülések is gyengítették őket.
    Ami biztos, hogy óriási csatára lehet számítani.
    A mérkőzés szombaton este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Ipress Center-Vác: Bíró, Sztranyán – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Kamper, Szádvári, Ertl, Fülöp, Nikcevic, Dakos, Drávai, Virág
    Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Dömény-Veress, Sipeki, Terenyi – Hanczvikkel, Gávai, Tóth S., Nyikolajenko, Csáki, Szabó, Szögi, Dombi, Walfisch, Kelemen, Glusica Leposava, Barján

Játékvezetők: Bacs József, Bán Tamás