Manchester United – Manchester City 0:3 (vége) | Arsenal FC – Swansea City 2:2 (vége) | Newcastle United – Everton FC 0:3 (vége)
Arsenal FC
2:2 (0:1)
Swansea City
kedd 25.03.2014, 20:45 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A Premier League 28. fordulójában elmaradt meccseket, most hét közben pótolják be a csapatok!

A bajnokság negyedik helyére visszaesett Arsenal FC a jelenleg 15. Swansea csapatát fogadja.

A londoni csapat a Chelsea elleni 6:0-ás vereség után próbál magához térni.
    Hazai környezetben 10-3-1-es eredménysorral büszkélkedhetnek.

A walesiek utóbbi nyolc meccsükön nyeretlenek.
    Idegenben 3-3-9-es a mérlegük a bajnokságban.

Egymás ellen utóbbi három találkozásuk alkalmával a londoniak tették zsebre a három bajnoki pontot.

Egyértelműen a hazaiak a találkozó esélyesei. Egy döntetlen viszont jó teljesítménnyel elérhet a vendég csapat. Kövessétek velünk percről percre a találkozó alakulását.

Arsenal FC: Szczesny- Sagna Mertesacker, Vermaelen, Gibbs- Flamini, Arteta, Oxlade-Chamberlain- Rosicky, Cazorla- Giroud

Swansea City: Vorm- Rangel, Chico, Williams, Taylor- Britton, Shelvey- de Guzman, Routledge- Bony, Michu

Játékvezetők: L. Probert, R. Ganfield, I. Hussin.

Gibbs és Oxlade-Chamberlain is a kezdőben kap helyett. Egyiküket sem tiltották el tehát.

1

1
    A Swansea végezte el a kezdőrúgást.

1
    Labdát szereznek, majd hátul adogatnak az ágyúsok.

2
    Arteta szélre kitett labdáját füleli le a vendégek védelme. Becsúszva bele tud nyúlni a spanyol a vendégek passzába! Vissza szerezi a labdát.

5
    Cazorla beadására Giroud érkezett volna. Vorm kapuját elhagyva húzza le a játékszert.

6
    Rosicky kap szabadrúgást 30 méterre a vendégek kapujától.

7
    Arteta beadását maga elé pattintja, majd meg is fogja Vorm.

8
    Mertesacker csap le egy szabad labdára a pálya középső részén.

8
    Michu kap szabadrúgást saját térfelén, buktatták a spanyolt.

9
    A mérkőzésen először tud labdázgatni a hazaiak térfelén a walesi csapat.

9
    Hamar elveszítik, a felezőnél járatja az Arsenal

10
    Rosicky adja el, Bony iramodik meg a labdával.

11
    A Swansea gólt szerzett!
    Taylor pazar beadására érkezik középen WILFRIED BONY. A támadó magasabbra emelkedik mint védője. Kiválóan biccent a jobb kapufa mellé! 0:1!

12
    A felezőnél szereznek labdát a vendégek.

13
    Bony nem tudja megtartani a labdát elől.

14
    Szépen adogatnak, de helyzetig nem jutnak a hazaiak.

15
    A pálya középső részén csordogál a játék.

16
    Labdaszerzést követően hátra játsszák a labdát. Vorm vágja előre.

17
    Bony lesről lépett volna ki.

17
    Cazorla Rosicky összjáték végén a cseh centerezése elakad a védelemben.

18
    Cazrola beadását Williams vágja ki.

18
    Szöglet!

19
    Mertesacker csúsztatása az oldalhálóban landol.

20
    Giroud Chicoról fordult le, megvárta míg beéri a védő. Majd ellövi távolról, de megpattan a védőn!

21
    Chico adta el a labdát saját térfelén, Cazorla hosszan tolja meg a labdát, elveszíti!

21
    Cazorla csinálja meg a cselt a jobb szélen, beadása nem jut el Giroudhoz.

22
    Megzavarodtak a vendégek, megint saját térfelükön vesztik el. Shelvey hibázott ezúttal.

22
    Oxlade-Chamberlain beadása pattan le Taylorról. Szöglet!

23
    Arteta szögletét Bony fejeli ki a rövidről!

23
    Michu tette vissza lövésre a kontra végén Shelveynek. A támadó 22 méteres kísérlete elakad a védőkben!

24
    Bony és Vermaelen küzdöttek meg a labdáért, marad a labda a Swanseanál.

26
    Cazorla sarokrúgása kikanyarodott, kirúgás!

28
    Oxlade-Chamberlainnek Williams csúszik oda. Kiváló szerelés az alapvonal előtt. Szöglet!

32
    Bony veszít labdát a hazaik térfelének közepén.

32
    Rosicky futtatta meg a szélen Oxlade-Chamberlaint. a beadás megtalálja Giroudt. Aki vissza teszi lövésre Sagnanak. A francia jócskán mellé lő!

34
    Bony kap lapot, Rosickybe rúgott bele hátulról.

36
    Oxlade-Chamberlain tört be a 16-osra. Kisodródott helyzetből tüzelt! Nem találja el a kaput!

37
    Sok passzal hozza, fel majd járatja a walesi csapat.

38
    Michu veszít labda, Sagna iramodik meg előre.

39
    Sagna beadására nincs érkező ember. Vorm gyűjti be.

40
    Williams szabálytalan! 26 méterről jár a hazaiak pontrúgása!

41
    Arteta beadása Sagna előtt suhan el.

42
    Vorm biztonsági megoldást választ, bedobásra rúgja a haza tett labdát.

43
    Cazorla 14 méterről vállalkozott, okosan a kapus mozgásával ellentétes sarokba lőtte volna a labdát! Worm számított erre. Kiváló védés!

44
    Gibbs beadását Giroud fejelte volna oda a társnak, de Williams közbelép! Felszabadít.

45
    Bony csinált magának helyet! Szabadrúgás!

45
    Veszélytelen a hazai beívelés.

45+1
    Két perc hosszabbítás lesz!

45+1
    Arteta elkésett belépője miatt szabadrúgás lesz!

45+2
    Sagna beadása nagyon mély! Vorm húzza le a játékszert.

45+2

Az elkeserítő Chelsea elleni zakót követően ismét hátrányban Wenger csapata. Bony pazar fejesének köszönhetően jutottak előnyhöz a walesiek. Azóta átvette a mérkőzés irányítását a hazai csapat, de betalálniuk eddig nem sikerül. Izgalmas folytatásra van kilátás, tartsatok velünk a második játékrészben is.

46

46
    Nem volt csere a szünetben.

47
    Labdát tartanak az ágyúsok.

48
    Giroud rúg oda az előle mentő Chiconak! Szabadrúgás!

49
    Oxlade-Chamberlain szerez labdát, majd szinte azonnal el is veszti.

50
    Bony lépett volna ki a jobb szélen, Gibbs ér vissza. Könnyedén elveszi tőle!

51
    Cazorla löbbölése elakad a védőben.

51
    Gibbs középre teszi, de nincs ott senki.

52
    Routledge passzát Michu egyből kapura lőtte volna. Rosszul találja el. A felpattanó labdát Szczesny húzza le.

53
    Podolski igazítja a sportszárát. Vélhetően hamarosan be fog állni.

54
    Gibbs beadása Shelveyt találja el. A szögletre tartó labda megpattan Flaminin. Kirúgás!

55
    De Guzman löbbölését Bony elől Szczesny hozza le.

56
    Podolsi várakozik az oldalvonal mellett, vár a játékmegszakításra.

56
    Labdát tart a Swansea.

57
    Oxlade-Chamberlain helyén Podolski folytatja!

58
    Rosicky szánta el magát távoli lövésre! A bal felsőt célozta, de jócskán fölé ment a löket.

60
    De Guzman beadása megtalálta középen Michut. Szabadon fejelhetett a spanyol támadó! Fölé megy a biccentése.

61
    Williams vágja ki Sagna centerezését.

61
    Vermaelen akadályozza meg a gyors kontrát.

62
    Cazorla védők mögé szánt labdáját Williams biccenti el.

63
    Az első walesi csere, Michut Dyer váltja!

64
    A hosszas Swansea adogatásba hiba csúszik, hazai partdobás!

65
    Gibbs beadása megpattan Giroudn. Vorm kapuját elhagyva veszi birtokba.

66
    Cazorla kap szabadot a jobb szélen.

67
    Taylor fejeli ki Arteta beadását.

67
    Cazorla beadása irányt változtat egy vendég védőn, majd a másik ki is vágja.

68
    Rosicky balról a jobb oldalra átemelt labdája csorog ki. Pontatlan átadás volt.

70
    Cazorla tűnik el a büntetőterületen belül, nem kap 11-est!

71
    Shelvey passza nem jut el Bonyhoz a 16-os előterében.

72
    Cazorla hosszú labdáját benn tartja Gibbs, de vaktában kanalazza vissza a 16-os elé.

73
    Az Arsenal gólt szerzett!
    Gibbs húzta meg a bal szélen. LUKAS PODOLSKI kapta középen a labdát, hat méterről higgadtan belsőz a bal felsőbe! 1:1!

74
    Podolski húzta meg a bal szélen. Lapos beadásáról lekésik a tisztázni igyekvő Williams. OLIVIER GIROUD viszont eléri, higgadtan helyez a jobb kapufa mellé! 2:1!

76
    Routledge beadása túl közel érkezik Szczesnyhez. Lehúzza a lengyel kapus.

76
    Shelvey 18 méterről tűzte kapura. Kísérlete elkerüli a bal alsót.

78
    De Guzman beadása nem jut el Routledgehez! Mertesacker előzte meg a támadót.

78
    Sajét 16-osukon belül veszítettek labdát a hazaiak. Szczesny gyűjti be a gazdátlan játékszert.

79
    Hernandez Shelvey helyére érkezik.

79
    Rosicky helyén Källström folytatja!

81
    Gibbs szólóját követően középre emel. A hosszúra löbbölte, Giroud pedig a rövidre érkezett, oda a helyzet.

81
    Källström beadását vágja ki a vendégek védelme.

82
    Hernandez nem éri be a szélre kitett labdát.

83
    Sagna csúszik be, Routledge elől kanalazza el a labdát, de marad a Swanseanál.

83
    Källström szabálytalankodik. 28 méterről jár a pontrúgás!

83
    Könnyen kifejelik De Guzman beadását.

84
    Cazorla vezethette volna a kontrát, de nem tudja kihozni a spanyol, saját térfelén forgolódik, lelassul a támadás.

84
    A visszajátszások alapján kiderült Podolski szándékosan ütközte le Bonyt a szabadrúgásnál!

85
    Bony tíz méteres fejesét ezúttal védeni tudja Szczesny.

86
    Giroud iramodott meg a szélre kitett labdával, bevárja a társakat, lelassul az akció.

86
    A 16-osra betörő Gibbs elől sikerül elpiszkálni a labdát.

87
    Rangel vitte le az alapvonalhoz, kapu elé emelt labdája Gibbsen pattan meg. Így elhárul a veszély.

87
    Podolski kap szabadrúgást a felezőnél.

88
    Giroud helyére fiatal honfitársa, Sanogo érkezik!

89
    Källström esik nagyot a vendégek 16.osának előterében, nem kap szabadot.

89
    Dyer megpattanó beadásáról kevéssel marad le a középen érkező Routledge.

90
    Podolski szabálytalan 25 méterre kapujától!

90
    Britton tört be a 16-osra. Mertesacker ment a támadó elől. A német védő Szczesnyre rúgja rá a labdát, akiről MATHIEU FLAMINIre pattan. A franciáról pedig a kapuba! 2:2!

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+2
    Davies szerel a szélen, hazai dobás!

90+3
    A pálya középső részén adják, veszik a csapatok!