Dab.Docler – Fehérvár AV19 4:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 28.03.2014, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Vége a mérkőzésnek, óriási harmadik harmadot produkáltak a hazaiak, négy gólt is szereztek és megfordították a meccset, a Fradi pedig talán kicsit elfáradt, így nem tudta döntetlenre se menteni a találkozót. Nagyot küzdöttek Rafajék a záró harmadban, így megérdemelten nyertek, miközben Dunaújvárosban némi meglepetésre a DAB 4-1-re verte a Fehérvár csapatát! Holnap itt Miskolcon a Ferencváros a Fehérvárral játszik délután, a Jegesmedvék pedig a Dunaújvárost fogadják este, tartsanak akkor is velünk, mára köszönöm a figyelmet! (20:14:40)

60:00

59:29
    Megy a játék, Budai Krisztián nincs a jégen.

59:25
    A bírók videóztak közben, megnézték áthaladt-e a gólvonalon a nagy tülekedésben a korong, de nem, nem ítéltek gólt!

59:25
    Durva játékért kettő plusz kettő perc Popovicsnak, Hajósnak, Tóth Adriánnak hazai oldalról, Lindquistnek, Ojanennek és Sjödinnek a vendégektől.

59:25
    Még mindig áll a játék, valószínűleg jön pár kiállítás is.

59:25
    Nagy nehezen lenyugszanak a kedélyek, tanácskoznak a játékvezetők. Velük van Berta, Hegyi és Dubek.

59:25
    Óriási kavarodás Gyenes kapuja előtt, többen próbálják benyomni a pakkot a kapuba, mire elmozdul a kapu és tömegverekedés tör ki!

59:10
    Megadják a jelet, Budai lemegy, hat mezőnyjátékossal megy a Fradi!

58:50
    Időt kért a Ferencváros. Dobos Tamás alighanem le fogja hozni Budai Krisztiánt majd.

58:30
    Knox lövését védi Budai nagy bravúrral.

57:39
    GÓL, vezetnek a hazaiak, először a meccsen! passzolt keresztbe a bal szélre, ahol érkezett RAFAJ ATTILA, aki öt méterről, remek lövéssel kipókhálózta Budai kapujának bal felső sarkát! 4-3!

56:45
    Tóth fordult volna lövésre a kapu előtt, de Mestyán blokkjáig jutott csak a kísérlet.

56:25
    Láda lő laposan takarásból ismét, Budai véd nagyot, majd megérkezik Hegyi és Géczi, akik ismerkednek kicsit, de nem alakul ki verekedés.

55:21
    Lindquist kísérletezik távolról, Gyenes húzza le.

54:55
    Eriksson tüzel középről, öt méterről nem túl erősen, Gyenes véd könnyen.

53:55
    Láda lő okosan, takarásból, Budai hárít lábbal.

53:30
    Hajós próbál kapu mögül passzolni, de pontatlanul, majd Popovics szerez korongot és lő nyolc méterről, fordulásból, Budainak nem okoz gondot.

52:05
    De Bruyn kínálja meg Budait messziről, véd a kapus.

51:45
    Knox passzol Faith elé, de túl hosszan.

50:15
    Láda bombáz balról a kapu elé, de nem ér bele senki.

49:50
    Budai Roland cselezte be magát a kapu elé, Ericsson szerelte az utolsó pillanatban.

49:25
    Egészen új lendületet vett ez a meccs a harmadik harmadra, de vajon eldől-e a rendes játékidő alatt.

48:56
    Megint döntetlen, egyenlítenek a Jegesmedvék!! A Vojtkó Mátyás által a kapu elé belőtt pakkra POPOVICS PATRIK érkezett, aki fél méterről bekotorta a hálóba a korongot!

48:15
    Nem egykönnyen egyenlítettek a hazaiak és most megint futhatnak az eredmény után.

47:11
    Megint a Fradinál az előny! ANTTI OJANEN szánta el magát lövésre hét méterre a kaputól a jobb szélről és nagy erővel ki is lőtte a bal felső sarkot. Gyenes némiképp talán ebben a gólban is benne volt. Újra vendég előny, 2-3!

46:15
    Roczanov lő három méterről nagy tömegből, de nem talál kaput.

45:55
    Ritó lő kissé kiszorítva, nem is tudja eltalálni a kaput.

44:35
    Faith és Knox indulnak meg villámgyorsan, előbbi azonban picit hosszan tálal a kapu elé, így a kanadai már nem éri utol. Megélénkült a meccs és különösen megélénkültek a Jegesmedvék!

44:01
    Egyenlít a Miskolc! Vojtkó Mátyás kap passzt a jobb szélen, hét méterről tüzel, ROCZANOV DEZSŐ botján picit irányt változtat a pakk és utat is talál Budai botja alatt a jobb alsó sarokba! Máris 2-2 és újra teljesen nyílt a meccs!

43:48
    Roczanov lövését fogja meg Budai, aki az érkező Dubekre rásóz egy nagyot, amit a hazai támadó sérelmez is.

43:05
    Érvényes a találat, szépít a Miskolc! BUDAI ROLAND volt az, aki a kapu elé belőtt korongot benyomta a kapuba, így ő a gólszerző és ezzel 1-2 az állás!

43:05
    Budai Roland nagy kavarodás végén bekotorta Budai Krisztiánnal együtt a pakkot a kapuba, a miskolciak örülnek, a játékvezetők azonban videózni mennek.

42:20
    Géczi fülelte le Hajós passzát, oda a hazai lehetőség. Pedig a Miskolcnak mihamarabb gól kéne, ha életben akarják tartani győzelmi reményeiket.

41:15
    Knox próbálkozik megint, ezúttal takarásból tüzel, Budai lábbal tolja ki.

41:10
    Gyors miskolci támadás végén tüzel Knox, Budai némi bajlódás árán fogja csak meg.

40:30
    Mestyán kerüli meg balról a kaput, de kisodródik, így nem tud már erőset lőni.

40:01

Egy percben belül útjára indul a korong, mindkét csapat és a játékvezetők is a jégen vannak már!

Vége a második játékrésznek, egy újabb góllal nőtt a Ferencváros előnye! A hazaiakon maximálisan érződik a hosszabb kihagyás, darabos és lassú a játékuk, a Fradi valamivel gördülékenyebb hokit produkál és bizony továbbra is megérdemelten vezet. Ugyanakkor még mindig nincs minden veszve Bob Dever csapata számára, egy harmad még hátra van, negyedóra múlva azt is követhetjük, tartsanak velünk!

40:00

39:49
    Feil veszélyeztet megint, hat méterről lő, Gyenes hárít.

38:55
    De Bruyn vállalkozik a kék vonalról, fél méterrel kapu mellé.

37:40
    Durco lövése találja meg a blokkot ezúttal.

37:14
    Knox esik át Budain, megállítják a játékot. Büntetés nincs.

36:55
    Durco lő messziről, Miskolczi kap bele, de nem tudja kapura irányítani már a korongot.

36:25
    Láda ágyúz messziről, a blokkról csorog mellé.

35:40
    Feil gyorsított fel, majd tüzelt, Gyenesnek nem okozott gondot.

34:40
    Kiegészülnek a hazaiak, Hegyi újra a jégen.

34:00
    Sijka tüzel jobbról, Gyenes üti ki reflexmozdulattal.

33:10
    Ericsson lő nyolc méterről, Gyenes véd lábbal.

32:38
    Hegyi Ádám ül le két percre gáncsolásért.

32:40
    Fliszár birkózik nagyot, de három ellenfél gyűrűjében nem tarthatja meg a korongot sokáig.

32:01
    Popovics is leülte büntetését, ő is átteszi székhelyét a kispadra.

31:40
    Ritó lő éles szögből Budaiba.

30:25
    Vaszjunyin büntetése letelt és átkorcsolyázik a büntetőpadról a kispadra.

29:45
    De Bruyn lövése vágódik kapu mellé a blokkról.

28:57
    Németh lő öt méterről egy erőset, Gyenes ezúttal nagyot véd, nem jön ki róla a korong.

28:01
    Óriási potyagólt szerez a Fradi! ANTTI OJANEN majdnem félpályáról lövi el a korongot, Gyenes azonban rosszul ér bele, a pakk felpörög és behullik a kapuba. 0-2!

27:30
    Vojtkó lő messziről, nem okoz gondot Budainak.

27:00
    Kiegészül az FTC.

26:40
    Knox tüzel keresztbe, Faith nem tudott beleérni.

26:20
    Láda hibázik, felszabadul a vendégek kapuja.

25:45
    Végül Hegyi ágyúzott három méterről, Budai védett nagyot.

25:30
    Felállnak a hazaiak, de senki nem vállalkozik.

24:56
    Knox iramodik meg Budai kapuja felé, de a kapus megakasztja a csel közben, kettő perc!

24:15
    Miskolczi lövését blokkolta közelről Győri.

23:48
    Németh és De Bruyn akasztanak tengelyt Gyenes kapuja előtt, de nincs komolyabb balhé, és büntetés sincs.

22:45
    Dubek passzol a kapu előterében Tóth elé, de Budai megint átér a hosszúra és nagyot véd.

22:20
    Ritó fordul be négy méterre a kaputól és tüzel, kicsivel mellé.

21:50
    Győri lőne messziről Durco blokkol.

21:30
    Feil tüzel közelről Gyenesbe.

21:20
    Mestyán ereszt meg egy távoli lövést, Gyenes kapja el a pakkot.

20:01

Zajlik a szünetben a szokásos közönségjáték, három perc van még a folytatásig!

Vége az első harmadnak, egy gól és egy rövid, de kemény bunyó okozott izgalmakat. A Ferencváros egy fokkal agilisabb játékot mutatott be, így megérdemelten vezet egy harmad után, de még sok van hátra és bármi megtörténhet, maradjanak velünk a folytatásban, negyedóra múlva kezdődik a második játékrész.

20:00

19:15
    Kiegészül a Miskolc, közben Hegyi bombáját védte bravúrral Budai.

19:00
    Mestyán próbálkozik távolról, szép lövés volt, Gyenesnek kellett megint védenie.

18:15
    Ojanen lepte meg egy kicsit Gyenest három méterről, de a kapus hárított.

17:16
    Vaszjunyin és Popovics verekednek össze, szép és korrekt bunyó volt, amelyből Popovics került ki győztesen, földre vitte ellenfelét. A bírók ezután nagy nehezen szétválasztják őket, jönnek a büntetések.
    Kettő plusz kettő (bottal lökés, durva játék) plusz tíz Popovicsnak, kettő (durva játék) plusz tíz Vaszjunyinnak.

17:15
    Berta lő távolról fölé.

16:10
    Mestyán tüzel nagy kavarodásból középen, Gyenes véd lábbal.

15:24
    Kiss és De Bruyn akadnak össze, nehezen csillapodnak le az indulatok.

15:15
    Lindquist távoli lövése csúszott kicsivel a bal kapufa mellé, Gyenes nem sokat látott belőle.

14:15
    Tóth harcol ki magának jó lövőhelyzetet, majd tüzel balról, négy méterről, Budai nagyot véd, de csak másodjára tudja megfogni a pakkot.

13:30
    Távoli lövés köt ki Budai kesztyűjében. Eközben Dunaújvárosban véget ér az első harmad, 1-1 az állás a DAB – Fehérvár meccsen.

12:55
    Feil távoli lövése kerüli el a kaput.

12:22
    Lindquist lőné vissza a támadó harmadból kicsorgó korongot a kapu elé, de saját csapattársát találja telibe, így les.

11:30
    Ritó kezeli le a korongot szép mozdulattal, de hiába, Mestyán szereli, még a lövés előtt.

10:55
    Óriási egyenlítési lehetőség marad ki, Budai húz el a jobb szélen, középre tudja kotorni, de az érkező Ritó nem tudja egy méterről belőni, Budai nagy bravúrral visszaért!

9:51
    Vezet a Ferencváros! DUSAN SIJKA vitte keresztbe a kapu előtt Mikael Potila passzát, majd négy méterről balról, kilőtte a jobb felsőt. Nagy gól volt, ezzel 0-1 az állás!

8:46
    Potila lőtt jobbról mellé.

7:40
    Rafaj, majd De Bruyn távoli próbálkozását is védi Budai, mindkét kipattanót sikerül elkotorni a kapu elől, szerencséje is volt most a kapusnak.

7:17
    Láda közelíti meg a kaput, majd lő nyolc méterről, Budai jól zárja a szöget és el is kapja a lövést.

6:50
    Fliszár kap jó indítást, körbeviszi a kapu mögött a korongot, de aztán elveszíti a védők szorításában.

5:45
    Sijka lő takarásból, hat méterről, Gyenes véd a rövid alsónál.

4:20
    Sjödin lövését blokkolja Láda.

3:18
    Lindquist tilos felszabadítása után folytatódik a játék Budai kapuja előtt.

2:05
    Popovics húz el a bal szélen, majd passzol középre, de nagyon mélyen.

1:45
    Géczi kínálja meg tiszta helyzetből, öt méterről Gyenest, aki reflexmozdulattal hárít.

0:50
    Ojanen lő három méterről, középről, Gyenes magabiztosan fogja meg.

00:01

A csapatok már a pályán, másodpercek vannak a kezdésig. A lelátó finoman szólva nem telt meg, körülbelül nyolcszáz néző foglalt helyet.

A csapatok már befejezték a bemelegítést, a szurkolók pedig lassan szállingóznak a csarnokba, nyolc perc múlva kezdődik a Magyar Kupa négyesdöntője Miskolcon, a Jegesmedvék – Ferencváros mérkőzéssel.

Eközben a 17.45-kor megkezdődő Dunaújváros – Fehérvár meccsen a hazaiak vezetnek 1-0-ra!

Miskolc JJSE: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Roczanov, Miskolczi, Fliszár – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Rafaj – Vojtkó, Ritó, Tóth

Ferencváros-ESMTK: Budai (Szőke) – Eriksson, Mestyán, Ojanen, Potila, Sijka – Győri, Lindquist, Södin, Pál, Vaszjunyin – Lencsés, Géczi, Kiss, Berta – Wéber, Feil, Dancsfalvi, Papp

Játékvezetők: Kincses, Gangel – Székely, Soós.

Március 28-án, pénteken kezdetét veszi a 2014-es Magyar Kupa négyes döntője, melynek – nagyrészt – Miskolc ad otthont. Azért csak nagyrészt, mert pénteken 17.45-től a "final four" első mérkőzését Dunaújvárosban rendezik, ahol a Fehérvár vendégszerepel majd. Ezzel majdnem egy időben Miskolcon a selejtezőből továbbjutó FTC játszik, ezt a mérkőzést követhetik nyomon itt!

A MOL Liga alapszakaszának tabellájára nézve a hazaiak tűnhetnek esélyesebbnek, hiszen 4. helyen végezve rájátszásba jutottak, míg a Ferencváros 6. helyével kiesett. Ennek ellenére miskolci találkozóik mérlege a zöld-fehérekre nézve kedvezőbb! Négy meccsük közül három dőlt el rendes játékidőben, amiből kettőt a Fradi nyert, egyet a Jegesmedvék, egy találkozó pedig hosszabbításos hazai győzelmet hozott. Budapesten is hasonló a mutató, két rendes játékidős és egy hosszabbításos hazai győzelem és egy rendes játékidőbeli vendég siker.

Az elmúlt időszakot figyelve a Ferencváros előnye, hogy játékban van, hiszen bár a MOL Liga rájátszásban nem szerepelt, de a Kupa selejtezőiben három meccset is játszottak márciusban (DAB 2-5, Újpest 4-3, Debrecen 9-4), míg a Jegesmedvék március 3-án léptek tétmeccsen jégre utoljára (Érsekújvár 1-7 és kiesés), ráadásul Bob Dever vezetőedző szándéka ellenére azóta edzőmeccset sem tudtak játszani a sárga-feketék.

Így az előzményeket mérlegre téve tehát az FTC reménykedve készülhet a miskolci vendégjátékra, az eddigiek alapján egy sok gólos, izgalmas összecsapásra számíthatunk, tartsanak velünk pénteken 18 órától!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 44. Budai (Ritó, Fliszár), 45. Roczanov (Votjkó, Rafaj), 49. Popovics (Vojtkó), 58. Rafaj – 10. Sijka (Potila), 29. Ojanen (Lencsés), 48. Ojanen (Sijka, Eriksson)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Dubek, Faith – Durco, Budai, Roczanov, Miskolczi, Fliszár – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Rafaj – Vojtkó, Ritó, Tóth
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Szőke) – Eriksson, Mestyán, Ojanen, Potila, Sijka – Győri, Lindquist, Södin, Pál, Vaszjunyin – Lencsés, Géczi, Kiss, Berta – Wéber, Feil, Dancsfalvi, Papp

Játékvezetők: Kincses, Gangel – Székely, Soós