Málaga CF – Granada 4:1 (vége) | Elche CF – Getafe CF 1:0 (vége) | Sevilla – RCD Espanyol 4:1 (vége)
Valladolid – Valencia 0:0 (vége)
Elche CF
1:0 (0:0)
Getafe CF
vasárnap 06.04.2014, 17:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Kiegyenlített mérkőzésen végül a ráadás utolsó percében Boakye fejelt góljával nyerte meg a meccset a hazai csapat. A Getafe játékosai szomorúan vonultak le a meccs után az öltözőbe, mert nem érdemelték meg, hogy pont nélkül utazzanak haza a mai összecsapás után. A második félidőben kisebb volt az iram mint az elsőben, sokáig úgy nézett ki, hogy gólnélküli döntetlennel végződik a találkozó. Az Elche hosszabb idő után ismét három pontot könyvelhetett el, 35 ponttal a 14-ik helyre ugrik fel a Getafe a 17-ik helyről várja a következő fordulót.

90+3
    Az Elche gólt szerzett!
    Belövi a hazai csapat a győztes gólt a ráadás utolsó percében. Gil jobb oldali beadása pontosan RICHMOND BOAKYE fejét találja meg, aki védhetetlenül fejel 6 méterről a halóba.

90+2
    Castro került jó helyzetbe, de lest int a partjelző.

90+1
    Három perc lesz a ráadás. Lafita sérül meg közben.

90
    Hazai szabadrúgás jó helyről az utolsó percben.

89
    Újabb gyors Getafe támadás a hajrában, de les állítja meg az akciót.

88
    Diego Castro 17 méterről leadott kemény lövését védte bravúrral Herrera.

87
    Lafita kap sárga lapot a vendég csapatból.

86
    Marica elől ment Herrera kapus az utolsó pillanatban.

85
    A hajrában sem növelik a csapatok az iramot, a második félidő csalódás a foci kedvelőinek.

84
    A nagyon aktív Pedro León helyére Sarabia jön be a vendég csapatban.

83
    Suarez bombáját Lafita blokkolja.

82
    Szép Marquez Níguez összjáték, de Níguez végül elrontja az ígéretes akciót.

81
    Cserél a hazai csapat Garry Rodríguez helyére Níguez jön be.

80
    Damián Suárez ívelte be a labdát Coro lábára, de Coro a tizenhatosban nem tudta lekezelni, így nem lett ziccer a dologból.

79
    Addig cselezgetett Diego Castro, míg Botiá végül elvette tőle a labdát a tizenhatosban.

78
    Ismét Pedro León az aki lövéssel próbálkozik, de a nézőtéren kötött ki a pontatlan lövése.

77
    Pontatlan hazai támadás végén, gyors kontrával fordulnak a véndégek.

76
    Deigo Castro szabálytalankodik Boakyeval, az Elche rúghat szabadrúgást.

75
    Egy jobb oldali beívelés után Marquezt találja lesen a labda.

74
    Ismét cserél a hazai csapat Cristian Herrera helyére Boakye jön be.

73
    Marquez 18 méterről az oldalhálóba bombáza a labdát, mindenki már gólt kiabált.

72
    Rövid passzokkal hozza fel az Elche a labdát.

71
    Rubén Perez megy el szépen a bal oldalon, de végül szerelik és már a Getafe jöhet előre.

70
    A vendégek is cserélnek Rodríguez helyére Michel jön be.

69
    Botiá ment az utolsó pillanatban, Léont szereli szépen a tizenhatosban.

68
    Cserél a hazai csapat Sánchez helyére Márquez jön be.

68
    Úgy néz ki mintha a csapatok gólnélküli döntetlenre játszanának.

67
    Rafa került majdnem helyzetbe, de hosszú volt végül a labda.

66
    A hazai Suárez kap sárga lapot.

66
    Pedro León a legaktívabb játékost vágják fel, de a játékvezető nem ad sárgát

65
    Laza nagyon az iram a második félidőben, a hazai támadások javarészt a tizenhatos előtt véget érnek.

64
    León dobja be a labdát a hazai bal oldali szögletzászlótól.

63
    Codina ölében a labda, hosszú kidobással indítja társait.

62
    Eddig kevés az érdekes esemény a második felidő elején.

61
    Ismét egy vendég szabadrúgás a hazaiak térfelén messze a kaputól, és ismét León végezheti el.

60
    Hosszú előreívelt pontatlan hazai labda gurul ki Codina kapuja mellett.

59
    Most a vendégek kezdeményeznek többet.

58
    Pedro Léon végezhet el szabadrúgást 30 méterről, elszáll a labda a fejek felett.

57
    Hazai bedobás a tizenhatos magasságában, majd újból ismételhetnek.

56
    Gyors hazai kontra a bal oldalon, leviszik a labdát a szögletzászlóig, majd a beadás Codina kapusé.

55
    Carlos Sánchez kap sárga lapot a hazai csapatból.

53
    Támad a Getafe ezekben a percekben, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

52
    Lafita szabálytalankodik a hazaiak térfelén, szabadrúgás kifelé.

51
    Marica szépen kezelte le a labdát a tizenhatos vonalán, de Pelegríni szerelte.

50
    Rodrigues kemény lövése a tizenhatos sárkárol ment el a jobb kapufa mellett.

49
    Suárez szépen vitte el a labdát Lafita előtt.

48
    Cisma a sorfalba bombázta a szabadrugást.

48
    Aktívan kezdi a második félidőt a hazai csapat.

47
    Hazai szabadrúgás 20 méterről.

46
    Alexis kap sárga lapot, hazai szabadrúgás következik.

46
    Castro jön be a vendégcsapatnál Borja helyére.

46

Kiegyenlített óvatos focit láthatunk az első félidőben, valamivel többet és veszélyesebben támadtak a hazaiak, de Codina kapus jól végezte a dolgát a vendégek kapujában, így gólnélküli döntetlen mellett vonulnak a csapatok az öltözőbe.

45

45
    Suárez pontatlan beívelését fogja biztosan Codina kapus a félidő végén.

44
    Cristian Herrera esik el a tizenhatosban, de a játékevezető sípja néma marad.

43
    Garry Rodtigues szabálytalankodik a pálya közepén, ismét sok a szabálytalanság, és kevés a játék.

42
    Coro fekszik a gyepen úgy néz ki arcon rúgták.

41
    Codina húzott le biztos kézzel egy hazai beívelést.

40
    Lafita ugrott meg a bal oldalon, de ellökte Suárezt, így szabadrúgás ellene.

39
    León került majdnem ziccerbe, de a döntő pillanatban lecsorgott a labda a lábáról.

38
    Ismét fokozódik a hazai nyomás.

37
    Gary Rodrigues került nagy helyzetbe a tizenhatosban 6 méterről a bal kapufa mellé helyezte a labdát, de Codina bravúrral mentett.

36
    Szép vendég kombináció végén León egyből lőtt, de gyengére sikeredett a kísérlet.

35
    Léon szöglete nem találta meg emberét, kivágják a hazaiak a labdát a tizenhatosból.

34
    León végezhet el szögletet a vendég csapatból.

33
    Cristian Hererra tört be a kapu elé és Codina lábai között próbálta helyezni a labdát, de a kapus figyelmes volt és hárította a ziccert.

32
    Codina húzott le egy beívelt labdát Rodrigues elől.

31
    Folytatódik a hazai mezőnyfölény, a nézők még mindig elégedetlenkednek az előbbi kezezés végett.

30
    Cisma próbálta kiugratni Cristian Herrerát, de Rafa az utolsó pillanatban megakadályozta a ziccer kialakulását.

29
    Suárez találta el egy Getafe játékos kezét a tizenhatosban, de játékvezető nem fújt tizenegyest.

28
    Cisma adta be szépen a labdát a bal oldali szögletzászlótól, de nem volt érkező ember a kapu előtt.

27
    Nagy nyomás ezekekben a percekben a vendégek kapuja előtt.

26
    Újabb hazai lövés 20 méterről megy el a jobb kapufa mellett.

25
    Sánchez lő 25 méterről magasan a kapu fölé.

24
    Codina kapus ment a tizenhatoson az utolsó pillanatban egy kiugró hazai csatár elől.

23
    Hazai bedobás a vendégek térfelén, a bedobás után a vendégek szereznek labdát és indítanak támadást.

22
    Codina kapus készülődik kirúgásra az ötösről.

21
    Suárez indul meg a labdával a jobb oldalon, de visszapasszolni kényszerül.

20
    Elég sok a pontatlan megoldás mindkét oldalon ezekben a percekben, többnyire a pálya közepén folyik a játék.

19
    Újabb hazai szabálytalnaság, most Arroyot vágták fel.

18
    Hosszú előreívelt labda a Getafe tizenhatosáig, de kifejelik a hátvédek.

17
    A vendégek dobhatnak a hazaiak térfelén, a tizenhatosig szál egész a labda.

16
    Lacen kap a lábára egyet, a vendégek rúghatnak szabadrúgást messze a hazai kaputól.

15
    Gyors az iram, mindkét csapat támadólag lép fel.

14
    A beívelt szabadrúgást Herrera kapus kiütötte.

13
    A szöglet után, hazai szabálytalanság a tizenhatos sarkánál.

12
    Először egy távoli lövést védet Manu Herrera, majd az ismétlést 10 méterről szögletre tolta ki.

11
    Újabb hazai szöglet következik, egy remek lövést tornázott ki Codina.

10
    Gyors hazai kontra végén, szögletre mentenek a kékek.

9
    A vendégek végezhetnek el szabadrúgást a pálya közepéről.

8
    Gyors jobb oldali Getafe támadást állítanak meg a hazai hátvédek.

7
    Óriási hazai helyzet, Sánchez tör be egész a jobb kapufáig, majd a kapus mellett próbálja a kapuba helyezni a labdát, de az a gólvonal előtt végig gurul, majd felszabadítanak a vendégek.

6
    Eddig helyzet és lövés nélkül a meccs, a hazaiak birtokolják többet a labdát.

5
    Manu Herrera kapus végez el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról.

4
    Fokozatos hazai labda felhozatal, eljutnak a tizenhatosig, majd kiharcolják a meccs első szögletét.

3
    Hazai szabadrúgás, égy kemény belemenés után a pálya közepén. A nézők sárga lapot reklamálnak.

2
    Codina kapus rúgja ki a labdát az ötösről, Coro elől.

1
    A kezdőrúgást a tiszta kékben játszó vendégek végezték el.

1

Elche CF: Manu Herrera – Suárez, Botía, Sergio Pelegrín (C), Cisma – Sánchez, Rubén Pérez – Carles Gil, Coro, Garry Rodrigues – Cristian Herrera.
    Cserék: Tono – Rivera, Fidel, Sapunaru, Níguez, Boakye, Marquez.

Getafe CF: Codina – Álvaro Arroyo, López, Rafa (C), Alexis – Borja, Lacen – Pedro León, Juan Rodríguez, Lafita – Marica.
    Cserék: Julio Cesar – Lago, Sarabia, Colunga, Castro, Valera, Míchel.

Játékvezetők: Iglesias – Costoya, Ramos..

A Primera División alsóházában elhelyezkedő Elche és a Getafe csapatai találkoznak a bajnokság 32-ik fordulójában, április első vasárnapján. A kezdőrúgást 17:00 órakor végzik el Elche városában a helyi harminchatezres arénában, Ignacio Iglesias játékvezető sípszójára. Jelenleg egy pont különbség van a 15-ik Elche és a 16-ik Getafe között.

A hazaiak ma megpróbálnak hosszabb idő után nyerni, de ahhoz sokat kell majd javulni vasárnap a támadó játékuknak, mert a legutóbbi nyolc mérkőzésen csak háromszor találtak be az ellenfél hálójába, ráadásul utoljára március 1-én könyvelhettek el győzelmet, akkor is a lehető legkisebb különbséggel verték a Celta Vigo csapatát 1-0-ra. A vendégek a góllövéssel valamivel jobban állnak, hiszen legutóbb Valenciában nyertek 3-1-re, ami sokat lendíthet a csapat teljesítményén, és vasárnap ismét pontokat rabolhatnak idegenben.

A hazaiak gyenge csatár teljesítményeit az is mutatja, hogy Coro, a házi gólkirály is csak négy alkalommal tudta bevenni az ellenfelek kapuját. A másik oldalon a legjobb ebben a mutatóban Pedro León, aki hétszer talált a hálóba. Kiegyenlített mérkőzés várható, sokat számít majd, melyik csapat lövi a vezető gólt. Ha a Getafe tudja hozni legutóbbi formáját, akkor borsot törhet a hazai csapat orra alá.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.