Málaga CF – Granada 4:1 (vége) | Elche CF – Getafe CF 1:0 (vége) | Sevilla – RCD Espanyol 4:1 (vége)
Valladolid – Valencia 0:0 (vége)
Elche CF
1:0 (0:0)
Getafe CF
vasárnap 06.04.2014, 17:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Primera División alsóházában elhelyezkedő Elche és a Getafe csapatai találkoznak a bajnokság 32-ik fordulójában, április első vasárnapján. A kezdőrúgást 17:00 órakor végzik el Elche városában a helyi harminchatezres arénában, Ignacio Iglesias játékvezető sípszójára. Jelenleg egy pont különbség van a 15-ik Elche és a 16-ik Getafe között.

A hazaiak ma megpróbálnak hosszabb idő után nyerni, de ahhoz sokat kell majd javulni vasárnap a támadó játékuknak, mert a legutóbbi nyolc mérkőzésen csak háromszor találtak be az ellenfél hálójába, ráadásul utoljára március 1-én könyvelhettek el győzelmet, akkor is a lehető legkisebb különbséggel verték a Celta Vigo csapatát 1-0-ra. A vendégek a góllövéssel valamivel jobban állnak, hiszen legutóbb Valenciában nyertek 3-1-re, ami sokat lendíthet a csapat teljesítményén, és vasárnap ismét pontokat rabolhatnak idegenben.

A hazaiak gyenge csatár teljesítményeit az is mutatja, hogy Coro, a házi gólkirály is csak négy alkalommal tudta bevenni az ellenfelek kapuját. A másik oldalon a legjobb ebben a mutatóban Pedro León, aki hétszer talált a hálóba. Kiegyenlített mérkőzés várható, sokat számít majd, melyik csapat lövi a vezető gólt. Ha a Getafe tudja hozni legutóbbi formáját, akkor borsot törhet a hazai csapat orra alá.

Elche CF: Manu Herrera – Suárez, Botía, Sergio Pelegrín (C), Cisma – Sánchez, Rubén Pérez – Carles Gil, Coro, Garry Rodrigues – Cristian Herrera.
    Cserék: Tono – Rivera, Fidel, Sapunaru, Níguez, Boakye, Marquez.

Getafe CF: Codina – Álvaro Arroyo, López, Rafa (C), Alexis – Borja, Lacen – Pedro León, Juan Rodríguez, Lafita – Marica.
    Cserék: Julio Cesar – Lago, Sarabia, Colunga, Castro, Valera, Míchel.

Játékvezetők: Iglesias – Costoya, Ramos..

1

1
    A kezdőrúgást a tiszta kékben játszó vendégek végezték el.

2
    Codina kapus rúgja ki a labdát az ötösről, Coro elől.

3
    Hazai szabadrúgás, égy kemény belemenés után a pálya közepén. A nézők sárga lapot reklamálnak.

4
    Fokozatos hazai labda felhozatal, eljutnak a tizenhatosig, majd kiharcolják a meccs első szögletét.

5
    Manu Herrera kapus végez el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról.

6
    Eddig helyzet és lövés nélkül a meccs, a hazaiak birtokolják többet a labdát.

7
    Óriási hazai helyzet, Sánchez tör be egész a jobb kapufáig, majd a kapus mellett próbálja a kapuba helyezni a labdát, de az a gólvonal előtt végig gurul, majd felszabadítanak a vendégek.

8
    Gyors jobb oldali Getafe támadást állítanak meg a hazai hátvédek.

9
    A vendégek végezhetnek el szabadrúgást a pálya közepéről.

10
    Gyors hazai kontra végén, szögletre mentenek a kékek.

11
    Újabb hazai szöglet következik, egy remek lövést tornázott ki Codina.

12
    Először egy távoli lövést védet Manu Herrera, majd az ismétlést 10 méterről szögletre tolta ki.

13
    A szöglet után, hazai szabálytalanság a tizenhatos sarkánál.

14
    A beívelt szabadrúgást Herrera kapus kiütötte.

15
    Gyors az iram, mindkét csapat támadólag lép fel.

16
    Lacen kap a lábára egyet, a vendégek rúghatnak szabadrúgást messze a hazai kaputól.

17
    A vendégek dobhatnak a hazaiak térfelén, a tizenhatosig szál egész a labda.

18
    Hosszú előreívelt labda a Getafe tizenhatosáig, de kifejelik a hátvédek.

19
    Újabb hazai szabálytalnaság, most Arroyot vágták fel.

20
    Elég sok a pontatlan megoldás mindkét oldalon ezekben a percekben, többnyire a pálya közepén folyik a játék.

21
    Suárez indul meg a labdával a jobb oldalon, de visszapasszolni kényszerül.

22
    Codina kapus készülődik kirúgásra az ötösről.

23
    Hazai bedobás a vendégek térfelén, a bedobás után a vendégek szereznek labdát és indítanak támadást.

24
    Codina kapus ment a tizenhatoson az utolsó pillanatban egy kiugró hazai csatár elől.

25
    Sánchez lő 25 méterről magasan a kapu fölé.

26
    Újabb hazai lövés 20 méterről megy el a jobb kapufa mellett.

27
    Nagy nyomás ezekekben a percekben a vendégek kapuja előtt.

28
    Cisma adta be szépen a labdát a bal oldali szögletzászlótól, de nem volt érkező ember a kapu előtt.

29
    Suárez találta el egy Getafe játékos kezét a tizenhatosban, de játékvezető nem fújt tizenegyest.

30
    Cisma próbálta kiugratni Cristian Herrerát, de Rafa az utolsó pillanatban megakadályozta a ziccer kialakulását.

31
    Folytatódik a hazai mezőnyfölény, a nézők még mindig elégedetlenkednek az előbbi kezezés végett.

32
    Codina húzott le egy beívelt labdát Rodrigues elől.

33
    Cristian Hererra tört be a kapu elé és Codina lábai között próbálta helyezni a labdát, de a kapus figyelmes volt és hárította a ziccert.

34
    León végezhet el szögletet a vendég csapatból.

35
    Léon szöglete nem találta meg emberét, kivágják a hazaiak a labdát a tizenhatosból.

36
    Szép vendég kombináció végén León egyből lőtt, de gyengére sikeredett a kísérlet.

37
    Gary Rodrigues került nagy helyzetbe a tizenhatosban 6 méterről a bal kapufa mellé helyezte a labdát, de Codina bravúrral mentett.

38
    Ismét fokozódik a hazai nyomás.

39
    León került majdnem ziccerbe, de a döntő pillanatban lecsorgott a labda a lábáról.

40
    Lafita ugrott meg a bal oldalon, de ellökte Suárezt, így szabadrúgás ellene.

41
    Codina húzott le biztos kézzel egy hazai beívelést.

42
    Coro fekszik a gyepen úgy néz ki arcon rúgták.

43
    Garry Rodtigues szabálytalankodik a pálya közepén, ismét sok a szabálytalanság, és kevés a játék.

44
    Cristian Herrera esik el a tizenhatosban, de a játékevezető sípja néma marad.

45
    Suárez pontatlan beívelését fogja biztosan Codina kapus a félidő végén.

45

Kiegyenlített óvatos focit láthatunk az első félidőben, valamivel többet és veszélyesebben támadtak a hazaiak, de Codina kapus jól végezte a dolgát a vendégek kapujában, így gólnélküli döntetlen mellett vonulnak a csapatok az öltözőbe.

46

46
    Castro jön be a vendégcsapatnál Borja helyére.

46
    Alexis kap sárga lapot, hazai szabadrúgás következik.

47
    Hazai szabadrúgás 20 méterről.

48
    Aktívan kezdi a második félidőt a hazai csapat.

48
    Cisma a sorfalba bombázta a szabadrugást.

49
    Suárez szépen vitte el a labdát Lafita előtt.

50
    Rodrigues kemény lövése a tizenhatos sárkárol ment el a jobb kapufa mellett.

51
    Marica szépen kezelte le a labdát a tizenhatos vonalán, de Pelegríni szerelte.

52
    Lafita szabálytalankodik a hazaiak térfelén, szabadrúgás kifelé.

53
    Támad a Getafe ezekben a percekben, de nem tudnak helyzetbe kerülni.

55
    Carlos Sánchez kap sárga lapot a hazai csapatból.

56
    Gyors hazai kontra a bal oldalon, leviszik a labdát a szögletzászlóig, majd a beadás Codina kapusé.

57
    Hazai bedobás a tizenhatos magasságában, majd újból ismételhetnek.

58
    Pedro Léon végezhet el szabadrúgást 30 méterről, elszáll a labda a fejek felett.

59
    Most a vendégek kezdeményeznek többet.

60
    Hosszú előreívelt pontatlan hazai labda gurul ki Codina kapuja mellett.

61
    Ismét egy vendég szabadrúgás a hazaiak térfelén messze a kaputól, és ismét León végezheti el.

62
    Eddig kevés az érdekes esemény a második felidő elején.

63
    Codina ölében a labda, hosszú kidobással indítja társait.

64
    León dobja be a labdát a hazai bal oldali szögletzászlótól.

65
    Laza nagyon az iram a második félidőben, a hazai támadások javarészt a tizenhatos előtt véget érnek.

66
    Pedro León a legaktívabb játékost vágják fel, de a játékvezető nem ad sárgát

66
    A hazai Suárez kap sárga lapot.

67
    Rafa került majdnem helyzetbe, de hosszú volt végül a labda.

68
    Úgy néz ki mintha a csapatok gólnélküli döntetlenre játszanának.

68
    Cserél a hazai csapat Sánchez helyére Márquez jön be.

69
    Botiá ment az utolsó pillanatban, Léont szereli szépen a tizenhatosban.

70
    A vendégek is cserélnek Rodríguez helyére Michel jön be.

71
    Rubén Perez megy el szépen a bal oldalon, de végül szerelik és már a Getafe jöhet előre.

72
    Rövid passzokkal hozza fel az Elche a labdát.

73
    Marquez 18 méterről az oldalhálóba bombáza a labdát, mindenki már gólt kiabált.

74
    Ismét cserél a hazai csapat Cristian Herrera helyére Boakye jön be.

75
    Egy jobb oldali beívelés után Marquezt találja lesen a labda.

76
    Deigo Castro szabálytalankodik Boakyeval, az Elche rúghat szabadrúgást.

77
    Pontatlan hazai támadás végén, gyors kontrával fordulnak a véndégek.

78
    Ismét Pedro León az aki lövéssel próbálkozik, de a nézőtéren kötött ki a pontatlan lövése.

79
    Addig cselezgetett Diego Castro, míg Botiá végül elvette tőle a labdát a tizenhatosban.

80
    Damián Suárez ívelte be a labdát Coro lábára, de Coro a tizenhatosban nem tudta lekezelni, így nem lett ziccer a dologból.

81
    Cserél a hazai csapat Garry Rodríguez helyére Níguez jön be.

82
    Szép Marquez Níguez összjáték, de Níguez végül elrontja az ígéretes akciót.

83
    Suarez bombáját Lafita blokkolja.

84
    A nagyon aktív Pedro León helyére Sarabia jön be a vendég csapatban.

85
    A hajrában sem növelik a csapatok az iramot, a második félidő csalódás a foci kedvelőinek.

86
    Marica elől ment Herrera kapus az utolsó pillanatban.

87
    Lafita kap sárga lapot a vendég csapatból.

88
    Diego Castro 17 méterről leadott kemény lövését védte bravúrral Herrera.

89
    Újabb gyors Getafe támadás a hajrában, de les állítja meg az akciót.

90
    Hazai szabadrúgás jó helyről az utolsó percben.

90+1
    Három perc lesz a ráadás. Lafita sérül meg közben.

90+2
    Castro került jó helyzetbe, de lest int a partjelző.

90+3
    Az Elche gólt szerzett!
    Belövi a hazai csapat a győztes gólt a ráadás utolsó percében. Gil jobb oldali beadása pontosan RICHMOND BOAKYE fejét találja meg, aki védhetetlenül fejel 6 méterről a halóba.

Kiegyenlített mérkőzésen végül a ráadás utolsó percében Boakye fejelt góljával nyerte meg a meccset a hazai csapat. A Getafe játékosai szomorúan vonultak le a meccs után az öltözőbe, mert nem érdemelték meg, hogy pont nélkül utazzanak haza a mai összecsapás után. A második félidőben kisebb volt az iram mint az elsőben, sokáig úgy nézett ki, hogy gólnélküli döntetlennel végződik a találkozó. Az Elche hosszabb idő után ismét három pontot könyvelhetett el, 35 ponttal a 14-ik helyre ugrik fel a Getafe a 17-ik helyről várja a következő fordulót.