Tatabánya – Szigetszentmiklós 3:2 (vége) | Kozármisleny – Kisvárda 3:1 (vége) | Ajka – BFC Siófok 4:1 (vége)
Békéscsaba – Gyirmót 1:2 (vége) | Nyíregyháza – Sopron 0:1 (vége) | – Balmazújváros 3:0 (vége)
ZTE – Cegléd 2:0 (vége)
FC Ajka
4:1 (2:1)
BFC Siófok
szombat 12.04.2014, 16:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Jákli Péter: Egyenlő létszámnál is fölényben játszottunk és több lehetőséget is kihagytunk. A második félidőben viszont egyértelmű volt a győzelem, ilyen arányban is. (18:26:52)

Horváth Károly: Nagyon sajnálom, hogy ezt a mérkőzést nem a játékosok a pályán döntötték el, hanem egy 3. személy. Ez nagy mértékben befolyásolja a bajnokság eldöntését is.

A második játékrészben az Ajka kényelmesen játszhatott. Az elején még nem tudott helyzetet kialakítani a Siófok, később már akadtak. Addig az Ajka folyamatosan támadhatott és a 73. és 76. percben végleg eldöntötték a 3 pont sorsát.

90
    Az elvégzett szöglet után Waltner elé került a labda. Waltner 20-ról keményen meglőtte a labdát ami a felsőlécen csattant.

90
    Szöglethez jut a Siófok.

89
    Kanta a félpályánál akasztja meg Fülöpöt.

88
    Sipost hozta le Jákli Péter és Domjánt küldte fel a pályára.

87
    Gunther adta be bal oldalról a labdát amit 14-ről Major fejelt kapura, Tajtinak ne okozott gondot.

86
    Szöglet nem volt veszélyes, Sowunmi elől sikerült kifejelni.

85
    Kanta beadását a siófoki védő kicsúsztatta, szöglet.

84
    A középre ívelt labda Waltner elé került de fekve már nem tudta eltalálni a labdát.

83
    Gárdos lépett pályára Nagy helyett.

82
    Kiss beadását Köles vágta ki.

81
    Sipos indult volna meg de Novák lerántotta őt, villant a sárga.

80
    A visszatett labdát Novák lőtte hazai védőbe.

79
    A szöglet után kezezést látott a játékvezető a tizenhatos vonaláról jöhet a Siófok.

79
    Fülöp passzolt Nagyhoz aki beadta volna a labdát de beleértek, szöglet.

77
    Betuszkolt labdát Sipos rúgta ki a kapu elől.

Sz.Z.T.

Gólok: 40. Sipos (bünt.), 45+1. Sowunmi, 73. Major, 76. Major – 43. Futó

Lapok:   7. Gunther (FCA), 57. Sowunmi (FCA), 71. Mogyorósi (FCA) – 19. Tímár (SIO), 39. Dajic (SIO), 71. Waltner (SIO), 81. Novák (SIO)   45. Dajic (SIO)

FC Ajka: Jánosa – Mogyorósi, Köles, Fodor, Gunther – Horváth A., Hanzl (Kanta 64'), Sipos (Domján 88') – Mihalecz (Skriba 69'), Major – Sowunmi
    Vezetőedző: Jákli Péter

Cserék: Tulipán, Kanta, Dóczi, Domján, Skriba, Rajos

BFC Siófok: Tajti – Kiss, Tímár, Papp, Novák – Futó, Fülöp – Nagy (Gárdpos 83'), Ivancsics (Bogáti 58'), Dajic – Horváth P. (Waltner szünetben)
    Vezetőedző: Horváth Károly

Cserék: Ambrusics, Fehér, Bogáti, Gárdos, Pécseli, Waltner, Pál

Játékvezetők: Szőts Gergely – Pápai Zoltán, Horváth Krisztián