Bayern München – Werder Bremen 5:2 (vége) | VfL Wolfsburg – SC Freiburg 2:2 (vége) | 1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 0:0 (vége)
1. FSV Mainz 05 – Norimberk 2:0 (vége) | Hertha BSC – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:2 (vége)
1. FSV Mohuč 05
2:0 (2:0)
1. FC Norimberk
szombat 26.04.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Bundesliga

Magabiztos győzelmet aratott a Mainz, végig irányította a találkozót, a Nürnbergnek csak momentumai voltak, amiket nem tudott kihasználni. A hazaiak ezzel ideiglenesen megelőzték a Mönchengladbachot, a vendégek viszont tovább süllyednek a kiesőzónában. (17:21:03)

90+2
    Kircher nem húzza tovább, véget vet a találkozónak.

90+1
    Frantz lő távolról, fölé.

90
    Az első gól szerzője le is jön, Nedelev jön be.

90
    Okazaki a földön.

86
    A nagy meccset játszó Malli lejön, Baumgartlinger kap pár percet.

85
    Ismét Drmic villan, a tizenhatoson belül kap labdát, de eltotyogja, a védő odaér, szöglet.

83
    Tökéletes akciót visz végig a Nürnberg, Drmic repül az égig és bólint kapura – pechjére Karius pont ott állt.

82
    Drmic robbant egy labdára, de hosszan vette át, Karius megfogja. Drmis ütközik a kapussal, szabadrúgás kifelé.

81
    Okazakiban még van kakaó, a csatár a saját térfeléig üldözte az ellenfelét, majd szépen szerelte is.

79
    Megint ápolás miatt áll a játék, Balitsch fogja a bokáját.

78
    Koo bemutatkozik, egy kibokszolt labdát ballal visszaküld. Van benne erő, de nem jön ki Schaferről.

75
    Negyedóra van hátra a rendes játékidőből, a Mainz már rég kiüthette volna a vendégcsapatot, de egyelőre maradt a 2-0. A győzelmük így sem forog veszélyben.

74
    Drmic szépen lövi be középre, Kiyotake azonban az egyik védőt lövi ki.

73
    Soto nem folytatja, de a saját lábán jön le. A helyén Koo a pályán.

72
    Soto a földön, senki nem bántotta, ápolás.

71
    Megint Malli került ordító helyzetbe, tizennégy méterről lőhetett tisztán, kapásból, de a labda méterekkel fölé szállt.

70
    Kihasználja a harmadik cseréjét is a Nürnberg, Stark helyén Colak.

70
    Rövidesen újra cserélnek a vendégek.

68
    Egy előreívelt labdát Okazaki gyönyörűen kezelt le, majd Malli elé tálalt, aki egy igazítás után ellőtte, Schafet azonban a levegőben úszva kiszedte a hosszú sarokba tartó labdát.

66
    Stark próbálkozik közel harminc méterről, szerencséjére megpattan egy védőn, így nem kell elszámolnia a lövéssel. Szöglet.

64
    Már csak szűk fél óra van hátra a meccsből, a Mainz magabiztosan őrzi kétgólos előnyét.

64
    Okozaki talpon, bedobással jön a Mainz.

63
    Petrak ütközött Okozakival, a csatár lent marad.

62
    Itt a második csere a vendégeknél, Mak jön le, a helyén Hlousek folytatja.

60
    Kiyotake is megkapja a jutalmát, páros lábbal csúszott rá egy védőre.

58
    Pospechet találják el hátulról, előnyszabály.

57
    Nagy helyzet megint a vendégkapunál, Moritz labdáját kezeli le egy védő az ötösön, majd a csatárok elől valahogy kipöcizi.

56
    Nagyon picit volt hosszú a beadás Drmicnek, ha pár centivel rövidebb, szinte borítékolható lett volna a gól. Így üres maradt a boríték és a kapu is.

55
    Nagy helyzet maradt ki. Egy szép kontra végén Malli dobta ki oldalra Okazakinak, a visszapassz hosszú, ám a túloldalon még megvan – a lövésbe viszont beleugrik Schafer.

55
    Schafer ütközik a csatárral, a hazai támadó szó szerint buktatja. Tovább, mondja Kircher.

53
    Noveski könyöke találkozott Balitsch orrával, a nürnbergi a földön.

53
    Malli kap remek labdát, beér a tizenhatoson belülre, de a második védő már szereli. A lassítások alapján egyébként lesgyanús szituáció volt.

52
    Megint Pinola ment, egy szép kombinatív támadás végén akadályozta meg a lövést. Sőt, a bíró szerint nem is szöglet, a közönség tüntet.

51
    Stark révén megvan az első vendéghelyzet is, egy kifejelt labdára érkezett kapásból, ám jó két méterrel mellélőtte 15-ről.

50
    Malli szabálytalan, jöhet a Nürnberg.

48
    Angha nem kezdi jól a meccset, rögtön elkaszálja Choupo-Motingot, övé az első sárga lap, Pedig alig két perce játszik.

47
    Rögtön veszélyes a Mainz, Moritz kapott jó labdát a jobb szélen, de Pinola szépen ért oda. A védő eddig talán a vendégek legjobbja.

46
    A szünetben cserélnek a vendégek, az egyébként jól játszó Chandler helyére Angha érkezik.

46

Befejeződött az 1. félidő. Eddig agresszívebb és hatékonyabb a Mainz, fásult és lassú a Nürnberg, ez pedig már az eredményen is meglátszik. A színvonal nem túl magas, a vendégek nem tudtak támadásban átütő dolgot mutatni, így nagyon nehéz helyzetből várhatják a folytatást. 15 perc múlva jövünk!

45+1
    Még egy Soto-lövés 25-ről, mellé.

44
    A szöglet egy védőről kipattan, ám üresen érkezik CHRISTOPH MORITZ, és 13 méterről a hosszú alsóba bombázza a labdát.

44
    Choupo-Moting nem tudja beadni, Chandlerben akad el a labda, Mainz-szöglet.

43
    Pospech és Stark harcol nagyot, de a játékvezető salamoni döntést hoz, nem fúj a sípjába.

42
    Soto tarolta le Petrakot, Kircher bíró megy rendet tenni.

40
    Öt perc van az első félidőből, 55-45 a labdabirtoklás aránya és 8-5 a lövéseké a hazaiak javára.

40
    Megint Pinola ugrik ki és indít, Drmic átveszi, majd kioszt egy kötényt, de a beadás hosszú.

39
    Drmic egészen a félpályáig jön labdáért.

37
    Azonnal kontráznak a hazaiak, Choupo-Moting lövése suhan el a jobb alsó mellett.

36
    Kijön a labda, sőt, kezezés miatt a Mainz jöhet.

36
    Esély a Nürnberg előtt, 25 méterről jöhetnek szabadrúgással.

35
    Most már egymás után záporoznak a hazai lehetőségek, ezúttal jobbról jött be a labda és Malli érkezett, a fejes a bal kapufa mellett zúgott el.

34
    Egy bal oldali beadás után nem sikerült felszabadítani, a túloldalon Geis lecsapott a labdára, de a hosszú sarokba tartó lövés elkerülte a kaput.

32
    A Nürberg gólvágója, a 16 találatos Drmic eddig szinte labdát sem kapott – de neki is egy helyzet kell csak a gólhoz.

31
    Újra a hazaiak veszélyeztetnek, Soto maradt egyedül a tizenhatoson belül, Schafer belevetődik a közeli löketbe, szöglet.

30
    Okazaki a házi gólkirály, ez volt a 14. találata a szezonban. Eddig csendes volt, de elég neki egy villanás is.

30
    SHINJI OKAZAKI bólintott a hálóba. A szabadrúgást Geis tökéletesen tekerte középre, a csatár pedig teljesen szabadon maradt, ki is használta a helyzetet.

29
    Mak hússza vissza Diazt, 35 méterről jöhet a Mainz. A sárga elmarad.

27
    Az utóbbi percekben magára talált a feketében játszó vengégcsapat, kiegyenlített a játék.

27
    Megint Chandler lőhet, ezúttal jobbal, de a védő eláll, jöhet a Mainz.

25
    Drmic csíp el egy passzt az ellenfél térfelének közepén, de Kiyotake passza nagyon mély, Mak még begyűjti, marad náluk.

25
    Válaszol a Nürnberg, Chandler húzott befelé a jobbszélről, majd ballal jó 25-ről ellőtte, de nem találta el a sarkot. A vendégek még nem találták el a kaput.

24
    Most a Nürnberg is tartogatja kicsit, de Pospechék agresszívebbek, visszaszerzik. Mezőnyjáték folyik.

23
    Bő egy percig tartotta az ellenfél térfelén a labdát a hazai csapat, de végül csúnyán eladták.

22
    Karius borzolja a kedélyeket, egy hazaadással gyűlik meg a baja, de végül megoldja.

21
    Nagyon rossz a szöglet, egyből a Mainz indulhat, de Malli ezúttal is elpasszolja magát ígéretes helyzetben.

21
    Kommunikációs probléma, Bell a saját kapusa elől vágja ki a labdát, Nürnberg-szöglet.

20
    Soto kapta meg középen a labdát, egy érintés után ballal ellőtte jó harmincról, de mellékanyarodott. Érezhető a Mainz fölénye, jóval aktívabbak a hazaiak.

19
    Malli villan: szépen veszi át a labdát a félpályánál, elfekteti az emberét, végignyargal, majd áttolja a túloldalra – de a védő időben reagál, odaér.

18
    Choupo-Moting veszi át a tizenhatos bal sarkánál, egy csel után jobbal lő, de elakad a védőben.

17
    Pinola szerez labdát és lép ki a falból, majd remekül indítja Makot, de a támadó lábáról lecsúszik a labda, a kapu mögé küldi.

15
    Eltelt az első negyedóra, kisebb hazai fölény, de eddig alacsony színvonalú a játék, mindkét fél gyorsabban próbál meg játszani, mint ahogy tud.

15
    Ismét Diaz veszélyeztet, Choupo-Moting lövi középre a labdáját, de egyelőre jól zárnak a vendégek.

14
    Diaz beadását kifejelik a védők, az ismétlésbe pedig sikerül belelépni, így nem tétel Schafer számára.

12
    Choupo-Moting nem tudja lekezelni a labdát, pedig egy az egyben mehetett volna a kapura.

12
    Diaz nem tudta bent tartani, jöhet a Nürnberg.

11
    Drmic ugrott volna ki, de Noveski pont időben ért oda és lekapcsolta az átadást.

7
    Balitsch csúszott rá durván Mallira, jöhet a Mainz jó helyről, de a lap elmarad.

7
    Egy mélyen előrevágott labdára rajtol Okazaki, Schafer nem érti meg magát a védőjével, de valahogy megoldják, Mainz-szöglet.

5
    Előbb Mak elől mentenek a hazaiak szögletre, majd a szögletet is kifejelik, de marad a Nürnbergnél.

4
    Kiyotake szólózott, bejutott a tizenhatos bal oldalán, de összezártak előtte, szöglet.

3
    Makot faragták ketten is, szabadrúgás.

2
    Az első érdekes jelenet Stark eladott labdája, jöhet a Mainz.

1
    Verőfényes napsütésben indul útjára a labda.

1

Köszöntünk mindenkit, rövidesen kezdődik a találkozó, a csapatok már a pályán, az összeállítások megtekinthetőek!

A Mainz a hetedik, a Nürnberg viszont jelenleg kieső helyen áll, legutóbbi négy meccsüket elveszítették. Ezen a négyen ráadásul mindössze 4-13-as gólarányt produkáltak, így elég nagy gödörben vannak. Ők játszották idén a legtöbb döntetlent, a Mainz viszont összesen ötöt, ők egy győzelem-egy vereség ritmusban játszanak mostanság, így a múlt heti Dortmund elleni 2-4 után most papíron siker következne. Mindkét oldalon van egy-egy gólvágó, a vendégeknél a svájci Drmic 16 találattal a harmadik helyen áll a mesterlövészek között, de a Mainznál a japán Okazaki is berámolt már 13 gólt. Az egymás elleni meccseiken időtlen idők óta nem nyert a vendégcsapat, sok hazai győzelem mellett sok döntetlen született. A találkozó szombat délután 15:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.